JM elektronik Sp. z o.o.

Gliwice

Opinie o JM elektronik Sp. z o.o.

Taki sobie 2015-01-12 00:02:25
Zapomnij.Premie i dodatki świąteczne - UMARŁY
Nightmare blade 2015-01-31 03:02:16
A szkoda, słyszałem że firma nawet dobra tylko zarobki mogły by być lepsze
Pracownicy 2015-02-02 15:47:12
szarak 2015-02-02 18:55:35
Firma uczciwa! Kadra też. Nikt nikogo nie trzyma tu na siłę. Z tego co mi się wydaje sam fakt, że sporo osob pracuje tu z długoletnim stazem tez o czyms swiadczy. 20-15 czy 10 lat to mało? Firma obchodzi 25 lecie. Co 5 lat jubileusz -impreza dla parcowników i ich połówek. Impreza mikołajkowa (super) w tym roku w hotelu Qubus. Co 5 lat kazdy pracownik otrzymuje jubileusz (2 dodatkowe pensje). Kilka osob po zwolnieniu się wróciło z podkulonym ogonem - to chyba tez o czyms swiadczy. Ludzie zacznijcie doceniac to co macie. Marudzą Ci, ktorym się nigdy nic nie podoba albo nie chce pracować. Jest tu kilku buntownikow, ktorzy buntuja innych - szczegolnie nowych by czasem sie nie wykazali. Szkoda gadac. Każdy ma wybór. Ja pracuję tu ponad 10 lat i szczerze jestem bardzo zadowolony! I nie jestem na stanowisku kierowniczym! Ktos wspomniał o narzuconym urlopie - ale to tylko na produkcji chyba. A JME to nie tylko produkcja. To firma prywatna i wg mnie bardzo uczciwa i z dobrym bo ludzkim podejsciem do pracownika. Ludzie zacznijcie doceniac to co macie! No to miłego!
~ 2015-02-02 19:35:53
Weź nie(usunięte przez administratora).ludzkim podejściu do pracownika, kantują na pieniądzach jak tylko się da, coraz więcej pracy a premii nie ma i pewnie nie będzie. A co do osób które się zwolniły, to tylko jedna wróciła i to pewnie tylko dlatego że nie znalazła nic lepszego.
szarak 2015-02-02 20:43:14
Jak Cię okantowali? Mięsem rzucać każdy potrafi - podaj konkrety!!! Podpisałeś umowę o pracę? Zgodziłeś się na warunki? Jeśli ta osoba wróciła bo jak mówisz nie znalazła nic lepszego - to masz odpowiedź!
~ 2015-02-02 21:04:25
Chcesz przykładu, proszę bardzo ostatnie nadgodzin. Są osoby którym się nie zgadza, i to już taka akcja nie pierwszy raz że się coś komuś nie zgadza.
szarak 2015-02-02 21:27:01
Jasne. Już widzę jak ktoś by sobie pozwolił na nie wypłacenie nadgodzin. Pewnie od razu do sądu pracy by poszedł. Dla mnie to zwykłe gadanie. Marudzenie i szukanie dziury w całym. Jak Ci źle to się zwolnij lub załóż własną firmę,, zatrudnij 100 osób i rządź. Łatwizna zapewne nie? Firmy dawno by nie było na rynku gdyby kantowała ludzi. a istnieje juz 25 lat!
~ 2015-02-02 21:43:28
Owszem od 25 lat ale sama produkcja zaledwie kilka lat, kiedyś nie było tak dużo pracowników. Teraz tylko zysk ponad wszystko a pracowników się nie docenia
CEO 2015-02-02 21:44:26
Miałem się powstrzymywać od wypowiedzi. Ale zrobię sobie wyjątek. "Pracownicy", bardzo proszę się powstrzymać od inwektyw. Praca dla JM elektronik nie jest obowiązkowa, więc jeśli ktoś nie akceptuje warunków to może zawsze rozwiązać umowę o pracę. Jeśli ktoś ma zastrzeżenia do rozwiązań przełożonych ZAWSZE może przedstawić konstruktywnie swój punkt widzenia, uzasadnić i dać szansę, że ktoś kto nie zauważył innej perspektywy, rozpatrzy zagadnienie. W końcu zazwyczaj Pracownicy miewają pretensje, że urlopu nie mogą dostać, a nie, że dostają go w nadmiarze. I to w szczycie sezonu wakacyjnego. Przerwa urlopowa w Pionie Produkcji jest podyktowana względami organizacyjnymi. Ale jeśli ktoś potrafi jedynie pracodawcę obrzucić błotem, to nie może liczyć, że swoją sprawę załatwi. Proponuję dwie opcje - albo proszę się zwolnić, albo mieć odwagę i zgłosić się do przełożonego w sprawie długości swojego urlopu. Jest jeszcze pół roku do przerwy i może da się zagadnienie rozwiązać w sposób satysfakcjonujący. W kwestii nadgodzin - nie wyobrażam sobie żeby ktokolwiek miał tutaj jakiekolwiek niezgodności. Proszę zwrócić uwagę, że w JM elektronik 100% pracowników zatrudnionych jest na umowę o pracę (pełny etat z wyjątkiem bodaj 2 osób). Myślę, ze wiele to mówi o rzetelności pracodawcy. Wątpliwości co do wynagrodzenia na tym portalu raczej wyjaśnić się nie da... Pozostaje wyłącznie droga służbowa.
