Opinie o Thiermann GmbH & Co. KG w Uchte

Jest ale pojechał.

Witam Wszystkich. Na 900 pracownik na dzień dzisiejszy jest prawie 200 zakażonych covid. Nie wiem co dalej będzie ale przyjazdy są wstrzymane. Sytuacja jest dramatyczna.

Buchorst
@Jest ale pojechał.

Ja slyszalem o 120

Był ale pojechał
@Buchorst

Wiesz co te 120 osób to było w tamten wtorek. Liczba cały czas rośnie.

@Był ale pojechał

A testy Wam robia na bieżąco? Czy jak to wyglada? Osoby zdrowe jezdza na pole? Nawet gazety niemieckie o tej sytuacji pisza. Sprawa wyglada powaznie.

Był ale pojechał
@Marta

Jakub pojechałem. Miałem negatywny i stwierdziłem że nie ma co siedzieć. Ogólnie nie wiedzą od kogo to poszło wiadomo że ci co byli na polu to pozytywne mają. Chcą wszystkim zrobić testy.

Byly
@Był ale pojechał

Cześć, napisz do mnie proszę sms albo na whatsapp: 886 375 402. Muszę się zorientować w sytuacji.

Ghggyy
@Jest ale pojechał.

130????

Gosc

Podobno 140 ludzi na firmie złapało corone

zielony
@Gosc

Witam! Niestety jest tak jaj piszesz a nawet gorzej bo osób ze stwierdzonym pozytywnym teście PCR jest coraz więcej. Doszło do tego że ludzi takich jest tak dużo ze kontrole nad firma przejął gesundheitsamt(urzad ds. zdrowia) i niemiecki Sanepid. Wiele osób trafiło do szpitali. Praca na hali wstrzymana z powodu dużej liczby zachorowań, pracuje dosłownie około 20 osób, reszta jest zatrzymana na hotelach. Ludzi którzy są na kwarantannie pilnuje ochrona ponieważ zdarzają sie ucieczki. Ludzie są przerażeni tym co się dzieje, przyjazdy z Polski są wstrzymane a wyjazdy do Polski będą możliwe dopiero po wykonaniu kolejnego testu w przyszłym tygodniu. Sezon bardzo szybko się zakończy ponieważ większość osób tylko czeka na to by zrobić test, wynik negatywny i szybki zjazd do Polski. Ogólnie chętnych na przyjazd do firmy jest bardzo mało, brakuje im ludzi, nie chcą przyjechać nawet Ci którzy pracowali wcześniej na hali w sezonie borówkowym. Zobaczymy co będzie później.

@Gosc

Jest Pelno zakazonych I niemozna jechac do domu

Germanjournalist
@Adam

Cześć Adam, jesteś tam teraz? Czy zechciałbyś odpowiedzieć na kilka pytań za mnie? milchreiseiscreme@protonmail.com

@Adam

Jest az tak źle? Czyli na dzien dzisiejszy nici z wyjazdu.

Grzegorz
@Adam

Cześć Adam, czy jesteś w Kirchdorfie? Ja jestem dziennikarzem. Czy możemy porozmawiać przez telefon o tym co tam się dzieje? Całkowicie anonimowo. Jeśli to OK, to wyślij proszę SMS albo napisz na Whatsappie +4915732429155. Pozdrawiam, Grzegorz Szymanowski

Grzegorz
@zielony

Cześć Zielony, czy jesteś w Kirchdorfie? Ja jestem dziennikarzem. Czy możemy porozmawiać przez telefon o tym co tam się dzieje? Całkowicie anonimowo. Jeśli to OK, to wyślij proszę SMS albo napisz na Whatsappie +4915732429155. Pozdrawiam, Grzegorz Szymanowski

