MWM Brzesko

Brzesko

Opinie o MWM Brzesko

Jan 2016-07-05 22:42:54
Ciekawe, czy panowie K. wraz z przyległościami podpadają pod to:
Jak na razie, z powodu działalności pana RST i obecnego "dyrektora", oraz panów udziałowców mamy tylko straty...
PW 2016-07-12 00:27:17
Jedz do Bochni lub Niepolomic czy nawet Kłaja i tam szukaj pracy jeśli jesteś spawaczem czy frezerem tokarzem.MWM padnie.Jest to kwestią czasu.Uwierz mi że wyżej wymienionych miastach zarobisz 2 razy więcej na starcie niż pracownik z 25 letnim stażem w MWM.
Jan 2016-07-19 21:41:26
Tak samo podbije rynek jak i PDSami. MWM opracuje i wyprodukuje a bracia K. zgarną całą kasę.
OBsertator 2016-07-31 19:03:14
NA dzien dzisiejszy Zakład zgłosił upadłość likwidacyjna pracownicy czekają na polowe wyplaty za czerwiec wypłate za lipiec o nadgodzinach nie wspominając
majkel 2016-07-31 21:49:26
nic niespodziewanego, ta firma chyliła się ku upadkowi od wielu miesięcy jeśli nie lat.
gość 2016-08-31 06:58:44
Syndyk w firmie ale dalej produkcja jest normalnie
Abbas 2016-08-31 13:12:35
Ależ oczywiście że istnieje. Tyle, że jest w upadłości likwidacyjnej.
Gość 2016-09-01 07:06:07
Syndyk to potwierdził że się uprawomocniło
dązyc bedą do sprzedaży zakładu
ja 2016-09-01 11:01:31
dosc juz tych pseldo kierownikow w tym zakladzie
zaskoczony 2016-09-01 15:16:28
Widzę że macie bardzo dużo zajęć skoro w czasie pracy siedzicie na forum... pogratulować nastawienia do pracy :)
Abbas 2016-09-06 13:40:16
Tak, jestem pewien
asd 2016-09-09 18:04:07
Ej czy to prawda że MWM splajtował i zwolniono 200 osób ?
saxzq 2016-09-09 19:32:51
człowieku podobno mwm zwolnił 200 osób i jest w likwidacji całe brzesko o tym mówi a ty wyskakujesz z jakas oferta pracy ? jaja se robisz ?
aaa 2016-09-09 19:59:44
Masz niesprawdzone informacje, w MWM Brzesko zamiast zwolnień rusza rekrutacja - jest to bardzo dobry zakład do nauki zawodu...
Obserwator 2016-09-12 21:22:13
Tak firma w upadłości.W Brzesku głośno o tym było mówione.Jaką trzeba być osobą żeby szukać pracy w firmie która jest w upadłości.Oddaje robote dla innych firm.Firma ma wielkie długi więc robi się upadłość i długi znikają.Taki to prawny kruczek jest.
Co do zarobków.Jak ktoś chce zarabiać 2 tys zł brutto czyli 1460 na rękę.Płatne w dwóch ratach to śmiało.Wysyłać CV i robić z siebie jelenia.
Wiem o Wszystkim 2016-09-12 22:10:47
Prezes ? Prezes nie ma nic do powiedzenia dyletancie. Syndyk zarządza masa upadłości i to jemu są podlegli pracownicy. Właśnie ze względu na to, że w MwM pracowało zbyt wielu mądrali spółka padła. Zamiast pracować, same intrygi. Dobrze, że nikt nie dba o takich ludzi jak Ty. Nic nie wiesz o spółce więc zamknij gębę i rób co.do Ciebie należy, albo wypad niech Twoje umiejętności zweryfikuje rynek. Zapewniam, że długo nigdzie nie zagrzejesz miejsca.
Frezer ale już nie w MWM 2016-09-14 14:14:04
Co za propagande siejesz.Zarobki bardzo niskie płacone w dwóch ratach.Fachowiec z 20 letnim doświadczeniem frezer czy spawacz zarabiają po 1800 zł na rękę.Czy to jest zarobek godny fachowca ?.W biedronce na kasie więcej zarabiają.
Podejrzewam że jesteś osobą z biura która tu wypisuje propagandowe posty.
asd 2016-09-14 19:22:12