Dodam jeszcze, że premie są pochodną efektywności poszczególnych komórek organizacyjnych. Proszę się nie dziwić, że skoro zostały wykryte przypadki namawiania Pracowników przez ich bardziej doświadczonych kolegów do celowego spowalniania pracy, to efekt jest taki, że postawione cele nie są realizowane w dziale. Sądzę, że znajdziemy jednak metodę żeby oddzielić ziarno od plew dla obopólnej korzyści. Lada dzień startuje "Fabryka Lutowania Pomysłów" - nikt nie powie, że nie mógł przedstawić propozycji rozwiązania trudnych zagadnień.
A osób, które wróciły do JM było w historii co najmniej 3. Jeszcze kilka się o to ubiegało. I nie nazwałbym z szacunku do Pracowników, że wrócili z "podkulonym ogonem" ale, że "po sprawdzeniu,że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma".
szarak 2015-02-02 21:50:25
Gdyby się starali i dawali z siebie więcej to by pewnie bardziej doceniali. A jeden drugiego buntuje by nie pracować. Ciągle są nowi chętni do pracy w JME wiec dziwne. Taka "zła" firma a ludzie lgną.
Polecam zmienic prace, szkoda Twoich nerwow. Mnie jest dobrze i nie zmienie na firmę, ktora daje umowy o dzielo, płaci podstawę nijaką a nadgodziny wypłąca latami. Ale moze Ty byc do takiej wolał?
szarak 2015-02-02 21:51:42
powyższa odpowiedz nie była do CEO tylko do wczesniejszego "kolegi"
CEO 2015-02-02 22:34:57
Produkcja istnieje już w JM kilkanaście lat. Bodaj 12. A "zysk" służy tej firmie rozwojowi, zwiększaniu z roku na rok skali działalności, kolejnym inwestycjom w park maszynowy, nowoczesne narzędzia, szkolenia, poszukiwanie przewag konkurencyjnych. Wszystko po to żeby w przyszłości mieć jeszcze silniejszą pozycję, żeby realizować jeszcze więcej i jeszcze trudniejszych wyzwań. Te działania potrzebują kapitału do realizacji. Chcemy bardzo dobrze płacić bardzo dobrym Pracownikom. Od każdego zależy, w której grupie będzie. Proszę nie łudzić się, że populistyczne postulaty związkowców pozwalają budować stabilne stanowiska pracy w dobrze prosperujących przedsiębiorstwach.
liniowa 2015-02-14 00:10:38
Nie narzekajcie w JM. Jeśli chcecie poznać jak się pracuje na wysokich obrotach to głowy w dół.
liniowa 2015-02-28 20:59:29
hehe hehe głowy w dół tzn patrz piętro niżej hehe hehe.Prawo jazdy na motor masz?hehe hehe,bo tokarek ani frezarek u nas nima hehe hehe
dddd 2015-07-06 07:57:16
prostackie wypowiedzi prostych ludzi ....``ni ma....hehe hehe``
monter elektroniki 2015-07-07 02:18:14
Ludzie, znam tę firmę od lat i mam swoje zdanie na jej temat. Nie mogę ogarnąć waszych opini. Jest dobrze czy jest źle? Nie piszcie na okrągło, bo nie kumam.
Nie powiemy 2015-08-25 11:48:29
Prawda jest taka że w tej firmie nie da się zrobić nawet jeśli ma się doświadczenie, no chyba że obecne zarobki są dla kogoś satysfakcjonujące. Podwyżki i premii to już długo nie było, nie zapowiada się też żeby w najbliższym czasie były.
monter elektroniki 2016-01-29 02:50:45
40zł na dzień? Gdzie?
monter elektroniki 2016-01-29 02:55:28
Mam zamiar złożyć podanie i przyjąć się na produkcję. Warto?
ooo 2016-01-29 13:08:11
zalezy od Twoich ambicji .