Germanjournalist

Drodzy Pracownicy firmy Thiermann, przepraszam za mój zły połysk. Musiałem tłumaczyć online. Mówię po angielsku. Znajdziesz angielski poniżej. Piszę dla niemieckiego magazynu. Mój temat dotyczy wybuchu korony na polu w pobliżu Thiermanna. Mam parę pytań. Najlepiej odpowiadają osoby, które tam pracują w tym roku. Albo w zeszłym roku. Moje pytania: 1. Czy masz ubezpieczenie zdrowotne? Czy musisz sam zapłacić lekarzowi? 2. Czy nadal otrzymujesz wynagrodzenie, gdy jesteś chory? 3. Czy zapewniona jest ochrona przed wirusem? 4. Czy otrzymujesz umowę o pracę? Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Chronię twoją tożsamość. Możesz napisać do mnie e-mail: milchreiseiscreme@protonmail.com Adres jest zaszyfrowany. Niemiecki dziennikarz Dear polish workers, Please excuse my poor polish, I had to use an online translator. I am a German journalist writing for a magazine and currently am searching for information about the Corona outbreak on the Thiermann farm. I'd like to ask a few questions ideally to people who do currently work at Thiermann or have worked there last year. My questions: 1. Do you have a health insurance? Do you have to pay the doctor by yourself? 2. Are you getting paid your regular salary of you are Ill? 3. Does Thiermann follow the Corona guidelines? 4. Do you get a regular employment contract? Your identity will be covered by any means. You can also write me a E-Mail to milchreiseiscreme@protonmail.com - the client is encrypted. Thank you so much in advance A German journalist

paulina

na jakiej stronie są zapisy do pracy ??

Serwisant

OK

Różne

rte

pracuje tam z polakow ktos w tym roku? czy lipa z wyjazdem?

Hej !!!

Co tam w firmie się dzieje? Czy może ktoś ma jakieś info?

młody

czy już ktoś pojechał na przygotowania do sezonu, kiedy ruszy szparag, zbiór i hala

Ela
@młody

Ja jadę do lehnin pierwsze wyjazdy mają być po 1 kwietnia

Ciekawa
@Ela

Czy pracuje może już hala na Lehninie i na Motzow?

Jozef Gebels

Tam juz polacy chyba NIE jezdza

Wybiera sie ktos w tym roku na szparagi ...

zapytanie

Witam. Czy to prawda że stawka godzinowa wynosi 6 euro z centami a socjal 9 euro z centami? jak to wygląda z umową? Liczą dojazd? wszystkie zwolnienia od podatku czy jak to jest? pani w biurze nie za bardzo potrafiła i to wytłumaczyć więc pytam tutaj na forum bo zależy mi na pracy na legalu, z umową z wszystkimi dodatkami i kosztami . Z waszych opisów wiem jakie są warunki mieszkaniowe, bardzo dziękuję...liczę na odpowiedzi jakie są warunki formalne. Umowa, dodatki, podatki i w ogóle. Z tego co słyszałam, mimo wypełnienia papierów, podpisów w urzędzie gminy itp. to na miejscu nie można dostać żadnej umowy czy to prawda? Zgłosiłam się do tej firmy pierwszy raz więc proszę jeśli możecie bez kpin o jakieś konkrety i czy to prawda wszystko ;) Dzięki

Mario
@zapytanie

Niby legalna ale tak skonstruowana żebyś (usunięte przez administratora)ale na akord.

Wybiera sie ktos w tym roku na zbiory???

SL

Na zbiory czego ?

Qwe

Jeśli ktoś z młodych chce zarobić to chyba najlepiej przyjechać na borówkę

Beata

Ma ktoś może numer telefonu do biura żeby się skontaktować w sprawie pracy

gruby

a jak tam wygląda sytuacja na szariku z szparagą, kręci się coś, kiedy coś ruszy?

Emilia

Wyjeżdza może ktoś na 17 maja? Wyjeżdzam ze znajomą pierwszy raz za granice, praca na hali, mniej więcej opinie co i jak przeczytałyśmy więc coś tam wiemy ale jakieś aktualne informacje i opinie chętnie poznam

Lidka
@Emilia

Emilka widzisz opinie, są i dobre i złe. Nigdzie nie jest dobrze ale i nigdzie nie jest źle, jedni mówią tak drudzy tak sama musisz wysnuć wnioski z tych opinii wszystkich. Ludzie są jacy są jedni ok drudzy niekoniecznie...praca na hali na akord nigdy nie wiadomo do której, umowy raczej nie zobaczysz. Praca 7 dni w tygodniu bez dnia wolnego. Jak coś nie daj Bóg Ci się coś stanie to opieka jest. Jest ciepła woda, pralki, kuchnia...ciepły obiad. Kasę wypłacają ( ale spisuj sobie dniówki) i tyle no. Jedni jeżdżą tam kilka lat już drudzy po pierwszym razie rezygnują. Bierz wszystkie opinie pod uwagę i same zdecydujcie. Pamiętaj że zawsze można po pierwszych dniach zrezygnować jak się nie będzie podobać to wasze prawo!

