HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o.

Opinie o HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o.

Joanna

@Pstryk, ale aktualnie pracujesz w Mando Corporation Poland, tak? Jaka jest więc Twoja opinia na temat tego pracodawcy? Takie ogólniki niewiele mówią innym użytkownikom forum. @Obserwator, a czy kwestia różnicy w wynagrodzeniach, o której wspominasz, była podejmowana w jakiś sposób z pracodawcą? Może warto poruszyć ten temat?

Patryk

W ronalu zarabiam 2razy wiecej i praca lżejsza jak w mando

Dr. Ongal
@Patryk

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. A zwłaszcza pięknie na odlewni w Ronalu. Zobaczymy za kilka lat.

@Dr. Ongal

Odlewnia to juz inna bajka. Zobaczymy jak traficie na lakiernie lub obróbkę czy tak bedziecie zachwalać Ronal.

...

Do Toyoty są przyjecia i na starcie macie więcej niz w Mando socjal i itp. Dziwie się wam ze pracujecie za stawki co dawali 10 lat temu...

haha
@...

chyba ty..............

SABS
@...

To co tu jeszcze robisz?

Waldek

Pracowałem w Mando i powiem krótko strata czasu.Wypłaty biedne ,bony na święta zabrane,oceny roczne nieobiektywne,wczasy pod gruszą zabrane.Praca kierat,normy wyżyłowane.Postój na linii z powodu awarii maszyny,premia już mniejsza.Do tego nerwowa atmosfera.Mało przyjazny zakład dla pracownika.

Pracownik Produkcji

Poniżająca rekrutacja, brak szacunku ze strony(usunięte przez administratora) Rozumiem, że czas Panią goni, że ma Pani dość uczestniczenia w procesie rekrutacyjnym, to może lepiej ominąć ten element rozmowy kwalifikacyjnej? Rozumiem, że nie aplikuje na stanowisko asystenta zarządu, co nie znaczy, ze pracownik produkcji jest gorszym kandydatem i człowiekiem. Każda rozmowa wymaga z obu stron szacunku, kultury i choć minimum zainteresowania ze strony potencjonalnego pracodawcy. Czego tu ewidentnie zabrakło ze strony (usunięte przez administratora) Moja opinia absolutnie nie wynika z faktu, ze nie dostałam pracy jest czysto merytoryczna. Jeśli tego nie ma już na wstępie, to czy taki pracodawca nie będzie szanował swojego podwładnego?

Pytania protekcjonalne.

Pstryk

Nie napinajcie sie tak tym Ronalem. Większość z was tam pójdzie i po miesiacu będziecie żałować tej decyzji. Wiem bo tam pracowałem. Słodko nie jest a pieniądze za ta prace słabe. No ale każdy zrobi jak uważa. Od początku bylo wiadomo ze w Mando szalu nie bedzie.Pozdrawiam

Wierszokleta

Wymienić Caryce na model nowszy już czas. Nie będzie dłużej rozczarowywać nas.

Boluś

Caryca na pośredniak!

What
@Boluś

Caryca???

Joanna

@KD, dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam i życzę wiele dobrego. @Wonder Woman, długo już pracujesz w Mando Corporation Poland? Czy na przestrzeni lat spędzonych w tym miejscu zauważyłaś jakieś zmiany zachodzące w firmie? Przypominam, że na forum dzielimy się opiniami o pracy i warunkach oferowanych przez Mando Corporation Poland! Proszę o rzetelne i kulturalne wypowiedzi.

Zastanowcie się nad jednym : ile osób od początku roku i wcześniej odeszło z pracy? Chodzi o tych pracowników którzy parę lat tu pracowali. I proszę nie piszcie, że im się nie chciało pracować. Każdy wie o co chodzi.. Widać przecież, że przyczyna jest jedna - Mando idzie w złym kierunku. Następni już powoli się przemierzają do odejścia a GÓRA się przygląda i czeka.... Na co? I nie pisze złośliwie ani żeby kogoś obrazić. Tak porostu jest.

listki, patyczki i pył
@3535

"siorbie yerbę" Wydaje mi się, że Mando nic z tym nie zrobi. Zależy im na pojedynczych jednostkach, które coś sobą reprezentują. Zwykły operator? Łatwo ich zastąpić. Gorzej z osobami wykwalifikowanymi. Jest mi przykro tylko z tego powodu, że zabrano nam soboty oraz nadliczbówki kosztem taniej siły roboczej. Musimy się pogodzić z sytuacją panującą w Mando albo złożyć wypowiedzenie jeśli nie pasują nam warunki umowy i tyle w temacie.

