Asseco Data Systems S.A.

Łódź

Opinie o Asseco Data Systems S.A.

ha 2015-12-10 12:32
Heh pisał o 2 nad ranem i nie za bardzo wiedział co pisze. Wybacz mu lub ole! go.
taki se 2015-12-16 18:03
teraz to bardziej zwalniają niż przyjmują.
Smarty 2015-12-16 18:40
A potem se będą szukać . Powodzenia !!!
NoName 2016-02-14 12:19
Roberto ze 24 kafle chyba wyciąga .
Marian z domku pod lasem 2016-03-07 15:40
... chyba już nie długo. Właściciel zobaczy, że nie daje człowiek rady i straci do niego zaufanie.
press 2016-03-14 15:20
Aktualne oferty pracy :

Android Developer
Programista .NET
Projektant - Programista Java
Specjalista ds. kluczowych klientów

Oferujemy również praktyki dla studentów:

Programowanie Java
Programowanie Delphi

Wspomniane dokumenty można przesyłać drogą e-mailową na adres: cv@ckzeto.pl
press 2016-03-15 13:40
Asseco Data Systems (ADS) zostało zbudowane na bazie wiedzy i wieloletniego doświadczenia sześciu polskich firm z Grupy Asseco – ADH-Soft, CK Zeto Łódź, Combidata Poland, Z.U.I Otago, PI Zeto Bydgoszcz oraz Unizeto Technologies. ADS dostarcza produkty i usługi IT, a także rozwiązania infrastruktury teleinformatycznej. Jednym z najważniejszych dla spółki segmentów są przedsiębiorstwa oraz instytucje administracji publicznej i samorządowej na rynku lokalnym, dlatego poza Gdynią posiada oddziały również w 9 innych lokalizacjach. W ofercie ADS są także systemy dedykowane dla klientów na poziomie ogólnopolskim, np. z branży leasingowej i finansowej. Ponadto jest największym polskim centrum, obsługującym podpis elektroniczny. Zakres działania spółki obejmuje zarządzanie dokumentami elektronicznymi oraz usługi drukowania i korespondencji masowej. Jest ona także liderem sektora usług szkoleniowych oraz dostawcą platform do zarządzania kapitałem ludzkim i do e-edukacji. ADS kieruje również nowoczesnymi ośrodkami przetwarzania danych. Jej prezesem jest Andrzej Dopierała, doświadczony menedżer i wiceprezes zarządu w Asseco Poland – spółce stojącej na czele Grupy Asseco. W skali globalnej, Asseco jest 6. co do wielkości graczem na rynku oprogramowania w Europie, który działa w 54 państwach na całym świecie.
po koleżeńsku 2016-04-05 20:54
Mam kolegę, który zajmował się nadzorem. Pracował naście lat w gdyńskim oddziale Asseco. Rok temu niespodziewanie Bogu ducha winny wyleciał. Od tej pory szuka pracy. Taka specyfika stanowiska, no i taka firma.

Ja nie polecam Asseco już nikomu, bo co chwilę kogoś zwalniają. To ponoć dlatego, że zamiast zatrudniać i dawać podwyżki, to kupują za grubą kasę inne firmy.
po koleżeńsku 2016-04-06 17:46
Zatrudnienie kogoś po konekscjach lub z rodziny w miejsce specialisty, to tu standard, ale może jego stanowisko się dublowało ze stanowiskiem w bliźniaczej firmie, którą kupiło Asseco, a może były to cięcia związane z centralizacją wszystkiego w Rzeszowie.

