Opinie o ICAR w Kraków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ICAR w Kraków

olo

Kubeł sam napędził kierowców icarowi...Dał im doskonale alibi do zmiany sieci akurat w momencie,kiedy icar został taxi i potrzebował kierowców z licencjami.Mianowicie dokładnie w tym okresie podniósł abonament na 500 zł. Chytrość to nieuleczalna choroba,za 100 zł (usunięte przez administratora)

Listek

Jestem betonem ! Dla kierowców z tanich "linii lotniczych" przedstawię ile ludzie płacą z ul. Sławkowskiej . Sławkowska-Sądowa 12 zł , Starowiślna 16 zł, lotnisko 70 zł , os. Teatralne 34 zł , Zakopiańska 30 zł. Mackiewicza 23 zł. Szpital J.P 18 zł. Płacą , dają napiwki i są zadowoleni a ja nie zasilam milionerów co za wasze budują pałace i każą wam jeździć w cenie biletów MPK . Popatrzcie na Wrocławskich taksówkarzy , zwarli szeregi i najtańsze korporacje jeżdżą za 2.5 zł Najtańszy kurs nie mniej niż 15 zł w cenie jest dojazd po klienta . Ludzie tam jeżdżą bo rozumieją, że wszystko drożeje a wy capy krakowskie opowiadajcie nadal , że za 250 h jazdy macie 4000 zł netto jeździjcie taniej od MPK i skaczcie sobie do gardeł, ha ha ha .

xx

prezesie icara chyba przesadziłeś z tymi napiwkami,no ale kazda reklama jest dobra byle sie mówiło i było głośno......

lol

icar - 2014-04-28 21:19:59 A ja w miesiącu mam zawsze ponad 1000 zł napiwków.Jestem miły i zawsze mam czyste auto.Ludzie mówią,że ze mną przyjemnie s ię jedzie w porównaniu z innymi kierowcami.Mówią że jeździmy za tanio i z ochotą czasami płacą dwa razy tyle co na zegarze. jedź do rosji...tam jest pełno twoich koleżanek...co druga to czysta i zadbana Tania

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Spawacz MAG / TIG / ELEKTRODA
INDMONT sp. z o.o. sp. komandytowa
icar

A ja w miesiącu mam zawsze ponad 1000 zł napiwków.Jestem miły i zawsze mam czyste auto.Ludzie mówią,że ze mną przyjemnie się jedzie w porównaniu z innymi kierowcami.Mówią że jeździmy za tanio i z ochotą czasami płacą dwa razy tyle co na zegarze.

@icar

BUAHAHAHAHA... Leże i kwicze... I Ty myślisz ze ktoś w to uwierzy?! Zatrudnij się w sztabie wyborczym Donalda bo bajki piszesz pierwsza klasa!

@icar

a ja ciągle zachodzę w głowę jak Wam się opłaca jeździć po takich stawkach nawet jeśli jeździcie w kółko i nijak nie mogłem tego wyliczyć a to oto chodzi, że klientom jest już żal i dają wam kieszonkowe ... jak tak to spoko ... cena za kurs jest na koszty a zarabiasz tyle ile klient da napiwku !!! genialne , lepsze niż plantacje bawełny z niewolnikami bo ich trzeba było karmić.

2,80/4,20

daje napiwek bo taki ma dobry zwyczaj polegający na dawaniu napiwków . Ja napiwki w taryfach czy w knajpach też daję bo tak jestem nauczony i wyjątkowo muszę być niezadowolony z obsługi aby zapłacić tyle ile rachunek wychodzi. Zresztą w szanujących się knajpach 10% napiwków masz doliczonych do rachunku o czym masz wzmiankę w karcie, i w zamian za te 10% niczego ekstra nie otrzymujesz ekstra. A stan wozu, wygląd czy kultura osobista o jakich piszesz powinien być standardem nie związanym z napiwkiem co do języka to z całym szacunkiem ale osoba znająca biegle choćby ten jeden język raczej przez przypadek znalazła się na taryfie i przy obecnych zarobkach z taxi wymaganie biegłego języka obcego to kpina.

