Opinie o TI Poland Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie TI Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w TI Poland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TI Poland Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Zonk

Nie szykuje się jakieś postojowe? Trochę lipa z zamówieniami w ostatnim czasie a miało być lepiej na Bestwinskiej od stycznia..

@Zonk

Nie będzie postojowego,za chwilę na Bestwinskiej piecowi zamiast profilować przewody będą piec chleb,bułki oraz paczki

@Bouli

Z czego wynika ten wspomniany problem z zamówieniami? Chodzi o sezon? Co roku tak jest?

brum brum
@Lidia

wynika z tego ze koncerny motoryzacyjne robią elektryki, a w ti produkuje przewody paliwowe, dlatego jeszcze 2-3lata i TI nie bedzie ;) siedzenie w TI to jak czekanie na zwolnienie ;)

Bouli

Ten lider który spał na nockach awansował ze zwykłego pracownika,ponoć pochodzi z okolic Kaniowa

@Bouli

Podobno zostal liderem na magazynie na Bestwinskiej,zastępuje Panią kierownik I.G

@Bouli

Właśnie chciałam się zorientować, a widzę że padło słówko "awans". Jakie warunki muszę spełnić od samego początku zatrudnienia się, żeby móc aspirować na stanowisko liderskie? Jak mój zakres obowiązków wtedy się zmieni oraz wynagrodzenie za ich wypełnianie?

@Lidia

Żeby awansować na stanowisko liderskie musisz byc konfidentem,dobrze żyć że swoim kierownikiem wydziału,podlizywać mu się,podpieprzac innych pracowników a wtedy tak jak śpiący królewicz T.S. który awansował że zwykłego pracownika dalej siedzi na swoim tronie,udając że coś robi

szeroko i daleko

Jak ktoś ma szacunek do siebie i nie chce zarabiać minimum jakie można to omija ti szerokim łukiem. Zakład nie oferuje nic pod względem jakiekolwiek rozwoju zawodowego. Doświadczenie jakie można tam zdobyć to wyginanie plastikowych rurek na formach, szkolenia nie istnieją. Nikt Ci z kierownica tego nie powie, ale jesteś dla nich robolem który nie ma nic do powiedzenia. Zakład w którym to, ze robisz normę nie jest oznaka, ze jesteś dobrym pracownikiem tylko to znaczy ze trzeba podnieść normę, chory patologiczny zakład. W normalnej firmie są jakieś etapy rekrutacji nowych pracowników żeby pozyskać dobrych kandydatów, w TI ściąga się każdego kto popadnie, Polaków już nawet nie zatrudniają, 100% nowych to UK lub więźniowie jakaś (usunięte przez administratora) szafki, w szatni nie można nic zostawić bo Ci nawet buty ukradną. Podwyżki w tym zakładzie praktycznie nie istnieją w zeszłym roku 3% podwyżki, to ile taka osoba pracująca na produkcji dostanie 70 zł? wstydziłbym się ludziom dawać takie podwyżki do podpisania, w tym roku inflacja 20 %, a związki mówią ze wywalczyli 8% podwyżki, przecież to jest jakiś śmiech na sali i na produkcji gdzie najmniej się zarabia najmniejsze podwyżki bo przecież robol nie może zarobić za dużo. Ludzie róbcie uprawnienia, szkolenia na własną rękę i uciekajcie z tego (usunięte przez administratora) bo stracicie najlepsze lata w ti i na starość zostaniecie z niczym.

tak dalej
@szeroko i daleko

Tyle negatywnych komentarzy musi o czymś świadczyć, ładna renomę wyrobił sobie Ti w Bielsku ;)

