Opinie o SCANCLIMBER SP. Z O.O. w Gniezno

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy SCANCLIMBER SP. Z O.O.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w SCANCLIMBER SP. Z O.O. o rekrutacji.

Branże: Maszyny i części do maszyn - Produkcja urządzeń dźwigowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SCANCLIMBER SP. Z O.O. w Gniezno

Gall Anonim

Firma się zwija w zatrważającym tempie. Roboty brak, kasa marna. Co innego obiecują a rzeczywistość zupełnie inna. Zatrudniają nowych ludzi chyba na pokaz... Szkoda nowych pracowników bo nic konkretnego się tutaj nie nauczą przy takiej śladowej produkcji. Dramat.

Gość1

Brak... wymyślanie zajęć na siłę i oddelegowywanie do innych zadań. Kiepsko się dzieje

Spawacz Nowy wpis

No i Grabaż już na poważnie zaczął grzebać firmę i jej pracowników

Grzesiek Nowy wpis

Choć doceniam, że firma oferuje grupowe ubezpieczenie, prywatną opiekę medyczną, czy m.in. kartę lunchową, to potrzebuję przede wszystkim wiadomości o zarobkach. Ale choć oferta dla Kontrolera procesów spawalniczych jest całkiem świeża, to zupełnie pozbawiona tej informacji. Dowiem się z tego forum, jakiej kwoty się spodziewać?

Spawacz Nowy wpis

Dzięki porządkom Grabarza mamy podobno sekcje z Chin dostawać. Niech jeszcze bardziej pensje zaniża żeby fachowcy odchodzili, a w zamian zanich niech kolejne Leniwe i Mańki zatrudnia to będzie tylko lepiej

Iza Nowy wpis
@Spawacz

A dlaczego piszesz o nim Grabarz? Pracował wcześniej w zakładzie pogrzebowym? Poza tym jak on może odpowiadać za całe zło w zakładzie? Przecież globalny kryzys mamy.Nie jesteś czasem zbyt niesprawiedliwy? I druga sprawa o koleżance piszesz Leniwa. Znasz dokładnie jej zakres obowiązków, że wydajesz takie osądy?

Dyzio

A Ty już założyłeś ten związek zawodowy czy cały czas tylko chojrak w sieci?

@Dyzio

Nie było chęci w narodzie ale widzę szansę, bo Grabarz dzisiaj w końcu podwyżki rozdał 180 zł brutto na głowę może motywować

@Spawacz

Łoo Panie, to ile bym wtedy u Was zarabiał, jako spawacz po tej podwyżce? Jak trafiłem na ofertę, którą firma dwa lata temu miała dla spawaczy, to niczym się nie pochwalili. Można było tylko poznać listę obowiązków i wymogów, typu uprawnienia do spawania metodą MIG /MAG, książeczka spawacza, czy najmniej rok doświadczenia.

Spawacz

Jakbyś trafił na rozmowę to nie zapomnij się zapytać czy rozmawiacie o kwotach brutto czy netto. Bo już kilka osób się zdziwiło

Ślusarz

Rozmowa z dyrektorem

tylko trzeba znać się na rysunku technicznym

Spawacz

To już powoli przechodzi ludzkie pojęcie. Kowboj czepia się produkcji, że niby nie robimy swojej roboty na czas. To może niech dopilnuje żeby nam logistyka załatwiła w terminie towar. Teraz żeby jeszcze poprawić tą sytuację to Leniwą ściągnął na zastępstwo. Przecież to już graliśmy i nawet śrub wtedy brakowało. Poza tym mamy jednocześnie jeździć na serwis i produkować. Ciekawe jak to zrobić. Może i mamy jeszcze trochę świętej cierpliwości ale na cuda to chyba trochę za mało.

Irmina
@Spawacz

Podpisujesz się jako spawacz, więc może będziesz wiedział. Mąż znalazł starą ofertę na ten etat, teraz też są jakieś przyjęcia? Ty tu piszesz o jeżdżeniu na serwis, ale w ogłoszeniu w obowiązkach jest tylko samo spawanie. Chyba, że za dodatkowe obowiązki płacone są premie i dodatki...

