Opinie o Kompania Elektroniczna w Raszyn

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Kompania Elektroniczna. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Kompania Elektroniczna o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja elementów elektronicznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kompania Elektroniczna w Raszyn

Użytkownicy czekają na odpowiedź 50 dni.

Czy w Kompania Elektroniczna zatrudniani są obcokrajowcy?

Czy Kompania Elektroniczna organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

pracownik Nowy wpis

Są organizowane, kilka x w roku. Teraz przy pandemii tylko zdalnie.

Czy w Kompania Elektroniczna zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

KOMPANIA ELEKTRONICZNA SP.ZOO. Nowy wpis

Dzień dobry, Standardowo zawieramy umowy o pracę na okres próbny 3 miesiące z możliwością przedłużenia. Umowy zlecenia są też dopuszczalne.

Meli

Złożyłem CV do tej firmy w Piasecznie bo w Raszynie już nie działają, za 2 dni telefon ze zapraszają na rozmowę więc przyszedłem jako specjalista d.s zakupów części elektronicznych wyszedł młody człowiek powiedział w skrócie co trzeba robić a później poszedłem na rozmowę do prezesa też mi podpowiadal o firmie o zarobkach itp i prezes powiedział żebym przyszedł na dzień próbny żebym zobaczył czy mi się podoba itp, więc przyszedłem na drugi dzień popracowalem 3 godz z tym młodym człowiekiem zrobiłem parę rzeczy powiedział że jestem ogarnięty jak zapytałem czy widzi mnie na tym stanowisku powiedział że jak najbardziej więc poszedłem do Prezesa omówić umowę o pracę i poprosiłem go o list intencyjny żebym miał podkładkę że jak zwolnie się z pracy to żebym miał pewność niestety Prezes zaczął mieszać żebym się nie bał itp bo to porządna firma. Więc pomyślałem ok poczekam na tel który zapewniał że zadzwoni niestety ani tel ani pieniędzy za przepracowane 3 godz i ogólnie firma podejrzana szybko dzwonią szybko umawiaja na próbny dzień żeby popracować za darmo wypłaty niby do 15 dnia wypłacana ale zdaza się obsuwa, ogólnie nie polecam tej firmy bo same minusy i ludzie którzy opowiadają bajki aby przyjść i popracować za darmo.

prezes
@Meli

Proszę Pana. W naszej firmie obowiązuje dwuetapowa zasada rekrutacji: rozmowa wstępna i, po pozytywnym zaopiniowaniu, zaproszenie wybranej osoby do etapu drugiego – zapoznania się ze stanowiskiem pracy. II-gi etap trwa zwykle 2-3 h. Osobiście zaproponowałem panu zapłatę wynagrodzenia za ten etap (po podpisaniu odpowiedniej umowy oczywiście), lecz wspólnie potraktowaliśmy go tak, czym naprawdę jest: etapem rekrutacyjnym. Wg mnie pozwala on określić, zarówno pracodawcy ale i aplikującemu, czy jest to odpowiednia praca dla odpowiedniej osoby, czyli w tym przypadku dla Specjalisty ds. zakupów. Tym bardziej, że pana droga zawodowa, opisana w cv, dokumentowała doświadczenie na stanowisku magazyniera. Pozdrawiam i życzę rozwoju zawodowego.

Oz
@Meli

Pensja powinna być wypłacana do 10 dnia miesiąca a nie do 15,to nie jest zgodne z kodeksem pracy,za niedotrzymanie terminów grożą kary.Prawem pracownika jest otrzymanie jej w terminie,a obowiązkiem pracodawcy jest ją w terminie wypłacić.

Robert
@prezes

Widzę, że proces rekrutacyjny wyglada jak z rodem lat 90. Dzień próby a potem mydlenie oczu. Typowy prywaciaż z tamtej epoki. Właśnie dostałem od nich zaproszenie na rozmowę,ale niech szukają gdzie indziej jeleni.

obecny pracownik .
@Robert

Słuchaj - to nie jest bazar gdzie sprzedajesz jajka. Tutaj musisz coś umieć i coś wiedzieć ,bo masz do czynienia z produkcją i to elektroniki . To jest praca dla zorganizowanych i kumatych w tym temacie. To dobrze ,że szefostwo sprawdza kwalifikacje. Przy tych wszystkich obostrzeniach chyba sam bym zwinął żagle gdyby mi tu szef raptem do roboty magazyniera przydzielił

@obecny pracownik .

