DPD Polska

Katowice

Opinie o DPD Polska

odPodszewki 2009-11-24 12:57:17
TRAGICZNIE traktowani KURIERZY przez Zarząd DPD! Kompletny brak stabilizacji w firmie, podstawiane umowy do podpisania KURIEROM o pracę to istna gilotyna: kary, kary..., bez jakichkolwjek osłon dla Kurierów, którzy tak naprawdę są motorem firmy. Z dnia na dzień kurierzy otrzymują informację o np. cięciu zarobków o dosłownie 2/3 zarobku!!! KURERZY I i II stref pracują za śmieszne pieniądze. Po odliczeniu kosztów i braniu pod uwagę iż praca w tej firmie to jazda samochodem po 12 i więcej godzin dziennie (podkreślam, że Firma DPD nie ponosi żadnych kosztów z zatrudnieniem Kurierów. Zatrudniani jako podwykonawcy mają obowiązek miec swoje auto i to nie byle jakie! . Tu są spore wymogi. Sami się ubezpieczac. Pełni nadziei Kurierzy prgnący utrzymac swoje rodziny kupują auta na raty. Oklejanie reklamą ( zresztą nie tanie) samochodów ponoszą Kurierzy, wymagana firmowa odzież na koszt Kurierów, koszty eksploatacyjne aut- Kurierzy....itd. Słowem po odliczeniu kosztów okazuję się ,że niema na spłacenie rat nie mówiąc na życie. ISTNY DRAMAT W KATOWICACH!!! No, ale pod bramą firmy przecież w dobie bezrobocia stoi chmara następnych naiwniaków! Brak kompetencji konsultantek umawiających - nie znających się na odległościach które pokonują codziennie kurierzy, umawiają klientów praktycznie w jednym czasie gdzie odległości znajdują się czasem od siebie w granicach np.10km! Wg dyrekcji DPD zawsze winien jest KURIER!- jeżeli nawet tak nie jest ;patrz na pkt.1(można przecież zawsze walonąc mu karę za nie posłuszeństwo) Ostatnio pod zastraszeniem zwolnień zmuszano żony Kurierów by podpisywały obok mężów ich umowy- chodziło o zgodę na ewentualne zajęcie prawne przez FIRME DPD wspólnoty majątkowej. Telefony do ważniejszych osób w firmie praktycznie nie osiągalne (dot. to również Warszawy gdzie mieści się główna siedziba)- przecież lepiej by nie było do kogo sie pożalic. To co dzieje się w Katowicach nadaje sie dla "Sprawy dla reporterów" Tylko czy Kurierzy którzy omamieni w dniu podejmowania pracy biorą na siebie niejednokrotnie zobowiązania bankowe będę chcieli i umieli się bronic?
Zastanawiające jest też to czy dyrekcja DPD Katowice nie wykorzysta tego faktu o którym tu piszę czyli zobowiązania bankowe na zakup aut przeciwko poszczególnym kurierom? Jest to bowiem bardzo prawdopodobne - miało to bowiem już miejsce w jednym z przypadków . Tak więc rozumiem klientów którzy czekając na paczkę złoszczą się na nie przyjeżdżającego kuriera, jednak powinni pamiętac ,że każdy medal ma dwie strony. Prawdą jest też stara prawda, że uśmiech i życzliwośc rodzi uśmiech i życzliwośc, a wrogośc rodzi wrogośc. Dużo więc zależy też od samych klientów nie tylko od zdeterminowanych kurierów DPD Katowice i nie tylko Katowice.
współpracownik 2010-03-03 20:34:40
Niestety takie są fakty.Tu podzielam opinię kolegi i aż dziw bierze że tak mało jest wypowiedzi na ten temat.Dziwi też fakt że gdyby firmy współpracowały bezpośrednio z przewoźnikami'byliby obsługiwani równie dobrze a może i lepiej niż przez firmy kurierskie i zdecydowanie taniej by ich to wynosiło bo płacąc za pełne auto towaru płacili by za dostawę(km)a tak płacą nie małe pieniądze za każdą przesyłkę z osobna i bogacą nieuczciwych wyzyskiwaczy na których i tak pracuje kurier.[usunięte przez administratora] I TOTALNY BRAK SZACUNKU DO DRUGIEGO CZŁOWIEKA.Nawiasem mówiąc autorzy exspresu reporterów mieli by kawał dobrej roboty Pozdrawiam kurierów i klientów D.P.D.
