Laboratorium Galenowe Olsztyn Sp. z o.o.

Dywity

Wywiadu udzieliła:
Anna Laszuk
HR Biznes Partner Laboratorium Galenowe Olsztyn Sp. z o.o.
Anna Laszuk jest związana z Laboratorium Galenowym Olsztyn Sp. z o.o. od 2005 roku, w Spółce Eubioco , która jest 100% udziałowcem LGO zatrudniona od stycznia 2016 roku na stanowisku HR Biznes Partnera. Obecnie odpowiedzialna za całokształt polityki personalnej w obu spółkach, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Olsztynie oraz podyplomowych studiów z zakresu Prawa Pracy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Olsztyńskiej Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania im. prof. T. Kotarbińskiego.
Laboratorium Galenowe Olsztyn Sp. z o.o.
Liczba pracowników: 114
Rok założenia: 2002
Adres:
Spółdzielcza 25 A
11-001 Dywity

W czym specjalizuje się Laboratorium Galenowe Olsztyn?

Świadczymy profesjonalne usługi produkcji kontraktowej dla firm zewnętrznych.
Specjalizujemy się w zakresie rozwoju i wytwarzania:

• produktów leczniczych Rx i OTC
  • suplementów diety
  • dermokosmetyków

Od kiedy firma istnieje na polskim rynku? Jak wyglądały jej początki?

Laboratorium Galenowe Olsztyn (LGO) jest jedynym producentem leków na Warmii i Mazurach, jednocześnie największym tego typu zakładem w Polsce północnej, działającym na podstawie zezwolenia na wytwarzanie produktów leczniczych, wydanego przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego.
Historia Spółki sięga roku 1991 kiedy powstał zakład produkcyjny przy PZF Cefarm Olsztyn. W 2002 Laboratorium Galenowe Olsztyn Sp. z o.o.  wyodrębnione zostało ze struktur Cefarmu. Latem 2005 roku Spółka przeniosła swoją siedzibę do nowo wybudowanego zakładu produkcyjnego w Dywitach pod Olsztynem, spełniającego najważniejsze normy europejskie w zakresie produkcji leków.
W roku 2011 nastąpiła rozbudowa zakładu wytwórczego o nowe powierzchnie produkcyjne, magazynowe i biurowe.  Rok później nasze zdolności produkcyjne zostały rozszerzone o nowoczesne linie do produkcji tabletek, kapsułek oraz żeli.

Jak przedstawia się Państwa oferta? Jakie produkty się w niej znajdują?

Wytwarzamy produkty w oparciu o receptury Klienta lub samodzielnie opracowujemy ich skład, każdorazowo dostosowując je do potrzeb i oczekiwań zleceniodawców.
Nasze zaplecze technologiczne zostało dostosowane do realizacji usług o różnym stopniu zaawansowania. Jesteśmy więc w stanie współpracować zarówno z mniejszymi podmiotami, jak i dużymi firmami farmaceutycznymi.
Stawiamy na kompleksowość obsługi Klientów oferując produkcję form suchych oraz form mokrych.
Na Wydziale Form Suchych wytwarzane są:
• tabletki: okrągłe i oblong, niepowlekane i powlekane, pakowane w blistry, kartoniki,  pojemniki PE/PP/HDPE,
• kapsułki: twarde, żelatynowe i HPMC, pakowane w blistry, kartoniki, pojemniki PE/PP.
Dodatkowo Wydział Form Suchych zajmuje się homogenizacją mieszanek sypkich (proszków, ziół),jak również ich konfekcjonowaniem w pojemniki PE/PP/HDPE.
Na wydziale Form Mokrych  produkujemy:
żele, maści, podłoża maściowe, kremy,
płyny dezynfekcyjne, płyny o różnej gęstości (w tym płyny gęste, syropy, emulsje, szampony)
czopki, globulki.

Co gwarantuje tak dynamiczny rozwój firmy?

Podstawą funkcjonowania  LGO  jest najnowocześniejsza technologia pozwalająca produkować asortyment najlepszej jakości. Spółkę charakteryzuje  nowoczesny park maszynowy,  własne zaplecze badawczo-rozwojowe, rozległe kwalifikacje pracowników oraz wysokie kompetencje menedżerskie kierownictwa firmy. Merytoryczne wsparcie naszych specjalistów, w połączeniu z zastosowaniem nowoczesnych technologii, gwarantuje 100% zadowolenia każdemu, kto staje się naszym partnerem biznesowym.

Dlaczego produkcja kontraktowa?

Ulokowanie produkcji na zewnątrz pozwala naszym Klientom skupić się na kluczowej dla nich działalności, tj. budowie wartości własnych marek. Współpraca z nami daje poczucie bezpieczeństwa, wynikające z zarządzania całym procesem od przygotowania receptury po dostawę gotowego produktu. Klient otrzymuje produkt szybko oraz w atrakcyjnej cenie. Z naszą pomocą apteki, dystrybutorzy oraz producenci leków oszczędzają swój cenny czas.