sss

za co ci ma ten napiwek dać za powiedzenie:"hello","twenty zł","good night" i całą trase w milczeniu?...jak znasz angielski,jesteś uprzejmy,masz czysty,sprawny samochód i nie wyglądzasz jak dresiarz(cwaniak) z pod bloku to tip się zawsze znajdują

aa

profesorze ekonomi nie pisz o pokrywaniu kosztów amortyzacji samochodu dla osoby zatrudnionej za która pracodawca odprowadza wszystkie zobowiazania i placi mu stała pensje. jezeli nie rozrozniasz osoby majacej dzialalnos od zatrudnionej to poco sie produkujesz. pewnie za niedługo taxi bedzie tak wygladac ze korporacje majac włase samochody beda wynajmowac kierowcow i placic im stale pensje + prowizje od obrotu wowczas moze i to 90 groszy za kilometr bedzie juz zyskiem

yyy
@aa

skoro 90groszy może być zyskiem w działalności taxi to oznacza, że wasza forma tj DG jest po prostu nieefektywna a co za tym idzie nie powinniście się odzywać i walczyć o opłacalność mniej efektywnej formy taxi! Problem tkwi pewnie gdzieś indziej a mianowicie kto by chciał zatrudnić takich nierobów i narzekaczy i do tego dać im jeszcze auto!!!!!

xxx

ceny dampingowe też są zakazane a jednak firmy je stosują wszędzie wiec nie(usunięte przez administratora) tutaj piekarzu

yyy
@xxx

cena dumpingowa na taxi to taka poniżej 90groszy za km. Powyżej zaczyna się zysk.

@yyy

rozumiem, że według Ciebie 90 groszy to próg opłacalności tj. przy kilometrówce 90 gr. jesteś na zero z pokrytymi wszystkimi kosztami ?? a więc policzmy : -paliwo zależnie od samochodu zazwyczaj ok 40-50 zł na 100 km czyli średnio 45 gr/km, nie liczę tutaj potworów w stylu Voyager 3,3 l, czy pomyłęk na taksówce w stylu fabia 1,2 HTP. Liczę palenie najczęściej spotykanych samochodów tj. Mondeo, Passat, Sharan, Zafira, Octavia. - amortyzacja pojazdu w tym amortyzacja bieżąca tj. warsztaty + odłożenie na coś świeższego co kilka lat - ja liczę 30 - 35 gr/km 50% na 50% - ZUS, myjki, abonament 1600-1750 zł zależnie od abonamentu (myjki liczone bezdotykowe przy rabacie 10% z karty BP - liczę 150 zł miesięcznie na takie mycie, odkurzacz własny zasilany z zapalniczki. licząc przebieg miesięczny na 3 tys km, tyle robi w większości sieci kierowca pracujący dzień w dzień, nie liczę robokopów z Icatra, Megio raz odrzuca dziadków na emeryturach. a więc mamy 45 gr paliwo + średnio 33 gr amortyzacja + 57 groszy ZUS/Myjki/abonament to nam daje 1,35 zł a pasowałoby do tego doliczyć 20 gr od kilometra co po 11 miesiącach daje 6600 zł na to aby "wypłacić sobie" pensję, opłacić Zus za 12 miesiąc oraz zabrać rodzinę na wakacje bo w poprzednich 11 godzinach statystyczny kierowca przepracował 2970 h przy 1848 h w tym samym okresie przepracowanych przez osobę na etacie. tak więc mamy rentowność na zero przy kilometrówce 1,35 zł/km a nie 90 groszy !! różnica 50% !!!!!!!!!!! chcąc zyski porównać do etatu trzeba rentowność na zero policzyć przy kilometrówce 1,55 zł/km i w tedy przy cenach 2,30/3,50 zł czyli średnio płatnym kilometrze 2,30 zł uzyskasz zysk porównywalny do średnie krajowej przy przelocie ok 3 tys km przy czym na ten zysk musisz pracować 1122 h dłużej niż na etacie. Ktoś powie dobra ale to nie najniższa krajowa jak tu jeden mądry napisał tylko średnia krajowa - paradoks polega na tym, iż najniższej krajowej nie da sie zarobić na taxi ... a czemu no już tłumaczę pracując - po 168 h. nie zarobisz tyle co na etacie z najniższą krajowa - paradoks taxi jest taki, iż zarabiasz tylko dzięki taryfie nocne, jeździe w weekendy i "nadgodzinom" a to się nie mieści w ramach etatu z najniższą krajową. Pewnie zaraz usłyszę, że w taki bądź razie wszyscy przenieśmy się na kasy do tesco - bo wychodzi na to, że tam lepiej płacą - rzecz w tym, iż na tej zasadzie to połowa naszego pańśtwai społeczeństwa funkcjonuje wbrew logice i opłacalności -no cóż jak mówi przysłowie Polak potrafi.

popularny

Piekne tam oszolomstwo jezdzi... goscia nie powinni dopuszczac do klawiatury, a co dopiero do wozenia ludzi

misiu

Ten pajac z caro każdemu proponuje seks, sam się przyznaje, że jest (usunięte przez administratora). Krakowscy taksówkarze, pokażcie klasę i ignorujcie cwela.