Nadzieja umiera ostatnia
@listki, patyczki i pył

No chyba jednak nie tak łatwo zastąpić! Zwykłego operatora skoro już od dawna tłumy tu nie czekają pod bramą. Tak mi przykro, że jestem zwykłym operatorem i nic sobą nie reprezentuję. Ma nadzieję że Ci co zostali pomimo tego że dobrze nie jest zostaną w jakiś sposób docenieni za lojalność. Mam nadzieję, że Iwona będziesz dążyć do sytuacji, która była jeszcze dwa lata temu i nasze Mando miało być wyjątkowym zakładem i takie było.

Przykre
@Nadzieja umiera ostatnia

Myślę, że każdy wartościowy pracownik który jeszcze tu jest ma na to nadzieję...Że wróci to stare dobre Mando! Ale jak widać długo czekają i NIC. Uciekają. Czy Wam u GÓRY nie szkoda tych fajnych ludzi? Ukraincami niestety Ich nie zastąpicie...

wariatkowo na uczniowskiej
@Przykre

Wiesz jaka bedzie przyszlosc i zaloga? ci co maja ambicje odejda. zespol zubozeje. zostana ci ktorym brakuje niewiele do emy, ogryzki oraz naiwni co mysla ze kariere w mando zrobia lub wiaza jakas przyszlosc.. po czym jak sie zorientuja to wylecza sie z madno wlasnie dzieki mando. ja mialem dokladnie tak samo. rzucilem papierami. nie zaluje. odszedlem. co jakis czas wchodze na forum zobaczyc co w wariatkowie slychac. ludzie uciekaja, coraz wiecej nowych, coraz mniej starych. szczerze widze postep. widze ze zarzad poszedl po rozum do glowy i odstawil brzeszczota i przestal nim ciac galaz na ktorej siedzi. teraz ewoluowal i uzywa pily spalinowej.. keep going mate.

Wonder Woman

Wypłaty głodowe, coraz większa flustracja, za dużo ludzi na liniach, Polacy muszą się chować albo sciemniać przez całą zmianę że coś robią, na siłę Ukraińcy przychodzą na nadgodziny, bardzo dziwna polityka rzekomej OSZCZĘDNOŚCI .. Myślałam że pracuje w normalnym zakładzie. Mydlenie oczu socjalem od święta. Jakby człowiek godnie zarabiał nie potrzebowałby socjalu.Ktos pisał że zakład jest taki dobry i cudowny bo daje parę groszy na dojazdy.. Tylko trzeba dodać że bardzo wiele osób dojeżdża spoza Wałbrzycha własnym transportem a benzyny czy ropy nie dają za darmo i ten dodatek w stosunku do cen jest śmieszny. Dużo by można pisać i pisać. Szkoda ludzi Polaków i tyle.

F
@Wonder Woman

Popieram.

@Wonder Woman

Po wypowiedzi wnioskuje ze to ty dojeżdżasz z poza Wałbrzycha. I zapewne gdy byłaś na rozmowie o prace, padła stawka. To w tedy tez Mando kłamało ile zarobisz? czy po prostu ciężko było obliczyć ile to na rękę będzie ? i ile zapłacisz za dojazd ? A wiedziałaś ze w trakcie rozmowy można było negocjować ta stawkę ? Pewnie nie. Zgodzilas się na wszystko byle by dostać prace. A teraz masz żale ? Jakim cudem przechodzicie proces rekrutacji ? Bo to właśnie przez takich jak ty atmosfera robi się zła. Pisz za siebie i o sobie. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej powinny być testy na IQ. Mando w tej chwili jest trzecim zakładem w regionie pod względem płac. A istnieje conajmniej 10 lat krócej od pozostałych dwóch. Ręce opadają gdy czytam takie wypociny jak twoje. Placa ci za ukrywanie się na lini? i nic nie robienie, wszystko robią za ciebie Ukraińcy ? I jeszcze ci zle ? Jesteś lepsza niż bracia grim.

Wonder Woman
@KD

Widzę że żyjesz w wyimaginowanym świecie Mando. Gratuluje ????

Pierdu pierdu
@KD

O ludzie co ty wygadujesz? Ukraińcy coś za nas robią? A co? Gdyby to oni pracowali zamiast nas i gdyby im pozwolić pracować nie patrząc im na ręce to długo byśmy nie pociągneli byłaby reklamacja za reklamacją. 3 zakład pod względem płac? A gdzie w Bangladeszu? I tu dałaś do myślenia czyli już wiadomo że nasza praca została zweryfikowana do podwyżek bo niby skąd wiesz, że 3? A co do Ukraińców to może zaktualizuj swoje info bo oni już nie wrócą sami mówią, że za mało zarabiają i jest im za ciężko!