dpdktw 2010-04-08 20:08:31
No niestety lipa lipa lipa z tym ze nie starcza mi na rate to bym nie przesadzal starcza na rate zus podatek i reszte rat ktore mam miesieczne koszta to 2000zl (moje wydatki) zarobek na czysto to ok 1900 zl,bylo by wiecej ale mam male auto.No fakt umowa to jakas k... porazka same kary,nota za to nota za tamto sramto itd,i te nieszczesne umowy z tp poprostu zenada,komunikacja nie jest taka najgorsza,a co do umawiania paczek przez tracing no to racja h...jak nic umawiaja paczki po 17,po 18 nie pytajac o to kuriera
ble ble ble 2010-07-28 21:08:35
a powiedz mi koleżanko ile Ty zarabiasz siedząc na swoich przysłowiowych 4 literach? 3,4 czy 5 tys.?
anonim 2011-06-20 19:16:11
niestety dpd to jedna wielka porazka jestem kurierem od 3 lat i uwazam ze zmienia sie wszystko na gorsze stopy obcinaja za byle jaka bzdure ( brak pieczatki na deliverze to znowu chore wymysly znudzonych od braku roboty kierownikow-czek b.k , e.sz itd juz nie mowiac o braku zainteresowania a.c.)
znam osobiscie ludzi co pracuja juz 7-8 lat i jest juz ich coraz mniej -poprostu zbieraja sie na odwage i odchodza
wielki apel do kierownictwa dajcie wiecej za stopy bo zaniedlugo sami bedziecie musieli wsiasc do tych swoich kia i [usunięte przez administratora] na czwarte pietro z paczka

p.s ludzie ktorzy chca zaczac prace w dpd to wybijcie sobie to z glowy badzcie madrzejsi niz 170 obecnych glupkow
anonim 2011-10-26 10:18:12
OGÓLNIE RZECZ BIORĄC DPD W MYSŁOWICACH TO JEST NIEPOROZUMIENIE W CYWILIZOWANYM ŚWIECIE PRACY JAKO CAŁOŚCI POCZĄWSZY OD KURIERÓW A KOŃCZĄC NA MAGAZYNIE PRZY ULICY BRZEZIŃSKIEJ 59 . ZNAM KOLESIA KTÓRY ZŁAMAŁ PALCE LEWEJ STOPY I MUSIAŁ [usunięte przez administratora] Z GIPSEM PO MAGAZYNIE ZEBY MIEĆ NA CHLEB BO BYŁ PRZECIEŻ NA ZLECENIU . CO DO KIEROWNICTWA MAGAZYNU KRÓTKO , [usunięte przez administratora]
... 2011-12-08 11:30:41
Układy, układy i układy, powinna Warszawka wpaść i zrobić porządek z tymi smiesznymi liderami, w oddziale balagan przyjecia, zwolniena z dnia na dzien i tak w kółko, żedana padnie ta stacja, analizujac poprzedni rok widac ze cos jest nie tak ilosc przesylek spada, sa zniszczone, kurierzy traktowani jak szmaty, a jak ktos tylko na chwile dostanie sie wyzej to juz uwaza sie za niewiadomo kogo, jesli tak wyglada ta praca to ja dziekuje ze taka firme kurierska, nigdy nie skorzystam z waszych uslug, odradze znajomym. Firma ktora tak tarktuje pracownikow dlugo nie pociagnie.