Widać po odpowiedzi poziom kultury w firmie.... A może nie obostrzenia tylko bałagan na magazynie jest powodem,że nie chciałbyś być magazynierem? Jak jesteś "kumaty" na produkcji , znasz elementy to jaki problem pracować na magazynie?

prezes
@brew

Rozmawiamy o stanowisku Specjalisty ds. zakupów. Widzisz różnicę?

@prezes

Cytuję "sam bym zwinął żagle gdyby mi tu szef raptem do roboty magazyniera przydzielił"... albo nie czytam ze zrozumieniem albo nie widzę, że @obecny pracownik napisał o specjaliście do spraw zakupów.... tak więc i różnicy nie widzę. Tym bardziej, że odpowiadałem nie na wpisy o specjaliście...

Obecny pracownik.
@brew

Dokładnie - nie czytasz ze zrozumieniem. Jak dobrze pamiętam, tego uczą w podstawówce.

@Obecny pracownik.

Napiszę prościej - nie widzę różnicy między pracownikiem produkcyjnym, który żeby umieć coś zrobić musi znać elementy i wiedzieć jak je użyć a magazynierem , który też to musi wiedzieć. Mam doświadczenie w firmach produkcyjnych i wiem jacy ludzie pracowali jako magazynier, po jakich szkołach i z jakim doświadczeniem. Prezes (nie wiem czy to nick czy prawdziwy szef firmy) napisał ,że szukają Specjalisty do spraw zakupów Ty pisałeś o zwykłym pracowniku i magazynierze - jeszcze raz napiszę - nie odpowiadałem na wpis prezesa tylko twój w którym mówiłeś , że magazynierem byś być nie chciał. Jeżeli ja nie czytam ze zrozumieniem , to Ty być może nie znasz pojęć "specjalista do spraw zakupów" i "magazynier" .Dwa różne zawody, różny zakres obowiązków,różne wymagania co do wykształcenia. No ale żeby to wiedzieć po podstawówce należałoby skończyć chociaż pierwszą klasę ekonomika - tam takie pojęcia tłumaczą - lub chociaż poczytać w internecie. Ps. Pamiętaj , że poziom kultury pracowników świadczy też o poziomie firmy.

Czy rekrutacja na stanowisko Elektronik (PCB) w firmie Kompania Elektroniczna odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Kompania Elektroniczna .

Specyfika firmy Kompania Elektroniczna jako wiodącego producenta modułów elektronicznych wymaga od nas bezwzględnego przestrzegania gwarancji jakości naszych produktów i usług . Obok przestrzegania międzynarodowych norm czy unijnych dyrektyw , każdy etap procesu produkcyjnego wykonywany jest pod nadzorem kontrolerów jakości . Mając na uwadze powyższe ,ogłaszając nabór na dane stanowisko dążymy do zakwalifikowania kandydata z doświadczeniem w naszej branży lub przygotowaniem na aplikowane stanowisko. Kompania Elektroniczna zaprasza do rekrutacji też osoby nie spełniające wszystkich oczekiwań ( np. studiujące ) lecz z potencjałem , zainteresowane przeszkoleniem i rozwojem w naszej firmie . Dlatego też , weryfikujący rzeczywiste umiejętności czy wiedzę kandydata dwuetapowy proces rekrutacji i kontakt jedynie z wybranym kandydatem będzie przez nas stosowany.

Od dawna nikt nie pisze bo firma dobra i dobrze się pracuje. Takie wrzutki "nie polecam..." z inspiracji?

tamgdziety

nie polecam, przykre doswiedczenia z firma :(

Baśka
@tamgdziety

Przykre to znaczy jakie? Może jakieś konkrety...

Mmmmm
@tamgdziety

A gdzie robiłeś w Piasecznie czy Raszyn?

Irek

Wszystko można zrozumieć z Twojej wypowiedzi @Paweł, tylko zadam jedno pytanie. Gdybyś Ty zatrudniał i płacił z własnej kieszeni czy byłbyś taki beztroski, nie sprawdzał kandydata?

