Opinie o Larix Janusz Pieła sp.j. w Buczkowice

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Larix Janusz Pieła sp.j.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Larix Janusz Pieła sp.j. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Odzież, galanteria, biżuteria - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Larix Janusz Pieła sp.j. w Buczkowice

Ktos

Byłem tam na rozmowę na stanowisko Export Menagera po czym byłem rekrutowani na kilka rożnych innych wolnych stanowis w tej firmie bo Pani ktora prowadziła rekrutacje nagle stwierdziła ze maja rożne inne stanowiska do obsadzenia niekoniecznie to na ktore aplikowałem. Mało poważnie to wygladalo.

@Mir111

To na jakie stanowisko aplikowałeś, a na jakie stanowisko chciano Cię dopasować? Dlaczego właściwie tak było? Wytłumaczyli to chociaż? Koniec koncow podjąłeś się tej pracy?

Niepokorna

Pracowałam w Larix i to co we mnie uderzyło od początku, to to ze szefowie nakazują sobie mówić na ‚pan’ a oni do wszystkich walą per ‚ty’. To ma pokazać od razu pracownikowi gdzie jego miejsce. Mam doświadczenie w grupie żywiec gdzie mówienie sobie przez ty, nawet z najwyższym zarządem)) działa w dwie strony. Janusze biznesu mówią ze taki jest standard w firmie, ale to przecież jest zasada jednostronna - nikt się nie sprzeciwi. Nie ma tez żadnego mechanizmu który pozwala wypowiedzieć anonimowo swoje zdanie i uwagi (także krytyczne) - nie ma się komu poskarżyć - jest zasada ‚zasuwaj, nie odzywaj się i zjeżdżaj jak ci nie psuje’. No to wyjechałam.

Firma w sieci otwarta rekrutacje i szukają nowej osoby jako przedstawiciela handlowego. Napisali, że praca jest na kontrakcie b2b, pensja ma być 6000 zł netto pensji i jest prowizja do tego. Czy znacie system, czy jakiś wzór jak liczona jest taka prowizja?

Niepokorna Nowy wpis

Ktos

@Ktos

A gdzie ochrona danych osobowych?

Mir111 Nowy wpis
@Ktos

Miałem podobnie. Aplikowałem na jedno stanowisko, a na rozmowie sprawdzano moje inne kompetencje i próbowano mnie dopasować do innego stanowiska.

@Mir111

ruda102

Dzień dobry, pracodawca poszukuje kjandydatów na stanowisko Pracownik biurowy ds. rozliczeń z klientami, czy wynagrodzenie to najniższa krajowa? czy są jakieś dodatkowe benefity? opieka medyczna, wczasy pod gruszą, prywatne ubezpieczenie? jakie godziny pracy obowiazują w tym zakładzie?

Pablo
@ruda102

Ogłoszeniu nie podali zakresu wynagrodzenia? Nie pochwalili się, co mają do zaoferowania poza samą pensją? Też bym chętnie się dowiedział, jak tu jest konkretnie z zarobkami i jak się one mają do listy obowiązków? Jedno co wiem, że w grudniu pisano tu na forum, że w niektórych działach płacą ok. 3000 netto. Ale, po pierwsze nie wiadomo, czy to prawda, a po drugie mogło się to już zmienić.

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Larix Janusz Pieła sp.j.? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
Roxa

Może ktoś wie, co to znaczy właściwie to atrakcyjne wynagrodzenie dla Brand Managera? Czyli jakie, bo atrakcyjne to nic konkretnego? Czy jak oczekują 8000 zł netto to jest to do osiągnięcia, jak ma się odpowiednie doświadczenie?

Kjd

Czy sytuacja w firmie się poprawiła, czemu jest taka selekcja wśród pracowników?

DJ

Przez ok 2 lata przewinęło się przez firmę prawie 40 pracowników biurowych! To praktycznie tyle ile wynosi cała obsada stanowisk biurowych. Sami sobie oceńcie czy warto tu pracować...

Sławomir
@DJ

Bardzo dużo. Czemu aż taka rotacja? Zwalniają ludzi czy sami odchodzą? Zwykle jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Mało płacą czy co?

kermit
@Sławomir

Zgadłeś, sami odchodzą.

Tomasz
@kermit

Dalej tak jest czy firma coś poprawiła w kwestii wynagrodzenia?

TK
@Tomasz

Niestety nie. Warunki finansowe bez zmian pomimo inflacji.

@TK

a co z pozostałymi w takim razie skoro finanse nie? pytam, bo widzę, że wciąż tu pracujesz, więc jednak coś musi przekonywać do pozostania, tylko co?

Iwona
@DJ

Od wielu lat codziennie przeglądam oferty pracy z okolic Bielska i Żywca. Firma Larix z regularnością wstawia ogłoszenia. W moim mniemaniu "firma kogucik".

@Iwona

Hmmm może sie rozwija. Wiecie, może, czy po prostu poszerza działalność lub ma wiele pracy? Dlatego szukają ludzi często? Czy to rotacja? jakiś pracownik wie, co teraz się dzieje?

