Instytut Metali Nieżelaznych

Opinie o Instytut Metali Nieżelaznych

Witam szanowne grono, a więc tak jeśli chodzi o Legnicę atmosfera straszna po woli się to zmienia bo to ludzie tworzą atmosferę, mistrzowie na piecach w porządku jak się robi swoje. Naj gorzej jest na warsztacie z tego co widać układziki ręka rękę myje tam ludzie są tacy zmuleni przytłoczeni nie wspomnę o tym łysym nerwowym kolesiu co jest od kierownika działu jakaś rodziną czy coś koleś przyjeżdża z jakiejś oleśnicy 100 kilometrów do pracy nie dość że pracę zaczyna jak chce czasem 7 czasem 6 30 a płacone jak wszyscy, większość dnia tylko śpi po kontach,albo go nie ma i wali czasem jakieś fuchy na hucie a inni robią na niego, Na warsztacie zrobili sobie prywatną stołówkę mistrz to syn jednego pracownika starego z warsztatu i się pyta taty co ma robić bo brak mu doświadczenia takie ciepłe kluski charakter tyle ludzi co się przez ten warsztat przewineło to jakiś cyrk żadnej dyscypliny tam nie ma , dobrze że z tej agencji Outworking zrezygnowali bo to kombinacje (usunięte przez administratora) zwykłe (usunięte przez administratora) taka mała refleksja jestem pracownikiem z wieloletnim doświadczeniem i jak paczę co tu się odwala to jakiś cyrk taki mały spawacz był chłopak w porządku był normalny to 3 miesiące robił dostał maskę używaną to baterii mu żałowali do maski nowej albo gogli czy ochroników słuchu problem wielki, a stary Franek. R śpi w kanciapie biurko krzesło jak kierownik albo pół dnia siedzi na tel czas na emeryturę można by pisać i pisać o wielu nie prawidłowościach jak tak będą szanować ludzi to nie długo nie będzie miał kto robić tu. Powstała tu klika straszna a stary Franek. R stworzył sobie tam podwórko i zachowuje się jak by był kierownikiem jeszcze kór... aa wstawcie sobie tak kanapkę i fotel a w drzwiach okienko do warsztatu zróbcie cyrk na kółkach może przeczyta tą opinie jakiś dyrektor i zrobi porządek z tym bałaganem który tu istnieje czasem jedno toksyczne ogniwo niszczy inne zdrowe porządne

Franciszek

Nie chce mi się wierzyć że kierownictwo nie zwraca uwagi że co niektórzy pracownicy śpią w pracy albo robią sobie na warsztacie stołówkę. Przecież obowiązują jakieś zasady BHP, nie? Nie macie tam szefa który nadzoruje?

Bibi
@Franciszek

Bo kierownictwo jest takie samo. Pamiętajcie ryba psuje się od głowy. Pracowałem tutaj i uważam że to stracone lata mojego życia.

Marzena Nowy wpis
@Bibi

No niby tak, ale jako były pracownik chyba nie znasz aktualnych szczegółów jak sytuacja tutaj wygląda? Ja to odnoszę niestety takie wrażenie, że byli pracownicy z zemsty próbują kandydatów zniechęcać do pracy w byłej firmie. Tylko pytanie po co tak właściwie robić?

Patrycja Nowy wpis
@Franciszek

Spanie w godzinach pracy w tej firmie to norma

Potencjalny pracownik

Witam, Czy to prawda, że w IMN Gliwice mobbing jest na porządku dziennym? Mam na myśli: wyzwiska, ucinanie premii, mściwość przełożonych i wzajemnie ukrywanie tych spraw przez kierownictwo i dyrekcję? Ktoś może mi odpowiedzieć?

Bdabaa

Oczywiście że TAK.

Bigot
@Potencjalny pracownik

Oczywiście że TAK . Podpisuję się dwoma rękoma pod tym . Jak tak wygląda Polska myśl techniczna oraz innowacyjność to ja podziękuje. W życiu nic nie zbudujecie konstruktywnego.

Dariusz
@Bigot

Za co przeważnie ucinane są premie zatrudnionym pracownikom? Przyznam szczerze, że bardzo zaniepokoiły mnie informacje na ten temat. Nie wspomnę już o tym, co napisaliście o rzekomo stosowanym mobbingu wobec zatrudnionych osób. Czy moglibyście podać przykłady, które to potwierdzą?

@Potencjalny pracownik

Oczywiście, że jest mobbing, szczególnie w poznańskim oddziale instytutu. Nikt nic z tym nie robi. Dyrekcja czuje się bezkarna. Łamią wszelkie możliwe przepisy. Porażka.

zwiefka Nowy wpis
@Dariusz

Premie są obcinane nierobom, każdy kto pracuje z zaangażowaniem, jest doceniany

Marzena Nowy wpis
@zwiefka

hej a jest szansa, żebyś odniosła się tylko do tej wzmianki tu w wątku o jakimś złym traktowaniu? było tam tak kiedyś? a dziś jak sprawy się tam mają, wiadomo?

Irena

Czy praca należy do niebezpiecznych? Bo już sama nazwa na to wskazuje, a ciekawie mnie jak tam wygląda produkcja.

imn

Dyrektor tego instytutu ma 85 lat i nadal jest dyrektorem i sam nawet minister nie może go ruszyć z tego stołka, to chyba wszystko w temacie.

dzidka
@imn

Po 38 latach dyktatury udało się i ministerstwo skutecznie doręczyło akt odwołania.

Adwersaż
@dzidka

Z punktu widzenia pracowników to był wielki błąd. Mimo wielu zarzutów nie było tak źle. Oganizacja pracy po odwołaniu jest znacznie gorsza i jeszcze ten "Łukasiewicz" dodaje swoje.

