Opinie o DomData w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy DomData. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w DomData o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DomData w Poznań

Siara

Trochę wstyd jak się z innymi z rodziny rozmawia i pokazują paczki świąteczne, mówią o premiach bonach i wigiliach firmowych. I dziwnie, bo jest mi wstyd się przyznać że ja pracownik IT jednej z największych firm w swoim sektorze musze kłamać bo mi wstyd. Chociaż to chyba nie ja się powinienem wstydzić. Widać taka polityka firmy. Nic że pójdziemy pisać kod do kogoś innego. Przyjdzie 10 młodych i ojej koszty nam wzrosły. Może by teraz ekonomistę zatrudnić? Albo przejść się po firmach naokoło zobaczyć popytać. Może w końcu do was dojdzie jak odstajecie od rynku. Ze tez wam naprawdę nie jest wstyd.

Karola

Tu chyba zdjęcia wrzucić nie można, no bo jak? mimo wszystko co z tymi świętami? Jest tu ktoś kto byłby na bieżąco? Pisali cos o tym, że bonów nie było chyba. :( teraz normalnie są gwarantowane? Ile wynoszą?

Kobieta

Nie polecam firmy dla kobiet. To samo stanowisko junior low kod developer dla kobiety a mężczyzny to różnica 2000 oczywiście na niekorzyść kobiety:) najwidoczniej pan zatrudniający ma jakieś problemy z zatrudnianiem kobiet.

korpo
@Kobieta

a można wiedzieć o jakich stawkach mówimy ?

Rysiu Nowy wpis

Cześć, widziałem wczorajsza ofertę dla Analityka IT. wymagania odnośnie 2 lat doświadczenia mam spełnione, pod resztę wymogów myślę, że też raczej podlegam. możecie mi opisać jednak to jak rozmowa rekrutacyjna wygląda? jakaś część techniczna?

były kandydat Nowy wpis

Ktoś wie dlaczego firma nie odzywa się po rozmowie rekrutacyjnej z podziękowaniem za rekrutację i decyzją? Dlaczego ta firma ma problem z poważnym traktowaniem kandydatów?

podobna sytuacja Nowy wpis
@były kandydat

A na jakie stanowisko aplikowałeś? Również czekam już na odpowiedź 2 tygodnie i mimo zapewnień nikt się nie odzywa.

podobniejsza sytuacja Nowy wpis
@podobna sytuacja

A na jakie stanowisko Ty aplikowałeś??

Jeśli można się dogadać w dziale IT na umowę B2B to w zasadzie na jakich zasadach? Myślę teraz o urlopie. Czy byłyby płatnie dni wolne od pracy? jak dba się o work-life balance?

Czy w DomData jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Administrator IT

Bardzo profesjonalne podejście do przebiegu rozmowy. Pytania zwarte i konkretne, wiesz albo nie wiesz. Rekrutację prowadził miły człowiek z działu IT wraz z pracownikiem technicznym oceniającym odpowiedzi. Mi akurat się nie udało a to zapewne dlatego, że za mało wiedziałem.

Pytani z dziedziny administrowania Active Directory, odtwarzanie po awarii, bieżąca konserwacja systemu.

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.

Cześć, czy do dziś tak jest, że ciężko tu z praca zdalna? czytam ofertę dla SAP Deva i w niej akurat piszą o parkingu dla rowerów. :) mam do biura jednak na tyle daleko, że nim to bym pól dnia musiała dojeżdżać jak nie więcej. nie wiecie może czy w nie dalekiej przyszłości nie będą przewidywane przyjęcia do zespołu jedynie w formie HO?

Jolanta

Z tego co wiem pierwsze miesiące i tak są 100% stacjonarnie, bo odbywa się szkolenie. A później hybryda, ale w jakim wymiarze to już zależy od zespołu do którego trafisz.

Na stronie na samej górze widnieje oferta dla junior UX / UI Designera. Interesuje nie opis z warunków pracy, przede wszystkim samo wdrożenie w zespół. ludzie częściej zostają czy jednak odchodzą? I jeśli już była mowa o stawkach teraz niedawno to w tym przypadku jakie są widełki?