Fakt

Jak czytam te głupoty które pisze KD to od razu widać że to osoba podstawiona z biura pisze te wszystkie bzdety żeby poprawić opinie o Mando.I to że 3 najlepiej płacący zakład w regionie przepraszam ale chyba od końca.Przez prawie dwa lata zarabiałem po 1600 na łapę.Zmuszali do nadgodzin,zastraszanie że zwolnią i jak to nazwać?

wariatkowo na uczniowskiej
@Fakt

kapitalizmem po polsku z okresu lat 90tych ubieglego wieku... bom ja pan,bog pacodawca i winienes mnie co najmniec calowac po (_*_) oraz byc jeszcze wdzieczny ze masz wogole jakakolwiek prace...

Podgrzany pierożek
@Fakt

Zastraszenie, że zwolnią? No pięknie :)

Tadek

Z mojego doświadczenia nie polecam pracy w Mando.Coraz gorzej.

Joanna

@KD, ciekawa wypowiedź. A czy Ty sam aktualnie pracujesz w Mando Corporation Poland? @m, a jakie Twoim zdaniem zmiany mogłyby zajść w firmie, aby była bardziej przyjazna zarówno dla obecnych, jak i przyszłych pracowników? Może pracodawca ma tylko jakieś chwilowe problemy i niebawem wszystko wróci na lepszy tor.

@Joanna

Pracuje od 5 lat. Wcześniej robiłem w paru różnych firmach. Mam porównanie i uważam ze w naszej firmie nie jest źle. A te chwilowe problemy, są po prostu chwilowe. Dodam ze gdy dostawaliśmy co chwile jakieś karty upominkowe po 300 zł czy dodatek na dojazdy 150 zł. Albo roczna premie 1600 zł to nikt nie narzekał. A przecież nikt nikomu tego dawać nie musiał. Kiedy sobie podsumujesz 350 x 300 zł albo 350 x 1600 zł to wyjdzie potężna suma. firma starała się docenić ludzi. Teraz gdy jest trochę ciężko, cóż można powiedzieć. Człowiek poznaje się na innych w trudnych chwilach.

xyz
@KD

W ronalu nie ma obiadków i nikt nie narzeka bo liczy się normalna godna za pracę wypłata co miesiąc a nie marchewka na kiju co jakiś czas żeby poprawić nastroje pracowników którzy pracują za marne pieniądze.A porównanie korporacji której celem jest jak największy zysk kosztem wypłat i godnego życia pracownika do człowieka któremu trzeba pomóc w trudnej sytuacji niepojęte z punktu widzenia zdrowego na rozumie człowieka.W kapitaliźmie kto nie płaci to plajtuje i nikt za dziadem nie płacze.

yz
@xyz

idź do ronala.

Arek
@yz

Już pracuję w Ronalu i godnie zarabiam nie liczę na zupkę czy talon na święta do najdroższego marketu bo Ronal daje kasę na konto i kupuję gdzie chcę a czas spędzony w Mando to strata czasu i zarobki na waciki dla panienek a nie dla faceta co ma wyżywić rodzinę i opłacić rachunki.

Gabi
@Arek

Sama prawda

@xyz

Najwidoczniej nie czytałeś wątku o Ronalu na gowork ? Polecam poczytać, opinie gorsze niż o Mando. Przeczytałem i wiem ze CV bym tam nie zostawił. Słyszałem to nie raz. Zanim zacząłem prace w Cersanicie, każdy znajomy wychwalał ten zakład. Nic nie robię a zarabiam kosmiczne sumy. Później gdy sam już tam pracowałem. Okazało się ze zarobki to żart i wszędzie mobbing. Pisz co chcesz, ale jak na razie to właśnie w Mando mam najdłuższy staż pracy. To ze ludzie się zwalniają ? Oglądasz wiadomości ? Wiesz ze w całej Polsce ciężko o pracownika ? Wiele czynników się na to składa. Ja doceniam stabilność zatrudnienia. To ze firma na mnie polega i to ze mogę polegać na mojej firmie. Mando nie raz pokazało się z dobrej strony w kierunku pracowników. Piszesz ciagle o kasie, tylko co zrobisz jak wyrzuca cię z ronala ? Już wiemy. Pójdziesz do tristone za 1600 zł na rękę będziesz robić wszystkie soboty, żeby dostać 2400 zł a po pracy będziesz bluzgać ronal i wychwalać tristone ? Żal takich jak ty.

Brrr....

Fakt atmosfera w mando beznadziejna do tego obiecanki cacanki dlatego taka rotacja. ukraincy nie chcą robić a jak robią to tak jak w piosence aby,aby a rak byle jak.

