Opinie o SAS Institute w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie SAS Institute. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w SAS Institute o rekrutacji.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SAS Institute w Warszawa

Chciałem zobaczyć czy mają jakieś oferty pracy na firmie, ale ta podstrona jest pusta, nic się nie wyświetla. Może ktoś je wymienić, oczywiście o ile jest coś dostępne? A może planują niedługo zacząć rekrutację?

Rekrut Nowy wpis

Jak wygląda aktualna kondycja firmy? Jak duże są rotacje? Jaki jest stosunek seniorów do juniorów? Chodzi mi przede wszystkim chyba o consulting. Czy warto zaczynać pracę w SAS

Czy w SAS Institute możliwa jest praca na podstawie B2B?

wkurzony

5% podwyżki dla konsulting przy inflacji 11%. To jak ogłosić zwalniajcie się.

Bożena

Czemu mieliby udawać że wyniki sa super? To nie robicie takich?

Bożena

A co się takiego dzieje że mieliby go wyrzucic?

Bożena

Ojej a czemu? Dużo osób odeszło?

Wiesiek
@Bożena

Bożenko, weź się zatrudnij w SAS to zobaczysz. Jest połowa roku a wyniki nie ma. Tzn CL mówi ze jest ale chyba on jakoś inaczej te słupki czyta. Wyniku nie będzie, nie oszukujmy się. Jak nie ma wyniku to robi się presja, która finalnie odbija się na wszystkich. A to tylko demotywuje. Teraz już można się tylko uśmiechać, robic dobra minę do złej gry i czekać aż ktoś zwinie żagle. (usunięte przez administratora)

Barbara
@Wiesiek

A za wysokie wyniki firma oferowała jakieś premie, podwyżki?

Barbara

Ktoś wyżej pisał ze jak nie ma wyników to nie ma premii(?) wiesz o co chodzi?

Klient

Chodziło o Consulting, a nie o kogokolwiek personalnie. Jeśli ktoś przypisał ten skrót do kogokolwiek to bardzo przepraszam, nie było to moją intencją. To tylko opinia o Consultingu.

Klient Nowy wpis

W związku tym, że użyty przeze mnie skrót CL - Consulting został przypisany jako inicjały konkretnej osoby i wywołał błędne komentarze oświadczam, że choć znam firmę od wielu lat, nie znam osoby o inicjałach CL. Zwyczajowo używam tego skótu w mojej firmie. Jeszcze raz bardzo przepraszam osobę, której to przypisano. Mam nadzieję, że administrator usunie powyższy wpis w związku z tak błędną interpetacją innych użytkowników.

Aplikowałeś do SAS Institute na stanowisko Sr Technical Consultant? Opisz swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Jaką umowę proponuje pracodawca? Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
Halina

Czy jest tu ktoś z działu finansów i może wskazać mi widełki na stanowisku Junior RtR Accountant? Rozumiem po lekturze dyskusji pracowników merytorycznych, że premia omija wszystkich z uwagi na brak wyników. Próbuję ustalić, jakie są zarobki bez premii. Ten stan dotyczy firmy w PL, czy w ogóle będzie ona mówiła "dobranoc"?

Ex

Pracowałem w SAS krótko ale intensywnie. Tak - są zmiany organizacyjne - tak jak w każdej firmie, która się rozwija i walczy o kawałek rynku. Tak - czasami lekko nie jest ale: ludzie są super, jest współpraca, kolezenstwo, dobre benefity, można liczyć na wiedzę i pomoc przełożonych (ja na takiego trafilem).

@Ex

To fajnie, że atmosfera jest dobra i można liczyć na współpracę w zespole. Mógłbyś napisać coś na temat możliwości rozwoju zawodowego w tym miejscu pracy? Chciałbym zweryfikować, czy pracodawca przygotował odpowiednią ścieżkę kariery zawodowej dla zatrudnionych osób.

Natalia
@Mieczysław

Możliwość rozwoju jest, ale niestety moim względem to nie zależy od twoich umiejętności i wyników, a raczej od tego ile lat przepracowałeś w firmie.

@Natalia

Czyli awans należy się za staż a nie kwalifikacje? Trochę dziwne podejście. Ludzie w ogóle tu długo pracują? Są tacy co mają kilkunastoletni staż?

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w SAS Institute? Chętnie zatrudniają?

MegaBoss

Na studentach głównie jadą. Przejdziesz akademię młodych talentów czy jak to się nazywa i masz robotę.