xxx 2012-06-04 00:49:28
Tragedia. Oddział DPD w Mysłowicach żal komentować. Kurierzy sa traktowani okropnie za tak marne pieniądze. Wyzysk wyzysk i jeszcze raz wyzysk. Koordynator ma chyba problem psychiczny dlatego odbija sobie wszystko na kurierach. Paczki umawiane są na późne godziny (nawet 17-19). Koordynator powinien wydać przepis aby kurier woził ze soba namiot i najlepiej koczował przed danym budynkiem aż łaskawie klient przyjedzie. Za wszystko jest [usunięte przez administratora]. A ludzie tam pracuja tylko dlatego, bo muszą za coś żyć. Wszystko trzeba samemu opłacić. Jeszcze wykonywać prace na magazynie tak jakby kurier nie miał co robić. DPD najlepiej by chciało żeby Kurier zamieszkał na hali i pracował jako wolontariusz. A te osoby z biur to jacyś nie myślący. OGÓŁEM ZŁO ZŁO ZŁO. A duza w tym wina klientów. Zamawiaja paczki na wieczór nie wiedząc że Kurier DPD pracuje od 6 rano i zanim znajdzie, ułoży i zapakuje paczki to troche mija. Potem musi dojechać na dany rejon. Potem poskaka po pietrach i o takiej 16 ma już czasem dość. Kurier też ma żonę, tez ma dzieci. Też chciałby o 19 byc w domu. Klient tego nie rozumie. On płaci i wymaga. Brak empatii. Co do podpisywanych umów. Kurier odpowiada za każdy błąd. Zamiast rozwozic paczki i jechać z punktu do punktu musi pracować za przedstawicieli firm telekomunikacyjnych ktorzy wymagaja ksero tego i tamtego. a to jeszcze to i tamto. ŻENADA. Kurier traci ino czas.
dość 2012-09-02 11:07:45
Drodzy klienci firm kurierskich, rozumiem was ze chcecie jak najtaniej wysyłać przesyłki i wysyłacie je przez brokerów, ale robiąc to ucinacie gałąź na której siedzicie, ponieważ niższa cena oznacza to że kurier ma coraz mniejsze wynagrodzenie, a co za tym idzie usługa będzie coraz gorsza. Po podpisaniu przez firmy kurierskie umów z brokerami już kilka razy obniżono stawkę dla kuriera (kurier sam prowadzi działalność i robi wszystkie opłaty skarbowe, ZUS, paliwo i itd.), a co za tym idzie, przez to wielu doświadczonych kurierów rozwiązało swoje umowy, po prostu nie stać ich było na dalsze prowadzenie tej działalności, na ich miejsce przyszli nowi nie doświadczeni, nie znający terenu i procedur, więc nie oczekujcie od kuriera wszystkiego. Piszecie tutaj ze kurier jest taki czy owaki, macie tylko pretensje do kurierów i tu się mylicie pretensje miejcie do kierownictwa i zarządu firmy, jak sama nazwa wskazuje\"firma kurierska\" to przede wszystkim kurierzy a nie kierownicy, dyrektorzy, handlowcy czy logistycy właśnie na nich idą największe pieniądze nikt nie ponosi odpowiedzialności za złe umowy z brokerami a płacą za to tylko kurierzy, wszelkie oszczędności zaczynają się i kończą w kieszeni kuriera, więc przy następnym poście pomyślcie życzliwiej o kurierze. Może klienci zbojkotują decyzje zarządów firm kurierskich i pomożecie kurierom należycie wykonywać swoje obowiązki proszę wysyłacie maile do firm każdą ilość z pytaniami o wszystko nie mogę tu napisać dlaczego, ale chyba większość się domyśla. Dodam jeszcze że ostatnio na bananach widziałem naklejkę Fair play, wiecie co to znaczy? niestety takiej naklejki nigdy nie będzie na firmach kurierskich pozdrawiam wszystkich Klientów i kurierów - nie dajcie się okradać przez firmy dla których pracujecie
danuta 2012-09-19 21:10:56
Ja nie o DPD jako pracodawcy, ale kurierze z Oddz. Katowice . Od rana czekałam na przesyłkę wydaną kurierowi o godź. 07:36:54. Ok 15-tej telefonicznie pod numerem 225775555 uzyskałam informację, że kurierzy pracują do godź.21-ej i przesyłkę otrzymam. O 20:45 ponownie zadzwoniłam pod numer jw i dowiedziałam się, że przesyłka trafiła do sortowni ponieważ, \"kurier nie zastał mnie w domu\". Wierutne KŁAMSTWO!!!
