ETS

Opinie o ETS

GRUBY 2012-08-08 16:39:41
JAK DŁUGO CZEKA SIĘ NA WYJAZD
Kasia_19 2012-12-20 10:44:55
Praca bardzo fajna, warunki dobre, z pieniędzmi nie ma żadnego problemu... Polecam jak najbardziej. jeśli ktoś chce zarobić, i ma chęci do pracy to poradzi sobie :)
Braerious 2014-03-16 13:25:51
Firma ETS z Opola (mają kilka oddziałów między innymi w Gliwicach, Raciborzu i Białej). Pośrednicząca w pracy w Niemczech jest firmą nierzetelną i oszukującą ludzi. Radzę wystrzegać się tej firmy jak ognia! Dodatkowo niech to będzie dla wszystkich cenna wskazówka jak postępować z takim pracodawcą!

Zdziwiony byłem ich błyskawiczną odpowiedzią w sprawie pracy. Niestety dzisiaj milczą jak grób i nie chcą odpowiedzieć dlaczego wyłudzili ode mnie pieniądze. Firma wbrew zapewnieniom nie zapewnia ciągłości pracy! Gdy dotarliśmy na miejsce okazało się że niektóre osoby trzeci tydzień siedzą na tak zwanej "rezerwie" za którą nie dostaną pieniędzy. We wtorek dowiadujesz się że ponad 10 osób jutro ma wolne bo nie ma pracy. Zapewniają że jeśli wrócisz do Polski z ich decyzji to nie płacisz za autobus, niestety w rzeczywistości wypłacają mniej pieniędzy i "do widzenia", jawnie łamią tym samym prawo, wyłudzają pieniądze karami które są bezprawnie naliczane. Np. wchodzą do pokoju i stwierdzają że materac na którym spałeś kilka dni był nowy i musisz za niego zapłacić 200zł, (nauczka na przyszłość aby robić zdjęcia po wejściu do pokoju). Ktoś na hali zgubił ładowarkę do wkrętarki, więc dwie osoby które posiadały taki sam model musiały zapłacić około 1000zł za zgubę która kosztuje znacznie mniej.. Kar jest wiele i nie ma ich w żadnym regulaminie (np otwarcie okna przy włączonym grzejniku 200zł), kwoty są wymyślane od ręki. Wszystko wam odliczą z wypłaty tak abyście po kilku tygodniach dostali 100EU. Firma nie zapewnia opieki lekarskiej! W takich przypadkach wysyłają do Polski i naliczają opłaty za powrót!! Nie ma możliwości wezwania policji w Niemczech ponieważ rozliczenie na którym dowiadujemy się że wyłudzą od nas pieniądze ma miejsce godzinę przed powrotem do Polski!!
Na pracę nie ma co narzekać, jest po prostu bardzo ciężka i wyczerpująca, właśnie po to jechałem za granicę. Wyłudzono ode mnie ponad 500zł łamiąc przy tym wielokrotnie prawo...
Powinni zamknąć tą firmę i ukarać dużymi karami za nierespektowanie prawa Polskiego i Niemieckiego. To co opisałem to jedynie kilka przewinięć tej firmy. Niech to będzie przestroga i wskazówka dla innych.
anonim 2014-07-02 11:41:29
to nie prawda ja od dwuch lat pracujem w etsie i nie mialem zadnych zkasowarunki som dobre
cobra8248 2014-10-07 13:45:44
Masz Racje warunki są okropne a ludzie siedza tygodniami bez roboty kasy i jedzenia. wielki pan Helmund czy jak mu tam oszukuje . nie jedźcie tam.!!!!!!
ola 2014-10-20 13:35:54
dlaczego tej firmy nikt nie podał do PIPU
Malgosiab 2014-10-21 09:45:50
Hubert ja tez mieszkałam na tym hotelu z mężem i jak dbasz o porządek to masz czysto a jak przyjadą tylko pracowac i nic nie robic wokół siebie i przychodzi weekend i tylko pijaństwo a póżniej dziwota ze kary są po 100 euro albo lepiej bo w poniedziałek nie są wstanie iśc do pracy.Ja tam nie narzekałam jechałam z biura z Raciborza od P.Krysi i Ani miłe kobiety.
młody rico 2014-11-25 17:42:16
Ja byłem 12 tygodni i mi się podobało jest fajnie ,trzeba umieć się dogadać bardzo polecam wyjazd do niemiec , chciałbym tam pojechać jeszcze !!!
aga 2015-01-17 21:19:04
ja też chcę teraz wyjechać do Niemiec do segregacji śmieci czy ktoś tam był jakie warunki mieszkania , pracy , płacy czy warto????
polak 2015-01-20 20:25:23
Firma ETS to jest mafia Ruskich kacapów w Kaiseslauter Jakob i Helmut ruskie chu----je.Za byle co kasują zepsuje się automat to płaci całe piętro po 20eu automat kosztuje 200 eu na piętrze ok 40 osób.Za kuchenkę elektryczną 10 eu od osoby nowa 20 eu.Kary za byle g---no od 50eu do 200eu.Poza tym jest jeszcze Polaczek cwaniaczek Andrzej mieszka na parteże pracuje na lodówkach dupowłaz uważajcie na niego podpierdoli cię też do jakoba albo helmuta,sam handluje wódką na hotelu.W pracy może ci podłożyć świnię i cię wy----lą.Kawał h---a mieszka chyba pod 13 wysoki żona od niego mieszka z nim.