Hahaha ile na czysto wychodzisz 700 zl ? Pozdro zarobasie

ktos tam

Oczywiscie ze mogą ale jak da się mniej to czemu nie płacić , kiedyś były w miarę jednolite stawki dużo wyzsze od dzisiejszych i wszyscy jeździli , szmatki zepsuly wszystko a cale srodowisko taxi sobie na to pozwolilo. Jak by calkiem oczywiscie pierwsze pierwsze icary mialy jakiegos tam pecha to by dzis bylo normalnie. Ostatnio widzialem jak gosc próbował wystrzelić sie busem na linie krakow olkusz i co , zwarcie mial w instalacji elektr. Takie czasy

@ktos tam

Swego czasu w Katowicach problemy z elektryką dotkneły również kilku przewoźników próbujących swoich sił na rynku taxi...

beton

Parę rumuńskich numerów sam spamiętałem, 636, 202, 476, 470, 409, i jeszcze paru frajerów, i tak stoją sobie panowie na winklu jak betony, a obok nich na postoju stoją sobie frajerzy z naklejkami numerów bocznych z 4cars i z caro. Nie no przyjaciele z podwórka. Kurwy cioty (usunięte przez administratora) z barbulandii i z mapetshow gonią betonów, a stoją ze szmatami (usunięte przez administratora) cioty!!!

andreew
@beton

No faktycznie nieraz widziałem jak na rogu szpitalnej i pijarskiej stoją betony z rumunii z 40 % zniżką i mapety, a parę metrów dalej na postoju kolejne rumuny oczekujące na wjazd na róg, a z nimi w kolejeczce na postoju aż do basztowej mieszanka: mapetów, 4cars niby z licencją, to samo gość z caro też z numerem bocznym i paru pedałów z meguni i icara. Niezły zestaw przyjaciół :-) Zaproście jeszcze kolegów ze (usunięte przez administratora) wozów na nowy postój na szpitalnej, ............. kur wa betony z 40-sto procentową zniżką, pe dały, łowcy klamek, przyjaciele szmat. Ciekawe co na to Stanisław? MARCIN załatwiłeś nowy postój na szpitalnej, żeby pognębić szmaty, chwała ci za to, tylko prośba zwróć uwagę kolegom ze wspomnianego winkla żeby się nie szmacili i ni wpuszczali na drugi postój szmat z 4cars, caro i icara.

2,80/4,20

odezwał się gość mający stawkę ... 1,79, radio co daje tyle zleceń co Rotunda i najwyższy abonament w Krakowie .. bo mało kto wie, ale wypożyczalnie samochodów z Caro płaca po 600 zł abonamentu plus 8 % procent od obrotu nabitego na kasę buhahahahaha a innych będzie nazywał frajerami.

Caro
@2,80/4,20

Ssi pałe lajzo. To ja robię 2000zł obrotu za piatek,sobotę i pół niedzieli a nie ty. 300zł na paliwo na czysto zostaję 1700 razy 4 weekendy mam prawie 7000zł więc liz odbyt.

....wiony
@andreew

No to ma kubeł promocję...System pełen WK, a kierowcy mają w (usunięte przez administratora) doloty z łamaniem licznika 4,20.Efekt jest taki, że klient nie dostaje taksówki, a centrala bezskutecznie prosi o branie zleceń z giełdy. Wszystko ma swoje granice.Żal mi chłopaków z nocek, bo to ich wyruchali najbardziej.Ja robiłem nocki tylko w soboty, ale dzisiaj to był ostatni raz, mam dość zdziwionych małolatów, że "tylko tyle?" Goście spóźniają się po 10 minut, a ja mam im jeszcze za pół darmo (usunięte przez administratora) wozić. Zlewam to .dobranoc

piekarz
@....wiony

Co wy macie z tymi stawkami? jest wolny rynek i zakaz zmowy cenoerj i ceny minimalnej bo to niezgodne z prawem. Wyobraz sobie ze piekarze zmawiają sie i ustalaja ze zarabiaja za malo bo maka droga i reszta tez i ustalaja cene minimalna za chleb 20zł pasowało by ci to? wieć albo nauczcie się jakiegoś zawodu albo jesteście złotówami i zarabiacie najniższą krajową.

