logo Drozapol-Profil S.A.

Drozapol-Profil S.A.

Bydgoszcz

Wywiadu udzielił:
Jakub Kufel Wiceprezes Zarządu Drozapol-Profil S.A.
Proszę wtajemniczyć Nas w jak wyglądały początki założenia firmy Drozapol-Profil S.A.
Początki działalności to rok 1993 jeszcze pod nazwą PW. Drozapol-Profil S.C. Firma dysponowała wówczas jedną siedzibą z własnym magazynem, placem składowym oraz bazą transportową składającą się z kilku tirów. Na tamten okres załoga składała się z kilkunastu osób. Dzięki jasno postawionym celom oraz dużej determinacji właścicieli i załogi Drozapol rósł w siłę, osiągając z roku na rok lepsze wyniki.

Systematycznie rozwijana była sprzedaż wyrobów hutniczych oraz rozszerzana liczba kontaktów handlowych. Oprócz głównego tematu, jakim była dystrybucja Stali, Drozapol angażował się w nowe przedsięwzięcia takie jak produkcja konstrukcji stalowych czy handel złomem.

Kolejne zmiany to rok 2001 - wówczas nastąpiło przekształcenie spółki cywilnej w spółkę jawną. Praktycznie każdy rok wprowadzał zamiany na lepsze. Trzeba jasno podkreślić, że Drozapol to organizacja nastawiona na rozwój, ciągle się zmieniamy i dostosowujmy do obecnej rzeczywistości.

Czy wciąż pracują Państwo w tej samej siedzibie?
Jeśli chodzi o siedzibę, to kluczowy jest tu 2002 rok, kiedy kupiliśmy w Bydgoszczy tereny po dawnym MZK. Obiekt przeszedł mocną modernizację, powstały nowe magazyny, zmodernizowaliśmy również pomieszczenia biurowe dla pracowników administracyjnych. Wszystko po to, by poprawić obsługę klientów oraz stworzyć lepsze warunki pracy dla naszych pracowników.

Prawdziwym przełomem w naszej historii i jednym z najważniejszych wydarzeń było przekształcenie w Spółkę Akcyjną oraz wejście na GPW w 2004 roku. To był duży sukces. Dzięki tym działaniom oraz pozyskanym środkom finansowym Drozapol-Profil S.A mógł pozwolić sobie na dalszy i ambitny rozwój. Kolejne lata to rozwój własnej infrastruktury, nowe lokalizacje magazynowe, nowe biura handlowe, wymiana taboru a także przejęcia innych spółek i związane z tym restrukturyzacje. Te wszystkie działania doprowadziły do momentu, w jakim obecnie znajduje się Drozapol.

Teraz to już niemała firma, ale Spółka Giełdowa notowana na GPW - Ogólnopolski Dystrybutor Wyrobów Hutniczych oraz Producent. Zachęcam do odwiedzana naszej strony WWW, na której można prześledzić rozwój Drozapolu  i  zapoznać się z naszą działalnością.

Dobrze, w takim razie proszę podzielić się z użytkownikami GoWork.pl podziałem na miejsca, gdzie Drozapol ma pomieszczenia biurowe i magazyny?
Głównym Ośrodkiem jest Centrala na Toruńskiej. Tutaj mieści się siedziba Zarządu, cała administracja oraz jeden z magazynów regionalnych.  Dodatkowo w Bydgoszczy w dzielnicy Osowa Góra mieści się nasze Stalowe Centrum Serwisowe, które obejmuje produkcję zbrojeń budowlanych, rur i profili. Na naszej starej lokalizacji przy ul. Glinki prowadzimy działania inwestycyjne i dzierżawimy pomieszczenia magazynowe.

Oprócz wyżej wspomnianych lokalizacji posiadamy magazyn regionalny w Siedlcach i Ostrowcu Świętokrzyskim, w tej ostatniej  lokalizacji znajduje się również linia do cięcia blach w kręgach. Jeśli chodzi o biura handlowe, rozsiane są w Polsce w zależności od potrzeb i uwarunkowań rynkowych. Szczegóły również można znaleźć na naszej stronie WWW.