WYWALONA PO 1 DNIU 2015-02-12 17:40:40
Pojechałam do tej pracy na sortowanie śmieci przy czy miałam mieć płacone 8,50eu na godz po przyjeździe okazało się że dostanę tylko 4 eu na godz pracowałam jeden dzień i od razu na koniec pracy powiedzieli ruski że już nie pracuje ja i inne kobiety i że do Polski warunki są jak szczurownia spać nie można piją strasznie po nocach [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] się szerzy syf jakiego nie ma tasma przy której pracowałam idzie tak szybko jakby człowiek robił na akord nie słuchajcie ludzi którzy chwalą tą spelunę nie jeżdzijcie tam do pracy człowiek się zadłuża na wyjazd traci pieniądzę a nic za to nie zapłacą i wywalą do Polski po jednym dniu na dodatek za ubranie robocze trzeba płacić 30 euro a i za jeden nocleg 8 eu na dzień nie polecam tego syfu !!!!! ETS to szwindel wykozystują ludzi i za przejazd 75 eu pobierają /... zostałam oszukana !!! Ruski i Koreańczyk tam urzędują JAK JUŻ TAM POJEDZIECIE TO ZACHOWUJCIE NR PO PRZEKROCZENIU GRANICY DO AMBASADY NAPRAWDĘ NIE POLECAM !!!!
OSZUKANA 2015-02-12 17:46:43
WYJAZDY SĄ CO TYDZIEŃ W PIĄTEK BO LUDZIE JADĄ DO PRACY A NASTEGO DNIA MUSZA WRACAĆ DO POLSKI BO RUSKI TWIERDZI ŻE SIĘ NIE SPRAWDZAJĄ I WYPAD DO POLSKI NIE POLECAM TEJ SZCZUROWNI
kkkk 2015-04-04 18:54:29
mieszkam w neustadt kible zapchane wanna tez dwie pralki nie działają a jest 21 osób, jest po prostu jeden pokój na cztery osoby a znajduje się w nim sześć osób i nie ma gdzie położyć walizek do tego dochodzi szafka i jest do dupy. Koordynator ma to wszystko gdzieś nawet jak prosimy o pralkę czy o środki czystości wszystko trzeba kupować samemu to jaki jest sens jechać tam zarabiać i wydawać po prostu pieniądze na rzeczy, które powinien zakupić szef szteli.
johny 2015-05-04 14:03:33
praca dla ludzi którzy lubią pic i dla marginesu społecznego normalnym ludziom nie polecam wróciłem właśnie i jestem załamany warunki tragiczne co druga osoba miała powiazania kryminalne dostalismy 20 euro zaliczki na mnie i dziewczynę po 10 kobiet i jeden meżczyzna w pokoju 150 ludzi na hotelu 4 kible i 4 przysznice ciepła woda od godz 10 rano do 11 wieczorem wiec druga zmiana kąpie się w zimnej ten hotel powinni zamknąć tak jak to biuro !!!!
nat 2015-05-16 01:14:10
Witam Czy jest tu ktoś z kim idzie się porozumieć np przez maila ?! Moja mama właśnie dziś wyjechała. ..i coś mnie tknelo żeby poczytać na forum jestem w szoku po przeczytaniu wpisów których nikt pewnie nie wyssal sobie z palca tych negatywnych bo pozytywnych szukam i znalazłam może 3, ...pojechała sama do obcego kraju ...czy tam naprawdę panują takie warunki o których czytam ?! Błagam niech ktoś się odezwie...
alexa 2015-06-21 16:12:17
@nat i czego się dowiedziałaś? Jakie są wrażenia Twojej mamy?
alexa 2015-06-22 07:51:38
I dowiedziałaś się czegoś? Co u mamy?
