Opinie o PBE ELBUD Poznań w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy PBE ELBUD Poznań. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w PBE ELBUD Poznań na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wykonywanie instalacji energetycznych i telekomunikacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PBE ELBUD Poznań w Poznań

Ciekawią mnie te sugerowane nierówności w traktowaniu pracowników, czy to zjawisko do teraz mogłoby jeszcze występować? upewniam się, bo specjalisty ds. ofertowania właśnie poszukują do siebie. myślę ze się zgłoszę, zwłaszcza ze nie wymagają doświadczenia. chce przy tym poznać w takim razie zarobki oferowane osobom bez niego

Były pracownik Nowy wpis

Witam serdecznie wszystkich którzy mają okazję przeczytać moją opinię o ELBUD Poznań S.A. Generalnie od samego początku w firmie dostrzegłem ,,klasyfikację" pracowników na tych lepszych (brygadziści z wieloletnim stażem którzy rzecz jasna traktują innych jak (usunięte przez administratora) i przydała by im się porządna lekcja współpracy z innymi pracownikami. Oraz tych gorszych którzy są od najgorszej z możliwych prac (mówię tutaj głównie o Ukraińcach którzy stanowią w tej firmie ponad 50% wszystkich pracowników niższego szczebla. Odradzam firmę szczególnie młodym osobom nic dobrego Was tam nie czeka. Pozdrawiam serdecznie tych co wiedzą :).

Jakich pytań można się spodziewać podczas procesu rekrutacyjnego w PBE ELBUD Poznań na stanowisko Kierowca?

W tej firmie nie ma stanowiska kierowcy, jeżeli masz jakieś pojęcie o energetycy, elektryce itp. lub jakieś wykształcenie techniczne w sensie zawód, nie koniecznie technikum, to możesz zostać zatrudniony na etacie elektromontera lub ogólnobudowlany i w swoich obowiązkach na podstawie twoich uprawnień będziesz miał kierowanie pojazdami za które dostaniesz dodatek i automatycznie pozbawisz się innych dodatków bo tu się nie łączą chyba, że startujesz od razu na brygadzistę to wtedy te dwa się złączą. A jeżeli chodzi o pytania odnośnie kierowcy to tylko jedno podstawowe, czy masz jakąś praktykę i bez względu na to jakiej udzielisz odpowiedzi nikt nie będzie sprawdzał twoich umiejętności czy doświadczenia tylko zostaniesz zakwalifikowany do grupy płacowej zgodnie z wykształcenie lub doświadczeniem z zakresu energetyki. Jako kierowca sobie też tam nie pojeździsz, bo na liniach to bazy przejściowe wynajmowane są blisko budowy i tam ciężarówki parkują, a na rozdzielniach energ. to większość na obszarze zamkniętym. Wszystkie ciężarówki mają tzw. HDS którymi w najlepszym wypadku całe dnie będziesz operował i jeździł po polach ,łąkach i lasach bardzo często bardzo podmokłych wywożąc towar lub fizycznie pracował przy montażach nowych lub naprawach starych linii przeważnie wysokich napięć ( niskie też się czasem trafiają jak nie ma innej roboty)

Iza

Aha? A ile oni za taką specyficzną pracę płacą?

Nick Nowy wpis
@Iza

Dla nowego pracownika, to jest to nie zapłacona ciężka praca w dość trudnych warunkach ( cały dzień w gołym polu bez względu na pogodę, słońce, deszcz, śnieg, mróz, mgła, oblodzone słupy, całodniowe załadunki lub rozładunki tirów lub własnych ciężarówek, ciąganie, wyciąganie lub brnięcie w błocie nawet gdy nie pada bo firma bierze z rynku dobrze płatne (dla firmy, nie mylić z premiowaniem pracowników) roboty w najgorszym terenie i najgorszych warunkach, które inne mniejsze firmy omijają dużym łukiem). Po za tym dochodzi duży stres wywołany przez pracę z niewykształconym, bezczelnym, po chamsku wyzywającym pracowników prowadzącym prace, przez którego wielu za hartownych w tak ciężkich warunkach, sprawdzonych ludzi musiało sobie odpuścić. i jak ktoś ma pojęcie o wynagrodzeniu to jedną małą częścią jest bardzo śmieszna stawka godzinowa i drugą lwią częścią premie i dodatki, które są nie do policzenia bo jedne wykluczają inne ( bardzo nie przejrzysty, nigdy niezgadzający się system akordowych, nadanych z góry, zależących w dużym stopniu od widzi mi się naliczeń ).

