Fritz Group S.A.

Kraków

Opinie o Fritz Group S.A.

KRB 2014-07-10 12:50
Pracuję w tej firmie od półtora roku i mogę stwierdzić, że opinie napisane powyżej są "wyssane z palca" i wyolbrzymione, owszem czasami zdarza się dostać ochrzan od Prezesa, jak coś się zrobiło nie tak jak należy, ale to przecież norma w każdej pracy (no chyba, że ktoś jest idealny i robi wszystko perfekcyjnie), co do telefonów od Prezesa, to kiedy ja byłem zatrudniany to miałem jasno określone, że czasami jak będzie coś wdrażane i pracę będą dłużej z tego powodu to mogę się spodziewać telefonów i to akceptowałem, więc jeżeli ktoś pracuje przy pracach, w których konieczny jest kontakt "non/stop" i zgadzał się na bycie "pod telefonem" to nie rozumiem oburzenia, że ma telefony w późniejszych godzinach.

W kwestii zarobków, to ja nigdy, podkreślam NIGDY, nie miałem problemów z wypłatą wynagrodzenia, firma nawet szła mi na rękę, jeżeli potrzebowałem pieniędzy kilka dni wcześniej, to je dostawałem wcześniej, problemów z pieniędzmi nie mieli także, żadni moi znajomi z pracy, były tylko dwa przypadki, kiedy to dwie osoby miały coś wykonać, gdzie efektem ich pracy miał być gotowy produkt (szczegółów nie mogę mówić) i niestety nie podołali wyzwaniu i nie skończyli pracy, którą mieli skończyć, mając na uwadze, że byli oni specjalistami w Swojej dziedzinie i ich zarobki były naprawdę bardzo bardzo wysokie, (gdyby zestawić je z raportami wynagrodzeń to ich wynagrodzenia można było by odczytywać z najwyższych słupków ) tak więc nie ma co się dziwić, że wynagrodzenie nie zostało wypłacone, Ci pracownicy mogą się tylko cieszyć, że pracodawca nie skierował sprawy na drogę sądową z uwagi na utracone korzyści, bo miał do tego solidne podstawy.

Kwestia niemiłej atmosfery itp. też jest do podważenia, zespół w którym przynajmniej ja pracuje to zgrana paczka, wychodzimy razem na obiady, po pracy na jakieś piwo, nie ma niezdrowej rywalizacji tylko każdy każdemu pomaga nawzajem gdy coś czegoś nie potrafi może się bez problemu zwrócić do kolegi/koleżanki z prośbą o pomoc i bynajmniej ja nie miałem takiej sytuacji, żebym pomocy nie uzyskał.

To co mogę od Siebie jeszcze dorzucić to, że pracodawca jest elastyczny dla pracownika, ja np. studiuje i jednocześnie pracuje i nigdy nie miałem problemów, z uzyskaniem wolnego gdy potrzebowałem się np. uczyć do egzaminów, albo w tygodniu zawitać na uczelnie, podobnie zresztą wygląda sprawa z urlopami, u innych pracodawców często dostaje się urlopy w terminach, które nam całkowicie nie odpowiadają, natomiast tutaj nie spotkałem się z sytuacją, kiedy prośba o urlop w danym konkretnym terminie została odrzucona.

Wracając jeszcze do podmiotów, które ktoś wymienił wcześniej, to od Siebie mogę powiedzieć, że są to zupełnie oddzielne podmioty, gdzie każdy z nich zajmuje się zupełnie inną działką, znam pracowników z dwóch podmiotów, które tutaj zostały wymienione i nigdy nie słyszałem, żeby oni mieli problemy o których tutaj wyżej ludzie opisują.

Podsumowując, ja Firmę oceniam bardzo pozytywnie, gdy zaczynałem tutaj prace miałem małe doświadczenie, ale od tego czasu udało mi się bardzo dużo nauczyć, czego nie dało by się uzyskać, gdyby nie pomoc kolegów i kierownictwa, które mnie wdrażało po kolei we wszystkie tematy. Co do pensji zawsze były one na czas i tak jak wspominałem czasami przed czasem, gdy o to prosiłem, przez te półtory roku czasu pracy dostałem trzy razy podwyżkę, co tez pokazuje, że firma adekwatnie do wiedzy/doświadczenia/kwalifikacji podnosi wynagrodzenie.
Bartek 2015-03-25 09:24
Jak czytam niektóre wypociny byłych pracowników na tego typu portalach to aż się włos jeży! Żadna spółka w Polsce, szczególnie jeśli jest to spółka akcyjna, która podlega znacznie szerszej i bardziej restrykcyjnej kontroli aniżeli innego rodzaju działalność, biorąc dodatkowo pod uwagę świat finansów i dysponowania środkami pieniężnymi klientów - bo przecież tym ta konkretna spółka się zajmuje, nie pozwoli sobie na zatrudnienie pracownika bez umowy. Jestem głęboko przekonany, że w przypadku tej firmy też tak właśnie jest! A skoro jest umowa, to wynagrodzenie z tytułu umowy cywilnoprawnej się należy, jeśli wykonywało się pracę zgodnie z postanowieniami umowy i wątpię by nie było wypłacone, ponieważ w sądzie pracy sprawa jest do wygrania niemal zaocznie.

Jestem po rozmowie kwalifikacyjnej w tej firmie, moje odczucia są jak najbardziej pozytywne. Co ciekawe odbywała się w Andrychowie, a nie Krakowie jak wyżej opisywano. Mimo opinii które tutaj przeczytałem wydaje się, że podchodzą do swoich obowiązków rzetelnie, ponieważ rozmowa była treściwa, rzeczowa, dostałem do wglądu umowę która nie budziła moich zastrzeżeń, a warunki pracy które mi przedstawiono były bardzo zadowalające. Jasna ścieżka kariery i przedstawione jasno wynagrodzenie oraz system premiowy.
Mimo negatywnej odpowiedzi co do mojej kandydatury dostałem telefon z informacją o fakcie zakończenia procesu rekrutacji i braku możliwości zatrudnienia mojej osoby - co się BARDZO rzadko zdarza.

Na tej podstawie śmiało mogę powiedzieć że opinia opinii nie równa. Być może gdybym rozpoczął pracę, mógłbym więcej napisać, niestety zakończyło się tylko na rekrutacji, w której uczestnictwie śmiało mogę zachęcić.
gosc 2016-07-05 12:23
firma kilku osobowa a cały czas kogoś poszukują... nie wygląda to dobrze.
polix 2016-09-08 23:21
ziomeczki a Trader Rynku Kapitałowego nadal poszukiwany w firmie na bielsko?
Zostaw swoją opinię o Fritz Group S.A. - Kraków
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Fritz Group S.A.