Krótko żyjesz chłopcze na tym świecie i jeszcze dużo rzeczy nie widziałeś ale zobaczysz w które nie wierzysz ale jak cię spotkają to uwierzysz. W to że można w MWM zarabiać marne grosze też uwierzysz, zatrudnij się tam.
zdenerwowany 2016-09-15 17:13:46
Jak czytam takie wpisy jak twój to utwierdzam się w 100% iż jesteś płatnym klakierem z biur MWM który ma płacone od posta albo jakimś dzieciakiem który czytam na forach tylko 2 ostatnie wpisy i pyta się czy wypłata jest terminowa. Otóż dzieciaku po gimnazjum ludzie piszą iż wypłata to 1800zł brutto dla pracownika z 20 letnim doświadczeniem płacona w 2ch ratach. Ile trzeba takie rzeczy razy powtarzać by trafiło to do twojej i innych głów ?
Peace 2016-09-15 21:39:49
Ludzie, czy wy tego nie kumacie ? To nie "płatni klakierzy", lecz najprawdopodobniej ludzie z Go Work. Widzą, co Was kole w oczy i się cieszą, bo wpisami osiągają to na czym im najbardziej zależy, czyli ilość wpisów. Zajmijcie się sobą serio. Dajcie spokój MwM. Pozwólcie ludziom robić swoje. MwM potrzebuje tak jak każda firma: spokoju, klientów, zamówień, uczciwych pracowników. Poza tym chyba oprócz pracy macie rodziny, zajmijcie się nimi. Życzę tej firmie i jej pracownikom, tym którzy o nią walczą swą ciężką pracą, wszystkiego najlepszego. Wkrótce 15 urodziny tej firmy, oby przyniosły dla niej przełomowe rozwiązania.
aaa 2016-09-16 10:15:35
Jak się widzi że dalej jest [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i te same osoby rządzą zakładem co do takiego stanu doprowadziły
to trudno siedzieć cicho
Zygmunt 2016-09-16 21:50:35
Amen kolego, ale widzę że rzeczywiście ktoś usuwa posty, napisałem kilka dni temu podobne informacje do Twoich i "pyk" postu już nie ma. Zastanawia mnie tylko co za błazny piszą o dobrych pensjach, terminowości i dobrej kondycji firmy ? Kiedyś jak to nazwałeś "określona grupa sprawdzonych umysłowych" miała takie powiedzenie "Ciepła i pieniędzy w tej firmie nie było i nie będzie...".
Był okres dobry gdzie pracy było dużo i można było dorobić do pensji, ale niestety ten dorobek został przejedzony ( nie będę pisał liter i pseudonimów każdy wie o kogo chodzi), gwoździem do trumny było odejście Pana który sprawował kiedyś funkcję "Główny specjalista do spraw planowania produkcji"
i ogarniał robotę (wiadome kogo), dzięki temu firma funkcjonowała w miarę OK.
Mama nadzieję ze uda się uzdrowić sytuację, szkoda by było firmy i załogi.
aaa 2016-09-17 10:42:49
Zarobki są bez szału, jedynie jest możliwość "dorobić" po godzinach, mino upadłości zakład wystawił ogłoszenie na zatrudnienie pracowników na obróbkę skrawaniem, z możliwością nauczenia zawodu od zera, duży plus:) oby ta firma się podniosła - ma ogromny potencjał, zgraną ekipę(z małymi wyjątkami) oraz mimo różnych problemów finansowych od jakiegoś czasu praca wraca do normalności i nawet dobrze się tu pracuję. Pozdrawiam
Zygmunt 2016-09-17 18:55:06
....spokojnie 5 tyś brutto dają na początek tylko ze na 2,5 mieś.
Zygmunt 2016-09-18 13:42:19
Każdy może tyle dostać, to jest na początek oczywiście, potem dają ~ 10 tyś bruto i auto służbowe - co prawda tylko Skodę Octavię ale zawsze to coś. Wynagrodzenie zależy od umiejętności i pracowitości, jak się wykazujesz to masz co 3 miesiące podwyżki. Z okazji okrągłej rocznicy firmy możesz dostać medal, z okazji barbórki czapkę górniczą i deputat węglowy poza tym są szkolenia i wycieczki integracyjne. Premie kwartalne są oczywistością.
