Opinie o Frapol w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Frapol. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Frapol na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja urządzeń i montaż instalacji wentylacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Frapol w Kraków

Jak w tym momencie wygląda atmosfera w firmie? Czy można liczyć na jakieś premie, czy wypłaty są wypłacane terminowo?

@Anonim

Wypłaty w terminie teraz możesz liczyć na 3.5 tys bo roboty nie ma jak robota będzie to 3.7 tys

Jeśli o socjale chodzi to każdy ma te same? Jakiś czas temu ktoś pisał, że jedyny jaki występuje to herbata i cukier, a teraz jak tak patrzę, to w ofercie dla Product Managera piszą o owocach, kawie i herbacie, parkingu, karcie sportowej, opiece oraz ubezpieczeniu. To do teraz weszły te nowe czy o co tu chodziło? Będą jeszcze cos wprowadzać?

asd

A czy firma dopłaca coś wogóle do dodatkowego ubezpieczenia? Jak to wtgląda w firmię?

Beti Nowy wpis

Witam. :) miałam w przeglądarce zajawke do oferty dla przedstawiciela handlowego. teraz jednak gdy patrzyłam na głównej stronie są tylko ogłoszenia dla pracowników fizycznych. Dział handlowy docelowo kiedy będzie się powiększał?

Robik

Za kartę i ubezpieczenie trzeba płacić, a parking to żadna rewolucja żeby firma generująca miliony nie miała parkingu dla swoich pracowników. W innych firmach występują jeszcze wczasy pod gruszą, premie świateczne, lux-med, premie roczne i inne dodatki.

@Robik

Ok podkreślasz wiesz przy tym cos czego tu nie ma? a z jakich przyczyn? sugerowaliście jako pracownicy, że grusza by się przydała? Jaki komentarz wtedy pada?

Nie? i nikt już nie drążył pewnie? To tak dla jasności na jakie jeszcze dodatki bankowo firmy nie stać a na co ewentualnie pracownik może sobie pozwolić? Widzę po ofertach ze jakieś ubezpieczenie, opieka czy też dofinansowanie do kursów występuje. Tylko czemu spawacz nie ma karty sportowej skoro tu wyżej była wymieniona?

asd Nowy wpis

Witam kolegów po fachu, nie wiem czy warto iść tu na rozmowę i wysłać cv na spawacza? Mam sporo papierów nie tylko spawalniczych, dodatkowe uprawnienia plus wieloletnie doświadczenie w zawodzie. Całe życie za granicą robiłem, i nie wiem czy takie zarobki jakie oferuje firma to standard dla spawacza u nas w kraju? To prawda, ze samo wynagrodzenie zasadnicze to minimalna, a reszta to premia którą się traci np. za l4? Dodatków czy socjalu (oprócz tego cukru:P) faktycznie nie ma? Nawet jak ktoś pracuje tu już kilka dobrych lat? Robicie tylko na jedną zmianę, tak? No nic, a jak tam stan sprzętu i warunki na hali? Tu wszystko gra, praca sprawnie idzie?

Janusz Nowy wpis

Z tego co pamiętam, to spawacze mieli zwykła kanciapę. Spawanie konstrukcji stalowych np. pod nawiewniki. Sprzęt spawaczy nie mam pojęcia, ale ogólnie maszyny na hali produkcyjnej zostały przeniesione z Instalu przy założeniu Frapolu czyli mają lekko ponad 30 lat. Kasa, premie - nie mam pojęcia. W każdym razie na pewno nie jest to typowa firma stricte spawalnicza.

Od czego uzależniona jest premia w firmie Frapol? Jakie są progi premiowe? Dodali 15 stycznia na Pracuj.pl ogłoszenie na stanowisko Spawacz.

Po wysłaniu CV firma odezwała sie w ciągu 2 dni. Rozmowa bardzo sprawna - choć w kanciapie bo salkę konferencyjną ktoś zajął. Pytania o dotychczasową prace, doświadczenia, i trochę z zakresu stanowiska i umiejętności miękkich. Na koniec zapewnienia o zadowoleniu i ze odezwa się do 2 tygodni(data została wyznaczona). Po 2 tygodniach otrzymuje informacje, ze bardzo są zadowoleni i pytanie czy to ja jestem nadal zainteresowany. Bo potrzebują jeszcze tygodnia na decyzje. Po mailowym przypomnieniu się , po ponad tygodniu otrzymuje informacje ze jednak nie zatrudniają nikogo bo przesunęli własnego pracownika na to stanowisko. Totalny brak profesjonalizmu i szacunku do czasu drugiej osoby.

Przebieg ścieżki kariery, studia, wiedza z zakresu stanowiska.

