Opinie o ICAR w Kraków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ICAR w Kraków

taki sobie

Byłem wczoraj w Katowicach z rodziną.Jechałem do rodziny na wódkę i grilla,więc pojechaliśmy pociągiem.Na dworcu taksówka do Chorzowa/radio-taxi/.Łamanie 10zł,a dalej 3,2i 4,8km.Jest niedziela,więc wiadomo 4,8/km.Przejechaliśmy może 3 lub 4 km i strefa 9,6 za km.Razem kurs 9,67km za 86zł.Mam paragon,sprawdziłem,wszystko się zgadza........to daje do myślenia!

@taki sobie

Kraków noc z soboty na niedzielę godzina ok. 24:00 gość chce z okolic rynku kurs w granicach 15 km - rozwózka w ramach strefy - podaję mu cenę ok 70 zł. Gościa zapowietrzyło chce zapłacić max. 35 zł. za chwilę pojechałem 8 km - gość dał na okrągło 50 zł. Trzeba trzymać ciśnienie i odrzucać g... zlecenia.

2,80/4,20

narzekanie narzekanie ... i nic nie robicie. Odejdźcie do innej sieci i po sprawie a jak gdzie indziej nie umiecie zarabiać to jesteście niewolnikami Icara i macie spory problem.

2,80/4,20

no przy takim myśleniu to na 100% realia się nie zmienią.

pawel

Zgadzam sie z opiniami nie da sie juz zarobic i to kazdy widzi wystarczy przejsc sie wieczorem i zobaczyc ile stoi icarow na kazimierzu czy w centrum i stoja i rozmawiaja bo nie maja zlecen ja juz sie pogodzilem z tym ze trzeba bedzie zrezygnowac i zaczalem kursy robic bo dokladac nie bede a zaczyna sie robic tak jak w barbakanie ze przyjmuja na maxa a zlecen ubywa i stoisz na siodmego w strefie baaa w centrum czy na kazimierzu to na dwudziestego

greg

Przyjmuja ile sie da bo wlasciciel ma 500 zl z ciebie a czy ty bedziesz mial zlecenia i czy cos zarobisz to go nie obchodzi ja sie martwie bo w tym miesiacu nie wiem czy mi starczy na zus, podatek i rachunki na zycie a samochod mam do naprawy i nie mam za co zrobic. Dalo sie zarobic ale pare lat temu jak icar wszedl na rynek a teraz to juz nie, ciezko po oplaceniu rachunkow i zusu nic nie odkladam.

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Przedstawiciel Handlowy
Innovation Bulgaria 2020 Eood

W icar kicha sie zrobila czekacz na zlecenie nieraz nawet ponad godzine potem dostajesz strefe obok i lecisz 4 km a czasem 6 km i wsiada klient i sie okazuje ze jedzie za 9 zl czyli do 2 km a niestety staje sie juz to norma,

2,80/4,20

:) dobre !!! bardzo dobre ... ale jesteś nowy więc masz prawo nie wiedzieć gdzie są stawki jak w moim nicku. Jestem w najstarszej korporacji w mieście ... BETON TAXI :)

co ty

jest juz prawie 5000 licencji a ten zawód ma sie ku końcowi, nie ważne w jakiej sieci jezdzisz, jak nie jesteś emerytem, będzie bardzo ciężko....

@co ty

numery boczne dochodzą do 5000 a nie ilość licencji. Co do ilości zleceń, gdyby nie to, ze 3 największe sieci maja tak nisko ustawione stawki, zew aby zarobić cokolwiek muszą robić 2 razy więcej zleceń niż inni i gospodarują tym samym po (usunięte przez administratora)stawkach 70% zleceń z miasta. Gdyby jeździli po odpowiednich stawkach i średni kurs wychodziłby powiedzmy 30 zł to wystarczyłoby im dziennie 10 zleceń, z których zarobiliby sporo więcej niż obecnie a pozostałymi zleceniami zajęłaby się reszta rynku. 10 zleceń po średnio 30 zł przy średniej kilometrówce ok. 2,5 zł ... do takie sytuacji potrzeba zmiany cen. Jeśli zmniejszy się ilość aut ale nadal będą takie stawki jak teraz to dalej będzie ku... co z tego, że na pojedynczego kierowce przypadku zatrzęsienie zleceń po 2 zł ok kilometra w nocy ?? to bezsens. Potrzeba innych cen.

