Lexius

Kalisz

Opinie o Lexius

kochanek 2010-12-08 08:07:51
Lexius, firma kiedyś może dobra teraz z leżąca księgowością żałosną obsługą prawną. Biorą tylko 100% sprawy, Jak klient dopomina się o swoje to tu cytuję "stać mnie na to aby pana nie obsługiwać". O zeznania roczne człowiek prosi się miesiącami, zapominają wystawić faktur, a jak wystawią jedną roczną (na kilka tys) to się dziwią dlaczego człowiek od razu nie zaplaci...
Jan Kliber współwłaściciel firmy Lexius sp.j. 2012-08-22 00:31:59
Przeglądając Internet przez przypadek trafiłem na wypowiedź z przed dwóch lat osoby szkalującej moją firmę ukrywającej się pod ksywą \"kochanek\" . Wypowiedź zawiera stek pomówień i nieprawdziwości:
Po pierwsze księgowość nie leży tylko rozwija się dynamicznie w 2010 obsługiwaliśmy 80 firm aktualnie w połowie 2012 już 130 firm, a do końca roku będzie to na pewno ponad 150 firm. Po drugie żałosna obsługa prawna rozwinęła się i zamiast jednego radcy prawnego aktualnie naszych klientów odsługuje 3 radców prawnych, 4 aplikantów i 2 aplikantów adwokackich oraz 7 prawników i mimo, że pracujemy pełną parą nie możemy się opędzić od klientów - tak są zdegustowani naszymi działaniami.
Po trzecie tak \"źle obsługujemy klientów\", że jesteśmy aktualnie największa firmą w branży windykacyjnej w środkowej Polsce, a European Business Awards w 2011 wybrała firmę Lexius sp. j na reprezentanta Polski (do grona 400 najlepszych firm w Unii Europejskiej) do prestiżowej europejskiej biznesowej nagrody Ruban d\'Honneur w kategorii \"Ukierunkowanie na klienta\". W wieloletniej historii firma Lexius sp. j. jest jedyna polską firmą prawna i windykacyjna, która dostąpiła tego zaszczytu.
Po czwarte firma Lexius sp. j. od 2005 corocznie otrzymuje tytuł Przedsiębiorstwa Fair Play i jest jedyną firmą w Polsce w branży pranej i windykacyjne, która może się tym poszczycić.
Po piąte firma Lexius sp. j. jest tak beznadziejna, ze Regionalna Izba Gospodarcza W Kaliszu musiała w roku 2010 przyznać właścicielom tej firmy tytuł Przedsiębiorców Roku 2010.
Po szóste nie jest prawdą, że komukolwiek i kiedykolwiek wystawialiśmy faktury roczne na koniec roku.
Po siódme gdybyśmy zapomnieli komuś wystawić faktury i wystawili ją komuś później to tylko dla niego lepiej, gdyż za coś co zrobiliśmy zapłaciłby później - a to chyba korzyść dla niego. Tak wiec mamy tu do czynienia z wypowiedzią kogoś kto ma złą wolę i nie wie co pisze, a o firmie Lexius sp. j. nic nie wie lub jej zazdrości.
były pracownik i klient jednocześnie 2012-12-11 15:41:30
Nie mogę się zgodzić z wypowiedzią pana "kochanka". Pracując w tej firmie dłuższy okres wiele się nauczyłem na różnych płaszczyznach.
Nieprawdą jest szkalowanie klientów oraz lekceważące podejście do nich. Pamiętajmy, że branża prawno-windykacyjno-księgowa od zawsze musi działać: a) ostrożnie, b) dokładnie, c) z poszanowaniem dobrych obyczajów i litery prawa.
Być może "kochanek" chciałby aby w sprawach klientów jeździli panowie "bez szyi" i z łomem w dłoni ale ta droga prowadzi jedynie do ciupy.
Byłem również klientem firmy w sprawach z zakresu doradztwa prawnego i klientem księgowym. w tej kwestii nie mam nic do zarzucenia-podobnie jak kilkoro moich znajomych, którym poleciłem firmę Lexius.
To, że czasem klient odzyskane nalezności dostanie tydzień później-to się zdarza-przy tej ilości spraw to nic dziwnego. to, że czasem klient rozliczenie roczne dostanie nie w styczniu a w marcu-kogo to obchodzi skoro jest na czas i jeszcze sami zawożą do US. porównajcie czy takie windykacyjne giganty jak KRUK czy KACZMARSKI wszystko wyprowadzają na czas... czy inne biura księgowe zrobią wszystko na czas?
ponownie zaznaczę- w tej branży często pośpiech nie jest wskazany-chyba że ktoś chce mieć rozliczenie na odpieprz a sprawę prawną czy windykacyjną chce przegrać.
a faktury roczne? no sorry ale jeśli w trakcie obsługi klient wyraża wolę na wystawienie faktury za cały rok zamiast comiesięcznej bo mu tak wygodniej.
Zatory pojawiają się w każdej firmie, każdej branży, na całym świecie. Pokażcie mi choć jedną firmę, która wg pierwszego opiniodawcy ma wszystko poukładane na cito i do czego nie można się doczepić.
Regularne kontrole z inspekcji pracy, urzędu skarbowego itp. w różnych odstępach czasu pokazują, że nie ma się do czego przyczepić.
Proponuję panu "kochankowi" otworzyć firmę z tej samej branży, zatrudnić nie ponad 30 osób, a tylko 3-4 i brać nie setki a kilka spraw miesięcznie i dać radę wszystko obrobić i dopilnować.
Trochę obiektywizmu i konstruktywnego myślenia życzę wszystkim.
gg 2015-03-26 08:35:43
bezskuteczni, przereklamowani; nie polecam
mam 2015-04-29 09:52:06
Witam , nie polecam , kłamią nie zajmują się sprawami powierzonymi KŁAMCZUCHY
galon 2016-04-19 19:10:14
jeśli akurat tutaj w lexiusie chcesz się odbić to niekoniecznie przyznam Ci szczerze mmusi to być dobry pomysl. Częstto ludzie zwyczajnie nie dają tutaj rady. Ale kto wie, może będze wyjatkowy... powodzenia
były długoletni pracownik 2016-11-09 21:33:15
Nie wiem kim jesteś "galon" ale to co napisałeś świadczy tylko o jednym, że nigdy nie pracowałeś w tej firmie. "Często ludzie nie dają tutaj rady" - ktoś kto jest lub był pracownikiem nigdy czegoś takiego by nie napisał. Po co ten bzdurny tekst ... no chyba, że jesteś z konkurencji. To by wszystko wyjaśniało.
Zostaw swoją opinię o Lexius - Kalisz
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Lexius