Rączkowski & Kwieciński Adwokaci Sp. j.

Opinie o Rączkowski & Kwieciński Adwokaci Sp. j.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 35 dni.

Czy firma Rączkowski & Kwieciński Adwokaci Sp. j. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Aktualny pracownik Nowy wpis

Pracuję w tej firmie już prawie 10 lat i widzę, że jest tutaj sporo negatywnych wpisów, do czego chciałabym się odnieść. Jeszcze kilka lat temu pracowało mi się tutaj ogólnie dobrze, ale głównym problemem było to, że jako pracownik całkowicie nie czułam się doceniana i rozglądałam się za inną pracą. Natomiast muszę przyznać, że firma w ciągu ostatnich dwóch lat zmienia się zdecydowanie na lepsze. Podejście do pracowników się zmieniło. Atmosfera moim zdaniem była zawsze przyjemna, a staje się jeszcze fajniejsza. Dodatkowo firma daje realnie przydatne benefity (nie tylko multisport czy opieka medyczna). Wypłaty są zawsze na czas, nie trzeba się zastanawiać, kiedy dojdzie przelew. Jest dużo imprez firmowych. Dużo szkoleń. Jeśli ktoś chce się rozwijać to tutaj zdecydowanie się da. Do tego elastyczne godziny pracy, możliwość pracy hybrydowej, dobry dojazd zarówno autem jak i komunikacją (niecałe 10 minut piechotą z PKP Wschodnia). Widząc wszystkie zmiany jakie zachodzą w tej firmie mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że polecam składać tu CV :)

Rafik Nowy wpis
@Aktualny pracownik

A czy można wiedzieć, czy podane wcześniej na forum godziny pracy (6.00-14.00) są nadal aktualne? Czy może firma zrobiła się także pod tym względem bardziej elastyczna? I czy nadal stosowany jest rejestrator czasu pracy?

Nowy wpis

@Rafik

W RK Legal zaczynamy pracę generalnie między 7-9. Stosujemy elastyczny czas pracy, dlatego w razie potrzeby ustalamy godziny pracy dopasowane do indywidualnych potzreb pracownika i projektu.

Dawny pracownik

Pracowałam w RK Legal krótko. Na rozmowie o pracę na specjalistę (jestem po studiach prawniczych i z doświadczeniem 10 lat) powiedziałam, że chcę 3 tys. netto. Rekruterka zdębiała. Spytała czy to kwota do negocjacji? Powiedziałam, że nie, więc zaproponowali 2,8 tys. na okresie próbnym. A przecież za to pracownik musi się utrzymać w Warszawie, zjeść coś, ubrać się, wynająć pokój lub mieszkanie. Praca dobra dla studentów, jak utrzymują Cię jeszcze rodzice. Co do pracy tam, to pracownicy (usunięte przez administratora) na czasie pracy. Każdy leci tam z wywieszonym językiem, żeby włączyć komputer i uruchomić program do monitorowania czasu pracy, potem idą do biedronki na zakupy, jedzą śniadanie itp. Program do rejestracji czasu pracy to fikcja. Część przychodzi do pracy na 6.00 żeby wyjść o 14.00, ale czy od 6.00 faktycznie pracują? Ciężko stwierdzić, nie ma nad tym kontroli, co robią np. od 6.00 do 8.00 jak jeszcze nie ma wszystkich. To była najśmieszniejsza rzecz w tej kancelarii, program do rejestracji czasu pracy, ale nikt nie monitorował tego co pracownicy robią po włączeniu tego programu jak przychodzą rano. Ogólnie lipa jeśli chodzi o wynagrodzenie, bo szybko znalazłam pracę w budżetówce za 5 tys. zł i tam nie ma programu do rejestracji czasu pracy. Ale czego można się spodziewać po prywaciarzach, wolą jak najwięcej mieć dla siebie, też bym tak robiła. Widzę, że ludzie tutaj odważyli się pisać na go work o tej kancelarii, bo wcześniej nie było tutaj żadnych komentarzy o tej kancelarii. Choćby była najlepsza atmosfera, to pracownik który nie ma kasiastych rodziców lub męża, będzie szukał pracy za lepsze pieniądze. System do RCP powinien trafić do kosza na (usunięte przez administratora) Wszyscy powinni przychodzić na 8.00, żeby nikt nie udawał że pracuje.

BC
@Dawny pracownik

Ile miał trwać ten okres próbny, 3 miesiące czy krócej? Nikt nie kontroluje tego, że praktycznie przez 2 godziny nikogo nie ma przy komputerach? Gdyby ktoś wpadł na pomysł nabicia nadgodzin i włączył komputer o 6, a wyłączyć o 18 to przejdzie takie coś? Oczywiście przy tym, że fizycznie nie będzie go w kancelarii.