Iza Nowy wpis

Ok jestem w stanie uwierzyć w tę "niejasność" związaną z wynagrodzeniem, bo czytając to zdaje mi się to zagmatwane. Bez sensu w sumie, bo jak tu się motywować jak nie jesteś pewny ile za pracę ostatecznie otrzymasz? I tak w sumie to ile średnio taki kierowca km wyrabia, bo z opisu wygląda jakby większą część czasu poświęcał jednak na te gorsze czynności

Nie polecam

Odradzam pracę w tej firmie zatrudnie na umowie śmieciowej. Widzę że złe komentarze są usuwane

Czym zaskoczyła Cię rozmowa kwalifikacyjna w PBE ELBUD Poznań na stanowisko Kosztorysant - Specjalista ds. ofertowania? Daj znać innym kandydatom, co sądzisz o procesie rekrutacyjnym.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Henio

W Elbudzie atmosfera bardzo miła a to wszystko dzięki supermajstrowi. Dobrze że zimą byly obiady bo za wypłatę w delegacji ciężko wyżyć.

Iza
@Henio

Czyli jaka jest wysokość wypłaty w PBE ELBUD Poznań? Napisałeś, że ciężko za nią wyżyć ale każdy może to postrzegać inaczej. Nie będzie to dla Ciebie problemem żebyś napisał dokładnie na jaką stawkę można liczyć?

Henio
@Iza

Najniższa krajowa + premia uznaniowa która naliczana jest do każdej godziny w procentach . Co z tego, że premia dosyć mocno podbija stawkę jeśli na postojowym czy zwolnieniu lekarskim wszystko liczone jest od podstawy. To samo dotyczy nadgodzin za które oczywiście jest naliczana obowiązkowa premia 50 % ale tylko od podstawy i bez premii uznaniowej. Dochodzi tu do paradoksu bo otrzymując premię uznaniową na poziomie np 60 % okazuje się że standardowa godzina jest płatna lepiej niż nadgodzina.

Nik

Warunki w Elbudzie jak dla mnie są dobre. Co do zarobkow myslę że warte wysiłku.

Lolek
@Nik

U mnie tez bez zastrzeżeń Wystarczy wywiązywać się z umowy to i szef będzie się wywiązywał

Kim
@Nik

Tu i ja sie moge zgodzic. Szef bardzo w porzadku daje mila atmosfere pracy polecam

Rik

Elbud daje zarobić dobrą kasę ja jestem zadowolony. Praca tutaj pomogła mi stanąć na nogi i wyjść z masakry

Stasiek

PBE ELBUD Poznań ma się super i mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku, ogólnie polecam taką wiare w siebie i w lepszą przyszłość, naprawdę mają tutaj świetne umowy o prace, doskonale przemyślane

monter

Macie dużo pracy ,bo wasza firma potrzebuje elektromonterów i się właśnie zastanawiam czy nie dołączyć do waszego grona.

Zawsze zatrudniają na umowę o pracę. Na początek na czas określony. Pod tym względem firma bardzo solidna. Pracuję tam kilka lat i nikt nigdy mnie nie zastraszał. Zarobki mogłyby być trochę wyższe, ale płacą od wszystkiego składki. Nie ma wypłat pod stołem.

koparkowy

firma dobra na start czegoś się można nauczyć praca łatwa i ciekawa ale ludzie i to co dzieje się poza pracą i jak niema kierownika na budowie sodomia i gomora

aaa

Do roku 2011 mało się w tej firmie zmieniło. Jeśli nie zadbasz o siebie to nikt o Ciebie nie zadba.

starzy pracownicy wciąż pracują i mają się dobrze

dlaczego taka negatywna opinia ?

Zostaw merytoryczną opinię o PBE ELBUD Poznań - Poznań

• Jak się pracuje w PBE ELBUD Poznań?

Zobacz opinie na temat firmy PBE ELBUD Poznań tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PBE ELBUD Poznań?

PBE ELBUD Poznań
3.1/5 Na podstawie 38 ocen.
  • Zakładowa 10
    62-064 Poznań