Firma dziadowska i tyle.
D...py 2012-11-16 18:05:52
Ja rowniez mam do czynienia z firma dpd 3 dni temu miala dojsc przesylka i czekam dalej w pierwszy dzien dzwonil kurier o14.00 z pytaniem o ktorej godzinie bede w domu umowilam sie ok 15.00 czekalam do21.00 nikt sie nie pojawil ( zaznaczam ze preferowane godz zaznaczylam 18.00-21.00) Dzien drugi dzwoni do mnie kurier o godz 8.00 rano ( jestem w pracy) z podobnym pytaniem wiec podaje godz15.00 lub po 18.00-21.00 kurier na to odpowiada ze o15.00 ma cos do zalatwienia w banku i o 15.00 nie moze ,i po 18.00 tez nie.
Dzwonilam na infolinie ,dzwonilam z reklamacja ,wyslalam z 8 emaili otrzymalam bzdurne odpowiedzi i NIC!!!! Bez efektu na przesylke nadal czekam. FIFMA KTORA NIE POWINNA ISTNIEC BIN LADEN BYLBY DLA TEJ FIRMY ROZWIAZANIEM .
emanuela 2013-02-14 20:59:42
DPD Polska Oddział w Mysłowicach - MASAKRA!!!! dziwnym zbiegiem okoliczności zginela mi antena satelitarna 70 cm, a do tego paczka byla mocno zdewastowana. Nikt nie czuje sie za to odpowiedzialny. Ponad 45 dni temu napisalam skarge dotyczaca uszkodzenia paczki (gdyz posiadam protokol uszkodzenia) i zadnej informacji nie otrzymalam. Czekam jeszcze tydzien, jak sie nic nie ruszy wstepuje na droge sadowa. Wydalam juz majatek na telefony, oczywiscie wszystko od samego poczatku archiwizuje.
anonim 2013-12-22 07:48:52
witam chciałbym się dowiedzieć czegoś wiecej o pracy w dpd w mysłowicach gdyz zaczynam szkolenie ? jak to wygląda itd i na jakie zarobki-pewne mozna liczyc - praca jako kurier ??? prosze o szybką odpowiedź. w jakich godzinach sie pracuje i jaka jest atmosfera
anonim 2013-12-22 18:47:20
miałem jedną rozmowe , pytaja o prowadzenie samochodu -staż umiejetność jazdy na lusterkach
asia 2014-01-02 17:51:23
Witam ,chciałabym wszystkich ostrzec przed firma kurierska dpd polska ,najgorsza firma z jaka kiedykolwiek sie spotkałam porażka i jeszce raz porażka ,musze sie prosic o własna paczke która juz dochodzi do mnie tydz ,kurier (usunięte przez administratora)tragedia ludzie daleko od tej firmy daleko i nigdy wiecej nie skorzystam z ich usług
Szymonoid 2014-02-13 11:45:29
To samo mam z tymi kurierami z Katowic !!! cały dzien ich nie ma - sprawdzam caly dzien przez ich strone status przesylki gdzie juz od 7;30 kurier odebrał przesyłke po czym na drugi dzien pisze tam - nieudana proba doreczenia awizo..przesylka w sortowni !!!! ani awizo nie zostawil ani nie zadzwonil telefonicznie bo numer ma na przesylce! 3 dzien juz leci - nie polecam nikomu tak nieprofesjonalnych usług i bede o tym przestrzegał sprzedajacych by nie wysylali tą firmą przesyłek
Ktos 2014-06-30 17:50:25
siemka .jak tam jest m ce ?rozpoczynam prace . Chodzi mi o szkolenie ile trwa ? itd
kaka 2014-07-12 14:51:32
Nie polecam nikomu pracować radzę się mocno zastanowić bo szkoda czasu tu nie da się zarobić i zrobić "kariery", umowa o pracę? haha nie w tej firmie, NIGDY
Klijent DPD Katowice 2014-07-19 12:33:07
dokładnie i do dziś się tak dzieje. Składajcie skargi na tych pseudo kurierów.
Dziadowska firma !