Małgorzata
@MegaBoss

A jak w SAS Institute wyglądają warunki zatrudnienia dla studentów i czym dokładnie oni się tu zajmują? Czy po skończeniu studiów, jak dalej będzie chciało się pracować w firmie to coś się zmienia? Wynagrodzenie, rodzaj umowy? Jak to wygląda przy dłuższej współpracy?

Magdalena
@Małgorzata

W moim przypadku dostałam zlecenie na rok, a później już umowa o pracę. Zarobki są ok. średnich w Warszawie, ale w porównaniu do analityków w innych firmach są dość małe. Dopiero po 1.5 roku pracy dostałam pensje jaką miałam przed SASem w innej firmie bez doświadczenia (i to uwzględniając inflację). Czym będziesz się zajmował zależy od tego czy zostaniesz developerem czy analitykiem (oczywiście są jeszcze inne działy jak HR lub helpdesk ale rozumiem że chodzi raczej o akademię). Powiem o analityce ponieważ sama jestem analitykiem. Po szkoleniach i egzaminie z Sas Base zostaniesz przydzielony na projekt, których jest bardzo dużo we wszystkich branżach. Głównie będzie modelowanie (np. prognozowanie popytu), ale na początku prawdopodobnie będziesz robił jakieś wykresy itp. Czasami taki projekt trwa kilka miesięcy, czasami możesz zostać 'pracownikiem' innej formy na parę lat. Na pewno coś można dla siebie znaleźć, ale czasami trzeba poczekać na zapotrzebowanie.

Czy w SAS Institute możliwa jest praca na podstawie B2B?

Magdalena

Tak, moja koleżanka właśnie pracuje na b2b

Yupi

Hej, widze duzo ogloszen na rekrutacje z dzialu ksiegowosci - finansow. Wszyscy sie zwineli czy tak sie to rozrasta?

Sosjerka
@Yupi

Miałam okazję brać udział w rekrutacji na stanowisko księgowe i przyznam szczerze, że to najgorsza rekrutacja w moim życiu

Paulina
@Sosjerka

Można spytać tak właściwie czemu? Jak to etapowo jest poukładane i co się podczas rozmowy nie spodobało, że takie odczucia negatywne?

Jak wygląda praca w firmie SAS Institute? Czy można liczyć na premię?

Obecny

W tej firmie to na nic już nie można liczyć. Serio !

@Obecny

Napiszesz coś więcej?

Obecny
@Anna

Ania oczywiście. W tej firmie bardzo mocno koloruje się rzeczywistość. Brak jest jasnej i prostej komunikacji. Pierwszy raz spotkałem tu HR który nie stoi po stronie pracownika. A mam porównanie z innymi firmami. Ktoś coś ogłosi potem się okazuje ze to niesprawdzone info i albo się pokrętnie wycofa zrzucając winę na region albo przemilczy temat. Zacząłem tu prace jak zaczęła się regionalna transformacja i wydaje mi się, ze większość managerów tkwi w starym systemie i opornie idą im zmiany. Szkoda bo marnuje się potencjał ludzi, którzy jak tylko dostaną lepsza propozycje to stad uciekną. Co z reszta widać bo odchodzą pracownicy z długoletnim stażem.

Paulina
@Obecny

i jak firma zapatruje się na temat tych odejść? z których stanowisk są Ci długoletni pracownicy i jak ten problem jest rozwiązywany, przyjmują nowych, wprowadzają jakieś awanse?

kick

Co wiecie na temat tej akademii, co oferują po niej ? Czy ma sens ?

Wiecie może, czy w SAS Institute szukają chętnych na staż?

Xyz

Jeśli bezpłatny to na pewno. Marchewka będzie zachwycona ze znów zaoszczędzi pare $$$. Będzie mogła się wykazać. Weź poszukaj sobie normalnej pracy.

Emilia
@Xyz

To tutaj nie ma szans na normalną pracę?

Marna

No i Marchewka nie miała racji. "Firma się nie rozleci, najlepsi nie odejdą"- cytat z donosu. W ostatnich latach odeszli: co tu wymieniać, w zasadzie wszyscy najlepsi.

KPINY!

firma rekrutuje na role dla których nie ma wakatów, kombinacje jak koń pod górę, zbieranie danych osobowych i brak efektów rekrutacji niby potrzebują człowieka, są bardzo chętni a efektywnie nie potrafią zapewnić podstawowych warunków współpracy! STANOWCZO ODRADZAM!!!