Firma uczciwa w kazdym razie.
Jak ktos zyje sobie skromnie (dom-praca i skromny urlopik raz w roku) i nic mu wiecej do zycia nie potrzeba procz potrzeb pierwszego rzedu to polecam.
monter elektroniki 2016-02-02 01:17:08
Rozmawiałem 2 lata temu. Chodzi mi o ręczne lutowanie. Może coś w tym roku będzie?
CEO 2016-02-02 08:12:13
Firma zatrudnia około 100 osób na bardzo różnych stanowiskach. Wynagrodzenie jest zależne od wyceny danego stanowiska i przypisania go do kategorii zaszeregowania. Są oczywiście stanowiska gdzie poziom wymagań i odpowiedzialności są niższe, a są i takie gdzie są wysokie (lub szczególne) wymagania i/lub odpowiedzialność. I tam płace są wyższe. Co więcej - Pracownik ma realny wpływ na to w której grupie się znajduje. Jest wiele przykładów osób, które zaczynały od najniższych stanowisk, a teraz, po nabraniu doświadczenia, rozwinięciu kompetencji, dokształceniu, przy wykazaniu zaangażowania piastują stanowiska wyższe. Zwrócę uwagę na jeszcze jeden aspekt - w JM elektronik dbamy żeby fluktuacje koniunktury nie przekładały się bezpośrednio na trwałość zatrudnienia pracowników. Uważamy, że zapewnienie stałego zatrudnienia dla osób, które związały się z firmą jest jednym z naszych priorytetowych zobowiązań.
Real ghost 2016-02-06 00:39:08
Mało pracowników ma dobre pieniądze, chyba że kogoś zadowalają obecne wynagrodzenia. Poza tym to jest spoko
Real ghost 2016-02-06 13:57:47
Kamil, oczywiście że zarobki są uzależnione od zajmowanego stanowiska ale umówmy się szału nie ma!
monter elektroniki 2016-02-08 04:55:29
Na jakim poziomie zaczyna się "szał" 2000, 3000 czy 4000 zł. miesięcznie?
Nie rozumiem wypowiedzi. Ale skoro dalej pracujesz...
h 2016-02-14 23:47:47
Tylko plebs na produkcji zarabia paście
mm 2016-02-28 21:20:40
Porowanie...Kasjerki w Biedronce zarabiają 2 tyś.na rękę.plus pełen socjal,dodatki na kazde swieta,paczki dla dzieci..W JM kobieta zarabia ok.1400-1600 pracujac na akord.Ale z własnej nieprzymuszonej woli.więc po co podwyżki jak głupie i tak robią za takie marne pieniadze
mm 2016-02-28 21:20:48
:D 2016-02-29 00:02:10
Dokładnie tak, lepiej tego nie można było ująć
CEO 2016-02-29 09:32:45
Zastanawia mnie zawsze jaki cel ma dyskusja o warunkach zatrudnienia na takim forum. Wydaje się, że każdy podejmuje racjonalne decyzje czy dane miejsce pracy jest dla niego atrakcyjne, czy nie. Waży plusy i minusy i mu wychodzi. Biedronka po serii wpadek związanych z warunkami pracy ciężko pracuje nad nadszarpniętym wizerunkiem. Ale jak ktoś uważa, że Biedronka oferuje relaks za dobrą kasę, a JM oferuje ciężką pracę "na akord" za "paście" to jeszcze niewiele w życiu widział. Może też nie wie (albo nie chciał być obiektywny?), że wczasy pod gruszą, paczki dla dzieci na święta wraz z imprezą Mikołajkową, karty prywatnej opieki medycznej dla wszystkich Pracowników, praca co do zasady od poniedziałku do piątku, stabilne zatrudnienie, pełna uczciwość i szacunek do Pracowników są normą w JM? Biedronka również jest fajną firmą. Moją uwagę zwraca fakt, że w Biedronce Pracownicy pracują ciężko i solidnie, że dzięki ich postawie Klienci uważają tą sieć za atrakcyjne miejsce robienia zakupów. I wszyscy wiedzą, że Biedronka NIE jest najtańsza, a jednak bije na głowę kulturą, sprawnością kasjerów, czystością w sklepach większość innych sieci. A skoro Pracownicy się starają, angażują, Klienci to lubią, to firma zarabia bardzo dobrze i dzieli się z Pracownikami. Gdyby komuś przyszło do głowy, że trzeba pracować słabo, bo wytłumaczeniem jest brak satysfakcji z warunków, to powinien mieć świadomość, że nie doprowadzi tym sposobem do poprawy wynagrodzenia - ani w JM, ani w Biedronce, ani w innym miejscu działającym na rynkowych warunkach.