Kurier 2014-08-27 20:55:30
Dpd sobie kopie dołki pod sobą, bo niestety kurierów traktują jak niewolników.
klientDPD 2014-09-03 21:21:54
NIe wiem jaka jest sytuacja w kurierów ale skorzystałem raz ich usług i nigdy wiecej nie skorzystam, kurier mega chamski, gbur po prostu, wydziera mi sie do telefonu ze stoi pod domem i czemu nie schodzę, na odpowiedź, że nie jestem duchem świetym i nie wiedziałem ze mógł zadzwonić dzwonkiem do drzwi , zaczał sie wydzierać ze on nie bedzie latał.
Bielszczanin 2014-09-18 06:40:45
Na spedycji magazynowej dostaniesz około 1300 ł na rękę na umowę zlecenie. o normalnej umowie zapomnij bo takich nie dają. Lepiej szukaj pracy gdzieś indziej , a nie w DPD!
Justyna 2014-09-27 01:07:53
Ty jesteś w pracy a my kurierzy na wakacjach
zuberek56@op.pl 2014-11-12 17:18:42
Jak mogę to nie polecam nikomu tej firmy jaka jest DPD od 05.11.2014 została wysłana paczka z pod warszawy do Katowic dziś mam12.11.2014 i paczki do nadal brak to jest skandal ale oni i tak się z tego nic nie robią bo od paru lat jest tak samo [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] niech was szlak trafi
zbyrr 2014-12-06 15:07:05
W dniu dzisiejszym zglosil sie kurier w Bielsku-B z paczką za pobraniem /po 2 godz niz termin z sms/ wylegitymowałem sie DO ale kurier zarządał abym jeszcze mu dał XERO mojego DO oczywiscie odmowiłem a kurier zabral paczka spowrotem.Co to ma być co to za metody.Co nato inspektor ochrony danych osobowych-juz pisze do nich.Skarge napisalem równiez do DPD
wiwiiiiiiii 2014-12-08 23:04:24
powodzenia. jak kurierowi na hh po skanie wyskoczyła informacja o dz w postaci ksero dowodu to sie nie dziw, że Ci nie dał przesyłki.
Jak jeździłem w ktw i spotykałem takie przypadki po co ci moj dowód, dlaczego znów zabiera pan dokumenty itepe.... ogarnijta się bo sami za swoją głupote pódzieta siedzić
klient 2014-12-16 17:00:36
Fedex Katowice najgorsza firma kurierska na śląsku, kurierzy są bazczelni i aroganccy całkowity brak profesjonalizmu, paczki są otwierane mało tego kurierzy nie pozwalają zajrzeć do paczki w ich obecności czy coś nie zostało uszkodzone a to jest ich obowiązek .Kiedyś chciałem się przyjąć do tej firmy w charakterze kuriera ale po pierwszym dniu i zobaczeniu jak szanują w tej firmie paczki czyli kopiąc i rzucając szczerze mówiąc ode chciało mi się tej pracy .Całkowicie nie polecam tej firmy kurierskiej!!!!!!!!!!!!!!
KLIENT 2014-12-16 17:40:32
DPD Katowice najgorsza firma kurierska na śląsku, kurierzy są bazczelni i aroganccy całkowity brak profesjonalizmu, paczki są otwierane mało tego kurierzy nie pozwalają zajrzeć do paczki w ich obecności czy coś nie zostało uszkodzone a to jest ich obowiązek .Kiedyś chciałem się przyjąć do tej firmy w charakterze kuriera ale po pierwszym dniu i zobaczeniu jak szanują w tej firmie paczki czyli kopiąc i rzucając szczerze mówiąc ode chciało mi się tej pracy .Całkowicie nie polecam tej firmy kurierskiej!!!!!!!!!!!!!!
joanka 2014-12-19 15:35:43
To jest forum w kórym pracownicy tej firmy wypowiadają sie o pracy w niej ludzie litości jak macie problem z przesłka to nie tu wylewajcie swoje żale od tego są reklamację.