Poszukują mistrza produkcji, chciałbym wysłać cv ale ten brak benefitów takich jak premia nie przekonuje mnie za bardzo. Czy firma chociaż dba o podwyżki? Może szykują coś po Nowym Roku? Orientujecie się ile wynoszą widełki? Ile osób liczy zespół, którym się koordynuje? Dużo was pracuje na jednej zmianie?

W tej firmie słowo podwyżka nieistnieje

Pojawiła się nowa oferta pracy dla menadżera ds. rekuperacji. Jakich obowiązków trzeba się spodziewać i jakie benefity? Ile +/- pensja, bo nie ma widełek?

Konkretnie których?..do likwidacji.

Emeryt

Stolarnia .brak kamery czemu??

Katarzyna
@Emeryt

Jakich kamer? O co chodzi? Nie widzę poprzednich wpisów.

@Katarzyna

Motitoringu ..zapewne

Małgorzata

To dobrze czy źle dla ciebie?

@Małgorzata

Oczywiście że źle. Wiemy czemu.

Ewelina

Aha, no to fajnie, że wiecie, ale to nie forum wewnętrzne dla pracujących w F, tylko dla każdego kto siedzi w internecie. Ja np. rozglądam się za robotą mężowi (na montera) i ni w ząb nie wiem, o co chodzi :D

Dobre pytanie do kierownika

Wojciech
@Emeryt

Może kierownik nie chce być inwigilowany. To chyba na rękę pracownikom ze nie ma kamer. A w innych działach wszędzie są?

@Wojciech

Oczywiście..

@Emeryt

to ostatecznie w tej stolarni są teraz kamery czy nie ?

@Wojciech

Tak.

@Karolina

NIEEEE

Alicja

w jakiej dziupli? Tu generalnie te kamery faktycznie są konieczne? Coś nietypowego się działo?

Trochę późno..

Działo..Działo.

Alicja

Czyli nic konkretnego jednak, skoro szczegółów nikt podać nie potrafi? Podpuszczacie kandydatów?

@Alicja

Cała firma wie o czym mowa..

@Emeryt

Firma może i tak ale nie tylko ona jest tu na forum... A na którym stanowisku w sumie byłeś i jakie warunki tu były za Twoich czasów? Są takie same jak obecne?

Pomyśl ..w dziupli

Małgorzata
@Emeryt

Ale rozumiesz, że ani ja ani ta druga osoba (przynajmniej z tego co pisała) nie pracujemy w firmie, tak samo jak pewnie inne osoby, które tu wchodzą, żeby się o pracy dowiedzieć? A ty uporczywie nie możesz wyjaśnić, o co chodzi z tą dziuplą czy innymi rzeczami. Jak nowy ktoś przychodzi i prosi o pomoc, to też tak mu odpowiadasz półsłówkami?

@Małgorzata

To informacja dla kierownictwa ...Nie dla kandydatów .tak myślę

Alicja

A od kiedy pełni tę funkcję ktoś nowy? Jesteście generalnie dobrej myśli? i tak właściwie to z czego wynika taka podmianka?

@Alicja

Od nie dawna...Moze zajmie sie takimi sprawami jak sie opisuje w komentarzach...Bo to wazne..

Alicja

W zasadzie to z jakich przyczyn ktoś miałby się zainteresować? W pozostałych miejscach są normalnie umieszczone? W których i od kiedy tak konkretnie? Padło także stwierdzenie, że może zajmą się pewnymi sprawami w firmie, czy do dziś cokolwiek się zmieniło?

@Alicja

Monitoring wszędzie ale nie w tym konkretnym miejscy..

@PracodawcaTak - to już się dzieje - zarobki na poziomie najniższej płacy w kraju - i chyba nie da się tego zmienić - chyba że po znajomości......... czas zwijać manele jeśli chcesz dobrze zarabiać

Jednego stolarza mieliście? Ofert na to stanowisko niby teraz nie widzę. A co powiecie o serwisie, skoro tak w temacie siedzicie. Dobra to teraz robota będzie? Polecacie bym zaaplikował? Posiadam wyksztalcenie kierunkowe, mam tez doświadczenie a nie widzę by go wymagali

Myślę że warto zaaplikować. Firma jest w miarę ok..Luźna atmosfera..pelne ubezpieczenie. Itd....

Ubezpieczenie pełne? A cos więcej z tych dodatków? Ja akurat o magazynie myślę, oferta na niego właśnie jest dostępna. I co teraz warto próbować? Co sadzicie? Dodatki są te same na każdym stanowisku? i czemu widełek nie podają wprost?

Michał 652

I wypłaty bardzo dobre nawet 3.5 tys w tym roku 2 razy miałem nawet lepiej powiem ci rok temu nawet 3800 było jeden raz

Basia
@Michał 652

O 300 zł więcej jeden raz? W którym miesiącu i z jakich przyczyn wleciała Ci właśnie taka nadwyżka? Nie jest ona z okazji świąt skoro te dopiero się zaczną? Chyba ze o Wielkanoc chodzi?

abc

Witam czy w tym roku przewidziana jest jakaś premia świąteczna bądz paczki świąteczne co jest normalnością w każdej innej firmie szanującej pracownika czy dalej pracownicy nie mają na co liczyć?