@szeroko i daleko

Zgadzam się z tobą,to firmę z daleka omijać.Kiedys pan dyrektor S.M. na spotkaniu że związkami zawodowymi powiedział że on nikogo siła nie trzyma,jak ktos chce to niech się zwolni,podobno powiedział że nadgodziny jak będą to w pierwszej kolejności pracownicy z Ukrainy,że podobno tylko dla ludzi z Ukrainy jest robota a dla Polaków nie.Chyba coś w tym jest bo po hali widać tylko pracowników w zoltych kamizelkach

@tak dalej

Najlepsi są zastępcy kierowników wydzialu FCSBB01-I.H,wydziału FCSBB04-I.P,wydziału FCSBB03-S.N,wydziału PTSBB01-J.S,wydziału J.L. to są ludzie po szkole podstawowej,może ukończyli zawodowke

Ciekawa

Wyszków, co powiecie o pracy Ti Poland?

Operator Maszyn

Rozmowa przeprowadzona profesjonalnie. Przebyłam już kilka rozmów w swoim życiu i muszę przyznać, iż ta zostawiła bardzo miłe wrażenie. Po rozmowie zostałam oprowadzona po hali i otrzymałam wyczerpujące odpowiedzi na każde pytanie. Panie w kadrach również miłe, teraz zobaczymy co mnie czeka w nowej pracy

so happy

według kierownictwa większość osób, zwalnia się z Ti z powodu złej atmosfery w pracy, nie z tego ze zarabiają najniższa krajowa pracując na 3 zmiany :D dlatego nie będzie podwyższ i wszyscy będą szczęśliwi :D:D:D będą klepać biedę na wesoło

???
@so happy

co ty za propagandę piszesz..masz stałe 20% doliczane do podstawy wypłaty i nikt w Ti nie zarabia minimalnej krajowej.. jak sie nie podoba to sie zwolnij i idź do innych firm a (usunięte przez administratora) głupoty anonimowo. zawsze możesz pójść do swoich związków zawodowych, ale to tez odbije sie ehem, tyle że leci ci kasa z wypłaty za ich nieróbstwo

nowy

rzeczywiście 2300 netto już blisko do minimalnej krajowej

Kaktus
@???

To musiał napisać łysy to jego tradycyjne hasło.

pracownik1
@so happy

Podwyżek nie ma głównie przez ukrainę którą sobie zatrudniają na chwilę i zwalniają jak już nie potrzebują i ciągłe "przemeblowania" na hali produkcyjnej, wymianę maszyn.

Witold
@pracownik1

To niedobrze że pracownicy są poszkodowani przez zaniżanie stawek. Jakie są teraz umowy o prace dla nowych pracowników, że można ich tak szybko zwolnić bez podania przyczyny? Zlecenie?

Frank
@Witold

Podobno mają dawać podwyżki po 600brutto dla każdego

@nowy

W 2018 zarabiałem tam bez nadgodzin ponad 3tys zawsze, co się stało, że tak zarobki spadły? Pracowałem na piecach.

nick
@???

serio? :) Kto to tak się oburzył ? Ten co zarabia dużo więcej najwyraźniej. W życiu nie spotkałem tak dużej firmy, gdzie wszystko zależy od widzi mi się jednej osoby, ma charakter uznaniowy, a regulaminem można sobie 4litery wytrzeć.

ooo
@Frank

a od kiedy? A może to w rublach?

Chuck Noris
@so happy

To prawda praca w Ti doprowadzi człowieka do depresji .Nie polecam.

Wio????
@Chuck Noris

Oj tak Zgodzę się z tym

Aleksandra
@Chuck Noris

Dlaczego? Chodzi tutaj o atmosferę? Co jest z nią nie tak?

Przerażony
@Wio????

Rany! Straszny ten zakład, chyba nie ma drugiej takiej firmy!To kto tam pracuje?desperaci? A może to już zakład chroniony,trzeba mieć grupę na głowę?