Nick56

Czy ktoś może wie jak obecnie wygląda rozmowa kwalifikacyjna do działu finansów? Atmosfera nadal taka jak w poprzednich komentarzach czy coś się zmieniło?

obecny
@Nick56

Jest dobrze! aplikuj :)

Katarzyna
@obecny

Na jakie zarobki można liczyć? I jakie pytania pojawiają się na rekrutacji?

@obecny

Nie dało rady, niestety w moim przypadku odpada praca z biura 2-3 dni w tygodniu, tak jak oni starają się zrobić...

Yupi
@@obecny

Dobra, poza tym jak sie pracuje, czy sa nadgodziny ? Kasa rynkowa ?

KPINY!
@Nick56

JoannaB

Pracowałam w SAS bezpośrednio z Regionem (z Turcją i z Dubajem oraz całym EMEA) i dość niedawno wybrałam inną ścieżkę kariery. Może nie bylo latwo, ale nie można dramatyzować. W każdej międzynarodowej firmie zawsze będziemy współpracować z zagranicą. Często będą to inne kultury. W SAS bezpośrednio z Regionem pracują jednak nieliczni. Wiele zespołów to zespoły duże, które raportują tu lokalnie. Oceniam swoje doświadczenie z SAS na plus. Bardzo dużo się nauczyłam i poznałam ludzi oraz świetny zespół zgranych oraz ekstremalnie odpowiedzialnych i doświadczonych osób. Jesli są jakieś pytania, jako do osoby, która niedawno odeszła z firmy - chętnie odpiszę na forum lub w odpowiedzi prywatnej.

Katarzyna

Ten wpis jest rasistowski, czy tylko mi się wydaje?

TakiJeden
@Katarzyna

Katarzyna wydaje ci się :)

@JoannaB

Czy pracując tam mogłaś liczyć na wynagrodzenie na dobrym poziomie i ewentualne dodatki takie jak premie lub roczne nagrody za dobre wyniki?

JoannaB
@Mieczysław

Było ok. Fajna sprawa to ubezpieczenie Medicover, Centrum Medyczne Damiana, EnelMed dla pracownika i jego rodziny. Niezaleznie od szczebla w hierarchii :) oraz służbowa karta platnicza nie tylko dla managerów.

Nik

'To kultura zarządzania dyrektywnego - poprzez strach, manipulację i politykę.' - zawsze tak było. Byłem pracownikiem SAS Polska jakiś czas temu - pani AW zarządzała - i naprawdę zawsze tak było. Może i pogorszyło się teraz, ale pamiętam siedzenie po nocach - niepotrzebne zupełnie, akcje wspólnych prac, chaos, (usunięte przez administratora), dawanie kilku osobom - w tajemnicy przed pozostałymi - jednego tematu i czekanie kto przybiegnie pierwszy i jak wytnie konkurencje. Byli ludzie, którzy regularnie chodzili do AW opowiada i nadawać na innych - taka 'kultura' - a z tego co wiem, ci ludzie nadal pracują w SAS. Niestety zarządzanie poprzez chaos i brak chęci do współpracy z innymi centralami SAS, konsekwentnie lansowane przez byłych zarządzających zaowocował podpięciem pod Dubaj. Może gdyby SAS Polska chciał współpracowac z innymi regionami wcześniej to byłoby inaczej, ale skoro nie było chęci to gdzie trzeba było ten oddział polski wetknąć.

ExSAS
@Nik

Faktycznie tak było, że Managementowi w pewnym momencie umknęło, że świat się zmienił i mocno zintegrował. "Szefostwo" za punkt honoru obrało sobie okopanie się na podwórku zwanym polskim biurem i jakiekolwiek próby współpracy\angażowania się w regionalne tematy (mimo że można było na nich solidnie zarobić jako SAS PL) kwitowało kpinami albo bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami. Więc w końcu ktoś to zauważył i podziękował, szkoda że tak późno bo przez to odeszło sporo wartościowych ludzi. Niestety "szefostwo" cały czas myślało że nad Zatoką Perską dalej pasą kozy, tymczasem 95% managementu w tych krajach to ludzie z tzw. Zachodu, często posiadający bardzo dobre wykształcenie.

