Opinie o Polynt Sp. zo. o. w Niepołomice

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Polynt Sp. zo. o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Polynt Sp. zo. o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polynt Sp. zo. o. w Niepołomice

Agnieszka Nowy wpis

W zasadzie to ile operatorów procesu technologicznego firma obecnie zatrudnia w Niepołomicach? Zauważyłam właśnie, że jest ogłoszenie, a z tego co widziałam na forum ktoś ze trzy lata temu pytał o to stanowisko. Nie podali niestety żadnej stawki. Pisali natomiast, że dużym atutem będzie posiadanie uprawnień SEP. Jeśli ma się je na start, wpłyną jakkolwiek na wysokość wynagrodzenia? I co z tą chemią podczas pracy na tym stanowisku, o której pisali? Już nie ma z tym problemów?

Mike Nowy wpis
@Agnieszka

Trudno powiedzieć bo ciągle ktoś się żegna z firmą. W dziale gdzie teraz szukają to chyba z 10-12 ludzi jest, ale też głowy nie daję +1 lider na zmianę,łącznie system 4brygadowy - 3zmiany, może szukają też na innych 2 zakładach. Dopiero jak pojawiają się ogłoszenia to wiadomo że ktoś położył na stół wypowiedzenie albo go kopnęli w (usunięte przez administratora)

Ja jako były pracownik po prawie 12 latach pracy nie mogę powiedzieć nic złego oprócz tego że nie pasowała mi pensja. Praca w chemii - owszem ale do tego mnóstwo kontroli plus środki ochrony osobistej na najwyższym poziomie. Pensja na czas plus nadgodziny, urlop kiedy chcesz itd . Nie wiem skąd tyle dziwnych opini.

JohnyBravo
@Tomek

To może o jakiś inny polynt ci chodziło. Tu piszą o Polynt Composites w Niepołomicach.

Teresa
@Tomek

To jaka była ta pensja, że Ci nie pasowała?

@Teresa

To już sprawa honorowa i informacja między mną a pracodawcą. Pozdrawiam serdecznie

magik
@Tomek

a te kontrole to przeprowadzane są wyrywkowo? przez jakieś zewnętrzne organy nadzoru? inspektorów? i czy w ogóle to są kontrole? ...z pensją nie na czas to się jeszcze nie spotkałem w żadnej z firm na etacie, z urlopami różnie też bywało. Tragicznie nie jest ale tak różowo też nie. Odnoszę wrażenie że pisane są tu pochwalne opinie na zamówienie, i raczej nie przez pracowników. Ludzie rzadko mają zwyczaj pisać pochwały, nawet jak są zadowoleni. tak już jest. Poza tym widzę imiona kobiet wśród znawców tematu a wiadomo że ani na produkcji, kontroli jakości, czy UR kobiety nie pracują. Ile czekałeś na podwyżke kilka % ?, a może w ogóle się jej nie doczekałeś? 12 lat jednej firmie to całkiem sporo - szacun za cierpliwość. Pracowałeś na tym samym stanowisku przez tyle lat?

Lidia
@magik

To przepraszam, to nie ma wypłat na czas czy o coś innego ci chodziło? Jeśli są niewypłacalni to chciałabym wiedzieć, najlepiej jak najszybciej. Proszę o info.

magik
@Lidia

"....z pensją nie na czas to się jeszcze nie spotkałem w żadnej z firm na etacie" - więc chyba coś przekręcasz. To się chyba nie zdarza żeby pracodawca mógł nie wypłacać czy opóźniać wypłatę wynagrodzenia . Może kiedyś w jakiś małych firmach zatrudniających na czarno. Byłoby to poważne wykroczenie. Chodziło o to że nie wpadłbym na pomysł żeby przedstawiać że jest to "mocna strona" :) Pozdrawiam

Agnieszka
@magik

A pracujesz może jeszcze? Ciekawa jestem jak do teraz warunki zatrudnienia mogłyby się zmienić. Pojawiło się może coś nowego po mocnej lub słabej stronie? Padła wzmianka także o UR, jak obecnie rozkładają się proporcje na produkcji względem tego?