@abc

Jedyny socjal w tej firmie to herbata i cukier

Mateusz
@Anonim

Wypłaty są terminowo do 10. 30-40% całej wypłaty to premia zadaniowa, która częściowo odpada jak idziesz na L4 bądź urlop. O extra premiach i dodatkach możesz zapomnieć.

Renata
@Mateusz

Jeśli cały miesiąc się przepracuje to na ile mniej więcej można liczyć z tą premią? W ogóle to zatrudnienie jest na podstawie umowy o prace czy coś innego?

@Mateusz

Jeśli chodzi o samą pracę tutaj to ludzie z jej powodu mogą częściej na to l4 chodzić? Na którym dziale jest to najczęstsze zjawisko? I jeśli o premie chodzi to wszystkich to obowiązuje, biuro także?

Mateusz
@Alicja

Niestety w każdym dziale tak jest. Jak masz powiedzmy 5k brutto to w tym około jest 1,5k premii czyli 3,5k wypłaty + 1,5k premii. Premia jest ucina proporcjonalnie wraz z nieobecnością. L4, urlop. ;)

@Mateusz

Aha... Czyli to nie jest zero jedynkowe? Piszesz, że proporcjonalnie, więc każdy dzień o jakąś wartość to pomniejsza? na spokojnie każdy sobie może to wyliczyć?

qwerty

Co nowy prezes wniósł do firmy odkąd przejął stery bo widać że coraz bardziej okręt tonie i zarobki są nie porównywalne z czasów dawnego prezesa oczywiście za ciężką pracę gdzie laik z ulicy nie poradzi sobie.

Ciężko tu coś ogarnąć, mam wrażenie, że połowa ostatnich wpisów dotyczy monitoringu :P Wyłapałem jeden konkretny komentarzy, że podobno obecnie zarobki są tu bardzo niskie. Ktoś, kto to napisał miał rację? Jakie średnio sa tu zarobki? Chce się przyjąć za elektryka, ale za minimalną nie uśmiecha mi się zbytnio pracować. Co myślicie o robocie na tym stanowisku? Nie zapewniają żadnych benefitów? Bo np. o ubezpieczeniu piszą, że jest możliwość wykupienia go..

Ale tu szyfrem rozmawiacie, ktoś da znać o co chodzi? Czy wyjeżdżał ktoś z firmy jako spawacz? Czego wymagają od pracownika, jakich uprawnień? Tig mag rysunek techniczny i coś jeszcze? 3,5 euro na niemieckiej umowie dostanie się?

zz

W tej chwili mają ogłoszenia na oczyszczacza odlewów w Bad Windshim. Ktoś pracuje? Jakie warunki? Jaka pensja- mam spore doświdczenie.

Agata

Piszę, bo mojego tatę zaciekawiła oferta pracy na posadę Serwisant Urządzeń Wentylacyjnych i Klimatyzacyjnych. I chce dowiedzieć się czegoś o pensji. Napisali, że mile widziane są uprawnienia elektryczne SEP (E i D, G1, G2 i G3). No i jak ma się te uprawnienia to i wtedy kasa rośnie? Da się dzięki temu zarobić?

Czy w Frapol poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

Jak warunki pracy we Frapol? Warto się tam zatrudnić ? Jak atmosfera / ludzie ? Firma się rozwija ? Inwestuje w pracowników ?

Joasia

W jednej z opinii widziałam, że w monitoring firma inwestuje, to czemu w pracownika by nie miała? Zastanowił mnie brak odniesienia do tego zapytania. W jednym z ogłoszeń na stronie podkreślona została platforma benefitowa, jak ją oceniacie?

Czy osoby, który były na rozmowie kwalifikacyjnej, mogłyby podać jakieś rady odnośnie rekrutacji do Frapol? Na co zwrócić uwagę przygotowując się do rozmowy na stanowisko Elektryk?

Lipo

Czy każdy dostaje wiadomość zwrotną po przeprowadzonej rozmowie kwalifikacyjnej?

Brak jakiejkolwiek premii od wielu lat, chyba że dla zarządu. Brak systemu motywacyjnego. Obietnice bez pokrycia. Jeśli powyższe Ci nie przeszkadza polecam z całego serca.

Jak wyglada praca na stanowisku fakturzysta?

Zostaw merytoryczną opinię o Frapol - Kraków

• Jak się pracuje w Frapol?

Zobacz opinie na temat firmy Frapol tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Frapol?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 1 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Frapol?

Kandydaci do pracy w Frapol napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Frapol
  • Mierzeja Wiślana 8