Potwierdzam n doswiadczenie firma bardzo nieufna, wytrzymać sie da ale jest to polski standard komunikacji i podejscia do ludzi 1. Podchodza z zupełnym brakiem zaufania do kandydatów (mozliwe ze celeowo aby wymusić dzien próbny za darmo) 2. Jednoczesnie sami nie oferuja nic - zadnych propozycji jaki moze byc zakres obowiazków czy wynagrodzenie (wyglada na testowanie na ile mozna sie posunać i ile mozna miec z człowieka za darmo) 3. Wyciaganie wszelkich dokumentów jest to prawda, tłumacza ze to potrzebne do Zusu - ale sami zadnego szkicu umowy nie daja lepiej uwaząc na tym etapie - wyciagajac dokumenty od innych powinni sami najpierw przedstawic szkic umowy - to takie podstawy uczciwosci 4. Rozmowy z kilkoma osobami to prawda szef wyrecza sie pracownikami w załatwianiu trudnych spraw 5. Zarobić moze sie i da ale trzeba od razu walczyć o swoje i naczej bedzie praca za bog zapłać Nie wiem na ile zachowanie to wynika ze stylu bycia/kultury pracy a na ile na checi zdojenia człowieka ale jest tu dużo do poprawy. Wszytkich zainteresowanych ostrzegam zwłaszcza tych którzy z roznych powodów zyciowych musza szybko podjac prace, zarobic moze sie i da ale trzeba bardzo obstawac przy swoim od pierwszego dnia.

@Paweł

Pawle , to że zakład pracy wymaga okazania dokumentów potwierdzających kwalifikacje nie ma nic wspólnego z brakiem zaufania . To , że np. szpital wymaga okazania dyplomu ukończenia studiów medycznych przez przyszłego pracownika - lekarza wynika z przepisów prawa czy obowiązujących zakład pracy regulaminów . Jeśli np. korporacja prosi przyszłego taksówkarza o okazanie ważnego prawa jazdy to też nie jest kwestią braku zaufania . Są zawody , stanowiska których wykonywanie jest uzależnione od posiadanych kwalifikacji . Być może również nie wiesz, że w zakładach pracy osoby o których piszesz, że szef wyręcza się pracownikami w załatwianiu trudnych spraw to mogą być kierownicy , dyrektorzy którzy są umocowani przez pracodawcę do przeprowadzenia w jego imieniu procesu rekrutacyjnego . Takie osoby - komórki są w firmach i takie zachowania pracodawcy nie mają nic wspólnego z jak piszesz chęcią zdojenia człowieka ...One po prostu są, a w niektórych przypadkach , muszą być .

ZZ

ZZ : Proces rekrutacji w wielu firmach odbywa się etapami . Najczęściej pracodawca zastrzega sobie, że skontaktuje się z wybranymi kandydatami . Najprawdopodobniej nie przeszłaś do etapu ostatniego.Pewnie bym była rozgoryczona jak Ty , ale cóż, takie prawo pracodawcy ,wybiera osobę z najlepszymi kwalifikacjami których zapewne nie miałaś i uwierz mi , nie każdy pracodawca informuje o decyzji , Ty ją otrzymałaś .

ZZ

Firma ma siedzibę w Piasecznie. Moje doświadczenia z Kompanią Elektroniczną, które mogą być cenne dla osoby. która ubiega się tam o zatrudnienie: 1. Zapraszają na rozmowę o pracę. 2. Tego samego dnia otrzymuję zaproszenie na dzień próbny (ok 4h pracy za free). 3. Następnie kserują wszystkie dokumenty potwierdzające kwalifikacje (świadectwa pracy, dyplomy ukończenia uczelni, certyfikaty szkoleniowe). 4. Później ustalają szczegółowe warunki zatrudnienia (pensja, godziny pracy, zakres obowiązków...) 5. Obiecują zatrudnienie od konkretnego terminu i mówią, że są zdecydowani. 6. Nadchodzi wielkimi krokami termin zatrudnienia, ale potencjalny pracodawca nie odpisuje na maile, a zaskoczony niespodziewanym telefonem pracownik jest bardzo zmieszany. Po chwili mówi, że jestem "mocnym kandydatem" i jutro się ze mną skontaktuje. 8. Dopiero po okolo tygodniu otrzymuję telefon, (żeby było śmieszniej od innego pracownika), że została wybrana inna osoba. Mam mały apel: nie składajmy obietnic bez pokrycia i szanujmy swój czas. Ta sytuacja to cenna dla mnie nauka.