Gdzie poza granicami naszego kraju można znaleźć Państwa produkty?

Eksportujemy  do krajów Europy Środkowo-Wschodniej i pracujemy nad zdobyciem kolejnych rynków.

Przejdźmy teraz do pytań dotyczących rekrutacji. Jakich pracowników obecnie poszukujecie?

Poszukujemy przede wszystkim pracowników do bezpośredniej obsługi procesu produkcyjnego- operatorów maszyn i urządzeń produkcyjnych.

Gdzie osoby zainteresowane odnajdą informacje na temat aktualnych ofert pracy?

Nasze oferty publikujemy na stronie internetowej Grupy Pelion, w skład której wchodzi Spółka Eubioco, będąca 100% właścicielem LGO, bezpośrednio na stronie  Eubioco S.A. oraz portalach  GoldenLine i Pracuj pl.

Jak wygląda przykładowy proces rekrutacyjny?

Proces ten różni się w zależności od stanowiska, na które aplikuje kandydat. Przy zatrudnieniu na stanowiska produkcyjne, po wstępnej analizie dokumentów przeprowadzamy rozmowę rekrutacyjną.

Czego wymagają Państwo od kandydatów?

Nie stawiamy bezwzględnych wymagań dotyczących umiejętności obsługi maszyn i urządzeń produkcyjnych, ponieważ w ramach własnej struktury wyodrębniliśmy stanowisko Specjalisty ds. szkoleń. Osoba ta jest odpowiedzialna za wdrożenie i podnoszenie kwalifikacji zatrudnionych pracowników. Z całą pewnością oczekujemy zaangażowania i odpowiedzialności za produkt.
W naszym zespole cenimy otwartość, a także chęć do ciągłego  rozwoju. Zapewniamy wysokie standardy pracy oraz możliwość uczestniczenia w ciekawych i ambitnych projektach.

Jakie formy zatrudnienia są w firmie najczęstsze?

Zdecydowanie najczęstszą formą jest umowa o pracę, ale z racji świadczenia usług kontraktowych,  dla zabezpieczenia realizacji zawartych  kontraktów, które czasami mają charakter sezonowy, sięgamy również po zleceniobiorców.

Decydują się Państwo również na zatrudnianie stażystów. Jak wyglądają szanse ich dalszego rozwoju w firmie?

Bardzo intensywnie współpracujemy zarówno z Powiatowym Urzędem Pracy w zakresie pozyskiwania stażystów jak i placówkami szkolnymi oraz uczelniami w zakresie organizacji wszelkiego rodzaju praktyk .
Staż z Urzędu Pacy to sposób nie tylko na zdobycie doświadczenia i nowych umiejętności. To także doskonała okazja do zdobycia zatrudnienia. Tylko w okresie ostatnich trzech lat z możliwości odbycia stażu skorzystało kilkanaście osób. Zdecydowana większość z nich ( ponad 80% ) otrzymała propozycję zatrudnienia.
Programy staży są opracowane tak, aby każdy stażysta zdobył konkretne umiejętności w interesującej go dziedzinie, mógł skonfrontować wiedzę zdobytą na studiach z praktycznymi zadaniami w pracy lub zweryfikować, czy kierunek w którym się rozwija to właściwa droga.

A co z dodatkami, świadczeniami na rzecz pracowników, motywatorami?

Naszym pracownikom oferujemy bogaty pakiet świadczeń socjalnych. Od dofinansowania do wypoczynku, poprzez pakiet sportowy, ubezpieczenie lekowe, świąteczne bony do  współfinansowania nauki języka angielskiego.

Co uważają Państwo za swój największy sukces?

Naszą wartością są ludzie, ich kreatywność, otwartość  i gotowość do realizacji zadań, którzy dzięki wsparciu przez doświadczoną kadrę menadżerską potrafią zrealizować każdy projekt.
System GMP , który wdrożyliśmy w zakładzie, dający pewność utrzymywania całości procesu wytwórczego w standardzie Dobrej Praktyki Wytwarzania (Good Manufacturing Practice - GMP). Dla naszych Klientów jest to gwarancja, że cały proces wytwórczy w naszym zakładzie produkcyjnym spełnia najwyższe wymagania.

Czego możemy życzyć na przyszłość?

Naszym partnerom handlowym poczucia komfortu i satysfakcji ze współpracy z nami, Spółce- intratnych kontraktów i dalszego dynamicznego  rozwoju, naszym pracownikom udziału w ciekawych projektach, budujących ich doświadczenie i zadowolenia z pracy z nami.

Dziękuję za rozmowę.