Prawda jest taka, że to co wypracowywał Prokom, Asseco niweczy i dopiero jak zmieni się pracę to widać, jak 50 razy mniejsze firmy IT mają wszystko pięknie dopracowane - od automatyzacji działu HR, ocen kwartalnych, bazy kompetencji, produktów, po benefity, systemy nagradzania i nadawania wyróżnień, wewnętrzne encyklopedię techniczną, typowanie dyżurnych ekspertów, pomagających innym. Asseco nic z tego nie ma, tylko bałagan po szyję, a co gorsza ma zupełnie inne procedury i zasady pracy w różnych pionach, jak by to były inne podmioty.
specjalista 2016-05-19 19:42
3 tys ale brutto - śmiech na sali! A w ogłoszeniu jak byk napisane, że oferują atrakcyjne wynagrodzenie.
Atrakcyjne? owszem ale dla pracodawcy bo mało płaci specjaliście a wymaga wiele - zbyt wiele jak na tak słabe wynagrodzenie. Wstyd dla tego co ogłoszenie pisał . WSTYD!
nie bzykam się w pracy 2016-08-16 21:10
No dobra, co dzisiaj "zostało" z CK Zeto po połączeniu się w ADS SA ?
Jaki zysk? Ile na minusie ? Pół bańki w pół roku czy już jest więcej ?
Ilu pracowników zostało? Kto tam teraz zapieprza i za jaką pajdę chleba? Pany Prezesy krewetki jedzą...a reszta to szara masa od zapierdalania za grosze, dodatki pozabierali, ludzie się opamiętali i zaczęli odchodzić.
Kto teraz wypracuje pensyjki dla panów prezesów/dyrektorów? No kto ?
gama 2016-08-17 12:34
Duzo w tym racji, ale powiem ci, ze jednym dodatki pozabierali a innym dodali. Korpo rządzi.
przydupas przydupasa 2016-09-20 18:31
Nastał dzień prawdy. W jasnym świetle ukazały się prawdziwe oblicza i to co było skrzętnie skrywane.
Tylko niech teraz wydymane osoby pozostaną do ostatniej chwili na statku,który postanowiono zatopić, oczywiście zostać dla firmy i dla R.
A w Patafii niebardzo 2016-09-21 09:05
@minion a ja wiem, że dano propozycje nie do odrzucenia jednym (zmniejszające wynagrodzenie i pogarszające warunki pracy), innych potraktowano jak odpadki, inni jeszcze zrezygnowali sami. Szykują się pozwy i nieprzyjemności. Jest niemiło i ponuro.
pirania 2016-09-21 09:47
minion czy masz masz na myśli gdańsk? tam poszukują teraz konkretnie na stanowisko Specjalista ds. wdrożeń ale sądzisz że się dostaniesz? przede wszystkim przygotuj się na częste podróże po kraju jak się uda
Nie jestem robotem 2016-10-25 17:57
Jakiś czas temu, któryś z forumowiczów/ forumowiczek rozpisywał się nad tym jak było, i snuł plany jak będzie. Nie wszystkim się to podobało i w większości uważane to było za hejt. Teraz widać, że miał/miała/mieli rację.
Czasami dobrze jest się zastanowić, czy ma się rację, obrzucając kogoś kałem.
Zarząd uszczuplony, były wice z wypowiedzeniem (gratulacje dla radosława p.) a i ZETO znikło.
Pochylmy głowy w geście podziękowania byłemu prezesowi marianowi p. i jego smutnemu następcy robertowi k.