@so happy

Teraz wam powiem jeszcze coś na temat pracowników z biur,przez pewien czas pracownicy z biur co roku jeździli na darmowe kuligi zima za pieniądze z socjalnego.Otworzcie ludzie oczyska,my zapieprzalismy na produkcji aby oni mogli wspaniake się bawić,pewnie nikt z was na produkcji tego nie wiedzial

Zenon

Czy TI Poland w Bielsku-Białej na produkcji dla robotnika jest (usunięte przez administratora) praca i (usunięte przez administratora) płaca?

@Zenon

Jest praca,tylko musisz sobie załatwić paszport że jesteś z Ukrainy i możesz pracowac

@Bouli

A nieco bardziej konwencjonalny sposób? na produkcję to są w końcu jakieś konkretne wymogi czy właśnie nie bardzo? co do kolegów ze Wschodu faktycznie na forum coś pisali, że firma podobno na nic stawia ale czemu? faktycznie lepiej niż Polacy robią?

Oh
@Lidia

Taaaa,nie chce się Polakom robić . ..za darmo....tyle i aż tyle...

@Lidia

Firma Ti nie zatrudnia bezpośrednio,tylko zajmuje się tym agencja która werbuje pracowników.Firme Ti nie obchodzą szkolenia,wszystkim zajmuje się agencja,jak jest praca to ludzie z Ukrainy pracują,a jak mało roboty to poprostu im nie każą przychodzić do pracy

Usmaż się w tym piecu

W 80% to prawda co piszą. Pracowałem 2013-2018 na piecach. Na początku było ok, póki firma się nie rozrastała. Zamiast pracowników fizycznych, przyszły jakieś (usunięte przez administratora) do myślenia w biurach. Kontrola jakości z koziej (usunięte przez administratora) trąbka, brygadziści po znajomemu... szereg całkiem innych dziwnych osób. Wszystko nie mogło być w jednym miejscu. A to jedna maszyna dzisiaj jest tutaj, za dwa dni ten sam gość z biura przychodzi i mówi, że jednak gdzie indziej, bo tak będzie lepiej. (usunięte przez administratora) na kółkach, papierki do wypełniania TPM i inne (usunięte przez administratora) Człowiek zamiast się chycić roboty to się papierami przejmował, tylko po to żeby nieroby z biura i kontroli mieli co robić. Ogólnie brak szacunku do ludzi na produkcji, znajomości są ważne, wszystko układowo. Same układy. Nie polecam produkcji, tym bardziej na piecach za parę groszy. Sami mówią, że w więzieniu jest dosyć ludzi do tej roboty....

Chuck Noris
@Usmaż się w tym piecu

Jak nie masz FPO i Tpm wypełnionego to notatki wypisują idiotyzm .

Bouli

Najlepsza jest K.M z logistyki z Bestwinskiej,wielka znawczyni wszystkiego,ma pod sobą 2 zastępczynie,tylko nie wiem od czego,chyba na zmianę chodzi raz z jedną,raz z drugą na papierosa

Bouli

Najbardziej mnie śmieszą liderzy na wydziale PTSBB01-malzenstwo K.K oraz M.K-skąd oni się wzięli,widać że to jakieś powiązania z górą,pewnie jakaś dalsza rodzina

Usmaż się w tym piecu

Jak już... mówię ;-) Do pracy na produkcje to nie tam. Zostali starzy pracownicy, którzy mają dobre stawki, za innych czasów i dalej tam pracują. Każdy idzie do roboty po pieniądze, ale niech będą adekwatne do tego co robicie. Nie będą. Robicie na tych co wam kwitki dają itpm każą wypełniać. Wy robicie, oni się śmieją.

stary
@Usmaż się w tym piecu

Tak starzy pracownicy maja tam stawni większe o 200 zł od nowych takie kokosy zarabiają i to nie jest żart ;)

@stary

no właśnie skoro o robieniu już mowa.. To czy ci starsi robią o wiele lepiej niż nowi czy można ich czasami zrównać? o wynikach ostatecznych teraz myślę...

