logo Grant Thornton Frąckowiak Sp. z o.o. Sp.k.

Grant Thornton Frąckowiak Sp. z o.o. Sp.k.

Poznań

Opinie o Grant Thornton Frąckowiak Sp. z o.o. Sp.k.

r 2013-05-13 02:15:52
Unikać jak ognia praktyk w zespole transakcji kapitałowych - staniecie się darmową pomocą biurową( usunięte przez administratora )a zadań merytorycznych nie będziecie mieć praktycznie wcale.
Rafał 2013-06-07 15:15:32
Wszyscy pracownicy zespołu transakcji kapitałowych byli w przeszłości praktykantami w GT; to fakt, nie ocena - więc może nie pasuje do tego miejsca - ale ocenę można na podstawie tego faktu wyrobićsobie samemu
kaziu 2013-07-10 15:43:36
Tyle, że akurat w tym zespole jest 2 pracowników + praktykanci zmieniający się z idealną regularnością co 3 miesiące. Łatwo sobie odpowiedzieć na pytanie, jakie się ma szanse na etat. Zadania praktykantów z transakcji kapitałowych faktycznie ograniczają się do bycia darmową pomocą biurową, wykonującą ksero, latającą na pocztę( usunięte przez administratora ) W innych zespołach jest bardziej merytorycznie. Nikt ze znanych mi osób praktykujących w podatkach nie dostał oferty pracy ani nawet przedłużenia stażu. W audycie jest ponoć nieco lepiej. Nie polecam.
ktoś 2013-07-29 01:14:23
[usunięte przez moderatora]
cała prawda o tej firmie. praktyki w niej to 100% zmarnowany czas.
gr 2013-08-14 13:41:31
Wszyscy z UE w Poznaniu wiedzą, ze do GT idą Ci którzy nie dostali się do E&Y, PWC czy Delloite. Miałem praktyki, później pracowałem w tej formie. Zarobki baardzo słabe. Przerost formy nad treścią, uważają się za firmę wiodącą na rynku a jest masakra. Atmosfera generalnie fajna ludzie w pracy też (prócz Departamentu rachunkowości i Outsourcingu ( usunięte przez administratora ) Audyt ok, ale ogólnie w firmie mnóstwo niekompetentnych ludzi, którzy dostają się po znajomości. Nie polecam.
kharim 2013-08-26 01:43:11
Sprzed trzech lat, kwoty netto:

Praktykant - 0
Konstultant 1-2 - 1600
K3 - 1800
Senior - 2500-3000

Jak jest na wyższych stanowiskach - nie wiem
blitek 2013-09-04 22:27:36
Taka sobie? Ta kasa to tragedia, nie ma chyba firmy doradztwa podatkowego która by pracownikom rzucała takie ochłapy, nawet małe firmy bez marki w środowisku płacą więcej...
staroscina 2013-11-14 15:00:17
Na seniora trzeba pracować jakieś 6 lat... oczywiście nie licząc praktyk. Moim zdaniem (praca nieco ponad rok) albo przeżyjesz załamanie nerwowe po takim czasie albo staniesz się tacy jak cała ta "stara gwardia": smutni, zakompleksieni ludzie którzy noszą wysoko tyłek mimo, że żadnych rzeczywistych sukcesów na rynku nie mają.

Wałkują tego Catalysta jak by byli nie wiadomo jakimi ekspertami, a przez 8 lat istnienia zrobili 3 emisje... Moim zdanie warto tam iść tylko po to, aby wiedzieć kim się nie chce być w życiu i jakich błędów nie popełniać w przyszłości.

Firma generalnie dla urzędników, a nie ludzi, którzy chcą się rozwijać i dobrze zarabiać.
blitek 2013-12-11 02:21:35
To porównajmy sobie zarobki pierwszorocznych, "świeżych" konsultantów w różnych firmach (podaję te najbardziej znane, bo w małych zawsze są widełki) w Poznaniu. Kwoty brutto.

EY - 4500 (są zespoły, które płacą 5000)
pozostałe BIG4 - 4000, max 4500
Morison - 2500
KR - 2500
4Audyt - 2500
Roedl & Partner - 2500
BDO - od dawna nie rekrutuje do podatków więc nie znam stawki

Grant Thornton Frąckowiak - 2200

Stawka 2200 brutto (to jest 1600 netto!) jest delikatnie mówiąc żałosna i powinna się spotykać z odmową. Przypominam, że GT nie opłaca pracownikom ŻADNYCH szkoleń. Jedyny benefit to abonament medyczny.
Alicja 2014-04-22 12:14:44
Potwierdzam, atmosfera jest wyjątkowo przyjazna. Osobiście nie znam nikogo kto by na nią narzekał. Nie czuje się hierarchii w postaci podwładny/przełożony (pracownik/szef). Do pracy przychodzi się z ochotą, mimo, że czasami jest jej bardzo dużo. Można poznać naprawdę wspaniałych ludzi, z dużym bagażem różnorodnych doświadczeń i uczestniczyć w wielu ciekawych rozmowach o „życiu i pożyciu”.