Specjalista 2016-11-22 16:16
W sprawie ogłoszenia na Specjalista obsługi klienta, Szcecin. Napiszcie pls czy jak pracowałam w call center to mogę wysłać cv? Jaka pensja i warunki.
Nick 2017-01-10 19:50
Wypowiedzenia trafiły do pracowników, znika kolejna gałąź dawnego zeto.
Zastanawiałeś się k. kiedy przyjdą do ciebie z wypowiedzeniem umowy o prezesurę firmy, którą pozwoliłeś p. zlikwidować?
Czekasz na charakterystyczny dzwonek telefonu od kogoś nad tobą, kto powie bez mrugnięcia okiem, jak ty swoim czasie robiłeś wielokrotnie osobom, które znałeś, że ma sprzeczne do twoich zdanie o sposobie funkcjonowania tego dziwnego tworu i nie widzi twojej w nim przyszłości?
Uwielbiam ten moment: "a nie mówiłem?".
Słaby byłeś, słaby jesteś i słaby zostaniesz zwolniony.
Czemu Ty zawsze piszesz we wtorki? 2017-01-16 14:14
Czemu Ty zawsze piszesz we wtorki? W inne dni nie masz neta?
Nick 2017-01-17 23:57
Wtorek jest niesamowitym dniem tygodnia, wtorek poświęcam BYŁEMU ZETO, bo mam tego dnia/wieczora czas na to. Zaś dostęp do netu mam w każdej chwili, każdego dnia, w każdym miejscu na świecie. Niepotrzebnie sączysz jad złośliwości.
Tych wtorkowych wpisów nie było w sumie aż tyle, nie mniej, faktycznie ciekawostka taka. Nie przywiązuję się do dni tygodnia, ubolewam na DAWNYM ZETO i tym co z nim zrobił marian p. rękami tego śmiesznego roberta k. Firma nie pozbawiona była wad, naleciałości ale była nasza, z ludzką twarzą (a wszystko to po odejściu na emeryturę mariana p.), potem wrócił marian p. na swoim pokracznym koniu i zaczęło się bagno przykrywane grubą warstwą mułu i trwało to do chwili JEJ zniknięcia.
Mlody 2017-01-18 10:43
Czyli jako pracownik DAWNEGO ZETO miałeś i sprzedałeś akcje ZETO a teraz dziwisz się że już nie ma ZETO?
Czy mógłbyś wytłumaczyć mi dlaczego sprzedałeś te akcje likwidując ZETO, a teraz narzekasz, że nie ma już ZETO?
To ja jednak wolę pracować w Asseco niż w DAWNYM ZETO.
Nick 2017-01-18 14:48
Pracownicy, którzy byli posiadaczami akcji zostali zobligowani przez kupującego do zbycia na rzecz nowego właściciela akcji w pierwszej cenie lub jeśli tego nie zrobili, w drugiej, gorszej cenie.
Nie mnie, co warte może podkreślenia idziesz w złą stronę, bo błędna twa dedukcja. Nie trzeba było mieć akcji, żeby być pracownikiem ZETO i uważać, że była to również moja firma. Moja firma, dlatego, że byłem jej pracownikiem i utożsamiałem się z nią każdego pracującego dnia tygodnia.
Przykro było patrzeć, jak firma ta pikuje, pod bezrefleksyjnymi rządami w przepaść.
A tak przy okazji, nie narzekam, że nie ma ZETO i tyle w temacie. Pochylam ze smutkiem głowę nad tym co się z nim stało.
Kronikarz 2017-01-24 10:54
Nieprawdopodobne, że ktoś może otwarcie proklamować swoje poparcie dla defraudacji nazywając je ‘były jakieś wady’!
Prawda jest taka, że po 2006 grupa pracowników doprowadziła do zdefraudowania kilku milionów zł majątku spółki poprzez nieprawne pobieranie towarów z magazynu, podrzucanie faktur za materiały i usługi niewykorzystane w działalności spółki, nieprawne wypłacanie i niespłacanie pożyczek i inne. Kiedy pozostali akcjonariusze stanowiący bezwzględną większość zaczęli podejrzewać nieprawidłowości poprosili ‘emerytów’ o pomoc. W 2008/9 nastąpiła zmiana zarządu i wielkie czyszczenie. Fakty te są udokumentowane np.: postępowaniami komorniczymi, więc stuknij się w głowę człowieku i nie pisz, że było fajnie jak grupa cwaniaczków okradała resztę.
nino.rota 2017-01-24 20:26
@kronikarz - masz dowody? to złóż doniesienie, a tak to tylko domysły a nawet pomówienia i oszczerstwa
Pracownik 2017-02-09 12:46
Brawo za odwagę @kronikarz. Nie daj się prowokować. Akcjonariusze wiedzą, bo to było powiedziane na walnych, to forum to nie jest miejsce na takie informacje.
Lusia 2017-02-13 22:36
dlatego też akcjonariusze, będący w większości jeszcze pracownikami ZETO, sami zrezygnowali z corocznej wypłaty dywidendy oraz pozbawili się finalnie pracy? Szczególnie, że część z nich była w wieku przedemerytalnym, ale jeszcze bez prawa do ochrony?
Poległam i popękały mi zajady ze śmiechu, no litości. Sprzedaż akcji zainicjował większościowy ich posiadacz, który jednocześnie, sprytnie ukuł sobie posadkę w nowej strukturze. Umiejętnie wmówił zmanipulowanym wcześniej akcjonariuszom, że nie ma przyszłości i nie ma szans dla tego ZETO, że sprzedaż akcji, to jedyne racjonalne wyjście. Pozbawiając ich finalnie pracy.
Odniosę się może do wymienionej wyżej kwestii kradzieży.
A ja się chciałam zapytać, gdzie byli odpowiedzialni za pracowników z tendencją do kombinowania ich zwierzchnicy? To przecież oni odpowiedzialni byli za to co działo się w ich działach/pionach/zespołach.
Ale wbrew temu co zostało wyżej napisane nowy, sterowalny zarząd nie zlikwidował wymienionych wcześniej patologii. Pojawiły się nowe, takie które pociągnęły firmę na zupełne dno, że ostatni przynoszący wg twierdzeń tego oto zarządu dział/pion po prostu okazał się mało rentowny. Dla smaczku i podkreślenia słabości tego zarządu należy dodać, że obaj byli prezes i wiceprezes z działu/pionu tego pochodzili, więc teoretycznie, wiedzieli, że coś może być na rzeczy. Tu koniec "co było do udowodnienia".
Mlody 2017-02-14 13:02
Jak dobrze, że Asseco kupiło te akcje. Chyba byście się zagryźli z tymi waszymi animozjami.
Młodszy 2017-02-14 15:04
Asseco Data Systems właśnie wygrało przetarg na system IT w Łodzi za prawie 30.000.000 PLN i kolejne inne.
I to jest ważne, a nie Wasze polemiki.
Tamta historia się skończyła, czas przewrócić stronę !
pracuś 2017-02-15 11:52
No to w końcu są efekty wywalenia nierobów co tu się rozpisują na goworku.
Prawdziwa Polska. 70% społeczeństwa krytykuje, 29 mówi, że trzeba było zrobić inaczej a 1 % naprawdę coś robi.
ADS ma już rok 2017-02-17 13:23