Kruk

Nie wiem jak wygląda wdrożenie, na to konkretne stanowisko, ale ja z pierwszych miesięcy pracy mam miłe wspomnienia. Wewnętrzne szkolenia, opieka osób szkolących a potem samego przełożonego. Nie było do czego się przyczepić, wszystkie informacje otrzymałem na start, a jak czegoś nie wiedziałem nie było problemu aby ktoś mi pomógł. Osoby, które rozpoczynały ze mną pracę a były na innych stanowiskach również miały podobne wrażenia. W moim najbliższym otoczeniu mam ludzi, którzy pracują w firmie po 5-10 lat, i tak podobnie wygląda w innych zespołach. Z tego co wiem mało kto odchodzi, raczej to są pojedyncze przypadki.

Kobieta

@Kobieta

Czemu mieliby w ten sposób przydzielać kasę? Nie liczy sie efekt z wykonanego projektu? Jak tu wyniki w takim razie oceniają?

@Kobieta

Jaka jest stawka mężczyzn na tym stanowisku?

marta
@Jolanta

Oczywiście opinia powyżej jest nieprawdziwa. Nie ma czegoś takiego jak inne wynagrodzenia wynikające z płci. Bzdura.

@Kobieta

Pracowałem w tej firmie i nigdy nie spotkałem się z dyskryminacją kobiet. Junior juniorowi nie równy, może po prostu więcej umie, albo lepiej negocjuje.

@były pracownik

Ano czyli tutaj sprawiedliwie podchodzą do tematu odnośnie kwalifikacji itp? a jak pomogliby mi je podciągnąć, żebym mogła jednak więcej zarabiać? na jaki zakres szkoleń się nastawiać obecnie? są czasochłonne?

Mic
@Jolanta

Dlaczego pracodawca ma dbać o twój rozwój? Jeśli chcesz więcej zarabiać, to musisz sama zadbać o swój rozwój. Wymaganie tego od pracodawcy jest naiwnością.

@Mic

Nie chodziło o to, że "ma" ale czy to nie jest tak, że wyszkolony pracownik to bardziej efektywny pracownik? Nie ma na niego parcia w firmie? Chyba, że rekrutacja mało kosztuje i lepiej jest szukać kolejnej osoby? Jak ona w takim razie przebiega?

korpo
@Kobieta

a można wiedzieć o jakich stawkach mówimy ?

Siara

Hejter

Ja prdl... to ta przez którą nie było bonów na święta?

Dumbledore

Raczej wątpię że docenią.

X
@Hejter

To raczej nie sprawa jednej osoby.jedna osoba nie decyduje o wszystkim.a ogólnie pewnej kultury organizacyjnej i osobistej osób zarządzających.raczej ignorancja a nie nieznajomość rynku. Nie ma co się tu rozpisywać.nie mają potrzeby.tyle.Amen

Geralt

Zawsze jest tak w firmach, że jest parę osób przytulonych do zarządu, które dostają nieproporcjonalne premie, samochody itp bo szefowie chcą mieć kogoś zaufanego kto nie sypnie. Potem zdziwienie że jakaś panienka goli dwa razy tyle co szef projektu. Myślą że jakby odeszła to strata dla firmy by była większa jak kiedy odchodzi programista. Tylko że to programiści pracują na zysk tej firmy a nie jakieś hry czy księgowość.

zawiedziona
@Siara

Marudzisz, a pierniki na święta to co? A herbata i cytryna w miodzie rok temu to też nic? A babeczki czy tam inne słodkości na podsumowanie roku? Osobiście mam wrażenie, że gdyby dziewczyny z działu HR nie naciskały że trzeba nam coś dać to byśmy nic nie dostały.

@zawiedziona

naprawdę myślisz, że one tak naciskają mocno i efektem są ciasteczka? czyli tutaj kompletnie niczego więcej już nie wydusisz? to na co firma przeznacza resztę budżetu?

BBB

Fotki nawet fajne, ale po co ona tak drażni innych, którzy nie załatwili sobie takich benefitów u szefa????

