Ton-Pol Sp. z o.o.

Opinie o Ton-Pol Sp. z o.o.

Aktualność
Dzień dobry!
Drodzy użytkownicy, cieszymy się, że interesujecie się naszą firmą, chcemy abyście mogli poznać nas lepiej i mieli przestrzeń do zadawania pytań.

Prosimy o konstruowanie merytorycznych wypowiedzi - chętnie na nie odpowiemy, podzielimy się swoim doświadczeniem.

Zachęcamy Was również do udziału w naszych rekrutacjach :

Pozdrawiamy
Ton-Pol Sp. z o.o. :)
Rzetelny

Bo ta firma niejest rzetelnym i uczciwym pracodawcą.nawet niepotrafia zapewnić odzieży ochronnej na myjni przy środkach chemicznych swoim pracownikom .

Henry

Dobra ale jednocześnie wymagająca firma. Ja jestem zadowolony ale to trzeba chcieć pracować.

Małgorzata
@V6

To ja tu czegoś nie rozumiem. Nie ma osobnej stawki nocnej? To jak to jest rozliczane? A co to są te kody mycia? Mąż myśli, żeby do nich iść. Napisz jakie są zarobki? Na jaką umowę zatrudniają? Wiem, że krótko tam pracowałeś, ale przynajmniej podziel się tymi najważniejszymi informacjami.

Miro

Słyszałem dobre opinie o pracy w firmie. Podpowiecie czy teraz firma kogoś potrzebuje?

@Miro

Dziękujemy za miłą opinie :) Niedługo wznowimy rekrutację, zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 502 143 401

kierowca Nowy wpis

Firma nie uczciwie płaci za urlop , wyliczają z podstawy na umowie a nie z pakietu M , nie płacą w terminie mają opóźnienia nie długo będą przejęcia do pracy bo dużo ludzi odchodzi

aaa Nowy wpis
@kierowca

Ale ile w ogóle kierowca cysterny zarabia tak średnio miesięcznie? I jakie są trasy, PL czy Europa? Pomóż, kolego, bo starych ogłoszeń nie ma, a na stronie mają filmik z fajną babką za kółkiem, ale mi to nie powie, czy rodzinę wykarmię.

mietek Nowy wpis

witam pracowałem w firmie 10 lat Firma dla chcacych pracowac nie dla leniuchow co tylko narzekaja jak jest zle Firma wypłacalna nigdy nie zalegali z pieniedzmi. Polecam dla kazdego kierowcy, nie pseudo kierowcy

@mietek

Dzień dobry a dawno tu pracowałeś, dasz znać ile wtedy płacili kierowcom. Na stronie jest numer do przedzwonienia dla chętnych do pracy i chyba będę dzwonił na dniach. To ze terminowo i wypłacalnie jest to spoko, ale ciekaw jestem ile są w stanie zaoferować dla kierowcy z doświadczeniem.

Ktoś z biura się może wypowie o tym, jak tam macie? Przyglądam się tej ofercie dla opiekuna klienta i no nie da się ukryć, że poza zajmowaniem się klientem to mamy tutaj także czynności sekretarki i archiwisty. Ale na szczęście firma obiecuje bardzo dobre warunki finansowe, tylko że nie podaje jakie. I dlatego liczę trochę na Waszą pomoc i informację :)

Kierowca

Słyszałem że nie płacą za urlopy to prawda??? Że mowia ze urlop jest już wliczony w podstawę!!!!

Brałeś udział w rekrutacji do Ton-Pol Sp. z o.o.. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
Etna