Maciek z Klanu 2016-03-05 23:45:23
Witam Panie Prezesie (CEO). Proponuje zostawić pracowników Biedronki w spokoju i zająć się własną załogą.
Przypominam Panu, że praca to nie tylko pasja, ale również pieniądze. Nawiązując do Pana wcześniejszych słów o pakiecie socjalnym wspomnę, że większa część pracowników pionu produkcji nie posiada dzieci, dlatego paczki na święta wraz z imprezą Mikołajkową nie przynoszą im żadnych korzyści przez co czują się mniej docenieni.
Podczas mojej pracy w firmie zauważyłem, że nie ma różnicy w docenieniu pracownika solidnego i kompetentnego od takiego który nie przywiązuje uwagi do wykonywanych czynności.
Biorąc pod uwagę, że w chwili obecnej liderem został człowiek który podpuszczał pracowników żeby wykonywali pracę gorzej, słabiej, wolniej "bo i tak nie zrobisz wiecej" sądzę, że w dalszym ciągu firma nie panuje nad załogą i tak jak wcześniej, tak teraz brakuje kompetentnych osób na dane stanowiska.
Jedynym sprawnie działającym zespołem jest wydział SMD. Nie rozumiem polityki firmy, która od pewnego czasu zamiast zatrudniania osób wykształconych kierunkowo, zatrudnia osoby nie mające pojęcia o elektronice. Zamiast zwiększać liczbę kierowników (osób uwazajacych się za ważne) może lepiej docenić pracowników ambitnych i pracowitych którzy chcą się rozwijać ?!!
Zmieniając miejsce zatrudnienia nie jeden uświadomił sobie, że jednak może być lepiej i w końcu ktoś doceni wkład w wykonywaną pracę.
Pozdrawiam Maciuś.
CEO 2016-03-07 16:15:15
Ma Pan(i) prawo do swojej opinii. Jestem świadom, że wszystkim nie uda się dogodzić. Ale staramy się ;-) Nikt nie jest doskonały - ani żadne pracodawca, ani żadem Pracownik. Ważne żeby trafić na takiego "partnera", z którym stworzy się satysfakcjonujący zespół (choć jak to przy związkach bywa - zawsze związane jest to z jakimiś kompromisami). Nie bardzo jest jak prowadzić dyskusję na forum internetowym. To nie to miejsce. Ale jeszcze nikomu nie zaszkodziła otwarta i konstruktywna dyskusja problemów nie w internecie ale "na żywo" w firmie. Do tego zachęcamy od zawsze.
Były pracownik 2016-03-18 01:57:54
To sobie zajrzyj k...a do kodeksu pracy i przeczytaj OCB. Ile chcesz urlopu? 3,4 czy 5 tygodni???
Wyjechałem ze śląska i już nie wrócę, ale w takiej firmie zatrudnię się od zaraz.
Były pracownik 2016-03-18 02:04:00
to koment do: "Chora firma, a raczej ludzie którzy rządzą. Jak można narzucić pracownikowi piętnaście dni urlopu. Pół biedy jeśli ktoś ma więcej niż dwadzieścia dni urlopu, a co z pracownikami którzy mają staż pracy krótszy niż dziesięć lat ??? Co oni mają zrobić ? Zostaje im pięć dni !!! Co z nagłymi wypadkami kiedy trzeba będzie wziąść urlop, nie mówiąc już o świętach które pewnie zamiast z rodziną spędzą w pracy. Szkoda że tradycyjne już wszystko dzieję się za plecami pracowników.
Mały miś 2016-03-19 20:46:34
2000 - 2200 zł. brutto.
eta 2016-03-23 16:33:26
...zarobki od zaangazowania pracownika...wiec jak wytlumaczyc np.prace falowych ? ktore pracuja jak chinczyki na tasmach...niewiedziec czemu bo nie ma premii od wyrobionych norm .. ..???skoro pensja za jaka robicie Wam pasuje to znaczy ,ze na tyle sie wyceniacie
Podsumowujac..czego oczekujecie od pracodawcy skoro sami sie nie szanujecie?
czy byla ktoras po podwyzke ?nie
Pracodawca jasno i przejrzyscie okreslil warunki pracy w swojej firmie ,uwazacie ,ze zaslugujecie na wiecej to nie podpisujcie umowy ,znajdzcie inna firme,podwyzccie kwalifikacje,skonczcie studia..jest wiele mozliwosci..Firma placi male pieniadze ,ale warunki sa uczciwe ,mozna na nie przystac lub nie.Skoro tam pracujesz rok,dwa ,piec to jestes praca zadowolony wiec nie oczerniaj na forum..