Tak czytam te opinie i wszyscy ( zakładam,że pracownicy,obecni albo byli)narzekają na niskie zarobki,czy wręcz głodowe pensje i zadaję sobie pytanie dlaczego nikt nie ma odwagi napisać ile zarabia? Zbiją go czy co? A może by się okazało,że jak by napisał to jego wynagrodzenie okazało by się dużo powyżej średniej krajowej i zostałby zabity śmiechem??

XYZ
@Kasia

W niektórych działach ok 3000 netto. Żenada....

@XYZ

3? w niektórych to znaczy? czyli w pozostałych można więcej w takim razie wyciągnąć. które do nich należą i jakie stawki mają?

Xyz
@Dorota

Nie rozumiem twojej wypowiedzi. Nie wiem jak jest w innych, wiem jak jest w jednym z działów.

@Xyz

aha dobra czyli o stawkach głośno się między działami tu nie gada? a relacje jakiekolwiek są nawiązywane czy ludzie w swoim gronie raczej się integrują? i ten, na którym te trójkę netto przytaczasz to który?

Ptysia
@XYZ

3000 zł na rękę ( netto) to jest bardzo dobre wynagrodzenie.

Karol
@Ptysia

Nie wiem czy tu pracujesz, ale jeśli tak, to czy kasa odpowiada ilości pracy i nakładowi sił, jaką trzeba w nią włożyć? I co jeszcze oprócz wynagrodzenia jest atutem pracy w tej firmie? Można zdobyć, jakieś potrzebne na rynku pracy umiejętności, czy spotkać fajnych ludzi, z którymi miło się robi?

Jola

Zastanawiam się nad aplikowaniem do tej firmy, czy możecie coś napisać o drabince kariery i wynagrodzeniu na rękę po okresie próbnym a i jeszcze kiedy dają umowę na czas nieokreślony?

Kej
@Jola

Na jakie stanowisko Pani aplikowała?

Nickt

Brak drabinki

Renata

Czy wicie może jaka jest droga awansu dla Pracownika Biurowego? Gdzieś w necie widziałam ogłoszenie na tę pozycję i szukam obecnie informacji. Czy jest szansa na rozwój w firmie i lepsza posadę z czasem? Firma wspomaga rozwój ludzi?

Zer
@Renata

Niestety ścieżka kariery jest nie jasna, warunki finansowe poniżej średniej. Nie ma wspomagania pracownika pod żadnym względem, niestety...

W ogłoszeniach piszą o umowie o pracę, natomiast na rozmowie dowiadujesz się, że jedyna możliwa forma współpracy to B2B. Robienie z potencjalnych pracowników (usunięte przez administratora) jeszcze przed rozpoczęciem pracy....

@Ewa

To nawet umowy zlecenia nie ma?

@Ewa

No a dopytywałeś dlaczego jest taka różnica? Skąd to info w ogłoszeniu że UoP?

@Renata

Tak, nie byli w stanie odpowiedzieć, tak po prostu jest i już, wiedzieli że w ogłoszeniu dają UoP. Pewnie by nie zrazić od razu kandydatów

Czy w Larix Janusz Pieła sp.j. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

rasta

ale jakie problemy?!?

Elżbieta
@rasta

No różne, związane z pracą. Nie mów, że u was żadnych problemów nie ma? :)

Jola
@Elżbieta

no oczywiście,że są np. teraz nam jest za gorąco!!!

Dagmara
@Jola

To nie wiecie co zrobić? Nie rozumiem, zgłoście to do Szefa Związków Zawodowych, powinni Wam założyć klimatyzację przecież to normalka.

@Dagmara

Serio myślisz, że nikt na to nie wpadł i tego jeszcze nie zrobili? Bo to akurat by mnie mocno zaskoczyło tak w sumie, możliwe żeby nie podjęli się reakcji na takie zgłoszenie?

Stworek

Super się tam musi pracować taka piękna nowa siedziba przez okna do samej ulicy widać,że ludzie siedzą i nie pracują a kaska leci :P

Elżbieta
@Stworek

Patrząc w okna stwierdzasz, że nie pracują? Całe 8 h sie tam patrzysz?

Stworek
@Elżbieta

a jak nie mam co robić w robocie to się patrzę:-)

@Stworek

No ale chyba nie ma tak, że przez tyle godzin roboty nie ma? Czy może jednak? ;p

nikt

Witam, jak wygląda sprawa z urlopami, dają bez problemów czy raczej niechętnie i jakie są zarobki na magazynie i czy jest jakiś socjal?

@nikt

na Maga 5 patyków do łapki( niektórzy) urlopu do woli Wbijaj śmiało.

Ola

Czy Larix Janusz Pieła oferuje premie świąteczne albo kolacje wigilijne dla pracowników?