[x]
@Agnieszka

warunki są coraz gorsze z roku na rok, coraz większe tempo pracy i bałagan organizacyjny, brak komunikacji pomiędzy działami czy nawet pomiędzy pracownikami a przełożonymi, wszędzie smr*d, nie tylko styren ale inne jeszcze bardziej niebezpieczne substancje, nieprzyjemne podejście kadry kierowniczej do pracowników szeregowych -model zachowań ludzkich żywcem wzięty z (usunięte przez administratora) zwierzęcego Orwella. Podwyżki wynagrodzeń kilkukrotnie niższe od inflacji. Mocne strony: to dosyć długie umowy o prace np. 2lata, możliwość przedłużenia na czas nieokreślony jak ktoś się sprawdzi lub chociaż nie będzie wobec niego poważniejszych zastrzeżeń. Przestrzeganie podstawowych praw pracowniczych wynikających z kodeksu pracy. ... czy twoja ciekawość została zaspokojona? ;) btw Agnieszka: Reprezentujesz dyrekcje na forum? Może jesteś z zewnętrznej firmy PR? Szukasz pracy na produkcji ?

Agnieszka Nowy wpis

Czyli to znak, że tutaj w firmie jest jednak o czym pamiętać nawet po odejściu? Co do wcześniejszych pytań odnośnie poszukiwania pracy tak ale nie dla siebie. ;p Czyli na dzień dzisiejszy na te produkcję warto na te dwa lata się załapać i zobaczyć co czas pokaże? Ty na niej jesteś obecnie skoro wciąż się zatrudniasz?

[x] Nowy wpis
@Agnieszka

jeśli zajmujesz się tym zawodowo to przeciwnie, to lepsze miejsce do szukania kandydatów wśród pracowników niż dla kandydatów co np. pokazuje rotacja. na rok czy dwa lata owszem jak ktoś nie ma nic czy szuka pierwszej w życiu pracy, gorzej jak kusi się obietnicami gór złota czy innych sukcesów kogoś pracującego już gdzie indziej a później są rozczarowania Różne uroki i smaczki były tu już opisywane Jak chcesz poznać wiarygodne opinie to chyba lepiej je zdobyć bezpośrednio prywatnymi kanałami np. od byłych pracowników. Tu każdy może udawać kogoś innego zależnie od potrzeb.

Alex

Jak wygląda atmosfera oraz na jakie zarobki można liczyć w dziale zakupów? Czy już zakończono rekrutację?

Grzegorz

Witam, ile mogą mi na rozmowie o pracę zaproponować jako technik napraw z uprawnieniami na wózek widłowy?

Janusz
@Grzegorz

A na ile byś w sumie liczył? Jakieś doświadczenie już masz? Gdzie pracowałeś?

Nino
@Grzegorz

A było jakieś ogłoszenie? Pewnie znowu ktoś odchodzi.

Agnieszka
@Nino

Jeśli faktycznie to z powodu czyjegoś odejścia to tym bardziej warunki powinno coraz lepsze proponować? Bo raczej jakiś powód co do tego powinien być. Czyli to nie tak, że firma kogoś mogłaby poprosić o odejście? Sami to robią?

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie Polynt Sp. zo. o.? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Niepołomice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Specjalista ds. Planowania
Niepołomice
Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A.

Witam, chciałbym zapytać czy w firmie Polynt Sp. z o. o. w Niepołomicach warto podjąć pracę na magazynie. Pozdrawiam! :)

iii
@Nowy

nie warto.