2,80/4,20

kierowców nie ma aż tak dużo bez mała 4000 licencji w tym część prawie nie jeździ, zleceń jest naprawdę sporo ale stawki są dramatyczne. 2,30/3,50 to powinna być stawka najniższa z możliwych do uzyskania, gdyby po takich stawkach jeździły najtańsze sieci bez dawania jakiejkolwiek zniżki to każdy miałby zarobek. kursy poniżej 20 zł powinny być rzadkością.

Icar2

Tragedia... zeby w środę w nocy było 17 aut na samym Kazimierzu, 14aut na dwóch strefach z Ruczaju.... Oj będzie zabawnie w wakacje. Dajemy sie ruchac dwóm facetom bez mydła!!

barbakan

Ja zawiozę cię za darmo.Nigdy nie byłem na wakacjach więc przynajmniej zobaczę morze.

Icar

Za 500 zawioze!! icarekfrajerek@op.pl napisz obgadamy szczegóły.

bobo

Za ile nad morze/tam i z powrotem konkretnie kolobrzeg/w jeden dzien.Prosze podac konkretna cene i kontakt.Pozdrawiam.

xxxx

Nie !. Proszę powiedzieć że to tylko żart.....1km 1.44 łamanie 4.2. Kurs na lotnisko z centrum 28. No .....ja pierdziele. Bangladesz przy nich bylby lepszy

Słyszeliście już o nowej promocji w Medze ? Niebawem startują z rabatem 20% dla wszystkich, od niedzieli do czwartku w godz. 22.00 - 6.00.

abu dhabi

Jeśli nigdy nie jeździłeś na taksówce to proponuję żebyś zaczął w jakiejś sieci. Poznasz specyfikę tej roboty, poznasz miasto i przede wszystkim ludzi. Jak masz dodatkową robotę to o Icarze zapomnij. Ruch jest tylko wtedy jak są korki bo nikt tam wtedy nie jezdzi. Ja ostatnio za namową kolegi zamówiłem taksówkę z Icara i z os. Wandy w Nowej Hucie, na ul. Teligi na Prokocimiu w godzinach szczytu jechałem równą godzinę. Na zegarze wyszło cos koło 25 zł. Zostawiłem kierowcy ponad 30zł bo chyba więcej mu auto spaliło niż zarobił. To samo tyczy się nocek. Jak inni jezdzą za 3.50/4.20 to oni dymają za 2zł. Wybór sieci pozostawiam Tobie i nic nie sugeruję żeby nie było;)

icar

Na tą chwilę w Krakowie tylko icar.Jeśli nie bardzo zależy ci na kasie a bardziej na pracy w której się nie przemęczysz to jeszcze w grę wchodzi beton albo wawel.Reszta sieci to porażka.Stowarzyszenia to skupisko starych kierowców którzy do końca życia ich nie zmienią nawet jeśli bilans będzie na minusie,barbakan i mega wypadają przy tych samych godzinach 1,5-2 tys obrotu słabiej.Cab ma nabór i można jeździć 3 mies bez abonamentu ale głównie wtedy kiedy u nas brakuje aut i zlecenia przekazują do nich.Jedziesz wtedy po naszej cenie + czasówka 20 zł/godz.Z postoju jeździsz po 2,3 zł/km-dzień i 3,50 zł/km- noc.Zostaje jeszcze 919,które teraz też ma nabór.Tam głównie zlecenia z postojów(mają swoje np.dworzec,carfur),kilkanaście firm i kilka hoteli.Jeśli masz super brykę i układy to możesz spróbować air port.Tam jazda jest co 2 dni,ale jak już siadasz na swoja dniówkę to musisz ciągnąć 18-20 godz non stop.Duży abonament,ale możesz natłuc nawet 15 tys obrotu na miesiąc.Przesr ane natomiast jak padnie bryka albo się rozchorujesz.