Krystyna

Na stronie firmy znalazłam ogłoszenie na stanowisko Specjalista w dziale Call Center departamentu zarządzania wierzytelnościami. Piszą o dobrej atmosferze i mnóstwie szkoleń. Widzę, że tu było sporo wpisów, które mówią o złej atmosferze - coś się poprawiło? A te szkolenia to jak się przekładają na ewentualne podwyżki, czy po szkoleniach można liczyć na wzrost wynagrodzenia?

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Rączkowski & Kwieciński Adwokaci Sp. j. spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Rączkowski & Kwieciński Adwokaci Sp. j.?

Atmosfera jest słaba. Odradzam współpracę z tą firmą.

Jaki jest wkład kierownictwa Rączkowski & Kwieciński Adwokaci Sp. j. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Żaden, atmosfera jest gęsta. Kierownictwo nic nie robi aby była dobra atmosfera wśród pracowników.

Felix

Niestety jak się okazuje w trakcie współpracy w tej firmie jak nie podlizujesz się pseudo (usunięte przez administratora) to nic nie osiągniesz. Pani (usunięte przez administratora) steruje jak chce i w którą stronę chce. Mecenasi nie wie jak jest na prawdę. Najlepiej to pracować jak maszynka, przytakiwać i się nie odzywać za dużo. Brak szacunku jak pracujesz dla kasy a nie dla prestiżu. (usunięte przez administratora) Swoje obowiązki zleca innym bo sama nie wie jak to zrobić, porozmawiać może owszem ale jak popełnisz błąd. Szkoleń z motywacji pracowników na pewno nie przeszła, bo dobrego słowa nie uświadczysz- no chyba, że masz coś do powiedzenia na temat innych. Nie sądzę aby w ogóle przeszła szkolenia aby zarządzać zespołem. (usunięte przez administratora)...nieprofesjonalne strasznie. A tak bezczelnie udaje szczerą. Za plecami zupełnie inaczej mowi. Atmosfera " spada na łeb " a to był jeden z dużych walorów pracy tutaj. Oby szefostwo przejrzało na oczy bo inaczej trzeba szukać innej pracy. Teraz to jest praca dla tych, którym nie brakuje pieniędzy, ubóstwiają swoją pracę i potrafią robić dobrą minę do złej gry. Na tę chwilę nie polecam Ps Nie wiem jak inne działy: np IT, raporty czy archiwum ale mam wrażenie, że bardziej życzliwii i kompetentni ludzie w nich zarządzają.

ona
@Felix

masz na myśli dział prawny ?

@Felix

Nie polecam, szkoda nerwów.

Jak długo trwa proces awansu w Rączkowski & Kwieciński Adwokaci Sp. j.?

Gold

W tej Kancelarii takich słów jak awans się nie słyszy :)

Wanda
@Gold

Hm czyli nie znasz żadnej osoby, która awansowała? A czy są określone kryteria awansu?

Izabela
@Gold

A może nie ma potrzeby awansować, to znaczy chodzi mi o to, że może warunki zatrudnienia są na tyle zadowalające, że ten brak awansu nie jest jakimś większym problemem :) Jak uważasz?

Felix

@ona jak można to tak nazwać, to tak. Prawem to chyba bardziej dział spraw spornych się zajmuje a tu z reguły crl c, crl v. Automatyzacja na maxa bo to przecież windykacja masowa jest.

Mieliście może tam rekrutacje online ?

Jarekz

Radzę uważać na tą kancelarię bo zadłużenie miałem 1200zl a oni mi policzyli 1500 więc poprosiłem ich o rachunek (rozliczenie wszystkich opłat egzekucyjnych itp) to mi powiedzieli że tak zadłużenie jest na kwotę 1200 zl lecz bez naliczonych opłat, gdy poprosiłem właśnie o te rozliczenie to powiedzieli mi że nie mają takiej możliwość, Więc ich poinformowałem że jak nie potraficie mi udowodnić takiego zadłużenia mogę zadeklarować jedynie 1200 zl i wysłać to tego samego dnia oni niestety odmówili i się rozłączyli A następnego dnia dostałem od nich email że kwota 1500 zl była błędną kwotą jak oni to powiedzieli w email "Saldo zadłużenia na dzień 2019-03-12 r. wynosi 1221,33 zł. (wskazana w rozmowie kwota około 1500,00 zł opiewała na błędną sumę)" uważajcie na takie kancelarię i proście o rozliczenie bo możecie stracić sporo pieniędzy bo 200 zl piechotą nie chodzi Mowa o Kancelaria RKL11 Kancelaria Adwokacka Rączkowski, Kwieciński

Kuba

To nie jest forum dla klientów kancelarii a dla pracowników do pisania opinii o pracy!!!