Bolesław

witam. Może ktoś tu coś wie stanowisku operatora procesu technologicznego. Czy to nowo utworzone stanowisko czy ktoś zrezygnował lub może kogoś zwolnili? Jak częsty jest kontakt z niebezpiecznymi czy rakotwórczymi substancjami? Jakiego wynagrodzenia można oczekiwać i czy rośnie wraz ze stażem pracy? Jaka jest atmosfera pracy i relacje z kadrą kierowniczą? Jakie jest tempo pracy?

Brutus
@Bolesław

To stanowisko jest cały czas, ludzie zaczęli po latach odchodzić, sporo chemii, każdego dnia odważasz środki niebezpieczne rakotwórcze itp. co raz więcej produkować i więcej..place takie same, nowy dostaje tyle co reszta,stąd oburzenie starych pracowników,dyrektorzy nie szanują pracowników, twierdzą że znajdą nowych jednak coraz trudniej jak widać ..

tak to wygląda
@Brutus

Oburzenie starych pracowników? Wiek czy doświadczenie chyba nie są dla pracodawcy atutem pracownika produkcyjnego gdzie większość stanowi praca fizyczna i wydajność takiego pracownika z wiekiem spada. produkcja to nie gabinet lekarski czy kancelaria adwokacka. Wcale nie jest tak trudno kogoś znaleźć i to na wszystkie stanowiska w tej firmie o ile nie potrzeba natychmiast i oferuje się wynagrodzenie zbliżone do średniej krajowej a nie minimalnej a z tym w polyncie nie ma problemu. Co do szkodliwości zdrowia to mało którego z pracowników to interesuje. Problemy zdrowotne związane z narażeniem na chemie jeżeli się pojawiają to po dłuższym czasie i w praktyce nie sposób praktycznie udowodnić ich przyczyny np. w sądzie . Rotacja pracowników jest teraz na pewno wyższa niż kilka lat temu ale dalej na akceptowalnym poziomie. Co do tempa pracy to wiadomo że zarząd chce mieć coraz większe zyski, taki jest jego cel, ale pewnych granic się nie przeskoczy i to nie tylko kwestia wytrzymałości ludzi ale jeszcze możliwości technicznych. Praca w takiej firmie ma sporo minusów ale plusy przecież też są. Ja bym ją ocenił na * * *

Kandydatka

Witam. Chciałam zapytać o pracę w kontroli jakości w laboratorium. Jakie są warunki ? Możliwe zarobki ? Czy praca jest zmianowa ? Jakiego doświadczenia pracodawca oczekuje?

Zadowolony

Wspaniała firma. Polecam.

Marcel

Oczywiste jest to, że firma dobra i dobry pracodawca więc jest wymagający, ale z pewnością warto próbować.

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Polynt Sp. zo. o.?

0x0

zazwyczaj tak, na wyższe stanowiska mogą być rozmowy wieloetapowe i spotkanie z Włochami

Natalia

Napiszecie jak przebiega rozmowa rekrutacyjna? Jakie pytania mogą się pojawić i na co się przygotować? Dzięki.

andrzej
@Natalia

standardowo, jak wpiszesz w google o co pytają na rozmowach, to będzie właśnie to. mocne strony, słabe, czytanka po angielsku i co zrozumiałaś itp. pozdrawiam i nie polecam

Filip

Firma ma bardzo dobre opinie ale zastanawiam się dlaczego nikt tu nie pisze?

marzena
@Filip

Bo ktoś pracujący kiedyś napisał o firmie i go zwolnili...więc zapewne czytają i kontrolują to