@piekarz

masz 100% racji pod jednym warunkiem - zostanie zniesiona cena max. w tedy będzie wolny rynek a obecnie jest jakaś śmiechota - mamy walczyć jak na wolnym rynku, ale nie możesz podnieść stawki pow. 2,80/4,20 zł !! to gdzie tem ku... wolny rynek, czemu wiozę angola naj... jak działo w nocy do drogiego hotelu i gość jest w szoku jakie tanie taksówki mamy a płaci najwyższą dopuszczalna stawkę !!!!???

beton
@2,80/4,20

Dobrze, że angole żadko wsiadają do icara czy megunii bo dopiero by byli w szoku, nie jeden z nich, szczególnie z tego lumpenploretariatu na zasiłkach, który najczęściej do nas zjeżdża na weekend na bibę, wolałby spędzić noc w taksówce przy tych poziomach czasówki jakie stosują ICAR, MEGA I RUMUNIA (PO 40 % ZNIŻKI), bo taniej by to ich wyniosło niż nocka w hotelu :-)))

pavlos
@beton

wsiadają angole,wsiadają ! i jak nikt inny czekają na złotówkę reszty....

@pavlos

to Ci co do mnie wsiadają to jacyś nietypowi bo 99% z nich płaci na okrągło, na resztę czeka zazwyczaj polska młodzież. Taki gówniarz potrafi przez kwadrans wydzwaniać po Icara na deszczu a 20 metrów dalej stoi taryfa, po kwadransie jak zaczyna wątpić czy Icar/Mega podjedzie to niepewnym krokiem podchodzi i pyta o wycenę kursu na co jestem zmuszony odmówić bo jest tak mokry, że zamoczy siedzenie ... KABARET ja to taki rozbawiony wracam z nocek, że żona posądza mnie o ćpanie. Jedno trzeba przyznać jeśli ktoś potrafi jeździć na taryfie z dystansem do wykonywanego zawodu to ubaw bywa nieprzeciętny !!! Swoja droga wzrucajcie najśmieszniejsze sytuacje i teksty z jakimi się spotykacie.

2,80/4,20

zaraz się odezwą głosy... bo u nas jest bida itp, stawkę trzeba dostować do rynku blalalalala a mnie się wydaje,, nawet jestem pewien, że w zdecydowanej większości klientów stać na zdecydowanie wyższe stawki niż obecne na rynku tylko perfidnie korzystają z okazji bo jeśli jestem w stanie za powrót do domu z imprezy przeznaczyć 40 zł ale jakiś łoś oferuje powrót za 20 zł to czemu mam nie skorzystać - taki przykład sprzed 2 tygodni wiozę gościa do domu nad ranem w Niedzielę kurs w okolicach 45 zł - po drodze gość zwierza się, że jeździ z Icarem a czasami z przewozami Icar wychodzi 23 zł a przewozy potrafią go dotransportować nawet za 18 zł - myślę sobie będzie na końcu kursu spinka jak mu podam cenę, a że nie lubię awantur mówię - ale obawiam się, że teraz wyjdzie sporo więcej bo ja stosuję taryfę nocną ... na co gość proszę - Pana ja zdaję sobie sprawę ile kosztują taksówki ... ja tylko stwierdzam, iż jeśli uda mi się dodzwonić do Icara lub przewozy mają samochód w pobliżu to jadą za półdarmo a teraz jadę normalnie - podjechaliśmy pod jego dom ... bardzo bogata willa na Woli Justowskiej - dał 50 zł i podziękował... wiem, że nie każdy klient to zarobas z W. Justowskiej ale jak większość potrafi siedzieć tydzień w tydzień w klubach gdzie piwo kosztuje 12 zł a najprostszy drink minimum 30 zł - to chyba za powrót do domu mogą zapłacić proporcjonalnie.

bet

Amen.

abu dhabi

Tak sobie z czystej ciekawości wszedłem na pierwszą z brzegu stronę korporacji z Frankfurtu i oto co widzę: Między godziną 6-22 czyli I taryfa. Łamanie licznika: 2.8 euro (ok. 12zł) Pierwsze 12 km czyli 90% kursów - 1.75 euro za km (7,20zł) Oplata za godzinę postoju - 25 euro (około 100zł) Stawki między 22-6 oczywiście nieco inne... Wiem, że inne zarobki, inni ludzie, ale człowiekowi ręce opadają jak na to patrzy. Paliwo w Niemczech na dzien dzisiejszy około 50 groszy droższe na litrze niż w Polsce...