DJ
@Ola

Nie ma bonów ani wigilii ale oferują za to cykliczną zbiórkę od pracowników na każde urodziny, imieniny i inne dla szefów a nawet żony jednego z nich :)

Dział Dz

Witam W sumie według Larix jestem winien tej firmie ok. 7000 zł. Firma ta nie jest w stanie wyegzekwować ode mnie tej kwoty. Mimo że Pan trojanowski uważa że ma najlepsze firmy windykacyjne. Od czterech lat nie może ściągnąć tych pieniędzy. Mam propozycję dla właścicieli Larix. Wypier.... Trojanowskiego a zapłacę wszystko na drugi dzień po tej informacji :)

Misiek

@pomocnik Czy nie ma problemów z płatnościami w terminie?

Wyrczy
@Misiek

Jest. Właśnie oznajmili, że jest problem z kasą i czekaj. Zero terminu, zero sorry. Menagerowie dostali a reszta czeka.

tuitamalbotam

W mojej karierze to 8 pracodawca i powiem wam jedno,na te czasy,niepewne i pesymistyczne to NAJLEPSZY PRACODAWCA NA JAKIEGO UDAŁO MI SIĘ TRAFIĆ, Pan Dyrektor-super człowiek,pomocny,wyrozumiał,pełen empatii,pomaga pracownikowi jak może, teraz wielu pracodawców ma kłopoty i obcina pensje, a tu rządzą firmą biznesmeni z prawdziwego zdarzenia tysiączki co miesiąc na konto niezagrożone,żadnych redukcji etatów ani wynagrodzenia :-) naprawdę polecam pracę tutaj.

Olek
@tuitamalbotam

W Larix nie obcinaja pensji, bo już mniej zgodnie z prawem nie da się płacić pracownikowi.

manager
@tuitamalbotam

pan dyrektor musi być bardzo niedowartościowany skoro musi tu sam o sobie pisać jaki jest wspaniały. podobno zatrudnił żonę w tej firmie ale nie wytrzymała atmosfery jaka tam jest i sie zwolniła. Przez jego niewyparzone słownictwo i brak obycia niejeden handlowiec sie już wstydził przed klientami. obciach!

Dzięki Bogu zostałem zwolniony z tej firmy po kilku latach pracy. Nie za wyniki tylko dlatego że właściciele bali się że przejmę markę i będę działał na własny rachunek. Nigdy o tym nawet nie myślałem. Dziękuję Panu Tomaszowi T. / piszę tak specjalnie gdyż ten człowiek powinien siedzieć za swoje przekręty i okradanie firmy/ za to że mnie poinformował w Mikołaja że jestem zwolniony, dzięki tej decyzji zacząłem nowy etap w życiu i poznałem że może mieć pracodawca szacunek do pracownika, można zarabiać bardzo duże pieniądze i pracownik jest wizytówką firmy. W Larix Buczkowice nie ma szacunku do pracownika, są najniższe pensje na które się zgodzisz i przede wszystkim właściciele i dyrektor to proste (usunięte przez administratora) do podłogi.

Paragraf 202

cytuję" zostałem zwolniony z tej firmy" no to nie masz się czym chwalić,widać ta firma nie zatrudnia dla samego bycia tam, to nie jest firma Januszy i Grażyn :P

Nickey
@Paragraf 202

No trochę jest. Właściciele nie mają żadnego innego doświadczenia zawodowego poza prowadzeniem własnych biznesów. Nie ich wina, ale też nic z tym nie robią. Widać to po biznesie - robią to samo i tak samo od 20 lat, a oczekują nowych efektów :) Jakby zrobili sobie porządnego MBA, posłuchali praktyków z doświadczeniem korporacyjnym, to może biznes z nimi były bardziej opłacalny. A tak zarządzają tym, jak osiedlowym warzywniakiem - może i bezpiecznie, ale bez widoków na sensowne wzrosty.

OMG
@Nickey

Takiego słodkiego(usunięte przez administratora).nia trudno słuchać, Właściciele maja doskonałą orientację w biznesie,Warzywniak,to może masz pod domem i nie wiesz jak z niego korzystać i na marginesie ten biznes zawsze będzie w doskonałych rękach bo mają następców a ty co osiągnąłeś w życiu i czym zarządzasz ? No Pochwal się nie bądź taki nieśmiały/nieśmiała!

Witak
@OMG

Ta firma nic nie produkuje. kupuje taniej sprzedaje drożej. Nawet Viking to kupowanie produktów w Chinach. Nie mają swoich fabryk. Jakość beznadziejna a ceny wysokie. Lepsze produkty jakościowo kupisz w Lidlu i taniej.

B.DB

Fantastyczna firma!Świetni i wyrozumiali Właściciele-prawdziwi biznesmeni! Doskonały Dyrektor Handlowy!Doskonałe warunki pracy! Wysokie wynagrodzenia pracuje się wyśmienicie-POLECAM!!

Zostaw merytoryczną opinię o Larix Janusz Pieła sp.j. - Buczkowice

• Jak się pracuje w Larix Janusz Pieła sp.j.?

Zobacz opinie na temat firmy Larix Janusz Pieła sp.j. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Larix Janusz Pieła sp.j.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 1 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Larix Janusz Pieła sp.j.
1.8/5 Na podstawie 39 ocen.

Larix Janusz Pieła sp.j.