wyznanie_weterana
@Filip

....kiepskie warunki pracy i atmosfera, przedmiotowe traktowanie pracowników np. możesz usłyszeć od swojego przełożonego teksty np. że masz "skakać na jednej nodze" (czyli pracować szybciej) "ogarnij się" albo "kolejka chętnych na twoje miejsce" ale jak się uda znaleźć inną prace i potrzebujesz skrócić czas wypowiedzenia to już się okazuje że jak to? dlaczego? i nagle okazuje się że jest problem Wszystko do zrobienia na wczoraj, spieszysz się ciągle po czym okazuje się że to co robiłeś przez pół dnia nie ma żadnego sensu bo ktoś na wysokim stanowisku podjął złą decyzje i trzeba robić od nowa, jeszcze szybciej żeby zdążyć przed wysyłką, op....l możesz dostać tylko Ty że za wolno robisz zarobki przeciętne, jak wszędzie w strefie 2,5tys. na rękę na początek, po kilku latach do 3tys. można dojść, w zakładzie żywic gdzie praca jest na 3 zmiany podobno trochę więcej, żelkoty podobnie, na stanowiskach specjalistów np. laboranci i automatycy pewnie z tysiak więcej, kierownicy pewnie z 2tys. więcej. z tą atmosferą to też dosłownie - ostra chemia organiczna, zgadza się, pracodawca daje środki ochrony i hale są wentylowane, bo tego wymaga prawo ale nie oszukujmy się że chodzi bardziej o wymogi formalne przecież całe ciało i skóra oddycha, robiąc codziennie przesiąkasz styrenem i innymi toksykaliami na wylot, poza tym robienie cały dzień dusznej w masce jest uciążliwe. Robione są co roku badania narażenia, sam widziałem osobiście kiedyś na hali jak gościu włożył wężyk od pochłaniacza do kubełka ze styrenem, oczywiście w wynikach badań nie zostały przekroczone żadne normy Nie wiem czy warto tak się zajeżdżać i narażać swoje zdrowie, życie to nie tylko wypłata pod koniec miesiąca. dlatego po latach podziękowałem. Nie piszę tego żeby kogoś hejtować czy się mścić, tylko jak widzę pojawiające się co kilka miesięcy ogłoszenia w których pisze się o wspaniałych warunkach pracy, atrakcyjnych wynagrodzeniach,... to poczułem się zobowiązany, bo w ogłoszeniach o prace powinno jednak pisać się prawdę a nie tylko reklamować się żeby zgromadzić stos CV.

teżbyłem
@wyznanie_weterana

niesamowicie prawdziwie to opisałeś. zwłaszcza że robisz coś pół dnia a potem na górze zmiana planów, albo cysterna nie pojawiła się i nikt nie raczył poinformować... biegać robić szybko, rekord, szybciej, więcej...

Aleksander
@teżbyłem

Są jakieś zalety pracy w tej firmie? Wynagrodzenie, premie, benefity?

goblin
@Aleksander

Aleksander, są, umowa o prace a nie o dzieło czy zlecenie. Regularnie wypłacane wynagrodzenie bez opóźnień, ubezpieczenie i karta w prywatnej sieci przychodni.

qwerty

Pisanie na publicznych forach o tym co się dzieje wewnątrz firmy nie jest dobrym pomysłem. Jeden pracownik już się kiedyś o tym przekonał. Z wysokości swojego wynagrodzenia to się zwierza urzędowi skarbowemu, na pewno też nie jest w interesie firmy żeby to wynagrodzenie było wysokie. Buduj swoje prywatne sieci kontaktów, zdobywaj informacje jeżeli czasem znajdziesz się chętnych do dzielenia się nimi, wymieniaj je na inne informacje a z czasem może kiedyś będziesz coś wiedział. ...swoją drogą to czytając niektóre posty można się po treści domyślać ich autorów, ...i zawsze Pamiętaj że Wielki Brat Patrzy :)

Wojteek
@qwerty

nie do końca się zgodzę, jeśli coś w firmie jest nie tak, jakieś specyficzne traktowanie lub zła atmosfera, to po to jest ten portal, żeby poczytać, dowiedzieć się. Czasem błaha rzecz decyduje o atmosferze. Co do zarobków to nikt nie napisze, a na rozmowie przecież można się dowiedzieć jaką kwotę oferują. Jedynie w laboratorium polynt jest miła atmosfera...