@icar

co za marna agitacja ... czytać się nie da. Zapomniał gość o 22 z postojem na dworcu, Mega przy mniejszej ilości aut ma robić 2 koła mniejszy obrót ... co to za bzdura, 19 maja postój także pod szpitalem na Bochenka, Expres z umową na Bonarke, Partner z umową na dzieci niepełnosprawne i stałymi zlecenia oraz rozliczeniem od zleceń. A najlepsze jest to, że Cab i Partner w ostatnim czasie wróciły przestawiły taksometry na 2,30/3,50 zł z 1,80 zł to daje do myślenia.

od niedawna były icar

Icar to najgorszy wybór jakiego można dokonać. Kiedyś owszem dało sie fajnie zarobić póki była rozsądna ilość kierowców, teraz jak jest koło 900 jest tragedia!!Już nawet w sobotę, gdzie ludzie biją się o taxi w pewnych godzinach jest dramat ze względu na poupychane go granic możliwości strefy. Fakt faktem obrót jeszcze zrobisz pod warunkiem,że będziesz dymał z każdego zakątka miasta do centrum,ale przy tych śmiesznych stawkach takie powroty się nie kalkulują!A brak czasówki w dzień to ewenement na skale światową. Kursy na hute trwające 45minut za 19zł, na Kuznice Kołłątajowską 17zł a jedziesz godzine,krótkie kursy po centrum za 8-10zł których jest mnóstwo. Spalasz paliwo,przegrzewasz auto, męczysz się w korkach ZA DARMO!! To będę jezdził wieczorami i w nocy powiesz. Powodzenia życzę. W tygodniu ruch jako taki jest tylko w godzinach szczytu. No bo po co klient ma płacić za stanie w korkach jak pojedzie z Icarkiem frajerkiem za darmoszke! Kończą się korki ruch w tygodniu zamiera, radio miczy aż do rana do następnych korków. Gdzie nie pojedziesz tam wszystko dowalone i albo czekasz 2-3h albo dymasz do centrum zewsząd i tam też czekasz może troche szybciej zejdziesz niż na obrzeżach.

ic
@od niedawna były icar

Może z tymi 2-ma-3-ema godzinami czekania to przesadziłeś ale reszta to niestety święta prawda.

dr wiktor wektor

no zaraz padnę.. następny yntelygent za 2 grosze.. jaka UMOWA O PRACE?? BARANIE! ty prowadzisz WŁASNĄ DZIAŁANOŚC GOSPODARCZĄ, ty płacisz zus i podatek a nie firma icar tobie. to jest umowa miedzy dwoma firmami. no ja piernicze.. jak ma być dobrze jak stado baranów się tam pcha nie mających pojęcia jakiegokolwiek o prowadzeniu własnej działalności?