RowniezExSAS
@ExSAS

ExSAS, część osób pożegnała się też z powodu tego właśnie managementu. To fakt: są b.dobrze wykształceni, ale też nie zawsze są fair, że tak to delikatnie ujmę. Całkiem możliwe, że różnice kulturowe polaryzują podejscie do tego, co jest ok, fair w stosunku do Teamu i etyczne biznesowo. A może mielismy do czynienia z jednostkami, które po prostu lubią manipulować. Wtajemniczone osoby będą wiedziały o co chodzi. Dużo zdrowia!

karvoski
@JoannaB

Hej - wysłałem tam aplikacje na Principal Eng. Manager - odpowiedzieli, że sa bardzo zainteresowani - czy możesz krótko napisac, czy warto?

ex
@karvoski

Krótko. Nie warto.

Eks

Piętnastu się zwolniło w jednym miesiącu. Idą na rekord.

SialaBabaMak
@Eks

Aż taka jazda? A jaki staż mieli? Juniorzy czy seniorzy? Pewnie sami PM zostali na których nie ma już komu robić ;) Szefu nadal co miesięczne pogadanki urządza i wizje nie wiadomo jakie?

Eks
@SialaBabaMak

Sami najlepsi. Szefu zamknął się w akwarium, ma własny ekspres więc nie musi się bratać z (usunięte przez administratora). Ale idą kolejne zmiany. W końcu na górze zrozumieli, że polskie biuro nigdy nie będzie kolejnym (usunięte przez administratora). Polska wraca do Europy. Wyszło, że AW miała racje.

SialaBabaMak
@Eks

Chociaż tyle dobrze. Widać, w końcu im się wyniki w Excelu nie zgodziły, szkoda tylko żeby do tego dojść musieli cała firmę rozwalić. No i widać miałem rację co do szefa chociaż to przykre. Powodzenia i powrotu na szczyty, pozdrawiam! No i niech zmienią te durne systemy rozliczania czasu pracy (sama idea słuszna tylko system do bani) to już w ogóle będzie dobrze.

Doświadczony

... A pracuje tam jeszcze Megaherc (usunięte przez administratora) ŁB że swoim Gierkiem sebą? ????????????

Halina
@Doświadczony

Nic to nie pomogło. Jakie ma to znaczenie dla kogoś, kto szuka pracy na stronie SASu i widzi, że w ogłoszeniach brak części "we offer"? Żadnego. Ani o rodzaju umowy, ani o benefitach, wreszcie nic o pensji. Na takie tematy warto pisać tutaj, zamiast wskazywania jakichś NN ludzi.

jjk

Atmosfera zrobiła się nie do wytrzymania. Sprzedaż dołuje od dwóch lat. Zwalniają lub uciekają najlepsi.

MiguelMiguelowski
@jjk

A jak z podwyżkami? W końcu jakieś normalne podwyżki czy znowu brak / symboliczne bo tym razem zabraniają Amerykanie / Arabowie / Kosmici ? I czy nadal operacyjne sprawy wiszą na paru osobach co pochwytały za dużo srok za ogon byle awansować a potem zwykły konsultant siedzi i czeka pół roku na podpis albo 5 minut rozmowy (bo wiadomo że jest niżej w drabinie wiec można go zignorować ) - udało się w końcu rozwiązać ten „nierozwiazywalny” problem ? (dla SAS Polska bo w innych miejscach jest normalnie)

Joanna
@jjk

Czy tak było od początku? A może znajdzie się jakiś inny pracownik SAS który powie coś również o atmosferze? Wspomniałeś, iż coraz gorzej tam ze sprzedażą - czy to "odbija" się w jakiś sposób na zarobkach?

jjk
@Joanna

Tak na premiach, które stanowiły znaczną część zarobków. Teraz jesli są to symboliczne.

Maciej
@jjk

Symboliczne czyli jakie? Możesz podać konkretne kwoty? Ciekawi mnie też jaka panuje atmosfera w SAS Institute, powiesz mi coś na ten temat?

Zastanawiam się ile osób aktualnie w ekipie pracuje?

MegaBoss
@Marek

Ale co to za pytanie :D przecież nikt ci na nie nie odpowie :) możesz zadzwonić do HR i podpytać albo sprawdzić dane statystyczne.

Markoni
@Marek

Jako, że jakiś czas temu SAS Institute zdobywał laury w kategorii firmy średnie, do 500 pracowników, w Great Place to Work to wniosek jest jeden.

Zostaw merytoryczną opinię o SAS Institute - Warszawa

• Jak się pracuje w SAS Institute?

Zobacz opinie na temat firmy SAS Institute tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SAS Institute?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 0 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

SAS Institute
2.4/5 Na podstawie 78 ocen.
  • Gdańska 27/31
    01-633 Warszawa
  • NIP: 1180085523 KRS: 0000120635

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042