Bohdan
@Adwersaż

Niestety to prawda jest z punktu widzenia pracownika bardzo źle finansowo ogromne plecy do tyłu wszystkie dodatki zabrane pracy Przybyło. Ogólnie jeżeli jak to tak dalej ma wyglądać to ja zrezygnuję prędzej czy później

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Instytut Metali Nieżelaznych spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
CBŚ

Kończy się złota era wspólników "ZŁOTY MŁOT I SMIECHU" Nareszcie koniec udawania naukowców... Wreszcie rozbije się to towarzystwo Przyjaciół ziemi... No i w końcu może jest szansa na rozwój bo sytuacja w tej firmie DELIKATNIE MÓWIĄC jest Słaba kondycyjne. Wszystko naciągane na Maxa od prac naukowych po setki patentów nikomu nie potrzebnych do Wyników finansowych. Brawo Jarku brawo ...tak trzymać

Płaczek
@CBŚ

Niestety nic się nie zmieniło i nie zmieni, 86 latek dostał w instytucie stanowisko pełnomocnika do spraw śmiesznych i będzie dalej zarządzał z tylnego siedzenia...

Adwersaż
@Płaczek

Człowieku, zanim cos napiszesz to pomyśl. Ten 86 latek pilnował interesów firmy i pracowników. Jeśli myslisz, że młodszy jest lepszy to jesteś w wielkim błędzie.Wiem, co mówię

Natalia

Czyli firma nie oczekuje wykształcenia wyższego od pracownikow?

Drucik
@Natalia

Nie

Jolanta

Powiedzcie, jakie wymagania wobec pracowników ma Instytut Metali Nieżelaznych. Jakie wykształcenie trzeba mieć, żeby dostać się tam do pracy? Z góry dzięki.

filolog
@Jolanta

Nie trzeba mieć żadnego wykształcenia, a już na pewno nie trzeba mieć wykształcenia branżowego, adekwatnego do zajmowanego stanowiska. Najważniejsze w tej firmie są znajomości i powiązania rodzinne. Z doświadczenia wiem, że filolodzy i politolodzy zarabiają tam więcej niż doktorzy po studiach kierunkowych.

Aga
@filolog

Czy można prosić o wyjaśnienie o jakich politologach w Instytucie mowa, którzy rzekomo mają takie zarobki? W jakich działach oni pracują? Bo przyznam, że pracuję już jakiś czas w Instytucie i nie znam żadnego politologa.

John wick

benefit masz jak wyplata ci przyjdzie o czasie....bilety do kina czy lunche to nie w tej firmie, opieka medyczna jak sam sobie zaplacisz to masz, a premie to sa, oczywiscie, ze (usunięte przez administratora) jaki sposob naliczane to tylko wtajemniczeni wiedza, a kierownik ci nie powie, bo po co. Premie wyplacane z mega opoznieniem. Jak zaczniesz dzisiaj to za dwa, trzy lata moze dostaniesz. Ale tak tutaj szanuje sie pracownikow. Za to jest masa innych benefitow: praca w szkodliwych warunkach, fochy szefostwa, mobbing, praca na starym rozpadajacym sie sprzecie. Na rozmowie kwalifikacyjnej wszystko niezle ubarwiane, pozniej wychodzi rzeczywistosc; brak rozwoju, brak awansu, obiecanych podwyzek, premii...kierownictwo robi z ciebie parobka i liczy, ze odwalisz za nich cala robote. Nawet slowa dziekuje nie powiedza.

Niezbyt pochlebne są tu opinie. Miałem zamiar aplikować i powstrzymała mnie pandemia.

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Instytut Metali Nieżelaznych. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

PracownikIMN

Prosta odpowiedź z mojego i kolegów/koleżanek pkt widzenia: NIE. Konferencje akademickie (mało praktyczne), konferencje z osobami z przemysłu (dla wybranych siwych głów). Mozna zarobić i nauczyć się praktycznej wiedzy (kurs widlaka, suwnicy itp). Jak chcecie się rozwijać, polecam wyjazd za granicę. I mówię to poważnie! Tutaj coś innowacyjnego sprowadza się do adaptacji technologii z zachodu do naszych warunków.

John

Pierwszym krokiem, by w ogóle coś ruszyć z miejsca to wymiana kadry kierowniczej, przyspawanej w instytutach po 30-40 lat do stołków, hamującej młodych ambitnych ludzi. Przez takie szklane sufity, wygodnie i bezpiecznie ustalone dla siwych głów, młodzi ludzie nauki uciekają za granicę albo zmieniają branżę. Jak mamy być innowacyjni i postępowi, kiedy konserwa stoi w bezpiecznym miejscu, bo "a nuż nas zauważą, i będzie trzeba się bardziej starać". 7 lat... 7 lat pracowałam w 2 panstwowych instytutach badawczych i nie mogę sobie darować straconego, najlepszego czasu mojej młodości wierząc, że takie miejsca mają misję. Mają - aby cicho siedzieć, mielić bezwartościowe projekciki (już dawno wymyślone), i pobierać jakieś tam skądinąd stabilne marne grosze. Nie daj Boże się wychylisz z na prawdę innowacyjnymi pomysłami i jesteś zbyt ambitny - zazdrość i zawiść siwych głów zakłada ci homonto - jak masz tyle energii to ją stracisz robiąc byle co

Zostaw merytoryczną opinię o Instytut Metali Nieżelaznych - Gliwice

• Jak się pracuje w Instytut Metali Nieżelaznych?

Zobacz opinie na temat firmy Instytut Metali Nieżelaznych tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Instytut Metali Nieżelaznych?

Instytut Metali Nieżelaznych