Olga
@stary

To ile takiej doświadczonej w zawodzie osobie z wieloletnim doświadczeniem wychodzi msc?

Kier
@Olga

Poniżej minimalnej krajowej porażka firma

@Kier

nie rozumiem jak może wychodzić poniżej? to tak pełnoprawnie miałoby być? wyjaśnisz na jakiej zasadzie?

Bouli

Znam niektórych pracownikow na Bestwinskiej,co spali na nockach i nic nie robili,na innych zmianach zajmowali się sprawami nie związanymi z pracą,tylko tym co zajmują się poza praca.Teraz zostali liderami i dalej niektórzy nic nie robią,tylko siedzą za komputerami udając że coś robia

Jak można po 7 latach zarabiać tyle smo co osoba która robi 2 dni?porażka kuzyn kuzynka ciotka żona w biurach siedzą haha hihi dramat nie polecam ci z socjalu jak i tak wszystko wam końcem roku pozbierają albo dadzą podwyżki 100 200zl w tych czasach dramat firma oby upadła a te dyrektorzy żeby nie mieli za co żyć jak ludzie ci pracują dla firmy tak długi żeby im nie starczyło do końca miesiąca

aaaa

jaka dyrekcja taka firma mniej niż zero ,ćpuny i oszołomy którzy za dobrą posadke niszczą ludzką godność

tyhjk

Możesz obskoczyć całą produkcje wszystkie działy, a i tak będziesz mieć tyle samo co nowy jeszcze będą cię wykorzystywać jak złapiesz wprawę i znajdziesz czas na wypicie kawy to dostaniesz zjebe i ekstra więcej roboty za darmo, jakby tego było mało operatorzy niekiedy sami ustawiają maszyny i mają się jeszcze wyrobić, według kierownictwa i tych wyżej oczywiście robol to bezmózg bez żadnej szkoły który umie liczyć tylko do 100, a tam ludzie ze średnim robią albo więcej wykształceniem tylko ubijani są i zniechęceni tym wszystkim brak możliwości rozwoju bo w tej firmie robią rodziny wszystko załatwiane po znajomościach, chodzą z głową w górze po hali i się śmieją tylko.

@aaaa

Najbardziej w Ti śmieszą mnie ludzie którzy są zastępcami kierowników wydzialow-ludzie po szkole chyba średniej.Umieja tylko przestawiać stoliki i regały z pojemnikami z jednego miejsca na drugie

yt
@Bouli

Wykształcenie średnie to za dużo na tą robotę tam się stajesz żywym robotem, w Ti przestajesz logicznie myśleć, część pracowników jedzie tam na tabletkach nawet się z tym nie kryją

ti to dno
@Bouli

zastępca kierownika to jest tak potrzebny, jak kobieta w kole fortuny która odkrywa litery na elektronicznej tablicy xD

@
@ti to dno

Przecież nie ma żadnych zastępów kierowników?

@@

Zastępcy kierowników są w Ti Poland na Bestwinskiej,na hali jest jedną wielka tablica pokazująca wszystkich darmozjadow

Mistrz

Młody zarabia tyle co doświadczony pracownik. Firma stawia na obywateli Ukrainy. Praca nie jest skomplikowana więc można często zmieniać pracowników bo szkolenie nowego trwa krótko. Kierownictwo uważa że pracuje w korporacji, ale to zwykła manufaktura, nie szanująca pracowników. Zdecydowanie nie polecam pracy w tej firmie.

aaaa
@Mistrz

dokładnie robisz miesiąc i jesteś doświadczony kto ogarnięty to po tygodniu potrafi wszystko dwa guziki na maszynie i cała filozofia

@Bouli

Ci zastępcy kierowników oraz kierownictwo powinny mieć płacone za wychodzenie na papierosa co godzinę,niektórzy nawet częściej.Powinni im płacić za ilość wypalonych papierosow na dzień.Najlepiej by im było wynieść biurka z komputerami na pole i wtedy mogli by palić papierosy na okraglo

@Mistrz

Kierownictwo pracuje na polu,pałac papierosy co godzinę,a nawet częściej,powinni odbijać kartę jak idą na papierosa i te minuty powinni odrobić na produkcji na piecach

Operatorka

Mówicie o kim? Przecież nie ma zastępców kierowników?