Być może zarobki nie są tak wysokie jak w innych firmach doradczych podobnej wielkości, ale Grant Thornton nadrabia wieloma innymi atutami – i świetna atmosfera pracy jest jednym z nich.

Wiele osób, które odeszło z GT twierdzi, że w żadnej innej firmie nie było takiej atmosfery jak u nas.

Ale przekonać trzeba się samemu

Pozdrawiam,
Alicja
maxim 2014-04-26 23:59:06
Potwierdzam opinię o atmosferze w zespole. Niestety to jedyny walor tej pracy. A już zupełnie nie warto zawracać sobie głowy praktykami, super atmosfera nie zatuszuje faktu, że praktykant w tej firmie to tania pomoc biurowa służąca głównie do kserowania. Zadania fajne się trafiają ale rzadko.
Paulina 2014-06-10 14:38:36
Zdecydowanie polecam praktyki w Zespole HR w GT!
Nie było czasu na nudę, byłam wdrażana w coraz bardziej odpowiedzialne zadania, które były różnorodne. Moje pomysły były brane pod uwagę i miałam możliwość współtworzenia projektów realizowanych w firmie.
Dla osób, których szczególnie interesuje HR z zakresu rekrutacji pracowników - gorąco polecam, gdyż uczestniczy się we wszystkich etapach projektów rekrutacyjnych. Po obserwacjach na spotkaniach, można również samodzielnie przeprowadzić rozmowy kwalifikacyjne. Uważam, że to jest niepowtarzalna szansa, której często brakuje w agencjach doradztwa personalnego.
Co do Zespołu HR i opiekuna praktyk - przerosło to moje najśmielsze oczekiwania, było dużo uśmiechu, ciepła i chęci do pomocy.
Gdybym miała jeszcze raz wybrać firmę, w której chciałabym odbyć praktyki, na pewno wybrałabym GT. :)
Paulina 2014-06-22 23:43:32
Bezpłatne, ale pojawiają się już oferty płatnych praktyk. Nie mogłam zostać na dłużej mimo chęci, gdyż zespół, z którym pracowałam jest niewielki i nie było wolnego miejsca. Od samego początku byłam tego świadoma. :)
student 2014-07-02 23:00:23
Czy rzeczywiście jest az tak zle? Jak wyglada sytuacja w dziale podatkowym? GT jest dosc znana firma i aspiruje do czołówki zaraz po wielkiej czwórce, a tu czytam, ze to jakas fasada. Napiszcie cos prosze.
gru 2014-08-06 17:03:01
Jest źle i wręcz fatalnie, podatki omijamy szerokim łukiem. Przez ostatnie 3 lata zaproponowali dalszy staż bodajże dwóm praktykantom (przewinęło się kilkudziesięciu) i to tylko dlatego, że jakiś konsultant akurat odszedł.
l 2014-10-10 15:02:03
Jest taka: ISP
tomek 2015-01-09 17:16:20
no wygląda profesjonalnie i wydaje mi się, że też można do nich spokojnie aplikowac, jakaś oferta od nich mi się przewinęła, ale nie wiem na jakie stanowisko naprawde.. mam nadzieje, że jakąś ją zlokalizujecie, bo prawda jest taka, że warto tam pracować, widac jak firma prze naprzód i się rozwija non stop.
worker 2015-01-28 19:08:46
hej, firma rozwija się ale ze szkodą dla pracowników. Nie liczy się to co umiesz, ale to czy się podlizujesz. Owszem ludzie są fajni, ale perspektywy rozwoju zerowe. Nadgodziny za darmo, a wynagrodzenie bardziej niż śmieszne. Praca tylko dla tych osób, które mieszkają z rodzicami i nie muszą same się utrzymywać.
zuz 2015-03-09 18:13:37
Jak wygląda sprawa języka angielskiego? Czy trzeba go dobrze umieć i często się nim posługiwać?
lemi 2015-05-21 18:32:24
Odradzam!!!! Firma tnie koszty ze szkodą dla pracowników. Praktyki i staże to strata czasu bo mało kto się zajmuje studenciakami, a 50 zł brutto za dzień audytowy który trwa 10 godzin lub wiecej to stawka gorsza niz w multikinie! Nie warto! Co z tego ze atmosfera spoko jak masz swiadomosc ze to czego ci nie zaplacili laduje w kieszeniach partnerow i zarzadu. ja zrezygnowalem i nie zaluje bo dostalem 3 azy wiecej w mniejszej i faniejszej firmie
please 2016-05-05 22:24:44
Świetnie, że zatrudnienie odbywa się na rozsądnych warunkach, a jak do tego dorzucone są odpowiednie szkolenia i można nawet liczyć na jakieś awanse, to się nie dziwię, że ich oferty pracy są tak popularne. Wiecie czy będzie niedługo jakaś rotacja? Pozdrawiam
Zostaw swoją opinię o Grant Thornton Frąckowiak Sp. z o.o. Sp.k. - Poznań
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Grant Thornton Frąckowiak Sp. z o.o. Sp.k.