Polecam trzymać się od tego miejsca z daleka. O pracy jako kierowca bądź pracy w biurze się nie wypowiem lecz z przyjemnością podzielę się wrażeniami z pracy na myjni. Myjnia rozpada się w oczach. Nic nie działa i ciężko doprosić się o naprawę czegokolwiek. Co chwila są jakieś problemy z coraz to innymi rzeczami gdyż "góra" czeka z wymianą/naprawa aż do momentu jak coś się kompletnie zepsuje. Na pierwszych zmianach pracuje się od 6 do 14 natomiast na drugich zmianach godziny pracy to totalna loteria. Mimo że myjnia w teorii czynna jest do 22 to gdyż zaczynasz pracę o 14 to niejednokrotnie zmuszają ludzi do pracy nawet i do 3 bądź 4 w nocy. Zmiana produktów na certyfikacie też jest rzeczą powszechną tak samo jak zmuszanie pracowników do mycia cystern po produktach które nie powinny na tą myjnie trafić np. krew z resztkami piór, chrząstek i kości, kwas mrówkowy pseudo spożywczy, bądź żrący chlorek wapnia pomimo braku odpowiedniej do mycia takich produktów odzieży. Nakazują także myć silosy. Problem w tym że nie ma n myjni odpowiednich warunków do mycia owych silosów a mianowicie: jest zdecydowanie za nisko, nie ma kominów by je wysuszyć oraz brakuje 2 głowic myjących by móc włożyć jedna w każdy z 5 dekli silosu. A potem i tak pretensje do ludzi którzy je myli bo źle było umyte. Ale nie tylko o to. Często mają do myjkowych pretensje, o to że problem nie został zgłoszony mimo że mówione o nim było nawet i 4 miesiące wcześniej. Niejednokrotnie zdarzają się też sytuacje gdzie kazanie było nam robić rzeczy niezwiązane z pracą na myjni takich jak np grabienie liści na !prywatnej! posesji szefostwa bądź mycie ich i ich dzieci samochodów. Oczywiście ręcznie bo jakżeby inaczej. I za pracę w takiej atmosferze i warunkach płacą zawrotne 17zl za godzinę co na moment pisania tej opinii stawka jest o 17gr większa niż za pracę na najniższej krajowej. Choć jeśli będziesz siedział cicho i nie sprawiał problemów to można dostać nawet całe 18zł za godzinę i 24zl za godzinę za pracę w niedzielę. Oczywiście nie ma co liczyć na dodatek za pracę w godzinach nocnych bądź soboty a niedzielę pozostawiają wiele do życzenia gdyż nie jest to nawet 50% dodatku. Najśmieszniejszy jest fakt że jeśli zdąży ci się zachorować co jest oczywiście nieprzewidziane to automatycznie możesz liczyć na to że po pierwsze: wyliczą to z kwoty taka jaka się ma na umowie czyli najniższą krajową (bo reszta dostaje się pod stołem) więc nawet nie z tych 17zł, po drugie, zwolnienie lekarskie dyskwalifikuje cię z tego zacnego dodatku jakim jest dodatkowa złotówka na godzinę. Mimo że robi się na tej myjni średnio ok.200h miesięcznie to i tak zarabia się za to dosłownie grosze. W skrócie, firma traktuje pracowników jak tanią siłę roboczą którą można wycisnąć do ostatniej kropli nie patrząc na ich zdrowie (fizyczne jak i mentalne) czy bezpieczeństwo. Jeśli ktoś naprawdę zdecyduje się przyjść do tej firmy do pracy to musi być naprawdę zdesperowany.

Krystyna
@Etna

Czekaj, chyba nie łapię Twoich wyliczeń. Minimalna godzinowa to teraz jest 23,50 brutto. To nie daje 16,83 na rękę, tylko 21 zł. Coś popultałeś chyba z tymi 17 groszami, albo ja źle zrozumiałam :) Ale nieważne, wiesz, że minimalna to jest oblig i jak tego nie ma, to nie na forach trzeba pisać, tylko działać konkretnie?

Etna
@Krystyna

Na umowie widnieje stała kwota tj. najniższa krajowa. Jeśli przeliczymy najniższą krajową netto tj. 2826zl przez ilość godzin na pełnym etacie czyli 168h wychodzi nam 16.82 zł/h

@Etna

To bardzo mało jak tak wychodzi. Premii żadnych nie ma żeby choć trochę podwyższyć tą wypłatę? A benefity? Dają coś pozapłacowego?

Mieczysław

Ślusarz z umiejętnością spawania metodą TiG - takie ogłoszenie wrzucili do sieci. Dodatkowo trzeba mieć doświadczenie w pracy z cysternami. Ktoś wie o co chodzi z możliwością zakwaterowania? Dają hotel robotniczy jak się ma daleko do pracy> Ile trzeba za to płacić?