Alan

Bardzo słaba firma. Brak profesjonalnej usługi. Nie polecam.

Iza

Widziałam ofertę dla asystenta ds. administracyjnych. Warto aplikować, podpowiedzcie.

Zuzanna
@Iza

Iza, od Twojego ostatniego komentarza minęło już sporo czasu. Czy wobec tego zaczerpnęłaś jakiś szerszych informacji dotyczących Rączkowski & Kwieciński Adwokaci? A może już pracujesz w tej firmie? Obecnie do zespołu tej firmy są prowadzone rekrutacje. Firma poszukuje osób na stanowiska: młodszego specjalisty ds. windykacji telefonicznej i specjalisty ds. postępowania egzekucyjnego. Czy ktokolwiek z Was był już na rozmowie rekrutacyjnej na wyżej wymienione stanowiska?

Jak przebiega rozmowa rekrutacyjna dla studentów? Na co się przygotować?

nickk
@Adam

na niskie zarobki i rownie niskie kompetencje przelozonych

Lajla
@Adam

Poszukują teraz studentów? Na staż? Na stanowisko?

Jak przebiega rozmowa rekrutacyjna dla studentów? Na co się przygotować?

Igor

Czy firma ma aktualnie jakieś oferty pracy, nie mogę namierzyć?

Na Temat

Dawno takich bzdur nie czytałam. Pracuje tu kilka lat. W firmie istnieją rekrutacje wewnętrzne - jeśli nie znajdzie się osoba chętna na dane stanowisko to odbywa się rekrutacja zewnętrzna. Nie znam studenta, który był wyrzucony po zakończeniu studiów!!!! Co do wspomnianej dyrektorki to nie wiem, bo nie spotkała mnie taka sytuacja ani o takiej nie słyszałam. Nie znam działu, w którym nastąpiła taka wymiana 90%, więc albo słaba matematyka albo ktoś mija się z prawdą. W firmie są nagrody kwartalne za najlepsze pomysły/ usprawnienia. Ograniczenia, o których piszesz wynikają z umów z klientami i nie zmieniły się od wielu lat... Dla mnie to opinia zupełnie nieprawdziwa i krzywdząca. Dodatkowo- Dyrektor to osoba kierująca pracą organizacji, instytucji, bądź przedsiębiorstwa. Nikt nie zjadł całej wiedzy prawnej czy windykacyjnej. Taki dyrektor zatrudnia specjalistów aby mu doradzali w każdym z mniejszych obszarów.

@Na Temat

jesteś pewien? z tego co wszystkim wiadomo w firmie to w samym dziale raportow w tym roku zostaly zatrudnione 2 osoby i zadna z nich nie byla z rekrutacji wewnetrznej. mozesz sie do tego odniesc?

@nick

1 osoba z wymaganiami szczególnymi, których nikt inny nie miał, a druga jest z działu Archiwum - wewnętrzna.

Na Temat

Znajomość SQL? "po cichu" brzmi jakby zrobili coś złego... Dziewczyna pomagała w raportach i okazało się, że jest dobra w tym więc otrzymała propozycję. Czy to nie jest fajne, że są i takie szanse?

@Na Temat

fajnie jak WSZYSCY maja rowne szanse w rekrutacji wewnetrznej

Zuzanna

@Na Temat - a jakie są Twoje doświadczenia związane z pracą w Rączkowski & Kwieciński Adwokaci? Jak oceniasz warunki zatrudnienia na swoim stanowisku? Czy oprócz podstawowego wynagrodzenia firma zapewnia dodatkowe benefity, na przykład w postaci prywatnej opieki medycznej? Wszelkie konkretne i merytoryczne uwagi będą cenną wskazówką dla innych użytkowników, którzy mogą być potencjalnie zainteresowani podjęciem pracy w tej firmie.

Cezary

Trudno jest się dostać do takiej firmy. Mam skończone studia i szukam swojego miejsca na ziemi. Może mi ktoś podpowiedzieć kilka informacji o pracy przy windykacji? Czy trzeba mieć duże doświadczenie czy jest szansa dla młodego ale za to ambitnego człowieka?

Zostaw merytoryczną opinię o Rączkowski & Kwieciński Adwokaci Sp. j. - Warszawa

• Jak się pracuje w Rączkowski & Kwieciński Adwokaci Sp. j.?

Zobacz opinie na temat firmy Rączkowski & Kwieciński Adwokaci Sp. j. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rączkowski & Kwieciński Adwokaci Sp. j.?

Rączkowski & Kwieciński Adwokaci Sp. j.