logo Jobhouse

Jobhouse

Gdańsk

Wywiadu udzieliła:
Anna Wojewódzka Kierownik Warszawskiego Oddziału Jobhouse
Absolwentka Magisterskich Studiów Zarządzania Rozwojem Przedsiębiorstwa na Uniwersytecie Gdańskim. W swojej codziennej pracy rekrutuje kandydatów na stanowiska managerskie, kierownicze, dyrektorskie.  Współpracuje z instytucjami Państwowymi, Uczelniami. Prowadzi warsztaty z zakresu efektywnego poszukiwania pracy. Poza obszarem HR, do jej zainteresowań należy: Prawo pracy oraz kadry i płace.

Jobhouse, jedna z najbardziej znanych Agencji Pracy w Polsce. Jak osiągnąć taki sukces?
Firma powstała w 2011 roku. Pani Natalia Bogdan będąc Magistrem Zarządzania Zasobami Ludzkimi i absolwentką Podyplomowego Studium Prawa Pracy na Uniwersytecie Gdańskim oraz Human Resources Management na prestiżowym Instituto Politecnico do Porto, po zdobyciu kilkuletniego doświadczenia w branży postanowiła stworzyć „idealną” Agencję pracy. Wszystko zaczęło się od malutkiego biura i jednego pracownika w Gdańsku. Indywidualne podejście do każdego klienta oraz stuprocentowa realizacja zleconych projektów okazały się kluczem do sukcesu. Obecnie mamy dwa oddziały w Gdańsku i Warszawie. Ponadto obsługujemy klientów z Polski i zagranicy i zatrudniamy blisko 3000 pracowników rocznie. Naszym celem jest otwarcie nowych oddziałów oraz ciągłe doskonalenie i rozwój.

Czym się Państwo charekteryzujecie?
Największą część naszej działalności stanowią rekrutacje stałe oraz leasing pracowniczy, a także obsługa kadrowo-płacowa, try & hire, outplacement, doradztwo HR i projekty typu direct search. Najbardziej dumni jesteśmy z tego, że przy każdej z tych usług potrafimy dostosować się do potrzeb i możliwości klientów. Nie zamykamy się na określone branże, stanowiska ani szczeble. Każdy klient może spodziewać się profesjonalnej obsługi, zaangażowania oraz indywidualnego podejścia.

Ilu pracowników w tym momencie Państwo zatrudniacie?
W naszych stacjonarnych biurach pracuje kilkunastu pracowników i dodatkowo kilku mobilnych konsultantów. Za naszym pośrednictwem pracuje około 3000 pracowników tymczasowych rocznie,  a w dniu dzisiejszym pracę za naszym pośrednictwem wykonuje około 400 osób.

Jak wyszukujecie Państwo kandydatów do pracy?
Poszukując odpowiedniego kandydata wykorzystujemy różnorodne kanały, dostosowane do danego stanowiska a także wymagań klienta. Posiadamy obszerną bazę naszych kandydatów, która codziennie powiększa się o kilkadziesiąt a nawet kilkaset osób. W swojej pracy wykorzystujemy portale społecznościowe, biznesowo – zawodowe: goldenline.pl, linkedin, ogłoszenia internetowe (portale rekrutacyjne, portale branżowe), Specjalizujemy się również w direct search -bezpośrednim poszukiwaniu kandydatów o wymaganych umiejętnościach w firmach o podobnym profilu. W naszej firmie rekruterzy  stosują specjalistyczne testy psychologiczne i merytoryczne: kwestionariusze psychologiczne – osobowości, temperamentu, predyspozycji i tendencji.

Użytkownik Marcin pyta, jaki rodzaj umowy zawierany jest pomiędzy Jobhouse a pracownikiem?
Rodzaj umowy uzależniony jest od wymiaru czasu pracy, długości i rodzaju zlecenia- stosowane formy to umowa o pracę tymczasową oraz umowa zlecenie.

Na jakie stanowiska w takim razie najczęściej Państwo rekrutujecie?
Tak jak wspominałam nie ograniczamy się do konkretnych branż, prowadzone projekty uzależnione są  od aktualnego zapotrzebowania na rynku i trendów. Obecnie prowadzimy proces rekrutacji na stanowiska wyższego szczebla w różnych branżach, np.: IT (głównie programistów), szkolenia (Specjalista ds. Sprzedaży, Dyrektor Marketingu, Dyrektor Strategiczny), TSL (Dyrektor Zarządzający), marketing (Dyrektor Marketingu, Dyrektor Regionu), turystyka (Marketing Manager, Reservation Manager) i sporo innych. Jeżeli chodzi o prace tymczasowe to przed wakacjami najbardziej poszukiwani są pracownicy gastronomii, obsługa podczas Festiwali, pracownicy fizyczni, archiwiści i hostessy. Prowadzimy również projekty zagraniczne- na chwilę obecną najciekawszym projektem jest rekrutacja pracowników dla klienta z Kataru tj. Mall Manager, Beauty Store Manager, Make-up Artist.