@Irmina

Spawacze jeszcze nie jechali chociaż myślę, że to zależy tylko od radosnej twórczości Kowboja. Nie wiem czy zatrudniają bo wersje są różne w zależności kogo się pyta. Premie i dodatki to jak obietnice wyborcze. Każdy rozumie je inaczej

Gall Anonim

@Gall Anonim

Zastanawiam się czy póki jest co ratować to może warto tą najbliższą ankietę wypełnić zgodnie z prawdą czyli źle. W korporacjach w Poznaniu to działa więc może u nas też się Szwedzi zainteresują. Albo załóżmy w końcu związki i wtedy będzie miał kto rozliczyć imienników z ich kłamstw

@Spawacz

Panowie może zamiast poraz kolejny tym straszyć wreszcie po prostu to zrobimy. 10 osób potrzebujemy. Na grillu się w tyłu spotykamy. Jak chcemy godnie zarabiać i dostać realne podwyżki to już chyba odwrotu nie ma. Tutaj szczegóły https://www.za.org.pl/jak-zalozyc-zwiazek-zawodowy/

Jacek
@Janusz

Zgadzam się z Januszem. Kolejny raz słyszeliśmy to samo. Szefostwo chciało ale tamci nie dali. Tak było za Finów, Trakela i teraz niby Alimak. A wiecie co jest takie samo? Szefostwo w Polsce. Jak cześć z nas była w Holandi to tam chcą pracować dla Alimaka. Zresztą nas też częściowo utrzymywali w zeszłym roku. Bo potrzebują robotników. Dlatego nie wierzę, że dali teraz takie śmieszne pieniądze na podwyżki. Tylko związek nam pomoże, bo na zachodzie to właśnie związki negocjują podwyżki a nie tak jak teraz u nas ignorowani przez prezesa przedstawiciele. Dlatego zgadzam się z Spawaczem. Ankieta źle żeby już się Szwedzi dowiedzieli i związek w zakładzie

@Gall Anonim

A dla tych nowych pracowników to w ogóle jakaś praca jest? Ja właśnie jestem tutaj jako potencjalny kandydat do pracy, ale czytając wasze opinie zacząłem się mocno zastanawiać. Z jakiego powodu macie tak mało roboty?

Spawacz

Inflacja, spadek inwestycji. To samo, co wszędzie. Plus jest taki, że czasami wysyłają nas do innych oddziałów Alimak gdzie brakuje pracowników. Dlatego naszą dyskusja i wiemy, że w innych zakładach Alimaka wygląda to inaczej. Dlatego wiemy, że ta sytuacja w Gnieźnie to jakieś machlojki Kowboja i Księżnej.

Gość1

Użytkownicy czekają na odpowiedź 57 dni.

Wiesz, jak wygląda wynagrodzenie początkowe, które oferuje SCANCLIMBER SP. Z O.O. dla potencjalnych kandydatów? Na Pracuj.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko projektant.

Spawacz

Nasz naczelny to redekuje inflację szybciej niż Glapinski. Na podane przez GUS 11% odczytał 6 w związku z tum podwyżki będą 3% i jeszcze nie dla wszystkich

Zuzka
@Spawacz

A powiedział zatem dla kogo będą? Chodzi typowo o konkretne osoby czy bardziej o stanowiska? I w ogóle kiedy mają być te podwyżki, od lipca, tak jak minimalna?

@Zuzka

Kto dostał minimalną ten dostał od początku roku. I było to więcej niż 3%. Z takim podejściem to nasz kapitan jest kompetentny jak Kostia Konkordia. Przewiduję jakąś zarazę w zakładzie

Na stronie UP w Gnieźnie znalazłem ofertę dla asystenta technologa. Wynagrodzenie bazowe - minimalna krajowa (patrząc z jasnej strony, to znaczy, w lipcu jest planowana podwyżka). Z drugiej strony spora odpowiedzialność, włącznie z opracowywaniem norm czy normowaniem czasów. Czy można tu liczyć na wsparcie i przeszkolenie ze strony doświadczonej kadry?

Spawacz

Podobno mają nam wprowadzić owocowe dni. Jeszcze tylko stoły do ping ponga oraz piłkarzyki i korpo pełną gębą

@Spawacz

Jest to ironia, czy faktycznie tak ma być? Na jakie jeszcze benefity możecie liczyć, skoro mówisz, że już niewiele brakuje do klimatu korpo? :P bardzo mnie to zainteresowało, więc jeśli możesz, to daj znać!

Krysia

Widzę, że spore zainteresowanie pracą spawacza w wątku. Też znalazłem ofertę i zastanawiam się czy nie podesłać po prostu CV nawet przy braku rekrutacji. Brakuje mi natomiast konkretów, piszecie o BHP, ubraniach roboczych. Dla mnie w sumie są najważniejsze zarobki. Na start ile mogę oczekiwać? Macie jakiś system premiowania pracowników w formie? Dodatki? Chętnie się dowiem czegoś na plus.