alvaro 2015-06-25 16:41:00
opowiedz nat jak wrażenia twojej mamy bo też mam okazję tam pojechać
bezimienna 2015-09-25 20:34:55
nie jedźcie z firmy ETS kobiety jak ruskowi coś nie spodoba są gwałcone i wywożone do lasu faceci są bici to jest [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] koncentracyjny nie praca nikomu nie polecam z tej firmy wyjechać bo to wielkie oszustwo
raciborzanka 2015-09-25 20:44:24
tam rządzą ruscy . pracujesz tydz i godz przed wyjazdem dowiadujesz się że wylatujesz. i nie chcą ci wypłacić za tydz. nikomu nie polecam ta praca jest dla alkoholików i narkomanów. normalnym ludziom odradzam. ja do dziś żałuję.
tomex 2015-09-29 22:32:30
Mam pytanie czemu skoro dzieją sie tam takie Rzeczy to nikt tego nienaglosnil w mediach...mam zamiar jechac na ta segregacje ale jak to czytam to jest tylko narzekanie...przeciez to siejedzie do pracy...
bylem widziaem 2016-01-08 12:48:58
nie polecam a wrecz odradzam wyjazd z tej firmy oszusci. na ummowie jest stawka 8.50 euro po przyjezdzie opiekun informuje cie ze z tego dostaniesz 4 euro na reke reszte zabiera ci z twojej pensji do kieszeni ma ok 100ludzi pod soba wiec policzcie jego dochody co nakradnie polakom siedza tam tylko ludzie co nie maja wyjscia duzo alkocholikow zarobki od 15stu do 20stu euro dniowki nie polecam wrecz odradzam
Tomasz. 2016-05-10 09:35:47
Pracowlem w Rastat 6 Tygodni. Praca byla troche ciezka ale podobalo mi sie.
praca i wyplata jak mi obiecano tak i dotrzymano slowa.
Laura 2016-06-09 14:03:05
Absolutnie wszystkich przestrzegam przed wyjazdem do pracy za posrednictwem firmy ETS. Wszystkie negatywne oceny sa jak najbardziej prawdziwe. Pracownicy wysylani do pracy w Niemczech nie posiadaja zadnych praw. Sprzymierzencem pracodawcow jest gleboka niewiedza i strach zatrudnionych osob. Stosowane przez kierownictwo w Niemczech kary pieniezne, sa bezprawne. Zwykle odbywa sie to w ten sposob, iz pracownik jest zmuszany przez "kierownika" do podpisania tzw. zaliczki. Pieniadze sa potracane z pensji, nastepnie staja sie wlasnoscia owego "kierownika". Ogromnym problemem zatrudnianych osob jest nieznajomosc jezyka niemieckiego, to z kolei jest duzym plusem zarowno posrednika w Polsce jak rowniez kadry kierowniczej w Niemczech. Pracownicy sa ponizani, szefowie wytykaja im brak wyksztalcenia, ktorego niestety sami nie posiadaja. Duzym znakiem zapytania jest takze stawka godzinowa, od ktorej zgodnie z obowiazujacym w Niemczech prawem powinny byc odprowadzone skladki na swiadczenia socjalne i jakze wazne ubezpieczenie zdrowotne. Waznym jest, by nie podpisywac niejasnych, podkladanych "dokumentow" i jesli polski posrednik nie wymaga od pracownika znajomosci jezyka niemieckiego, domagac sie umowy w jezyku polskim. Zycze przemyslanego wyjazdu!
Paweł 2016-07-01 08:54:34
Witam za tydzień mam jechać do Rastatu na sortowanie odpadów. Proszę o info jak to wygląda z pracą hotelem i czy te zaliczki 50 euro co tydzień rzeczywiście są? Bo czytam tu i na innych forach i jestem w szoku...
Tommy 2016-07-13 17:30:31
Ta agencja to masakra,bylem -wiem wole jechać do czeskiej fabryki i zarobie tyle samo bez grzebania sie w śmieciach,gdzie idą na taśmie strzykawki szpitalne z igłami itp.odradzam ryzykować a jeżdzi taka patologia że szok.
wop 2016-07-13 21:44:58
@maja mam zapewnioną, okej... ale jak jest w realu w praktyce? chciałabym u was zostać magazynierem w Łodzi, wiadomo jakn u nas jest krucho z robotą, ciekawi mnie natomiast fraza "100% wpływ na własny rozwój zawodowy"
Mloda1822 2016-12-05 20:43:09
Witam. Byłam na Rasztacie też przy segregacji zaluje do dzis. Panuje tam syf, karaluchy w pokojach od rana do wieczora pija. Jesteś chory to nikt z Toba nie pojedzie do lekarza. Zjechalam tydzien wczesniej poniewaz mialam grype zoladkowa nie bylam zdolna do pracy naprawde slanialam sie na nogach. Szef powiedzial mi ze mam isc w tym stanie do pracy albo zjazd do polski, wybralam zjazd. Nikomu nie polecam aby jechal na chotel w rasztacie. Praca fajna ale warunki mieszkalne okropne.
Zostaw swoją opinię o ETS - Racibórz
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ETS