Kontrahent.

Ciekawą propozycją zapoznania się z firmą jak i jej ofertą będą nadchodzące XXIII Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON ( 14-17 marca 2017 ). Jako czołowy, polski producent modułów elektronicznych będzie miał tam również swoje stoisko. Jako wieloletni partner - zapraszam.

Agnieszka

Chcecie być na bieżącą ze wszystkimi aktualnościami? http://komele.eu/aktualnosci/ - zachęcam do odwiedzin.

Sie

Widać ze ktoś z firmy czuwa nad dobrymi opiniami. Kto pracował to wie jak wyglada rzeczywistość. Ja pracowałem kilka lat. I zrezygnowałem,bo comiesięczne proszenie się o pensje jest mało przyjemne.

odpowiedź na post sie.
@Sie

Ściemą zalatuje jak nic. Co miesiąc prosiłeś się o pensje i pracowałeś kilka lat .... ? Z tego co wiem to tutaj ludzie pracują naprawdę długo , a skoro pracują , to problemu z pensją nie mają . Znam tą firmę i myślę ,że nie o to chodziło . Skoro pracowałeś tutaj kilka lat i nikt cię inny nie zatrudnił, to czuję, że taki z ciebie był fachowiec w tej robocie jak ze mnie astronauta...... :(

obecny pracownik firmy.

Pracuję już tutaj kilka lat i nie zamierzam tego zmienić . Zarobić się tutaj da, nowe zlecenia są a i też ostatnio fajne spotkanie świąteczne Szef nam sprawił. Mnie szczególnie się podoba jak tutaj traktuje się nowych pracowników - jest bardzo duża wyrozumiałość i pomoc na etapie wdrażania . Co prawda tak jak i u innych pracodawców cudów tutaj nie ma ( manna sama nie spadnie ) ja - generalnie polecam !

Kontrahent.

Powiedziałbym , że firma jest mała, ale nie pokusiłbym się na stwierdzenie , że jest słaba. Coroczne sponsorowanie przez Kompanię Elektroniczną zawodów robotów ( Sumo Challenge w Łodzi ) , zwiększenie zatrudnienia i zakup nowych maszyn , sorry - to nie słabość firmy ! Nie tylko ja współpracuję z tą firmą od wielu lat , widać, że idzie ona w górę . Mają dobre promocje ,biznes się u nich kręci .

October

Prawda jest taka,że firma jest slaba Pensje nie są płacone na czas -co jest dużym mminusem.zgodze się że faktem,że są inne ustalenia na rozmowie a inne w rzeczywistości.Jak pracowałem parę razy został wyłączony prąd,komornik się kręcił i były zajęcia na maszynach.

emmas

jeżeli komuś tak bardzo zależy jak tobie na zatrudnieniu ui nich to napisz do nich, dane kontaktowe mają na stronie. nie wierzę żeby w takiej produkcji elektroniki nie było jakiegoś naboru z racji wakacji

józek

@znajomy jak już jesteś tak zachwycony swoim szefem to może napisz też coś o współpracownikach, jaka panuje u was atmosfera, jakie są warunki pracy, czy można zarobić sensowne pieniądze? Czy można dorobić sobie pracując np. w wakacje? Wiesz firma to nie tylko szef ale i ludzie którzy w niej pracują ;-)

znajomy
@józek

Józek - odpowiadając na Twojego posta to po pierwsze nie o zachwyt tutaj chodzi ale o prawdę. Po drugie : w firmie warunki pracy są dobre. Warunki finansowe zależne są od stanowiska i zakresu obowiązków . Póki co nikt nie narzeka a rezygnacji z pracy nie ma !!! ). Można też tutaj zarobić - ale o tym musisz już pogadać z Szefem. Powodzenia !

znajomy

@wsd - trzymam kciuki ! Szef to na prawdę sensowny facet. Jeśli będziesz miał problemy na początku pracy - wal do niego śmiało !!!! U niego każdy w firmie sobie pomaga.

Zostaw merytoryczną opinię o Kompania Elektroniczna - Raszyn

Kompania Elektroniczna