Tesa

Szkoda że usuwają jak się prawdę napisze. Proszę nie wypisujcie jak to jest bardzo źle i jak to jest bardzo dobrze bo ludzie chcą wiedzieć co i jak. Byłam... już tam nie pojadę ale znam osoby które jeżdżą już kilka lat. Mnie nie odpowiada akurat praca 7 dni w tygodniu czasami od 6 do następnego dnia. Czasami i owszem jest krócej zależy od ilości zamówień. Od grupy zależy czy jest fajnie czy nie wiadomo atmosfera robi swoje w grupie. Grupowe...dużo by opowiadać. Warunki mieszkaniowe są ok. Hotel to nie jest ale ciepła woda, łóżko i ciepły posiłek jest. Jest kuchnia gdzie można sobie ugotować. Pokoje...różne. Od 2 osobowych (ale to dla wybranych) po 8 osobowe. W tym 8 osobowym są 3 -4 małe lodówki - zależy. Nie wiem jak w tym roku ale na hali nigdy nie wiadomo jak się pracuje i za ile. Niby gadzinówka to 6 z centami socjal wynosił tyle samo (godzinę pracowało się na socjal) a jak z akordem...to czasami jak grupowym chce się wypisać to kartkę za 2 dni pracy daje a jak nie to i dają kartkę z tygodniowym opóźnieniem. Nie wiadomo jak to liczą żeby człowiek mógł sobie sam policzyć. Ogólnie nie jest źle ale trzeba wszystko brać na chłodno. Praca jest i nie jest ciężka. Trzeba długo stać na maszynie ot, co piątek jest wyjazd do sklepu ale jedna Pani Grupowa się bardzo rzuca gdy człowiek choć piwo sobie wypije w czasie wolnym więc trzeba uważać żeby nie podpaść bo czasami ludzie na hali są jak dzieci a grupowa jak madka hehe. Polecam ale też trzeba przemyśleć i na chłodno poczytać wszystkie opinie. Kasa ważna w tych czasach ale nie za wszelką cenę ;)

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Heinrich Thiermann?

luna

no cóż.....chyba drażliwe pytanie zadałeś/zadałaś bo i minus i zgłoszenie.... Zależy gdzie, zależy kto....ale za dobrego to nie mają. Praca ok to można zacisnąć zęby, robić swoje i olewać ich system podejścia ;)

pytanie@

Witam. Mam jechać ze znajomą pierwszy raz. Nie interesuje mnie jak było kiedyś, interesuje mnie jak było w zeszłym roku? Co złe a co dobre? Czy grypowe/grupowi są ok i dla ludzi, czy warunki mieszkaniowe są w miarę dobre i jak z płacą. Proszę o konkretne odpowiedzi bo to ważne nie tylko dla mnie ale i chyba dla innych którzy pierwszy raz się wybierają. Opinie ludzi którzy pierwszy raz faktycznie "widzieli" toaletę i wypisują bzdury na ten temat oraz obrażają innych mnie nie interesują:) z góry dziękuję za pomoc.

kajtek
@pytanie@

Witam, w zeszłym roku mimo pandemi praca była jak przez inne lata z tym wyjatkiem że było więcej romani zarówno w polu jak i na hali. Polaków mniej przyjechało więc szukali ludzi na zastępstwo do pracy i dlatego tyle romani się pojawiło na hali kobiet. Warunki są jakie są(nie jest to hotel 4* ani dom ale jest ok), jest ciepła woda, prysznice, toalety, pokoje przyzwoite jak sie dba o nie, na ośrodku jest pani która sprząta toalety i wydaje obiad. Praca jest ciężka bo fizyczna , ale da się wytrzymać nie zawsze jest zapierdol.Co do płacy zawsze wypłacają( i to chyba najważniejsze:>) jedyny minus pracy na hali to to ze nie wiadomo kiedy kończymy bo stale się coś zmienia. A co do ludzi tzw. grupowych to normalni ludzie polacy jak i My.

Henry

Teraz z powodu pandemii to pewnie wstrzymane są wyjazdy do pracy? Macie więcej konkretnych informacji?

Kamil
@Henry

Papiery wysyłają ,szparagi same się nie zbiorą

Nadziany marzeniami

Wybiera sie ktos na szparagi w 2021 roku bylem tam kiedys mozna zarobic

Zostaw merytoryczną opinię o Thiermann GmbH & Co. KG - Uchte

• Jak się pracuje w Thiermann GmbH & Co. KG?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Thiermann GmbH & Co. KG?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Thiermann GmbH & Co. KG?

Thiermann GmbH & Co. KG