Jacek

W tej firmie wszystko jest albo wirtualne albo potajemne...Tak naprawdę nie wiadomo ile się zarabia,jedynie przy wypłacie dowiesz się ile zrobiłeś... Nie wiadomo kompletnie nic o stawce za przerzuty czy cokolwiek-szef wylicza pensję wg.sobie znanych sposobów... I uwaga najgorsze co może być: Co chwila przepinanie beczek!w tygodniu nawet kilka razy-co jest totalnie popierniczone... A potem zdziwienie że jakiś młody wessał beczkę-bo był przyzwyczajony do swojej A tu nagle jebbb dostaje beczkę nie wiadomo co i jak...zrobisz tu od 4800 do 6500 zł...Ale ten górny próg to jak będziesz mieć te 15000 km. Ogólnie lepiej iść gdzie indziej jeśli szukacie doświadczenia-ja pracowałem tu prawie 2 lata i teraz widzę ile hajsu straciłem

Jakeblack
@Jacek

Potwierdzam. I pretensje o wszystko, nigdy nie wiesz za co oberwiesz.

Kolega
@Jacek

Panie kolego przepina to rzecz nabyta w transporcie a czy taki tank czy inny i ile by nie mial zaworow obowiazkiem kierowcy zawodowego jest wsztstko sprawdzić. Także na robote nie ma co narzekać tylko na kase jaka sie za nia zbierze.

Mirek
@Kolega

Pracowałem na przełomie grudnia i stycznia, dzidajska firma do tej pory nie wypłaciła mi za chorobowe w grudniu za badania lekarskie i za wszystkie dniowki w styczniu, które przepracowałem,mało tego w styczniu zadeklarowałem chęć pracy do 23 styczni ale ze tacho mnie trzymało i musiałem robić 45godz pauzy to na Śląsku mnie podmienili i kazali jechać do domku aby nie płacić za przestój, skierowałem już sprawę do Pip,a następnie SP,nie popusze dziadom ani złotówki

Ryszard
@Mirek

I co dalej z Inspekcją Pracy? Była kontrola w firmie i udało ci się coś odzyskać jeśli chodzi o dniówki i chorobowe? Napisz jak się to skończyło.

Domi

Cześć, zastanawiam się nad aplikacją do nich na Ślusarza, bo szukają. Może mi ktoś powiedzieć jak u nich z wypłacalnością, czy coś się polepszyło, bo pisaliście, że były problemy z wypłatą dniówek i chorobowego....w ogłoszeniu bardzo mało oferują pracownikowi, ale może nie zawarli wszystkiego, jest szansa na opiekę medyczną lub ubezpieczenie pracownika? No i czy te kursy doszkalające, które proponują są opłacane przez nich?

Kierowca

Powie ktoś jak praca wygląda w ton pol jaka kasa atmosfera itp

Krzys

Witam Mieszkam w okolicach i chciałbym przyjąć się do firmy i czy może ktoś napisać jak teraz wygląda sytuacja z pensjami? Firma zaczęła stosować się do pakietu mobilności? Urlopy są wypłacane zgodnie z pakietem, czy nadal po 120 zł tak jak wcześniej? Czy nadal jest możliwość posiadania samochodu na stanie ?

Henry

V6
@Henry

Firma niesolidna. Pierwsza i ostatnia delegacja rozliczana na podstawie ilości godzin danego dnia bez względu na pracę w godzinach nocnych. Nie są przestrzegane ustalenia dotyczące dni wolnych, które ustalane są na podstawie wybranego systemu pracy. Nie polecam nawet tym, którzy chcą zdobyć praktykę, gdyż dyspozytorzy nie podają kodów mycia!!! Wymaganych pod konkretny załadunek-jedynie procedura. Myjnie trzeba sobie wybrać samemu z dostępnych w aplikacji co nie zawsze jest zgodne z wymaganiem klienta, który akceptuje wybrane myjnie. Moja współpraca zakończyła się po 2 miesiącach.

Małgorzata
@V6

Kasia M

Jest ogłoszenie na pracuj, że szukają fakturzystki. Można wiedzieć jakie widełki na tym stanowisku (mam ponad 10 letnie doświadczenie) ? Godziny pracy itp - kurczę takie informacje to się powinno pisać w ogłoszeniu bo nie wiadomo czy zawracać sobie głowę i składać cv czy nie :-) Jakie warunki biurowe - spoko ludzie czy raczej bez kija nie podchodzić ?