Obecny pracownik

T.i Wapienica(usunięte przez administratora)..Ludzi traktuje sie jak smieci.Kierownictwa ktore nie ma zielonego pojecia co wogole robi sie na zakladzie jest chyba wiecej niz samych operatorow.Dzial produkcji i wariat AS szkoda gadac.Dzial jakosci to wogole porazka rzadza nim ludzie ktorzy zyja w jakims urojonym swiecie zrozumialym tylko dla siebie.Masakra trzymajcie sie jak najdalej bo to co dzieje sie na tym zakladzie to nadaje sie do TV

Miecia
@Obecny pracownik

AS czyli czyli zastraszanie, kłamstwa, intrygi, zero szacunku dla pracowników. Ciekawe kiedy zacznie zbierać podpisy przeciwko nowej Pani Dyrektor tak jak to robił na AK. Zero kompetencji, zero wiedzy, za to EGO na najwyższym poziomie.

Lady
@Miecia

Serio? Zbierał podpisy na AK?

Obecny pracownik niestety
@Miecia

Zgadzam sie w 100 procentach moze gdyby AS w koncu wylecial cos zaczeloby sie zmieniac.A jego EGO...Troche na tym swiecie zyje a nigdy nie spotkalem tak nieudolnego i nie majacego pojecia o swoim zakladzie czlowieka ktorego wlasne ego wyprzedzilo 100 razy.Masakra

Dorota

A ja będę inna i nie będę anonimowa . Przyjęłam się jako osoba z doświadczeniem . W nie jednym zakładzie pracowałam ale nikt mnie tak w życiu nie potraktował . Zaczęłam pracę 5 października . Praca wporządku - jak ktoś chce, nauczy się wszystkiego . Problem w tym, że mam małe dziecko co zaznaczyłam na rozmowie o pracę - usłyszałam że każdy miał małe dzieci , brał opieki - wiadomo różnie bywa . Przyszedl okres przedświąteczny . Z opieki płaconej przez państwo korzystałam, bo i czemu nie . Ważniejsze jest dziecko . Nikt dziecka specjalnie nie zaraża a do pracy nie idzie dla rozrywki .. w tym właśnie okresie PRZEDŚWIĄTECZNYM dowiedziałam się że moja umowa która twa do końca roku nie zostaje przedłużona . Z powodu opieki na dziecko oczywiście . Filią w Wieprzu nie kierują osoby w podeszłym wieku . Więc moje życzenia noworoczne dla was ? : ŻEBY WAS KTOŚ TAK KIEDYŚ POTRAKTOWAŁ . Kariera trwa chwile później przyją inni . Amen P.S w ofercie pracy wpiszcie że cały czas wolny należy poświęcić i podporządkować pod firmę i nie jest to praca dla młodych rodziców .

Dorota

Można tak powiedzieć .Ale ja jestem dorosłym człowiekiem i nie trawie jak ktoś mydli mi oczy . Na całe szczęście nie utrzymuję córki sama bo w takiej sytuacji została bym bez środków do życia z małym dzieckiem .