małek
@abu dhabi

To jest nic kolego. Tunezja, rok 2013 kurs z Sousse do Port El Kantaoui ok. 4km ciężko było wynegocjować 15 dinarów czyli 30zł. Teheran dwa lata temu paliwo praktycznie za darmo z jednego lotniska na drugie (15km) płacimy ok. 65zł. Polska rok 2014 paliwo 5,50/l ZUS 1100, abonament 500, te same odległośći 14 i 36zł.

ktos tam

I będą pobierać dziś każdy liczy i oglada każdą złotówkę , dla zlotego moze i będzie jechał zdezelowanym szmaciarzem i czekal na niego nawet kilkanaście minut. Jezdzilem w radiu ze wzgorza , troche betonowalem i niech mi nikt nie mówi że tu czy tam jest dobrze. Wszędzie jest upodlajająca godność czlowieka kicha. Jedno jest pewne ze lepiej nie będzie , dlatego ze taksowkarzem moze zostac każdy , to zajęcie dla nic nie umiejacych i dlatego was jest tylu. Proponuje szukać cos innego a nie narzekać ( tylko trzeba coś jeszcze umieć)

obiektywny

Każdy taksówkarz chce jeździć w przyzwoitych stawkach, ale większość klientów to nie interesuje, co widać każdego dnia po ilości zgłoszeń i ilości wykonanych kursów w poszczególnych sieciach. Poszczególne wypowiedzi o swoich zarobkach, nie zmienią ogólnej tendencji rynkowych, tani jeździ coraz częściej - droższy coraz rzadziej. (usunięte przez administratora)

obiektywny 2
@obiektywny

Bo ci taniej jeżdza podbierają klientów tym co jezdza (usunięte przez administratora)

byly

Tez ide do kubla lepi tanio niz wcale z 2.80

TAX
@byly

Co ciekawe to więcej rozklejonych barbakanów po wiosennej promocji niż przed a tak podobno śmigają

do wiktor wektor

Smigasz , paluchami po tablecie jak cie na niego stac ew z konca kolejki na poczatek jak kazdy beton modlac się zeby jakiś idiota wsiadł. Nikt normalnie myslacy nie będzie betonował w czasach dzisiejszych no moze poza emerytowanemi palkami itp. Jeszcze troszku i zjawisko betona zniknie calkowicie z rynku , moze tylko pkp życie im uratuje . Taka jest prawda czy sie komuś podoba czy nie. Takie czasy albo cenę za usługę dostosujesz do potrzeb rynku albo idź sprzedawać precelki z ktorych bedziesz miał wiecej niz z tych 2.30 i 3.50 za km .

dr wiktor wektor
@do wiktor wektor

widzisz właścicielu, nie jestem betonem. jezdżę w normalnej sieci i nie narzekam. A co do tego czy mnie stać na tablet, owszem stać mnie, ale nie potrzebuje takowych udziwnień leszczu. Wystarczy mi porządny laptop ( dla twojej informacji - laptop to taki przenośny komputer )oj bidoku, co ty byś zrobił gdyby nie ta twoja rodzinka pełowska?

@do wiktor wektor

wyraźnie było napisane - gość jeździ w radiu ale na normalnych stawkach. Ty chyba nie kumasz co to beton ?? a po drugie nigdy nie było tylu betonów i nigdy tak szybko jak obecnie nie przybywało kolejnych.

barbulek

jest ruch w promocji wiosennej , uwazam ze po 1,6 na dzien lepiej by sie jezdzilo a lepiej jezdzic tanio niz stac drogo co nie panowie

@barbulek

też tak uważam i od nowego miecha jestem w barbulandii:)

dr wiktor wektor
@barbulek

to jeździj bidoku nawet za darmo, ja tam śmigam w normalnych stawkach 2,3 - 3,5zł i nie narzekam na ruch. ciekawe czy tobie mechanik też tanio auto naprawia? a zus daje ci rabaty co miesiąc?

Zostaw merytoryczną opinię o ICAR - Kraków

• Jak się pracuje w ICAR?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ICAR?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ICAR?

ICAR