ja 2016-09-18 14:03:36
zoska zygmunt tu nie pracuje on tylko robi zamieszanie, a ogolnie jak ktos ma mniejszy staz niz 30lat w tej firmie niech sie tu nie wypowiada
Zygmunt 2016-09-18 23:28:40
Dla niekumatych - to był sarkazm, odpowiedź dla tych osłów co piszą że w firmie jest dobrze....
Zenon 2016-09-19 00:51:10
MWM istnieje raptem od 2001 roku. Trudno więc mieć większy staż, niż te 15 lat i 8 miesięcy. I faktycznie, syndyk co prawda jest, ale wszystko na razie po staremu. Niektórzy pracują, niektórzy się obijają. Ci, co się umieją najbardziej obijać, mają najlepszą kasę. Tutaj kompetencje nie mają znaczenia. Gdyby miały to trzeba by zwolnić dyrektorów (byłych i obecnego ), dział marketingu (w całości), managerów (wszystkich) i jeszcze paru by się znalazło. Zakład by zaoszczędził pewnie z 60 tysięcy miesięcznie, a i pracowało by się lepiej
ja 2016-09-19 07:00:33
do zenka zaklad istnieje 40 lat a 2001 roku tylko powtarzam tylko zmienil nazwe
Zenon 2016-09-19 08:13:25
Ależ ja to wiem. Jednakże za czasów ZNTSiS pijawki, które wykończyły MWM siedziały cicho. Wszyscy byli zależnie od PGNiG i nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Dopiero po restrukturyzacji PGNiG, kiedy powstał MWM panowie zaczęli szaleć. Porobili się "Prezesami" i zaczęli doić firmę. Nawet prywatne samochody posprzedawali i zaczęli korzystać z dużo bardziej ekonomicznych - służbowych. Jeden to sobie prawie gwardię osobistą stworzył. Takich panów BMW - biednych, mięsnych, ale wiernych.
Ciekawych rzeczy dowiedział by się syndyk, gdyby przekopał się przez faktury z czasów "starego" MWM. Za nowych czasów to już czyste finansowe SF.
ja 2016-09-19 08:34:32
do zenka to dlaczego syndyk nic nie robi w tej sprawie tylko siedzi cicho niech sie wezmie za te pijawki chyba ze to tak ma byc
Zenon 2016-09-19 14:34:51
A tego to nie wiem. Może coś z tym robi. Ma do tego prawo. I oby zrobił - szkoda firmy z takim potencjałem..
figo 2016-09-19 14:45:49
do zenka to zaloga powinna sie domagac u syndyka zeby zaczol co robic w tym kierunku aby ratowac zaklad i miejsc pracy ale tam zawsze pracowali ludzie milczki i dlatego doszlo do tej tragedi
Janek 2016-09-19 18:41:04
Widzę że ładne kłamstwa są tu wypisywanie.Szybko je obale.A mianownicie 50osob idzie do zwolnienia.Inne fimy przejęły roboty MWMu.Proszę was nie wypisujcie bzdur.Szkoda firmy.Lecz została doprowadzona do ruiny.
Dział handlowy :-) 2016-09-19 20:37:43
Hej Zenon
A co ty byś robił jakby nie dział marketingu czy szprzedaży? Chyba byś konia walił albo ryśka strugał.
Jak nie ma Klientów to nie ma zamówień. Kto by trafił do MWM - chyba tylko ślepy koń z kulawą nogą. Oprócz strony internetowej MWM-u na ryku nie ma. A zlecenia, które MWM ma w tej chwili to pewnie raz są a raz nie ma - stąd ta sytuacja z upadłością. Każda firma ma rozbudowany dział marketingu i dział sprzedaży bo to one ściągają Klientów do firmy. Jak jesteś taki mądry to otwórz firmę bez działu handlowego (czy bez reklamy) kto do ciebie trafi?? z czego będziesz żył??? - chyba z tego co utoczysz z nosa