Karola

PaRPP

Cześć, czy jest możliwa praca zdalna od razu po zatrudnieniu? Na jakie kwoty można liczyć mając doświadczenie 2 lat jako software eng? Pozdrawiam

M.
@PaRPP

Przy 2 latach to może z 6000 - 7000 dostaniesz. Zarobki nie są za duże, ale przynajmniej stabilnie. Jeżeli chodzi o prace zdalna, to w pełni raczej ciężko

Boski
@PaRPP

W tej firmie, bardziej polecam pracę w biurze, masz wtedy możliwość spotkania się z Hubertem, wspaniałe przeżycia

MichN86

Firma nie podaje w ogłoszeniach warunków zatrudnienia - płacy i kandydatka lub kandydat musi zgadywać jaka stawka jest dla nich akceptowalna. Bardzo nieprofesjonalne podejscie do osób składających swoje kandydatury. Na pierwszym etapie z dwóch pojawiają się nieprzemyślane pytania pokroju: "gdzie się pani widzi za 5 lat" lub ekwiwalent takowych. Całość sprawia wrażenie jakby reprezentantki i reprezentanci firmy nie byli do końca przygotowani na przeprowadzenie rozmów kwalifikacyjnych.

Czy w DomData możliwa jest praca na podstawie B2B?

Byłem na rozmowie, z polecenia kolegi mówił że szukają. Wypytali mnie szczegółowo z narzędzi, po czym dostałem telefon, że zatrudnili kogoś innego. Kolega jednak powiedział mi że nikogo nie zatrudnili. Mogli powiedzieć że narazie się wstrzymują, bo trochę słabo jak się dowiedziałem innej prawdy od kolegi, a tak niesmak pozostał.

Jak szukacie czegoś na start w tej branży to dobra opcja, dają szansę wielu osobom bez doświadczenia i wciąż się rozrastają. Na minus zdecydowanie zarobki.

adiks

Jak długo trwa proces rekrutacyjny w DomData od momentu wysłania CV?

Hotdog

To świetna firma, abo popracować w niej na czas znalezienia innej pracy. Fatalne warunki finansowe i rozwiązania trzymające się na nitkach mega motywują, aby uzyskać jak najwięcej wiedzy oraz zmienić pracę.

@Hotdog

napisałeś o uzyskaniu jak największej ilości wiedzy... o czym konkretnie mowa? czego mimo tych warunków które opisujesz można się dowiedzieć, że warto byłoby się zatrudnić?

Pracowałem w tej firmie 2 lata, nie polecam. Zarobki tragedia, zarząd do przeżycia, poziom programowania tragedia. Jedyny plus firmy, to imprezy firmowe na których masz darmowy alkohol i możesz się upić żeby zapomnieć w jakim firmie pracujesz. Pracownicy są okej, bardzo dużo młodych programistów, także atmosfera w pracy przyjemna, jednak problem jest z kierownikami zespołów. Jeden kierownik ma totalny brak wiedzy na jakikolwiek temat, nikt w firmie go nawet nie szanuje. Typ jest tak bardzo nieogarnięty, że programiści wykonują całą pracę za niego, nawet na spotkania z klientem muszą chodzić bo on nie wie co się dzieje w projekcie. Mój kierownik nie był taki zły, ale to loteria na kogo trafisz. Ogólnie spoko na start, żeby zdobyć pierwszy rok i uciekać.

Pracownik na wypowiedzeniu

Całkowicie zgadzam się z tą opinią. Co prawda, atmosfera jest bardzo dobra. Niestety większe nakład stawia na zatrudnianie młodych programistów na umowę zlecenie niż na utrzymanie pracownika. A co do wspomnianego kierownika doskonale wiem o kogo chodzi. To, że nie został on zwolniony i zastąpiony przez kogoś kompetentnego tylko pokazuje co to za firma.

Atmosfera w pracy nie jest taka zła, czego nie można powiedzieć o zarobkach czy o kierownictwie. Jak wspomniał kolega wyżej, firma lubi zatrudniać masę młodych na zleceniu, przez co jakość kodu jest bardzo niska i trudno nauczyć się dobrych praktyk. Jeżeli chodzi o wspomnianego kierownika, cała firma się z niego śmieje włącznie z jego własnym zespołem. Wydaję mi się, że wszyscy zadają sobie pytanie, co on robi na takim stanowisku, szczególnie że zespół wykonuję za niego, jego obowiązki... Podsumowując, polecam firmę dla osób szukających praktyk bądź pierwszej pracy, może za dużo nie wyciągniecie z firmy, ale przynajmniej będzie wpis w CV.

Programista

Czy kierownik, o którym mowa, to Pan D?