O – Ogromu Centralnych Systemów Miejskich wdrożonych

D – Dobrego kolejnego roku
A – Atmosfery pracy
T – Trafnych decyzji
A – Angażujących się na 100% pracowników

S – Serwerowni dostępnych dla klientów w setkach liczonych
Y – Yacht klubu własnego blisko centrali zlokalizowanego
S – Stera wydajnego
T – Trafnych decyzji biznesowych
E – Ekscytujących kontraktów również dla firmy rozwojowych
M - Milionowych przychodów
S – Samych zadowolonych pracowników!
Mlodszy 2017-02-19 18:29
Zawsze tak jest, że to młodzi pracują na sukces firmy.
Jak tu znowu jakiś emeryt napisze, że w poprzednim wieku ktoś go uraził, to ogolę się na łyso.
Tylko nie myślcie, że głowę.
Maja 2017-03-01 15:17
@pracuś a mógłbyś opowiedzieć o tym jak wygląda obecnie praca w firmie? W lutym ruszyło wiele rekrutacji i osoby szukające opinii na temat firmy na pewno chętnie dowiedzą się o tym jakim pracodawcą jest Asseco Data Systems S.A.
pracuś 2017-03-03 16:05
Jak się pracuje w ADS?
Najkrócej: 'spokojnie' w sensie bez niepotrzebnego stresu. Nie ma spokojnej pracy w IT, ale w wielu firmach często jest za dużo nieprofesjonalnej nerwowości i nadmiernego zaangażowania w głupoty, które nie są tego warte.
Ale, po pierwsze ADS zatrudnia ponad 1000 osób w 20 lokalizacjach, powstał z połączenia 7 firm, więc mogą się zdarzać jakieś lokalne odchyłki. Samo połączenie firm było niesympatyczne bo spowodowało konieczność zmniejszenia ilości niektórych etatów, zwłaszcza w administracji, księgowości, szkoleniach, wydrukach, zarządach itp. Oprócz zwolnień dobrych pracowników z powodu reorganizacji ADS jak każde korpo weryfikuje i pozbywa się osób mniej wydajnych, niektórzy z nich za pośrednictwem goworka wyżywają się teraz na firmie. Powszechne zjawisko.
Po drugie ADS jest uporządkowany. Chyba wszystko jest opisane i zaprogramowane w firmowym systemie, więc nie trzeba się miotać. Mnie to odpowiada, a są tacy co narzekają na biurokrację i powolność. Pożyteczny intranet, jak na razie kilka newsów tygodniowo i dużo wskazówek co i jak i u kogo.
Po trzecie wynagrodzenia są takie, że nikt nie ucieka, chociaż zdarza się, że konkurencja czasem kogoś wyrwie. Za to wszyscy pokochali premie kwartalne, których wcześniej nie było.
Po czwarte socjal w normie, Luxmed, wczasy pod gruszą, paczki dla dzieci, wigilia, integracja, Asseco Active Team dla sportowców, kuchenka, express itp.
Po piąte to dalej wszystko zależy od konkretnego zespołu i przełożonego. I od pokoju, jedne ładniejsze - inne nie. W Gdańsku właśnie przesiedli się do super biura, to na pewno nie narzekają. W innych miastach na pocieszenie zrobiono play-roomy.
A najważniejsza atmosfera, bardziej przyjacielska niż rywalizacyjna jak w typowym korpo.
Maja 2017-03-08 10:00
@pracuś bardzo dziękuję za tak szczegółową opinię. Mógłbyś jeszcze wspomnieć coś na temat możliwości rozwoju, które oferuje firma?
pracuś 2017-03-10 15:04
Aktualnie trwa wdrożenie systemu ocen okresowych i ścieżek rozwoju przez HR. Już niedługo każdy będzie dokładnie wiedział jaka będzie standardowa ścieżka dla jego stanowiska, jakie kursy i kiedy musi skończyć, ile lat doświadczenia wypracować aby wskoczyć na kolejny szczebelek.
Póki co wszyscy się rozwijają, gdyż informatyk, który stanie w miejscu po kilku latach stanie się nieużyteczny, ale samo sformalizowanie ścieżek kariery zależy od tego w jakim pionie się pracuje.
Maja 2017-03-10 15:19
@pracuś możliwość poznania jasnej ścieżki rozwoju to rzeczywiście cenna informacja dla pracownika. Czy firma w jakichś sposób ułatwia informatykom proces rozwijania kompetencji?
tiruriru 2017-03-11 19:01
już przerwijcie tę moderowaną dyskusję...
Maja 2017-03-13 12:25
@tiruriru Ty również masz możliwość zostawienia opinii. Chętnie usłyszymy o tym jakie są Twoje doświadczenia z pracy w firmie. Jakie są jej plusy, a czemu warto by się jeszcze przyjrzeć.
Młodszy 2017-03-20 13:14
@Maja, tiruriru to przecież to ta sama osoba co wcześniej. Nawet nick, nie ważne, co znaczy dzisiaj brzmi dość staroświecko.
Co on ma pisać, jak tu się pracowało za czasów Gierka?
Słusznie domyślił się, że to nikogo nie zainteresuje.
tiruriru 2017-03-21 14:25
nie ta sama osoba, skoro już mnie wywołano do tablicy.
Piszę o moderowanej dyskusji, bo to prawda przecież, nikt się z tym nie kryje. Gratuluję bardzo innowacyjnego nicka.
Młodszy 2017-03-21 15:49
A co do innowacyjności nicków, to polecam internetowy słownik slangu miejskiego:
słowo-Tiruriru:
Tiruriru: stosunek płciowy, czyli małe bzyku-bzyku

