DOM SAMOCHODOWY GERMAZ

Wrocław

Opinie o DOM SAMOCHODOWY GERMAZ

były pracownik 2011-07-01 15:12:39
Witam. Opiszę swoją przygodę z firmą Germaz i mam nadzieje ze kogoś uchroni to przed problemami. rozmowę kwalifikacyjną przeprowadzałem z dyrektorem [usunięte przez moderatora] który zapewnił mnie ze praca jest na umowę o prace i zarobki będą w wysokości 2200 zł netto i po okresie próbnym przejdę do serwisu forda lub nowego mitsubishi , okres próbny miałem na dziale produkcji specjalnej przy naprawie starych wojskowych Honkerów. Moim kierownikiem był [usunięte przez moderatora] - ignorant, alkoholik. Potrafi obciąć pół wypłaty bez uzasadnienia . Moje zatrudnienie okazało sie na umowę zlecenie a zarobki w granicach 1700 zł . dyrektor [usunięte przez moderatora] zbywał mnie głupimi tekstami a interwencja u prezesa [usunięte przez moderatora] była nieskuteczna. Prezes okazał sie takim samym ignorantem jak kierownik i dyrektor. Moja sytuacja nie jest odosobniona. w takiej samej sytuacji jest wielu pracowników tylko ze siedzą cicho bo mają zobowiązania finansowe i nie mogą walczyć o swoje. Cała moja historia w germazie skończyła się nagle bez jakiejkolwiek informacji o nieprzedłużeniu umowy. Dzień przed końcem umowy zostałem zapewniony przez kierownika [usunięte przez moderatora] że wszystko będzie dobrze i ironicznie zaprosił mnie do pracy. Dnia następnego rano 0 6.30 zapytał po co tu jestem skoro nie mam nowej umowy.ODRADZAM PODEJMOWANIA PRACY W TEJ FIRMIE BO JEST ONA TAK SAMO [usunięte przez moderatora] JAK WIĘKSZOŚĆ JEJ KIEROWNIKÓW I DYREKTORÓW . ZWYKLI PRACOWNICY SĄ TRAKTOWANI JAK CIEMNA MASA . NIGDY NIE MA Z KIM POROZMAWIAC I NIKT NIE PODEJMIE ŻADNEJ DECYZJI. DYREKTOR SROKA OBIECUJE WSZYSTKO NA ROZMOWIE A PÓŹNIEJ WSZYSTKO OKAZUJE SIĘ OBIETNICĄ BEZ POKRYCIA.
znawca firmy 2012-01-10 20:26:01
to prawda, ta firma to jeden wielki dramat!!!
xXX 2013-03-21 13:48:06
Dramat , to prawda, doszło do tego ,że firma z premedytacja nie wypłaca pracownikom pensji.
germaz 2013-07-12 23:00:54
jest tak do dziś
2013-09-14 07:06:00
Witam wszystkich zawiedzionych i niezadowolonych! Może najprościej będzie założyć własny salon z serwisem (koszt z zakupem działki w dobrym miejscu ok.12 milionów) i do roboty. Pokażcie nam, ignorantom, [usunięte przez moderatora], palantom jak się wzorowa prowadzi firmę. Wszyscy na umowy o pracę z podstwą ok. 3 tys. Plus godna premia min. 1,5 tys. Do tego koszty szkoleń, urlopów, lewych zwolnień, gratisowych usług serwisowych, wyposażenia w nowoczesny sprzęt i świetna pomoc socjalna dla rodziny, pakiety medyczne, itp. Nagrody świąteczne i co komu przyjdzie do głowy. Tylko szanowny niezadowoleni jak znajdziecie środki na to całe eldorado? Bo klient też chce jak najtaniej i dużo gratisów przy zakupie auta, usług itp. Państwo żąda podatki VAT 23 proc. Od kaźdej faktury, podatki lokalne, opłaty bez końca. Czy wiecie, że zysk w takich firmach przed podatkiem to ok.1 do 2 proc.? Oczywiście przy zaangaźowaniu własnej pracu. Zatem do roboty, szukajcie banków i powodzenia!
flotowiec 2013-09-14 19:14:47
taaa, roboczogodzina w serwisie Forda to jakieś 300 zł, wymiana prostego rozrządu w mondeo 2.0 tdci jedynie 1900 zł, gdzie inny dobry serwis niezależny na tych samych częściach zrobi to za połowę ceny z fakturą i pocałowaniem z rączkę, sami sobie zabijacie biznes i tyle!!! O naciąganiu czasu pracy przy wymianie nawet nie wspomnę, bo liczą 5 roboczogodzin, a inne serwisy robią to samo w 3 godziny, dramat!!!
serwisancik 2013-11-24 00:25:04