Zygmunt 2016-09-19 21:28:34
Nie do końca się zgodzę, każdy wie że ta firma na śmieciarkach, zamiatarkach i kontenerach by nie wyżyła ( nawiasem mówiąc konstrukcjach dość już archaicznych i pracochłonnych w wykonaniu) po krachu na rynku firmę uratowały tzw "podnośniki". Potem produkcja maszyn kablowych dla firmy z Francji i to było główne źródło dochodu dla firmy (pomimo tego że pewien "szpec" powiedział że wstrząśniemy tą firmą - przy okazji polecam dzisiejszą Gazetę Krakowską - jest artykuł w którym ten Pan bredzi że nie wie co było przyczyną obecnych problemów finansowych). Zlecenia z Francji to nie zasługa Działu Marketingu, być może jedna góra dwie osoby robiły coś by szukać klientów reszta to balast do zwolnienia ( podobnie jak reszta osób która opisuje Zenon).
Rynek śmieciarek jest trudny i firma powinna skupiać się na kontrahentach zagranicznych.
Do czasu gdy Francja dawała robotę firma "kwitła", niestety szukając oszczędności zaczęli uciekać do Chin, problem polegał na tym że "towarzystwo", w tym i dział marketingu, przesiedziało z założonymi rękami, nie znaleziono nic w zamian ( coś na przetrzymanie trudnego okresu), teraz gdy Francja chce wrócić firma jest ugotowana. W okresie dobrym dla firmy pieniążki zostały niestety przejedzone m in. przez rozdawanie niepotrzebnych nadgodzin, zamiast mądrze inwestowane. I niech nikt nie mówi że trzeba było zostawać po godzinach żeby przerobić robotę, trzeba było dobrze zorganizować pracę i pilnować pracowników w zamian dać zasłużoną premię.
O "okresie" nowych właścicieli już nie wspominam bo to tragikomedia która niestety dobiła tonąca firmę, awanse, zmiany stanowisk, przyjmowanie znajomych, dalszy rozrost zatrudnienia o zbędnych ludzi.
Owszem każda firma ma dział marketingu i mieć go musi ale jak sam napisałeś "Kto by trafił do MWM - chyba tylko ślepy koń z kulawą nogą. Oprócz strony internetowej MWM-u na ryku nie ma".
No właśnie ale za to odpowiada dział marketingu. W tej firmie nie było nigdy rozliczania z pracowitości umiejętności i osiągnięć liczyło się tylko układy i "poddaństwo".
Zenon 2016-09-19 22:21:22
No to może jakieś dane, ile to pieniędzy mamy z marketingu? Przypominam - za czasów braci K. przez pewien czas mieliśy coś koło 6 przedstawicieli handlowych. Ileż to rodzimych wyrobów poszło przez ten czas? Bo chyba nic nie sprzedali. Potem, to juz zamówienia z Francji przepuszczano przez dział marketingu - pewnie po to, żeby im wyniki podnieść. A jak to słusznie Zygmunt napisał - maszyny kablowe to nie zasługa marketingu. A dawno temu (w lepszych czasach) sam pan wielki biznesmen czytał na jakimś zgromadzeniu wyniki finansowe. I tam było wyliczone, że dział marketingu wypracował zyski coś poniżej 20% całkowitego zysku. Na mój rozum, to te 20% to powinno być zysków NIE WYPRACOWANYCH przez marketing. Cała wiedza tych panów o produkcji MWM opiera się na wyuczonych na pamięć nazwach śmieciarek. Panowie wiedzą też, w którym miejscu w MWM odbywa się końcowy montaż tychze śmieciarek. I to jest ich cała wiedza.
CV 2016-09-20 07:44:11
Wyślij CV to się przekonasz ;)
Janek 2016-09-20 21:34:59
Nie rozumiesz że MWM jest na wykonczeniu ?.Takie są reguły upadłości.Zwalnia się grupowo ludzi a później robi się licytacje maszyn hal ogólnie całego majątku firmy.Niestety tak to wygląda.A ty oczekujesz ze bankrut zwolni 50osób i zatrudni nowych.Musi zdarzyć się cud żeby MWM ruszył na nowo.Cud w 99,9% nie realny
Zenon 2016-09-21 07:10:03
No nie do końca tak jest. Syndyk może sprzedać zakład w całości i nowy właściciel dostaje firmę praktycznie gotową do produkcji. Niestety, ponieważ kontrahenci zagraniczni rezygnują mając dość oczekiwania na realizację swoich zamówie, więc nowy właściciel będzie musiał przywieźć własną produkcję albo dział marketingu wreszcie zacznie hurtowo te śmieciarki sprzedawać. Ale na to bym nie liczył, zresztą firma będącą w upadłości prawdopodobnie nie może nawet startować w przetargu. Kiedyś po to powstał MWM serwis - jako niezadłużona spółka córka MWM miał sprzedawać nasze wyroby, ale skończyło się na ty, że służył do drenowania pieniedzy MWM
Janek 2016-09-21 16:22:49
Ema MWM leży i nie powstanie.Dalej wy ludzie z biur piszcie bzdury.Cóż was też zwolnią i skończy się nic nie robienie.W biurach więcej ludzi niż na produkcji pracuje.Nic dziwnego ze firma upadła.Daje następny odnośnik bezpośredni do wpisu KRS przez syndyka http://m.krs-online.com.pl/msig-5056-267819.html
Gosc 2016-09-29 09:05:06
Taka cena wynika zapewne z wartości księgowej - poczytaj przepisy dot. księgowości.
Cena ta nie ma nic wspólnego z wartością rynkową i ceną po której można by ewentualnie sprzedać taki pojazd.