chudley 2015-03-20 19:45:17
Prawda jest taka ze zakladasz wlasna dzialalnosc zadluzasz sie na zakup sprzetu(samochodu ubran itd)pracujesz po 12h lub wiecej 60%klientow jest niezadowolona bo mysla ze caly dzien masz po to zeby dostarczyc to jedna jedyna przesylke i to oni mowia ci o ktorej godz masz byc...a potem okazuje sie ze jako wlasciciel jednoosobowej firmy pracujacy po 250h w miesiacu upowazniony przez sieci komorkowe,banki i co tylko sie da po odliczeniu kosztow nirmasz nawet 2 tysiecy wydaje mi sie ze to jakis zart i nikt z tym nic nierobi!pzdr dla kurierow 3majcie sie!!!
sara 2015-04-25 10:41:27
kiedy ktos sie zainteresuje wyzyskiem jaki jest w tej firmie ?ludzie pracują po 14 godzin kurier ma po 140 paczek plus odbiory w odziale Bielsko-Biała po zmianie kierownika kurierzy są traktowani jak niewolnicy nie mają pomocy wsparcia sciagaką paczki za miast magazynierow ładują sie na kilku metrach kwadratowych wyjezdzają z magazynu o 10 -11 i jezdzą nawet do 21 bo tak są zawaleni pracą
posądzony 2015-08-07 22:31:31
pracowałem i byłem sumienny zato musiałem odejść z pracy i tak jest w DPD w katowicach
On 2015-08-11 20:43:40
owałem w dpd w Bielsku jako magazynier i nie polecam pracy chyba że ktoś lubi się urabac i na męczyć za 8.23 zł na rękę. O umowie o pracę można zapomnieć gdyż pytałem brygadzisty to odpowiedział ze Mają 1 wolny etat i ten który minimum pół roku przepracuje to dostanie. A e
Jeszcze nie wspomnę o meldowaniu brygadzista czy możesz łaskawie iść do toalety.
frannz 2015-12-13 19:14:39
Tak....:). Kurierom już 2 razy w tym roku zmniejszyli stawki a większości magazynierom zamienili umowy o pracę na umowy zlecenia jednocześnie zmniejszając liczbę godzin pracy. Jedynym sposobem na poprawę warunków jest zmiana pracodawcy.
frannz 2015-12-16 20:32:41
Oficjalnym powodem jest "optymalizacja kosztów". Wszyscy kurierzy i firmy współpracujące z DPD (w całej Polsce) dostali aneksy do umowy zmniejszające stawki do podpisania. W razie nie podpisania aneksu w ciągu, zależnie od umowy, miesiąca do trzech umowa przestawała obowiązywać. Sporo kurierów i część firm współpracujących nie godziła się na nowe warunki współpracy. Ja również nie zgodziłem się na "nowe warunki współpracy".
rado 2016-06-08 00:06:48
W rejonie gdzie mieszkam w Mysłowicach też mam chamskiego kuriera, który nie chce dojechać pod dom bo jest remont ulicy w okolicy A4, to kurier stawia warunki doręczenia, jak się nie zgodzę to paczka wraca na magazyn i pisze że awizował(nieudana próba doręczenia). Mają problemy z pracodawcą a wyżywają się na kliencie. W przyszłości będę wybierał inną firmę kurierską byle z daleka od dpd. Pozdrowienia dla Waszych "pracodawców" kurierzy nie przelewajcie żali na klienta.
zmęczony upałem 2016-07-28 11:50:37
jako kurier muszę napisać, że oddział Sosnowiec dla kurierów nie jest zorganizowany: wąski wjazd nie nadaje się na duże auto , kolejki do kasy , szef serwisu kurierskiego w niczym nie jest pomocny, nie pomaga i nie odbiera telefonów, proszenie się o klucz żeby otworzyć twoją brame. Najgorszee są kolejki na rozładunek paczek z odbiorów, czasem nawet godzine spędzam na bazie po cieżkim dniu pracy, ale od kuriera wymagać wszystkiego , za niedługo będziemy musieli po sobie pozamiatać!!!!!!!!!!!!!!!
Jeśli to czyta ktoś z góry proszę o interwencję. To nie pierrsza moja firma kurierska ale tu kuriera źle się traktuje !
Zostaw swoją opinię o DPD Polska - Katowice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie DPD Polska