Opinie o Raven Media Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Raven Media Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Raven Media Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Raven Media Sp. z o.o. w Wrocław

Hej, rozglądam się teraz za pracą, a znalazłam ich archiwalne ogłoszenie dla specjalisty ds. sprzedaży. Być może ktoś wie jak często otwierają rekrutacje? Bo nie wiem czy zwolnienia to rzadkość czy wręcz przeciwnie. No i oczywiście w ofercie jest wzmianka o systemie prowizyjnym, gdyż jest to stanowisko sprzedażowe. Ile procent dostaje się od transakcji? Podstawa jest też atrakcyjna?

Jakie godziny pracy obowiązują w Raven Media Sp. z o.o.?

Pracownik Nowy wpis

Dzień dobry, w firmie Raven Media rozpoczynamy pracę między godziną 8-9 rano i jeżeli ktoś na umowie o pracę pracuje na pełen etat, to kończy pracę odpowiednio między godziną 16-17. Pozdrawiam

Gabriela Nowy wpis

A jest opcja pracy inaczej niż na pełen etat? Bardzo bym chciała wiedzieć, bo w sumie full time mi nie do końca pasuje, jeśli mam być szczera. I jak wtedy ewentualnie ten grafik wygląda?

Pracownik Nowy wpis
@Gabriela

Dzień dobry, Pani Gabrielo czasami szukamy osób na część etatu, co zaznaczamy w ogłoszeniu i wtedy grafik ustalamy indywidualnie. W chwili obecnej szukamy osób na pełen etat. Miłego dnia.

Zuzanna

Niedawno było dodane ogłoszenie na stanowisko Specjalisty ds marketingu i sprzedaży. Zainteresowało mnie to ogłoszenie, spełniam większość wymagań takich jak wykształcenie wyższe, doświadczenie w dziale marketingu oraz umiejętność posania tekstów. W ogłoszeniu jest mowa na temat obowiązków takich jak miedzy innymi pozyskiwanie nowych klientów. Na czym dokładnie miało by polegać pozyskiwanie nowych klientów? Czy miała by być to praca w terenie czy telefoniczne pozyskiwanie klientów? Czy firma zapewnia na tym stanowisku sprzęt potrzebny do pracy taki jak telefon, laptop i samochód?

@Zuzanna

Dzień dobry, Pani Zuzanno dziękujemy za zainteresowanie ofertą i pytanie. Pozyskiwanie klientów na tym stanowisku odbywa się za pomocą rozmów telefonicznych i kontaktów osobistych. Praca jest głównie stacjonarna w biurze, ale przewidujemy też udział w targach branżowych jak i wyjazdy indywidualne do klientów. Firma zapewnia na tym stanowisku sprzęt do pracy czyli laptop i telefon. Samochód służbowy jest w firmie do dyspozycji wszystkich pracowników. Jeżeli oferta wydaje się Pani odpowiednia, zapraszamy do złożenia aplikacji.

Iza

Wczoraj zakończyła się moja współpraca z tą firmą. Pragnę podzielić się swoimi wrażeniami i przestrzec innych, by nie zawracali sobie nią głowy, bo pewnie za moment odpalą kolejną rekrutację. Urocza rozmowa wstępna, sporo obietnic, stosunkowo niska oferta płacowa, małe szanse na zarobek premiowy, całkowity brak benefitów. Oferta bardziej dla nieukształtowanego zawodowo marketingowca niż dla doświadczonego handlowca. Szanse na rozwój i prawdziwe zawodowe wyzwania znikome. Bałagan i wielomiesięczne zaniedbania w CRMie, archiwizacji korespondencji, dokumentach, toporne narzędzia sprzedażowe, które próbowałam odgruzować po poprzednikach. Odniosłam wrażenie, że nie odczuwa się tam konieczności dbania o wspólną dla działu handlowego bazę danych, bo pozostali sprzedażowcy mają to na swoich pocztach, w swoich zasobach lub pamięci i to generalnie powinno wystarczyć. Osobliwy "profesjonalizm" :). Dla nowej osoby w zespole będzie ciężki do przebrnięcia, szczególnie gdy posiada ona "korporacyjne" nawyki związane z określonym ładem i porządkiem w danych. Wsparcie ze strony zespołu przyzwoite. Jeśli natomiast chodzi o sam zespół to ciężko mówić tu o kooperatywie, dynamice we współpracy, własnej inicjatywnie. Ludzie wydali mi się trochę zrezygnowani, mało entuzjastyczni, w postawie "robię swoje, nie wychylam się". W rozmowach poza biurem padały słowa o braku zaufania do pracodawcy, o nieetycznych sytuacjach z przeszłości. Myślę, że szef ma do obrobienia lekcję z budowania morale zespołu, bo ten aspekt leży i kwiczy. Absolutnie odradzam aplikowanie do tej firmy osobom ukształtowanym zawodowo, świadomym swojej wartości, uznających wyrażanie własnego zdania za istotny aspekt budowania relacji w miejscu pracy. Jeśli własna inicjatywa, porządek, przejrzyście wyrażane oczekiwania i klarowna komunikacja są ci bliskie nie znajdziesz w Raven nic dla siebie. Dziękuję za uwagę.