@Wojteek

@Wojteek Forum istnieje po to, aby każdy zainteresowany pracą w Polynt mógł uzyskać jak najwięcej informacji. Napisz chociaż, w jakim przedziale mieści się wynagrodzenie w tej firmie?

goblin
@Wojteek

Wojtek, nikt z pracujących nie będzie opisywał z detalami konkretnych sytuacji i pewnych "specyficznych" zachowań niektórych managerów bo się ujawni i go wywalą. Nick, działem jakości zarządza Pani a nie żaden Pan kierownik i jest to faktycznie chyba jedyny dobrze zorganizowany dział. Zarządzanie produkcją leży i kwiczy. Zarządcy chcą bić rekordy wydajności i produkowanych ilości przy możliwie najniższych kosztach i krótkim czasie, snują nierealne plany których nie są w stanie później zrealizować, są przekonani że tempem pracy da się zastąpić jej dobrą organizacje. Zarządzanie to na pewno trudna sztuka, trzeba mieć do tego umiejętności, talent a przede wzystkim być odpowiedzialnym za zespół. Ze świecą takich ludzi szukać..... Pewność siebie czy arogancja i umiejętność wskazania winnego w razie problemów to zdecydowanie za mało. Efekt to ciągłe nieporozumienia, wykonywanie pracy od nowa o czym już ktoś pisał, no i hahaha ...oczywiście szukanie winowajców. Sytuacja na rynku pracy się w ostatnich latach poprawiła i jak komuś pojawia się czasem możliwość to zmienia pracodawce. Po ciągle pojawiających się ogłoszeniach widać gdzie, w których działach na okrągło szuka się ludzi na miejsce tych którzy odeszli a nawet jak często odchodzą.

Zgon

Witam, w związku z pojawieniem się oferty pracy: specjalista kontroli jakości, chciałbym się zapytać jak wygląda praca w tym dziale? Na jakie zarobki można liczyć, i jaka panuje atmosfera w laboratorium? Czy jest to praca zmianowa? Jakie jest tempo pracy i czy trzeba pracę do domu zabierać jak się nie wyrobimy z czasem?

@Zgon

Właśnie chciałam zapytać dokładnie o te same kwestie - uprzedziłeś mnie. Musimy teraz poczekać na odpowiedzi od innych. A masz już jakieś doświadczenia na analogicznym stanowisku?

@Natalia

Dział lab i kontroli jakości prócz Pani dyrektor tworzą sami faceci. Zmiany jakieś tam są czasem trzeba przyjść w sobotę. Na waszym miejscu pisałbym CV pogadać nie zaszkodzi. Pracuje w tej firmie... odkąd powstała, i praca w dziale o który pytacie jest ok. Jest kilka nowych osób wyluzowany kierownik który nie będzie robił problemow z byle czego i Pani dyrektor czy manager... nie ważne, w każdym razie walczy o swoich jak lwica i włos z głowy pod jej skrzydłami wam nie spadnie.

papiloty

Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej do działu jakości. Moje wrażenia po rozmowie bardzo pozytywne. Pytania typowe Hr'owskie. Dużo o doświadczenie, plany i motywacje do pracy. Potem krótkie sprawdzenie angielskiego. Generalnie treściwie i konkretnie. Najważniejsze dla mnie było to, że obydwie Panie były świetnie przygotowane i bez problemu odpowiadały na pytania dotyczące zatrudnienia/stanowiska. Dobrze przedstawiły zasady zatrudnienia i obowiązki. Wszystko było dla mnie jasne i klarowne. Brakowało mi jedynie podania wprost stawki jaka była przewidziana na to stanowisko, ale raczej mało która firma podaje wprost budżet na poszukiwane stanowisko. Odniosłem wrażenie, że w firmie panuje rodzinna i miła atmosfera. Pracy nie dostałem, ale na podstawie pierwszego wrażenia polecam.

Kinga

Jak wygląda praca na stanowisku specjalisty ds. Jakości? Jakich pieniążków można się spodziewać i obowiązków?