- Masz ochotę na małe tiruriru?
- Jasne, tylko wezmę prysznic :)
tiruriru 2017-03-21 21:46
a dziękuję za douczenie, ja używam tego słowa w znaczeniu "pitu-pitu", ale jak kto woli oczywiście, język się rozwija i zmienia.
Co do meritum rozmowy - ZETO też się zmieniło, w moim przekonaniu zostało okrojone, trochę jak drzewo obcięte z gałęzi, zostaje tylko pień - który też już powoli obumiera.
Geronimo33 2017-03-23 20:19
A czy ktoś orientuje się, ile zarabia miesięcznie lub na godzinę Młodszy Operator Urządzeń Kopertujących, w Asseco...? Zastanawiam się, czy warto aplikować....
gama 2017-03-24 18:03
Zależy w Łodzi czy w Szczecinie, w Łodzi wszyscy operatorzy są zwalniani.
Geronimo33 2017-03-24 19:17
Zwalniani po okresie próby, czy jak? No i ile zarabiają średnio...?
Monter 2017-03-26 10:53
@Geronimo33 zwalniani są wszyscy operatorzy, bo nie ma dla nich już pracy. Powoli wygaszają ten dział. Albo ni epowoli
Maja 2017-03-27 10:23
@Monter Długo już pracujesz w Asseco Data Systems? Możesz powiedzieć coś więcej na temat swoich doświadczeń z firmą?
Monter 2017-03-27 15:36
@Maja
już nie pracuję.
Moje doświadczenia - do mniej więcej 2015 roku - bardzo dobre, bardzo przyjemna firma, przyjazne stosunki.
Potem (mniej więcej 2015) zaczęło się powoli kruszyć tu i ówdzie, zaczęto zwalniać dobrych pracowników. Odechciewa się pracować w takiej atmosferez
Pogoń pogoni. 2017-03-28 13:53
Nie pracujesz i nie wiesz, że dział jest po prostu przeniesiony do Szczecina. W Szczecinie operatorzy są zatrudniani. Szkoda,że w Łodzi zwalniają, ale w Szczecinie zatrudniają. Mogliście się przenieść. Piękne miasto i jeszcze Pogoń!
Maja 2017-03-28 14:12
@Pogoń pogoni. rozumiem, że Ty pracujesz w Asseco Data Systems i masz aktualne informacje na temat tego co się dzieje w firmie. Jak wygląda praca w nowym oddziale w Szczecinie?
Zostaw swoją opinię o Asseco Data Systems S.A. - Łódź
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Asseco Data Systems S.A.