Raven Media
@Iza

Dzień dobry Pani Izabelo, pomimo nieprzychylnej opinii jesteśmy w stanie zrozumieć Pani rozgoryczenie z powodu wypowiedzenia przez nas Pani umowy o pracę (zaledwie po kilku dniach zatrudnienia) – zawsze są to bardzo trudne momenty. O powodach wypowiedzenia została Pani szczegółowo poinformowana i nie będziemy się o tym rozpisywać na forum publicznym. Chcielibyśmy jednak zaznaczyć, że nie po to firma inwestuje w proces rekrutacji i zatrudnienia nowego pracownika, żeby po kilku dniach pracy, bez ważnych powodów, zakończyć współpracę. W Pani ocenie naszej firmy są przede wszystkim negatywne emocje – trudno rzetelnie ocenić pracodawcę po kilku dniach pracy. Faktem jest, że nasza firma (pomimo działania w środowisku międzynarodowym) nie jest korporacją i nie wprowadziliśmy „korporacyjnego ładu”. Nie patrzymy i oceniamy pracowników z perspektywy tabelek, zestawień. Pracownicy mają bardzo duże pole samodzielności i decydowania o organizacji własnej pracy. Nie rozliczamy pracowników od ilości wpisów do bazy CRM, ale od efektów pracy. W każdym razie życzymy Pani powodzenia, wewnętrznego spokoju i znalezienia odpowiedniej dla Pani pracy i pracodawcy, który będzie z Pani pracy zadowolony.

Iza
@Raven Media

(usunięte przez administratora) Nie zasługujecie na miano wiarygodnego i partnerskiego pracodawcy. Eliminujecie się z tego grona sami. Wy nazywacie to "inwestycją w proces rekrutacji i zatrudnianie nowego pracownika". Ja stawiam sprawę następująco- (usunięte przez administratora), obietnice "na patyku", brak należytego wdrożenia w nowe obowiązki. Jak wiemy wątek usytuowany jest w szerszym kontekście, ale na jego rozwinięcie może jeszcze przyjdzie pora. Prawie cytat- Negatywne emocje, związane z trudnością w rzetelnej ocenie pracodawcy w przeciągu kilku dni współpracy. (usunięte przez administratora)- Wy tak serio?! Kto tu kogo pierwszy "rzetelnie" ocenił? Przy wiadomych dla nas okolicznościach było całe biuro. Chcecie brnąć w to dalej? Zaliczajcie zatem wizerunkową wtopę po raz drugi. Zapraszam do dyskusji. Cytat- "Pracownicy mają bardzo duże pole samodzielności i decydowania o organizacji własnej pracy". Obrońcie to, w obliczu faktu, że samodzielność i decydowanie o własnej pracy musi zgadzać się z wybujałym ego szefa, jego autorytarnym i nieznoszącym sprzeciwu sposobie zarządzania zespołem, a zdanie odrębne jest wysoce niepożądane. Wiemy przecież jak było :). Doszły mnie słuchy, że wreszcie postawiliście na porządek w CRMie. Jak widać korporacyjne (usunięte przez administratora) nie są takie złe. Czerpcie z nich ile się da z pożytkiem dla swoich spraw. Cieszę się, że moja krótka obecność u Was, być może, zapoczątkuje przywiązanie do ładu i elementarnej przejrzystości danych. Macie co nadrabiać, ale to się opłaci. Życzę tłumów przy kolejnych procesach rekrutacyjnych :)

Key Account Manager

Miła, ciekawa, rzeczowa rozmowa w trochę klaustrofobicznym pokoiku. Moja trwała ponad 2 h i w zasadzie zakończyła się podjęciem wspólnej decyzji o rozpoczęciu współpracy. Po rozmowie pokazano mi biuro i wstępnie przedstawiono zespół.

Pracodawca za dość ważne uznał przepytanie mnie z przeszłości zawodowej. Pytał także o kwestie dotyczące sprzedaży, jej form, osobistego podejścia do określonych sytuacji. Dla doświadczonego handlowca odpowiedź na te pytania nie powinna stanowić żadnej trudności.

To duża firma?

@Marek

Nie, teraz pracuje w niej ledwie kilka osób.

Płaska struktura organizacyjna i totalny brak szacunku do pracownika, o czym najlepiej świadczy duża rotacja w firmie i fakt, że niektórzy swoją przygodę z nią kończą przed sądem pracy. Do tego dochodzi częsta praca po godzinach, za którą firma nie płaci oraz brak możliwości wzięcia urlopu poza terminem wskazanym przez pracodawcę. O profesjonalizmie nawet nie wspomnę...

Bartek

Myślę, że niektórzy są inspirowani przez konkurencję i dlatego takie wrzutki robią żeby zasiać wątpliwości.

admin

Czy w firmie Raven Media sp. z o.o. można zrobić karierę? Czekamy na Twój komentarz.

Nie
@admin

Nie można zrobić kariery

Pracownik były
@Nie

zależy co masz na myśli, mówiąc o zrobieniu kariery. Firma jest stosunkowo mała, o dosyć płaskiej strukturze, więc w tym kontekście jakichś awansów trudno oczekiwać. Natomiast co do atmosfery, współpracowników, rodzaju wykonywanej pracy nic złego absolutnie nie da się powiedzieć

Kuba

To , że firma jest bardzo dobra wiadomo. Szkoda tylko, że tak rzadko piszecie jak się pracuje i w ogóle jak jest.

Same pozytywne odczucia.

Zostaw merytoryczną opinię o Raven Media Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Raven Media Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Raven Media Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Raven Media Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Raven Media Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Raven Media Sp. z o.o.
  • Muchoborska 6