Jolanta

@Szybki, mógłbyś rozwinąć swoją opinię o firmie? Co spowodowało, że Twoja współpraca z pracodawcą trwała tylko trzy miesiące? Każda informacja na temat warunków zatrudnienia i wynagrodzenia pomoże innym użytkownikom forum w podjęciu decyzji o aplikacji. Aktualnie firma szuka pracowników produkcyjno-magazynowych i oferuje pracę w stabilnej, dynamicznie rozwijającej się międzynarodowej firmie, atrakcyjne wynagrodzenie oraz pakiet benefitów.

Szybki

Robiłem 3 miesiące.Szkoda gadać

Jolanta

@Smutas, piszesz, że wynagrodzenie nie jest satysfakcjonujące, ale czy można je negocjować? Czy jest szansa na podwyżkę lub ekstra płatne nadgodziny? Firmie na pewno zależy na dobrych pracownikach, a nic tak nie motywuje pracownika jak dobre zarobki. Może spokojna rozmowa z przełożonym mogłaby poprawić warunki zatrudnienia? Co o tym myślisz?

rybak
@Jolanta

mówimy a pensji a Pani o nadgodzinach.. nie sztuką jest przerobić 220 h co miesiąc żeby zarobić... a nadgodziny są tylko dla wybranych, z pominięciem kodeksu pracy ( przerwa od pracy itp ), wszystko zależy od jednego człowieka, pana M.

Balbi
@Jolanta

Jak się zacznie negocjować wynagrodzenie to można skończyć w ogóle bez pracy raczej nie doradzam.

Iwan
@Jolanta

Firmie zależy na obrotach. Starzy pracownicy jak ja uciekają. Młodzi nie garną się do pracy.

metylofenidat
@Balbi

Balbi, wynagrodzenie negocjuje się podczas rozmowy kwalifikacyjnej, podczas samego procesu rekrutacji nie mówi się za wiele i zbyt szczerze o swoich oczekiwaniach :) , najzwyczajniej osłabia to pozycje negocjacyjną a oszczędza jedynie czas rekruterów, ...rekruterów - nie twój :) Po podpisaniu umowy nie wynegocjujesz już niczego, a już na pewno nie w polyncie :D

Jolanta

Firma Polynt szuka pracowników na stanowisko elektryk, mechanik i pracownik produkcyjno-magazynowy, o którym właśnie @Miki wspominasz. Należy mieć uprawnienia na wózki widłowe i uprawnienia SEP. Czy mógłbyś napisać więcej informacji o warunkach zatrudnienia? Jakiego rodzaju umowy są proponowane pracownikom? Można liczyć na stabilne zatrudnienie i kontrakty długoterminowe? Podziel się swoim doświadczeniem. Pomożesz innym osobom szukającym pracy.

Szymek
@Jolanta

Firma jest ponad 10 lat i nagle szuka..sporo ludzi odchodzi stąd te poszukiwania. na początku zarabiali spore pieniądze, ale to utknęło w miejscu.. podwyżka 300 łącznie za 10 lat? zarząd polski rujnuje ten zakład, za chwilę zacznie wszystko padać, bo niema czasu na remont... potrzebują ludzi z SEP najlepiej wszystkie grupy, wózki widłowe,i najlepiej po szkole chemicznej lub z doświadczeniem z branży. czyli chcą kogoś wartego kupę kasy, wyszkolonego, żeby stał się tanim pracownikiem włoskiej korporacji...Pani Jolanta strasznie ich broni, pracuje pani tam czy może płacą Pani za to? w tamtym roku pracował chłopak, po 3 miesiącach nie przedłużyli mu umowy choć był dobry, sprawdzał się. a szukali w jego miejsce, choć nie było chętnych..

Zostaw merytoryczną opinię o Polynt Sp. zo. o. - Niepołomice

• Jak się pracuje w Polynt Sp. zo. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Polynt Sp. zo. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

Polynt Sp. zo. o.