Nasza internautka Alka zastanawia się, czy znalazł ktoś coś stałego z Jobhouse?
Ciężko mi podać dokładną liczbę, ale miesięcznie klienci zatrudniają minimum kilkunastu poleconych przez nas kandydatów.

Proszę opisać przykładowy proces rekrutacji?
Prowadzimy zarówno projekty tygodniowe jak i roczne. Długość procesu rekrutacji uzależniona jest od stanowiska, wymagań klienta oraz dostępności kandydatów na rynku. Najczęściej projekty trwają od 2 tygodni do miesiąca.
Proces zawsze rozpoczyna się od zbadania potrzeb klienta i przygotowania profilu poszukiwanego kandydata. Jest to pierwszy i bardzo ważny etap, ponieważ na jego podstawie rekruter będzie próbował znaleźć odpowiedniego i pożądanego kandydata. Następnie sprawdzana jest baza kandydatów pod kątem wymaganych kwalifikacji i doświadczenia. Umieszczamy ogłoszenia na portalach z którymi współpracujemy oraz korzystamy z możliwości jakie daje headhunting. Kandydaci, którzy zostali wybrani podczas procesu rekrutacji zapraszani są na rozmowy kwalifikacyjne. Podczas bezpośrednich spotkań z kandydatami analizujemy ich doświadczenie, kwalifikacje oraz predyspozycje zawodowe. Pomagają nam w tym specjalistyczne testy psychologiczne i merytoryczne. Wybór danego kwestionariusza zależny jest od stanowiska oraz wymiarów osobowości, które są dla nas istotne przy prowadzonej rekrutacji. Konieczne jest również sprawdzanie referencji u poprzednich pracodawców. Wszystkie te etapy pozwalają wyłonić najlepszych kandydatów, których CV wraz z podsumowanie oraz wynikiem zastosowanych testów przesyłane są do klienta.

Jeżeli chodzi o studentów, macie Państwo programy stażowe, bądź praktyki?
Programy stażowe w każdym z oddziałów organizowane są średnio 2 razy w roku.  W tej chwili organizujemy staż dla 2 osób przy współpracy z Instytucjami Państwowymi. Kilka osób zatrudnionych na stałe w naszej firmie rozpoczęła swoją karierę właśnie w ten sposób. Umożliwiamy również odbycie praktyk studenckich, ponieważ cenimy osoby ambitne, wyrażające chęć rozwoju w branży HR.

Student Zax chciałby wiedzieć, czy nie ma żadnych problemów, by połączyć prace ze studiami?
Poprosiłam studentkę z naszego biura aby odpowiedziała na to pytanie-  Według niej momentami jest ciężko, zwłaszcza w okresie sesji, ale wszystko jest kwestią dobrej organizacji. Przed zatrudnieniem najlepiej ustalić dokładnie warunki współpracy z pracodawcą, elastyczny grafik oraz dni wolne podczas sesji.

Integrujecie Państwo swoich pracowników?
Uważam, że atmosfera w pracy ma ogromy wpływ na jej jakość. Wykorzystujemy każdą okazję do integracji, zaczynając od urodzin, rocznic oraz sukcesów pracowników. Tradycją stała się wspólna Wigilia oddziałów oraz urodziny Jobhouse. Dzięki wspólnym integracjom budowane są pozytywne relacje między pracownikami, które owocują efektywną współpracą przy realizacji wspólnych projektów.

Czego możemy Państwu życzyć w tym 2015 roku?
Myślę, że spełnienia marzenia Prezes Zarządu, które stało się celem każdego pracownika Jobhouse, czyli stworzenia agencji idealnej - długofalowych relacji z klientami, nowych oddziałów oraz ciągłego rozwoju opartego na sukcesach wszystkich pracowników.

Dziękujemy za rozmowę.
Ostatnio dodane oferty pracy przez Jobhouse
2x operator wózka widłowego! Koninko k. Poznania! 16 zł/godz zobacz ofertę
Prace dodatkowe 11.12 niedziela ( montaż wystaw i obsługa szatni)Gdańsk Centrum zobacz ofertę
Inwentaryzacja - 11.12 Rumia - 10 zł netto/h - zapewniamy transport dla osób z Gdyni i Wejherowa! zobacz ofertę