WALCOWNIA METALI NIEŻELAZNYCH "ŁABĘDY" SPÓŁKA AKCYJNA

Gliwice

Opinie o WALCOWNIA METALI NIEŻELAZNYCH "ŁABĘDY" SPÓŁKA AKCYJNA

fizol 2013-12-21 13:25:53
Nie polecam Typowy (usunięte przez administratora) brak warunków socjalnych ,zero ogrzewania dla pracowników na halach.
inzynier 2016-02-13 19:17:09
Przestarzała firma w złej kondycji i metodami zarządzania rodem z poprzedniego ustroju. W sumie szkoda jej.

Minusy (dla inżyniera):
- niskie zarobki (2500 do ręki max)
- brak możliwości rozwoju chyba że w zakresie historii techniki
- niekompetencja niektórych osób w firmie
- FATALNY stan maszyn i urządzeń, z których najnowsze są z końca lat 80.
- brak jakiegokolwiek utrzymania ruchu (dopóki sie nie rozleci to niech chodzi)
- brak nowych technologii.
- fatalny stan budynków (deszcz i mróz na halach)
- kiepski ogólny stan firmy

Plusy:
- wypłata na czas
- spokój, brak ciśnienia i stresu

Nigdy nie pracowałem w tak zaniedbanej i rozkładającej się firmie. Panują tu obyczaje z poprzedniego ustroju, aż dziwo że coś takiego jeszcze istnieje. Pracownicy fizyczni na pewno docenią brak stresu, to że tak na prawdę nic nie muszą robić, w porównaniu ze strefą, same przerwy (aż nóż sie w kieszeni otwiera), można przyjść w stanie wskazującym do pracy, itp. Minus - śmieszne zarobki.
Inny inżynier 2016-09-18 12:45:28
Ad vocem

Zacznę od omówienia plusów
- wypłata na czas - nie wszędzie u prywaciarzy i mniejszych firemek tak jest
- spokój, brak ciśnienia i stresu - nie zawsze tak jest, czasem gdy coś się psuje wtedy ciśnienie na przywrócenie produkcji jest

Minusy
- niskie zarobki (2500 do ręki max) - cóż, od czegoś trzeba zacząć
- brak możliwości rozwoju chyba że w zakresie historii techniki - ma to tez zaletę, przerobisz historię by wiedzieć jak było kiedyś i do czego nie wracać.
- FATALNY stan maszyn i urządzeń, z których najnowsze są z końca lat 80. - jest to prawda ale częściowa. Niektóre maszyny mechanicznie są może i stare ale mają wymieniane sterowanie na nowsze. Są także zakupywane nowe maszyny.
- brak nowych technologii. - jak wyżej. Nowe technologie się pojawiają wraz z modernizacjami i zakupami.
- kiepski ogólny stan firmy - skoro tak to czemu wciąż działa od tylu lat?
Zonk 2016-12-15 16:24:19
Stanowisko: automatyk

2,3 netto do ręki max - wliczając dodatki.
Brak zrozumienia i poszanowania dla pracy automatyka.
Brak umiejętnego zarządzania UR - niekompetentna kadra.
Zasadniczo brak UR z prawdziwego zdarzenia.
Stan maszyn opłakany. Większość sterowników to jakieś NoNamy firmy AEG z lat 80 tych.
Jedyne co masz to jakiś stary laptop z początku lat 90-tych i masz z nim biegać wszędzie i podłączać się nawet do s7-300/1200/1500 - no bo przecież masz "KOMPUTER" i jesteś "AŁTOMATYKIEM".
Brak poszanowania dla kwalifikacji ambicji, chęci rozwoju.

Brak pieniędzy na szkolenia.
Zero socjalu. Praca w chłodzie i mrozie zimą. Dostaniesz tylko lekką kurteczkę i mydło bo cały czas pracujesz w smarach i oleju.
Praca częściowo na odlewni w b. niebezpiecznych warunkach. Niejednokrotnie wypadki z udziałem ciekłego metalu (trafi coś do oka etc).

Czy to praca za 2,5 max na rękę? Sami sobie odpowiedzcie.

Dodam jeszcze, że kompletny brak narzędzi do pracy.
Po przyjściu wszystkiego musiałem sobie szukać w warsztacie i prosić się o śrubokręt czy szczypce.
Torbę, którą dostałem była stara też miała z 40lat, skórzana, dziurawa.
Żadnych praktycznie przyrządów pomiarowych. Uszkodzone oscyloskopy, generatory analogowe - z lat 70-80 tych.

Można pisać i pisać. Szkoda czasu. Macie inne propozycje pracy to idźcie gdzie indziej.
Będziecie zasuwać ale się przynajmniej czegoś nauczycie.
Zostaw swoją opinię o WALCOWNIA METALI NIEŻELAZNYCH "ŁABĘDY" SPÓŁKA AKCYJNA - Gliwice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie WALCOWNIA METALI NIEŻELAZNYCH "ŁABĘDY" SPÓŁKA AKCYJNA