Usmaż się w tym piecu

Jeszcze dodam. To jest korporacja, nie polegająca na pracownikach fizycznych. Jak nie Ty, to więzień, jak nie, Ukrainiec. Jako pracownik fizyczny nie ma ma znaczenia. Idziesz do innej firmy i świat wygląda inaczej. Pytasz się gościa gdzie TPM? Odpowiada co to to (usunięte przez administratora) jest??? Siadaj i rób papierki sobie w domu wypełniaj... i śpiesz się, bo o 10 czas na kawę i papierosa. A tam? macie czas jeszcze na fajkę? i zapytam jeszcze ten AS to taki gruby i łysy?

nono

Słyszałem ze od przyszłego roku zmieniacie nazwe na TI Ukraine

Zuzanna
@nono

To sarkazm? A czym sobie zasłużyli na ten komentarz, dużo Ukraińców zatrudniają czy co? Weź no napisz coś więcej, na poważnie.

nono
@Zuzanna

Jeszcze kilka miesięcy i Polacy na produkcji będą mniejszością narodowa.

@nono

czyli co Polacy awansują w pewnym sensie? wiadomo dokąd odchodzą pracownicy stąd? w okolicy jest alternatywa?

xD
@Lidia

Tak awansują do innej firmy xD

Jak tak dalej będzie to zmienia nazwę na TI Ukraina-oddzial w Polsce

Red

1. Nieformalne podsumowanie tygodnia w dziale jakości wydaje mi się być dziwactwem, a przede wszystkim jest stratą czasu, którego tak podobno brakuje. 2. Niektórzy pracownicy zamiast się dogadywać pomiędzy sobą chodzą wylewać swoje żale do przełożonych i na tej podstawie wydawane są opinie o Twojej pracy. 3. Spotkałem kilku super inżynierów/ inżynierki - z super nastawieniem do współpracy, chęcią pomocy i wiedzą. Niestety bierze się pod uwagę opinie negatywne, a pomija pozytywy (zadowoleni ze współpracy rzadko chwalą się, że jest fajnie, a kilku niezadowolonych zawsze się znajdzie). 5. Z takim traktowaniem obszaru sqa nic się nie poprawi. Trzeba włączyć sqa do "głównego" działu jakości, a nie robić osobnego poddziału od gaszenia pożarów, bo to rodzi konflikty. Z resztą rotacja w sqa nie jest przypadkowa. 6. Jedna osoba w dziale jakości ma chyba zbyt duże mniemanie o sobie i na nieszczęście tego działu ma ona największy wpływ na decyzje kierownictwa wyższego szczebla. 7. Ludzie boją się mówić co na prawdę myślą, mówią więc to co kierownictwo chce usłyszeć. To nie daje kopa do rozwoju, a tylko pozorną otwartość, którą tak się firma chwali. 8. Firma ocenia to co kto powiedział, a nie to co kto robi, ale widocznie to taka "kultura organizacyjna". Mają prawo. Powodzenia Red

Black
@Red

Który to z jakości taka gwiazda?

Kubasss0
@Red

Zgadza się na 100 proc. Trafne podsumowanie oraz obserwacja.

Zainteresowana

Ja mam pytanie . Od listopada pracuje w tej firmie . Czy premie świąteczne przysługują też osobą zatrudnionym na okres próbny ?

Czesiek

A co zrobi dyrektor, jak nikomu na produkcji nie będzie chciało się pracować w TI Poland?

Edziu
@Czesiek

Ściągnie Polaków ze zmywaków z Anglii i Szkocji.

Miecia
@Czesiek

Mnie najbardziej żal As-a. Jak wiedział co robi duży i nie poinformował to źle, jak poinformował to kapusta. Tak źle i tak niedobrze....

Lady
@Miecia

Puknij się w główkę Miecia... Wszystkim w około mówili jak mają żyć, rozdzielali rodziny na różne zmiany!Bo nieetycznie i konflikt interesów...i tym podobne brednie. A sami co? Hipokryzja i obłuda.

Zadowolony
@Lady

Mieszkają teraz razem ????

Zostaw merytoryczną opinię o TI Poland Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w TI Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy TI Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 164.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TI Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 132, z czego 9 to opinie pozytywne, 65 to opinie negatywne, a 58 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TI Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w TI Poland Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TI Poland Sp. z o.o.