W jaki sposób osoba zainteresowana pracą w firmie Drozapol-Profil może złożyć swoją aplikację?
Na naszej stronie internetowej w zakładce Kariera każdy znajdzie aktualne oferty pracy, na które prowadzimy rekrutacje. Jeśli zainteresowany Kandydat spełnia oczekiwania i jest zainteresowany współpracą, najszybszą drogą jest wysłanie aplikacji na praca@drozapol.pl. W przypadku osób z Bydgoszczy jest możliwość przekazania swoich dokumentów osobiście w dziale Kadr.

Warto również śledzić ogłoszenia, które umieszczamy w prasie oraz różnych portalach internetowych, jak właśnie chociażby Gowork.pl i składać aplikację za ich pośrednictwem. Zachęcam również do polubienia naszego profilu na Facebooku, na którym również będą ukazywały się ogłoszenia dotyczące wakatów.

Firma jest gotowa na przyjęcie studentów, tworzy dni otwarte?
Tak. Jak najbardziej. Młodzi pracownicy mogą składać swoje aplikacje, które zawsze rozważamy.  Zawsze jest szansa na to, by zorganizować staż, po którym jest możliwość dalszego zatrudnienia, jeśli współpraca się układa po obu stronach i dobrze rokuje na przyszłość. Wielu pracowników, którzy obecnie zajmują ważne stanowiska w naszej spółce, również zaczynało swoją karierę właśnie od odbycia stażu. Czyli można, wystarczy chcieć!!

Czyli studenci są mile widziani w firmie Drozapol-Profil?
Mile widziany jest każdy, kto potrafi wnieść wartość dodaną dla Spółki. Szukamy ludzi lojalnych, komunikatywnych i energicznych.

Są stanowiska, na które wymagane jest specjalistyczne doświadczenie zawodowe, ale myślę, że i student znajdzie wakat, który może go zainteresować i umożliwi zdobywanie doświadczenia zawodowego, a jednocześnie pozwoli wykorzystać nabytą podczas studiów wiedzę.

Stosują Państwo rozróżnienie na studentów ścisłych i humanistów, czy dla każdego jest szansa w spółce?
W dzisiejszych czasach ważny jest rynek zbytu. Nie wystarczy produkować, trzeba umieć sprzedać to, co się wyprodukowało. Obecnie zależy nam na tym, aby mieć mocne struktury handlowe. Z pewnością w takich działach mogliby się odnaleźć studenci lub absolwenci kierunków związanych ze Sprzedażą lub Marketingiem.

Ale nie ukrywam, że mile widziani są także pracownicy z zakresu logistyki, ekonomii czy finansów. Dla studentów kierunków technicznych również znajdzie się miejsce w działach związanych z produkcją.

Kończąc wywiad, proszę powiedzieć, w jaki sposób Drozapol-Profil organizuje imprezy integracyjne?
Prowadzimy takie spotkania cyklicznie w zależności od potrzeb. Organizujemy imprezy integracyjne działowe i raz do roku, dużą imprezę związaną z rocznicą założenia Spółki. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku obchodziliśmy Dwudziestolecie Istnienia Drozapol-Profil S.A. Wszyscy pracownicy spółki bawili się do wczesnych godzin rannych, brali udział w konkursach oraz różnych akcjach, które prowadzone są zawsze przy okazji tej uroczystości.

Mam na myśli spełnianie marzeń naszych pracowników przez Prezesa spółki lub też, co stało się tradycją wśród naszych pracowników, wspólne działania o charakterze pomocy dla osób potrzebujących. Wielokrotnie udowadnialiśmy, że potrafimy się zjednoczyć nie tylko w pracy, ale i w sytuacjach, kiedy trzeba pomóc innym.