Marzena

Mando stacza się po równi pochyłej,coraz gorzej i lepiej nie będzie.Zarobki słabe i do tego ta beznadziejna atmosfera.

Zzz

Coraz gorzej najlepsi odchodzą,same cięcia...statek tonie...

Złoto dla zuchwałych
@Zzz

Zostawcie titanica! Nie wyciągacie go! Tam ciągle gra muzyka!

Zadowolony

Pewnie bedzie duzo hejtu pi spotkaniu z hr ale powiem wam wielkie brawa dla iwony i hr za to co zalatwili na swieta i obiady wiadomo nic jeszcze sie nie dowiedzielismy co z podwyzkami ale i tak wielkie brawa .dzieki a reszta niech sobie dalej hejtuje pewnie stale marudy gowork.

Turysta Mando

Yhh nie wiem czy ochrona wypuści mnie z leżakiem na zakład? Marzy mi się leżakowanie przy linii bo i tak nie ma co robić bo ludzie ze wschodu zabrali Polakom pracę ????

@Turysta Mando

Cos Ci się pomyliło bo to banda nierobow

@,

Po godzinach (usunięte przez administratora) bo spacerują po 4h i mando płaci.. A na zmianie plaża ino drinków brakuje i leżaków????to aż śmieszne i żenujące ????

Masakea
@,

Bo nikt ich nie pilnuje robią co chcą!

Jeju
@Turysta Mando

Jak się wchodzi po pracy do szatni to już wykąpani, ja się pytam czy my też tak możemy? Bo coś tu się narobił nie tak.

Olaboga
@Jeju

My też możemy słuchawki telefony i kawe na liniach?

@Jeju

O chyba nie możemy staliśmy się gorszym sortem

@Olaboga

W tym momencie to już obraziliscie swoich liderów którzy powinni pilnować porządku na liniach

Roma

MANDO nie polecam! słabe zarobki,pozabierane bony na wielkanoc,wyżyłowane normy na liniach.Beznadziejna atmosfera w pracy.Oceny roczne pic na wodę,podwyżki śmieszne.

To jak jest?
@Roma

Ale Cię tu nie ma nie? Przecież Nie siedziała byś w takim zakładzie.. Bo Tylko głupi by tu pracował według Ciebie.. Ale Ty jesteś mądra i wykształcona... To skąd piszesz?

@Roma

Rozmawiałem z ludźmi, pracującymi w Faurencji, Tristone , Cersanit, Toyocie oraz Ronalu. W pierwszych trzech firmach zarobki są mniejsze a normy bardziej wyśrubowane niż w Mando. W pozostałych dwóch są wyższe. Ale dla czego nie pójdziesz do tych firm ? Bo w Ronalu płaca szkodliwe ? I są wybredni co do ludzi ? A w Toyocie przyjmują 100 osób a za pół roku ich zwalniają bez słowa ? Masz stabilne zatrudnienie, do tego zarobek większy trochę niż inni. Wiec doceń to co masz. A jeśli nadal masz jakiś problem. To pamiętaj ze to Ty przyniosłeś CV do naszej firmy. Bo potrzebowałeś pracy. Ktoś się nad tobą zlitował. Rynek pracy jest otwarty, w każdej chwili możesz iść złożyć papiery gdzieś indziej i sprawdzić czy będzie ci lepiej. A jeżeli nie potrafisz tego zrobić, bo jedyne co ci wychodzi, to pisanie bzdur anonimowo na forum. To najwyższa pora zastanowić się nad sensem swojego życia.

@KD

W końcu ktoś dobrze napisał.

Chimarrao z chin

Roma to gatunek pizzy i chyba pizza to pisała :)

!!!

Święta prawda

Ryba bez ości

Dzień dobry. Dobry wieczór. A może powinienem się przywitać po ukraińsku. Mando ojczyzno moja. Ty jesteś jak zdrowie. Ile Cię trzeba cenić. Ten tylko się dowie kto Cię stracił. A nawet wody nie ma pod prysznicem. Drugi dzień z rzędu. Bielizna ta sama. Życie to samo. Groby...spadające liście...mokra ziemia... niebyt...pustka....Pozdrawiam.

Kratos
@Ryba bez ości

Co jak co ale z prysznicem to skandal! Żadnej informacji o braku wody,my brudne prosiaczki ekipą pod prysznic a tu suprise.Mam nadzieje że (usunięte przez administratora) szczegółowo wyjaśni tą absurdalną sytuację na zebraniu w piątek.

Zostaw merytoryczną opinię o HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o. - Wałbrzych

• Jak się pracuje w HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 395.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 350, z czego 68 to opinie pozytywne, 105 to opinie negatywne, a 177 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o. napisali 26 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HL Mando Corporation Poland Sp. z o. o.