2,80/4,20

zapewne jako nowy w temacie masz nadzieję, że istnieje radio, które w zamian za abonament da Ci regularną, dobrze kalkulującą się jazdę w cywilizowanych warunkach... niestety takiego radia nie ma. Masz wybór iść do Icara, Megi czy nawet Barbakanu i mieć sporą ilość fatalnych ekonomicznie zleceń z cennikiem nie pozwalającym podciągnąć wynik nawet zleceniami z postoju czy w nocy lub możesz iść do nazwijmy to jednej z mniejszych sieci, która ma cennik zróżnicowany w zależności od pory dnia czy dnia tygodnia, cennik zwłaszcza w nocy sporo wyższy od Icara czy Megi, w ramach abonamentu dostaniesz radio dające raczej małą ilość zleceń z wolnego rynku dlatego większość sieci stara się mieć albo własny postój w atrakcyjnym miejscu albo umowy na firmy dające stałe zlecenia. W jednych radiach jest to jazda z postoju plus czasem radio w innych 50/50 ale w każdej musisz sam sobie wypracować warsztat pracy. Są sieci z takimi postojami, że niektórzy kierowcy u nich olewają radio tylko kręcą z tego postoju. Po uwzględnieniu koszów, paliwo, amortyzacja auta itp . zarobek jest bardzo podobny, w mniejszych sieciach na plus jest fakt, że rocznie robisz nawet 50% mniej kilometrów aniżeli w kołchozach typu Icar czy Mega wiec koszt samochodu rozkłada Ci się na odpowiednio dłuższy czas, obsługa samochodu na warsztatach jest także odpowiednio mniejsza, o paliwie nie wspomnę bo to oczywiste, awarie wynikające z obciążenia samochodu tez wypadają rzadziej bo kilometry inaczej się w czasie rozkładają. Icar i Mega maja przewagę w tym, iż nawet w teoretycznie martwych godzinach maja g... ale jednak zawsze jakieś zlecenia. Tak więc jeśli masz kiepska sytuacje życiową i jesteś w stanie się zgodzić na standard pracy 30 razy w miesiącu po naście godzin w zamian za trochę więcej pieniędzy to Icar lub Mega jeśli jednak chcesz zainwestować w przyzwoity samochód traktując go jako inwestycje na kilka ładnych lat, i interesuje Cię wykręcenie powiedzmy 3 koła w normalnych warunkach to każda inna sieć jeśli taksówka to drugie źródło dochodu dla Ciebie to tylko beton max stawki spory zarobek w weekend, słaby zarobek w tygodniu minimalne koszty.

tax

a u mnie nawet idą WK tylko że mało kto je bierze bo dolot kosztuje a potem może być 10 -12 zeta.i co z tego że klient jest skoro za tą stawkę nikt go przewieźć nie chce.duża część klientów wolała by dostać taryfę i zapłacić kilka złotych więcej niż tracąc czas obdzwaniać kilka sieci.no cóż ale o tym decyduje kilka osób zarządzających tymi sieciami.(usunięte przez administratora).liczy się tylko abonament.góówniane stawki = góówniana jakość usług :)

brednie
@tax

Piszesz bzdury.Przecież klient może zadzwonić do droższej sieci w której na jego jeden kurs waruje 20 taksówkarzy.Kto każe dzwonić klientowi do taniej sieci???!!!

osi
@brednie

bzdury to piszesz ty krakusy to by za zlotowke gonily swinie do warszawy a co dopiero droga taxi jechac ja juz kiedys wyrazilem o was opinie szambo klient jedzie szambowozem bosonogi murzyn(czytaj polak w szczegolnosci krakus) jezdzi bangladeszem i czasem rumunia ale to bardzo rzadko bo za drogo pozdrawiam

dr wiktor wektor
@osi

(usunięte przez administratora) . ja jeżdzę w stawkach 2,30/ 3,5 bez żadnych rabatów i ludzie nie dość że zadowoleni to w 90% napiwek jeszcze zostawiaja, czasami całkiem nie mały. Ale skoro przyzwyczaiłeś swoich klientów do cen takich jakie masz czyli za darmoche, to co się dziwisz ze masz jedno wielkie gó...

niezadowolony

Niestety dobre czasy w icarze sie skonczyly nie ma zlecen a jak sa to za grosze 10zl(usunięte przez administratora)

zadowolony
@niezadowolony

to zmień sieć albo branże. I tobie i mi to na dobre wyjdzie. Nie dziękuj za radę robię to z dobrego serca:)

Zostaw merytoryczną opinię o ICAR - Kraków

• Jak się pracuje w ICAR?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ICAR?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ICAR?

ICAR