Cudowne jest to że ktoś może wypowiadać się w temacie o którym nie ma pojęcia...

Bezpośrednio udowodniłeś wszystkim merytoryczność swoich wszystkich poprzednich wpisów - gratuluję :D
Bezpośredni 2016-09-29 14:24:02
Co nie zmienia faktu, że dziwnym trafem inni w swoich wpisach mają poprawne kwoty a przynajmniej prawidłowe jak na ten rocznik auta ceny, tak czy inaczej kolejny komentarz został usunięty, z miejsca pojawiła się banda ślepych obrońców więc coś w tym musi być i nic nie dzieje się bez przyczyny.

A skoro to nie wpływa na faktyczną wartość więc niech ten błąd, albo przekręt zostanie uregulowany.

Już dawno powinni się za Was zabrać, a wtedy te osiołki ktore tak bronią kłamstw z pewnością byłyby pierwszymi osobami przekonałyby się czy warto bylo.

Wszystkie kopie komentarzy mam więc na spokojnie.

Nie Pozdrawiam
kih 2016-09-29 14:25:00
Na pewno taki partner ds. ekspansji może liczyć na dobre zatrudnienie. Dobrze, że są szkolenia wdrożeniowe, doliczają niezbędne narzędzia pracy, odpowiednie benefity pozapłacowe, ale jaka jest wypłata? Dzięki
rozbawiony :D 2016-11-25 11:31:23
#obserwator

Geniusz! no obserwator geniusz :D dodaj jeszcze że te informacje masz z bardzo wiarygodnego źródła ale nie możesz ujawnić z jakiego :D

Słabym jesteś obserwatorem bo nie zostało zwolnionych 50 os a spółka nie wygasza produkcji... wręcz przeciwnie - ku niezadowoleniu tych którzy myśleli że zarobią na upadłości MWM, spółka pozyskuje kolejne zamówienia i ma się dobrze... wreszcie w spółce są pieniądze i nie są przez nikogo wyciągane na boki... wszystko idzie w dobrym kierunku, więc obserwuj bardziej uważnie ;)
obserwator 2016-11-29 16:59:12
Przestan wypisywac bzdury i siac propagande.!!!!!

Szach i mat

moj post znowu znikl.Prawda oczy kole!
Rozbawiony :D 2016-11-29 21:10:57
Hahahaha a jak pismaki napiszą że ziemia jest płaska to też powiesz Kopernikowi szach mat? :D

Uważaj z jakiego źródła czerpiesz informacje...

Informator Brzeski pisze tak jak Ty, co im sie wymyśli to piszą...
Dziennikarz. 2016-11-30 10:41:57
Obserwator to szkodnik, a jego posty znikają bo są głupsze niż ustaw przewiduje. Obserwator jest niezadowolony, bo to pewnie jeden z tych co chcieli wyrwać swój kawałek tortu z MWM Brzesko, lecz się nie udało.

Obserwator, w tym artykule jest wypowiedź syndyka cyt. "Powyższa informacja jest nie prawdziwa, proszę o jej usunięcie. W przypadku jej nie usunięcia podejmę kroki prawne w celu ochrony dóbr MWM Brzesko Sp. z o.o.
Nikt w tej sprawie się ze mną nie kontaktwał, ani nie konsultował. Informacje wyssane z palca proszę prezentowac na Pudelku lub innych podobnych portalach internetowych o podbnej wiarygodności
Piotr Klempka - Syndyk"
obserwator 2016-12-01 17:06:03
Jesli prawdą jest że produkcja ruszyła to przepraszam za wklejenie artykułu....
Druga sprawa znajomy pracujący w MWM potwierdził fakt zwolnień

Nie jestem jednym z tych którzy chcieli wyrwać kawałek tortu,jak to opisałeś Panie Dziennikarz,jestem byłym pracownikiem który uciekł z tonacego statku pare lat temu
Zostaw swoją opinię o MWM Brzesko - Brzesko
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie MWM Brzesko