Jakie są godziny pracy na stanowisku pracownik biurowy?

cześć :) godziny pracy biura : 8-16

andrzej
@Ton-Pol Sp. z o.o.

zalezy od stanowiska

Zofia
@andrzej

Stanowiska w kontekście biura? A możecie podać dla jasności przedziały godzinowe już dla każdego, żeby jasność była? One od lat są niezmienne?

Miro

@Miro

Masakra

Nie polecam. Płatniki z nich że szkoda gadać. Spedytorzy zmieniają się co chwilę no bo pensje mają jak w sporzywczaku. Kierowcy dramat. Praca 24 h pod telefonem i laptopem. Byłam na rozmowie i dają 4 tysie na początek spedycja międzynarodowa gdzie w każdej normalnej branży spedycyjnej dostaje się na start od 5500 do 6000.poszlam do innej firmy spedycyjnej i na dzień dobry 1500 zł na starcie. Omijajcie z daleka bo by chcieli żeby pracować (usunięte przez administratora).

Ryszard
@Masakra

Może ta niższa kasa tylko na początek na okresie próbnym żeby się sprawdzić a potem jest podwyżka. Nie pomyślałaś o tym? Na rozmowie powiedzieli ci jaką dają umowę, bo zależy mi na stabilnym kontrakcie.

@Masakra

cześć, dziękujemy za opinie. Przykro nam, że piszesz takie informacje ponieważ są nieprawdziwe. Nie zatrudniamy spedytorów. Współpracujemy z dyspozytorami a ich wynagrodzenie jest zależne od stopnia kwalifikacji i doświadczenia.

Były kierowca C+E

Nie polecam i to bardzo!! Pracy w tej firmie ponieważ. Nie płaci za urlopy! Oszukuje na przeliczniku Euro np. 1 euro mamy po 4.70 a on sobie liczy po 4.25, 4,30-to już można sobie przeliczyć ile pieniędzy co miesiąc brakuje do wypłaty. Na początek Obiecują złote góry, że pieniądze się zgadzają ale tylko dla DziadTransa nie dla ciebie! I czytajcie te papiery dokładnie co daje do podpisu z dniem zatrudnienia ,bo tam są dobre haczyki! Na jego korzyść!

Zofia
@Były kierowca C+E

Haczyki? A jakie tak w sumie? I jak piszesz, że "złote góry" obiecują to co konkretnie?

@Były kierowca C+E

dziękujemy za opinie. Prosimy o niewprowadzanie w błąd. Rozliczamy się w PLN, nie mamy przeliczników w EURO. Nie stosujemy żadnych haczyków, dzięki czemu mamy stałą obsadę, nasi Kierowcy są z nami od wielu lat i często polecają nam do pracy swoich znajomych :)

dzień dobry, w tym wpisie bardzo mocno widoczne jest działanie nieuczciwej konkurencji. Prosimy o natychmiastowe zaprzestanie! Jesteśmy poważna firmą, działającą na rynku od wielu lat i nie moglibyśmy sobie pozwolić na jakiekolwiek nieprawidłowości. Próby pomówienia i zniesławienia są karalne i będą wyciągane konsekwencje prawne.

Aktualność
Dzień dobry!

Zachęcamy Was również do udziału w naszych rekrutacjach :

Pozdrawiamy
Ton-Pol Sp. z o.o. :)

Rzetelny

Ton-Pol to firma wykorzystującą na maxa pracowników począwszy od niezwracania kosztów badań lekarskich poprzez niepłacenie pracownikom za nadgodziny za pracę w niedzielę o każdej porze .ciągle kretactwa co do wynagrodzeń itd.wykorzystywanie pracowników ile się da .

Marek,,,

Firma kantuje na dniowkach, urywa po 500 lub więcej zł, km,dużo, zmiana naczEP dużo, jak ktoś lubi być kantowany, to polecam,,,

@Marek,,,

Panie Marku, takie praktyki nie są u nas stosowane, wszystko jest rzetelnie i uczciwie rozliczane. Prosimy o bezpośredni kontakt z nami, sprawę na pewno da się wyjaśnić. Zależy nam na zadowoleniu naszych pracowników i zawsze chętnie wysłuchamy rzeczowych argumentów.

Zostaw merytoryczną opinię o Ton-Pol Sp. z o.o. - Grójec

• Jak się pracuje w Ton-Pol Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ton-Pol Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ton-Pol Sp. z o.o.?

Ton-Pol Sp. z o.o.