Karolcia

Czy wiecie, jak firma szuka Spawacza i dają info, że jest to praca fizyczna, to jak wygląda bhp? Chodzi mi o ubrania i inne elementy ochronne dla takiej osoby? Są takie zabezpieczenia od firmy czy pracownik sam musi sobie to zapewnić?

Janusz

Podobno sprawdzali jakie misje są skończone

@Janusz

No to na obszarach Tego Który Mija Się Z Prawdą za dużo nie znaleźli. A nie lepiej zamiast wymyślać coś to mogliby przywrócić te spotkania z Fiona co kiedyś były?

Weronika

Czyli praca tutaj również w dni powszechnie wolne od pracy? Jak tutaj na takie dni są ustalane dyżury? Zgłaszają się chętni czy raczej według jakiejś kolejki jest to ustalane?

Soawacz

Ale to było za poprzednio prezesa a jego razem z normami mieliśmy z prl

Halina

Ja też chciałam dopytać się o etat spawacza, który był ogłaszany rok temu. Duża rotacja jest tutaj, skoro potrzebowali wielu kandydatów na stanowisko, czy były utworzone nowe? Na jakich zmianach pracują spawacze i jak w rzeczywistości wygląda szkolenie BHP, zasady bezpieczeństwa są rzetelnie przestrzegane przez pracowników?

Dyzio

Ale o którą sytuację konkretnie chodzi?

Spawacz

Czy jest planowane kolejne spotkanie z pracownikami? Bo dostaliśmy podwyżki, było mówione, że sytuacja jest stabilna, a teraz nasz Kłamczuszek chodzi i opowiada, że zamówień nie będzie.

Rafał
@Spawacz

Jak u Was jest z dostępnością kierownictwa, czy dyrekcji dla pracowników w godzinach pracy? Można przyjść i zapytać, jak się sprawy mają? I na jakie wynagrodzenie mógłbym tu liczyć, jako spawacz po tych podwyżkach, bo chyba nie wierzysz komuś, kogo sam nazywasz kłamczuszkiem?

@Rafał

Naszczescie to nie Kłamczuszek jest tym najważniejszym. Odpowiedz na ogłoszenie i wtedy pewnie będziesz mógł porozmawiać. Nie zapomnij się tylko zapytać czy proponowana kwota była na rękę

Spawacz

Czy to prawda, że będą podwyżki czy to znowu jedna z opowieści Kłamczuszka?

Małgorzata
@Spawacz

O, ciekawe. A są w firmie plotki o podwyżkach? Bo ja jestem zainteresowana praca tutaj i interesuje mnie tez kwestia podwyżek. Pojawiło się takie info od jakiegoś innego pracownika czy skąd taki news?

Janusz

Witam. Kolega Spawacz często pisze, że siedzą tutaj drektorzy. Mam do nich pytanie co z naszym zakładem. Byli w Szwecji, miały być zamówienia, wyjazdy i nic. Nie produkujemy, liczymy wszystko jakby miało być sprzedane. Koledzy mówią że niektóre złomy to liczą trzeci rok z rzędu. Dlatego serdecznie proszę o odpowiedź co z nami. Nie chcę tutaj może być w zakładzie

Spawacz

Czy ktoś rozumie pewnego Artura? Na początku miesiąca obiecuje tym, co w ramach partnerstwa z zakładem wyczerpali urlop że dostaną wolne między świętami. A potem drugi Artur Kłamczuszek chodzi i opowiada ludziom, że to będzie do obróbki. Tylko jak skoro to koniec roku i wszystko musi być rozliczone do sylwestra?

Aneta
@Spawacz

nie jestem pewna czy to w porządku tak ludzi po imionach to wymieniać mimo wszystko... chociaż skoro doszło do takiego nieporozumienia u was to trudno się dziwić frustracji co niektórych. czyli co z tym fantem zrobią, nikt nie pytał jeszcze wprost? ogólnie to często tak macie? w tamtym roku jak to wyglądało i co dostaniecie na święta?

Zostaw merytoryczną opinię o SCANCLIMBER SP. Z O.O. - Gniezno

• Jak się pracuje w SCANCLIMBER SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy SCANCLIMBER SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SCANCLIMBER SP. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 1 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SCANCLIMBER SP. Z O.O.?

Kandydaci do pracy w SCANCLIMBER SP. Z O.O. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SCANCLIMBER SP. Z O.O.