Mały Miś 2016-03-23 23:20:44
Chyba Cię pogięło z tym "na rękę"
Mały Miś 2016-04-19 00:47:46
Zawsze myślałem, że za wyrobioną normę jest pensja. Jeżeli ktoś zrobi więcej, to wtedy można mówić o premii. Chyba, że się mylę.
Mały Miś 2016-05-15 02:26:04
Borka, wynagrodzenie (pensja) wynika z umowy o pracę i zakresu obowiązków. Jak możesz pisać, że za wyrobioną normę przysługuje premia? Premia jest wtedy, gdy zrobisz coś więcej, lub wtedy gdy firma osiągnie większy zysk niż przeciętny. Sprawdź na necie. Cieszę się, że mogę pracować w firmie, która niezależnie od sytuacji, zawsze wypłaci mi pensję. Za krótko żyjesz na tym świecie.
Hahaha 2016-05-21 17:14:49
Ta firma nie potrafi niczego osiągnąć, więc nie warto nawet wspominać o "zysku"....
CEO 2016-05-22 23:11:35
Uwielbiam anonimowych mistrzów i znawców. Doskonałych pod każdym względem. Ale tylko pod warunkiem anonimowości.

Ta firma (przy kluczowym udziale około 100 Pracowników) nie potrafi niczego osiągnąć. Oprócz:
- niemal nieprzerwanego rozwoju i wzrostu przez 26 lat od jej założenia
- nieprzerwanej współpracy z Klientami, z którymi współpracę zaczęła ponad 20 lat temu i nadal ją cenią,
- bycia w TOP10 dystrybutorów elementów elektronicznych w Polsce przez ostatnie kilkanaście lat (konkurując z globalnymi gigantami),
- produkcji modułów elektroniki w ilościach sięgających 600 000 - 700 000szt. rocznie. Dla Klientów z Polski, wszystkich krajów Skandynawii, Niemiec, Austrii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich
- współpracy z najbardziej innowacyjnymi i nowoczesnymi Klientami w zakresie wdrażania mikrokontrolerów, układów komunikacji radiowej, LED oświetleniowych, elementów biernych, paneli dotykowych.
- dostarczenia wielu tysięcy komputerów przemysłowych do największych w Polsce producentów z wielu branż.
- poszanowania Pracowników, dbania o ich rozwój, o uczciwe warunki współpracy, o spełnienie wszelkich wymogów prawnych,
- etycznego postępowania w każdej sytuacji. Nawet w przypadku kiedy ekonomia zachęcałaby do pójścia na skróty.

No ale cóż - prawdopodobnie nie może się ten zespół równać z mistrzem pióra, który się powyżej wypowiedział....
Były 2016-05-23 10:03:13
Jeżeli w umowie o pracę nie jest zawarta klauzula,płaca podstawowa + premia comiesięczna, to nie ma się co dziwić, że pracodawca jej nie wypłaca !
Rada - trzeba sobie poszukać nowej pracy, gdzie co miesiąc jest wypłacana premia
monter elektroniki 2016-05-30 02:06:02
Moje pytanie: za co ma być wypłacana premia?
Macie jakieś kryteria czy regulamin?
Szarak 2016-09-16 13:08:38
I dlatego istnieje na rynku ponad 25 lat?
M 2016-10-06 21:36:18
Pewnie chodzi o to, że jak firma mogła by istnieć 25 lat skoro do niczego nie mogłaby dojść? Skoro więc tyle istnieje i się rozwija to jednak jest o.k.
saba 2016-10-06 22:32:58
rozwija się i nawet z tego co wiem to szukają do pracy nowych monterów podzespołów i urządzeń elektronicznych
b 2016-10-30 09:33:34
O super .za 1500 ? Bez możliwości premii ?
Tuss 2016-11-21 00:35:03
W każdej firmie ludzie to podstawa a w JM ludzi ma się gdzieś. Tylko groźby i cwaniactwo, róbcie tak dalej to niezbyt wielu zostanie w tej firmie.
CEO 2016-11-24 22:29:47
Nie znam żadnych przypadków, które mógłbym tak nazwać. Preferuję uczciwe i konkretne rozwiązywanie problemów. Oczekuję też zaangażowania, uczciwości i rzetelności od Pracowników. W tej firmie zawsze da się otwarcie rozmawiać i omawiać problemy. Zachęcam. Pracownicy są jedną z najważniejszych naszych wartości.
Zostaw swoją opinię o JM elektronik Sp. z o.o. - Gliwice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie JM elektronik Sp. z o.o.