TIT Global

Poznań

Opinie o TIT Global

kandydat 2011-12-04 19:47:09
Bezpośrednia Obsługa Klienta w TIT Global - o co chodzi? Po zaaplikowaniu na stanowisko pracownika bezpośredniej obsługi klienta w firmie TIT Global. zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną (30.XI.2011). Moim naturalnym rozumieniem pracy na tym stanowisku było to, że będę pracował stacjonarnie w jakimś punkcie dystrybucji usług. Z takim też nastawieniem udałem się na rozmowę - niczego jednak nie byłem pewien, ponieważ w Internecie niemal nie ma informacji na temat tej firmy (brak jej nawet w rejestrze KRS). Oto czego dowiedziałem się już (niestety) po rozmowie kwalifikacyjnej. Firma TIT Global zajmuje się podpisywaniem (zdobywaniem) nowych umów abonamentowych dla takich dostawców multimediów (w tej chwili to jej głównie klienci) jak Netia i Cyfra +, a szukani pracownicy do "bezpośredniej obsługi klienta" to nikt inny jak właśnie osoby mające tych "klientów" w terenie szukać i te umowy pospisywać. A więc zupełnie nie chodzi tu o stacjonarną obsługę klienta, a tego klienta zdobywanie (często w trybie D2D). Trzeba więc przyznać, że TIT Globla ma dosyć specyficzne rozumienie pojęcia "bezpośredniej obsługi klienta" i na takie rozumienie chce łapać nieświadomych kandydatów, którzy pofatygowali się w firmie pojawić: stwierdzenia takie jak " bezpośrednia obsługa klienta", "praca z klientem" padają w trakcie rozmowy non stop, są jednak używane właśnie ten specyficzny, opisany wyżej sposób. W trakcie rozmowy ani śladu słów typu handlowiec w terenie, przedstawiciel handlowy, mobilny doradca - o którego de facto chodzi w ogłoszeniach i oferowanej posadzie. Trzeba o to wszystko samodzielnie i uparcie rozmówcę pytać samemu. Wypuszczane grupami ogłoszenia na stanowisko "obsługi klienta" są pełne dezinformującej treści, nie opisującej precyzyjne posady, na które firma rekrutuje. Nie w nich nawet informacji w jakiej branży mamy pracować jako obsługa klienta (może drzewnej, farmaceutycznej, a może jakiejś innej...). Żaden problem, gdyby firma była jakoś obecna w Internecie i te informacje sami sobie byśmy znaleźli. Jak jednak pisałem, info o TIT Global są znikome (stąd też główna motywacja do napisania tego tekstu). Tak na marginesie, TIT Global chce przy aplikowaniu razem z CV otrzymać list motywacyjny, gdzie nawet nie znamy branży w której mamy pracować: sam z premedytacją wysłałem tylko CV i zostałem zaproszony na rozmowę. Owszem firma posiada stronę internetową, ale jest ona tak treściwa i popularna, że szukając w Google jej nie znajdziecie: trzeba wklepać samodzielnie www.titglobal.pl (z tej strony też się jednak wiele nie dowiecie, większość zawartości strony to nic nie mówiące banały, nie ma tam nawet adresu firmy i kontaktu innego nić jeden adres e-mail). Tak wiec żeby było jasne: Praca w tej firmie polega na zdobywaniu klientów indywidualnych i biznesowych dla Netii i Cyfry+ i w żaden sposób nie jest pracą stacjonarną w punkcie obsługi klienta np, w markecie. Jeśli więc ktoś nie jest zainteresowany pracą w charakterze terenowego handlowca - akwizytora cyfry+ czy netii niech niech nie traci czasu swojego i TIT Global na bezcelowe spotkanie w trakcie którego jedna ze stron uparcie i świadomie używa pojęcia „bezpośrednia obsługa klienta” tak jak sama chce je rozumieć.
koto 2012-03-01 11:19:08
Dzięki za info. Po małym śledztwie w internecie doszedłem do wniosku, że nie warto sobie głowy zawracać. Zgadzam się z Twoimi spostrzeżeniami w całej rozciągłości.
IKa 2012-03-02 10:54:50
Wielkie dzięki :) To bardzo cenna uwaga dla poszukujących pracy :))
K3RAM 2012-03-18 13:33:54
Jutro miałem mieć u nich rozmowę, dokładnie tak jak mówisz w sieci jest pełno ogłoszeń związanych z przedstawicielstwem handlowym, który tak naprawdę okazuje się być akwizycją dla cyfry + czy polsatu. Ja mogę dodać jeszcze że nie warto chodzić na rozmowy do firm, które ukrywają swoją branżę i nie chcą o niej poinformować telefonicznie. Taka firma znajduje się gdzieś na Grunwaldzie (ulica Wolska bodajże), ten nr też warto sobie zapisać na czarną listę: (usunięte przez administratora), no i firma IPI (Internetowa platforma informacyjna na ulicy Hożej _ OGRODY) Pozdrawiam powodzenia w szukaniu nowej i godnej pracy ;)
blondi 2012-03-28 21:16:32
również zostałam zaproszona tam na rozmowe na strzelecka 34/9 (niestety wczesniej nie sprawdziłam firmy gdyż dziewczyna która dzwoniła do mnie bardzo szybko i nie wyraźnie podała nazwę firmy)

faktycznie jeśli kogoś interesuje akwizycja to może udać się na to spotkanie a ogólnie szkoda czasu....
nie wiem tylko dlaczego kłamią i podają nazwe stanowiska, która nijak ma sie do rzeczywistości
pozdrawiam
Niedoszła_kandydatka 2012-05-29 21:57:11
Witam!
Po pierwsze faktycznie bardzo trudno znaleźć jakiekolwiek info o tej \"firmie\". Fajnie, że chociaż moi poprzednicy zdecydowali ujawnić z kim mamy do czynienia. Ja byłam umówiona na czwartek i się wybierałam, bo Pani powiedziała, że aplikuję na przedstawiciela handlowego. Więc zaczęłam szukać jakiś informacji i znalazłam \(usunięte przez administratora) TIT GLOBAL Głowne PKD: 46.73.Z - Sprzedaż hurtowa drewna, materiałów budowlanych i wyposażenia sanitarnego\" hmmm....nie wiedziałam, że akwizycja Cyfry+ zalicza się do branży sanitarnej. Czyli jeszcze jedno potwierdzenie, że to ściema.
Miron 2016-05-18 16:17:25
No moim zdaniem fajna sprawa, jedna z lepszych firm w tej branży, a jeśli chodzi o IT to nie wiadomo do końca jakie mają umowy, ale jest dość dobrze.
Zostaw swoją opinię o TIT Global - Poznań
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie TIT Global