Mogę potwierdzić część wpisów tutaj. Firma kontaktuje się ws. pracy, ustala się termin i cisza, trzeba przypomnieć się o linka do wideorozmowy. Podczas rozmowy osoba z firmy nie znająca CV kandydata. Część rozmowy merytoryczna, część to propaganda sukcesu. Na koniec rozmowy dostaje się zadanie, w cale nie krótkie, z terminem przesłania 1/2 dni. Pomimo ustalonego dnia, kiedy ma się otrzymać wiadomość zwrotną- cisza. Nie polecam

hunter
@Piotr

Rzeczywiście 'panienka' organizująca rekrutację trochę nieogarnięta. Natomiast rozmowa merytoryczna to pełna profeska, btw nie przyjąłem oferty ze względów lokalizacyjnych.

wieloletni

Czytam, czytam i aż nie wierzę. Pracuję tutaj dość długo i naprawdę żadna z opisywanych tutaj sytuacji mi się nie przydarzyła. Wśród około 200 pracowników można znaleźć ludzi młodych, dopiero zaczynających swoją przygodę z życiem zawodowym, jak i specjalistów z kilku-, kilunasto- czy nawet ponad dwudziestoletnim stażem. Jest od kogo się uczyć, z kim porozmawiać czy spędzić wolny czas. Bardzo ciekawa ekipa, masa pozytywnej energii. Inicjatywy sportowe, planszówki, wyjścia integracyjne na poziomie zespołów, imprezy ogólnofirmowe, multisport, pakiety zdrowotne. Dobra, bo brzmi jak reklama a takową zdecydowanie nie ma być. W każdym razie to, co się tutaj czyta, to naprawdę bardzo skrajny punkt widzenia, na pewno nie obiektywny. Z relacji osób, które niedawno kończyły okresy próbne, słychać dużo pozytywnych opinii. Miejcie po prostu zapaloną lampkę, że wpisy, które się tutaj pojawiają, mogą nie być obiektywne. Wyróbcie sobie zdanie sami zamiast przyjmować opinię jakiegoś hejtera.

@wieloletni

No ok, po Twoim opisie atmosfera wydaje się być serio w porządku, co faktycznie jest istotne. Ale z samą w sobie pracą? Może o tym powiesz coś więcej? Na jakim stanowisku pracujesz?

wieloletni
@Jolanta

Wszystkich stanowisk nie znam - osobiście siedzę w programowaniu. Programiści to jedna z dwóch największych grup w firmie. Druga to konsultanci. Są też testerzy, wdrożeniowcy, analitycy serwisowi i kilka kolejnych grup specjalistów. Rozwój nowych produktów, utrzymanie istniejących - technologicznie oscylujące wokół C# i rozwiązań Microsoft, ale na froncie też React, typescript i inne. Dużo obszarów, w których można doskonalić swoje umiejętności, rozwijać się i czerpać o starszych stażem koleżanek i kolegów.

Nie te czasy już

Jest takie powiedzenie - z (usunięte przez administratora) nie ma pracownika.

Mieczysław
@Nie te czasy już

A co się zmieniło, że teraz oceniasz pracę negatywnie? Podejrzewam, że chodzi Ci o atmosferę? Bardziej o to, że jest teraz dużo nowych pracowników, z którymi ciężko jest się dogadać czy np. podejście szefostwa się pogorszyło?

Zoii
@Nie te czasy już

Dlaczego słowo(usunięte przez administratora)zostało zostało usunięte przez administratora przecież i tak wiadomo o co chodzi, a poza tym dobrze zarządzana firma powinna się z tą maksymą zgodzić. No chyba, że się nie zgadza.

Mieczysław
@Zoii

A sądzisz że pracownicy mogą się tu tak czuć? Mówię o tym usuniętym słowie :)

Patryk

Ogólnie z takim czymś się nie spotkałem, że po telefonicznej rozmowie rekruterka jak zwykle mówi że wyśle maila z informacjami i linkiem i tak się nie dzieje, zero informacji. Szkoda czasu na aplikację i rozmowę w tej firmie.

Teresa
@Patryk

A próbowałeś się upomnieć?

inny kandydat
@Teresa

Jeśli już na tym etapie trzeba się "upominać" to nie wiadomo czy warto brnąć dalej. Na każdym kroku trzeba "szturchać" firmę, żeby to wszystko jakoś działało? O co muszą później upominać się pełnoprawni pracownicy?

Zostaw merytoryczną opinię o DomData - Poznań

• Jak się pracuje w DomData?

Zobacz opinie na temat firmy DomData tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DomData?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DomData?

Kandydaci do pracy w DomData napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DomData