I jak sytuacja w germazie na dzień dzisiejszy? Wie ktoś jaka atmosfera w serwisie? Czy wypłaty są już na czas i kompletne? Pytam gdyż zastanawiam się nad przejściem na serwis...
anonimek 2013-12-31 15:05:43
W Germaz atmosfera jest coraz lepsze bo zostali ludzie którym naprawdę zależy na robocie.
anonim 2014-11-28 06:53:42
A propo krytyki - a może tak na umowę zlecenie za 1000 brutto?
... 2015-02-04 14:36:43
Nie trzeba od razu płacić nie wiadomo jakie pieniądze, warto zacząć od traktowania pracowników po ludzku, od zwykłego dzień dobry przy powitaniu, od własnej kultury osobistej, od traktowania ludzi po ludzku.. a tego w tej firmie zabrakło..
fiolecik 2015-03-03 19:09:03
Coś się zmieniło? Słyszałem że ostatnio mówią juz dzień dobry.
branżowiec 2015-03-03 19:32:37
dyrektoruje jeszcze ten brodaty dyrektor podkupiony w Bielska?
ola 2015-07-01 03:37:29
jak tam wygląda praca w biurze?
1234 2016-01-25 06:35:23
Byly pracownik Germazu, panowie tam trzeba pracowac ,prowadzilem wraz z Mistrzem hail 2 linie remontowe Honkerow (mechanik)pracowalem ,dobrze zarabialem ,domowa atmosfera .Co za dupek wypowiada sie nie na temat P Dr Sroki, byl jednym z wielu myslacych w tym Domu ,Samochodowym Germaz, M
maciek 2016-01-29 04:10:19
Taki dramat jak Twoje XXX
maciek 2016-01-29 04:20:47
Chlopie po jakiej szkole jestes ile masz stazu pracy ,pisac umiesz ale czy rozumiesz co piszesz ?
maciek 2016-01-29 04:22:21
maciek 2016-02-06 06:14:39
Prosze ! zadaj pytanie ,tylko przed pytaniem pomysl CO WOGULE chcesz robic w zyciu
justi 2016-03-11 11:36:35
Firma DS Germaz robi bardzo ciekawe zabudowy na PS. Mozna sie wiele nauczyc. Polecam szczegolnie dla inzynierow i konstruktorow, ale na wysokie zarobki nie ma co liczyc. Brakuje rowniez szacunku dla pracownikow i szczerej z nimi rozmowy - to ze strony kierownictwa i zarzadu. Kiedys bylo inaczej, ale coz. Jezeli nie masz znajomosci, to duzo w tej firmie nie zdzialasz, a i zakres obowiazkow moze sie rozszerzac z roku na rok (glownie w administracji) przy tej samej pensji. Dobrze, ze pani pelnomocnik ds. personalnych odeszla - to byla pomylka i wyrzucone pieniadze w bloto. A atmosfera wsrod pracownikow jest dobra. Mimo wszystko pozostaje sentyment do tej firmy.
Art 2016-07-15 10:58:23
Witam
Jako były pracownik, bardzo polecam prace w Germazie. Stała kadra trzyma się od lat, fajna atmosfera, zmieniają się tylko spadochroniarze, co pracują po 0,5 roku i wszędzie im nie pasuje, a tak naprawdę nie chce im się pracować. Fakt pensje są w ratach tak mniej więcej na 10, 20, ale można się dogadać i jeśli porozmawiasz z dyrektorem, że masz kredyt, to dostaniesz całość na 10. Pensję są moim zdaniem wyższe niż te, które obowiązują na rynku Wrocławskim. Nie ma wyścigu szczurów, zawsze można się dogadać jeśli chcesz wolne, a i jakiś samochód szef na wekeanad pożyczy jak poprosisz. Gdyby sytuacja mnie nie zmusiła i nie musiałbym się przeprowadzić dalej pracował bym w Germazie. Bardzo dobrze wspominam ten czas, pracowałem jako mechanik na serwisie
Art 2016-07-15 10:58:54
Witam
alek 2016-08-29 07:06:49
Skoro tak to nie ściemniajcie pracowników,i nie obiecujcie nowo zatrudnionym złotych gór,to jest zwykłe oszustwo,twoja firma twój problem ,ale ludzi nie oszukuj bo kiedyś dostaniesz kosę w żebra cwaniaczku.
zmęczony 2016-09-09 12:03:59
Nadal tak jest
zzz 2016-09-09 23:08:16
@ zmęczony - nadal jest jak? doprecyzuj swoją wypowiedz
Zostaw swoją opinię o DOM SAMOCHODOWY GERMAZ - Wrocław
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie DOM SAMOCHODOWY GERMAZ