Opinie o Hanplast w Bydgoszcz

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Hanplast. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Hanplast o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja opakowań plastikowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hanplast w Bydgoszcz

Byłam tam na szkoleniu. Szkoliły mnie dwie baby Pani A. i druga też Pani A. Na szkoleniu było mówione ze może się nam czasem trafić monotonna praca bo zależy to od jakiej maszyny nas przydzielą, więc po przerwie chciałyśmy się z koleżanką zamienić. Gdy się zamieniłyśmy to odrazu nas wycofano a spytałam się babki dlaczego nie możemy się zamienić to odpowiedziała że nie można, ja powiedziałam że Pani ze szkolenia mówiła nam ze mamy się wymieniać jeśli chcemy więc ta po nią zadzwoniła. Przyszla Pani ze szkolenia i mówi mi ze nic takiego nie mówiła i nie można się zmieniać, zwróciła mi też uwagę o to że spóźniam się z przerw. Przerwy są po 10min (gdzie nie powinno tak być, w kodeksie pracy są przerwy 15min), wygląda to tak że zejście na stołówkę z hali zajmuje 3min i drugie 3min powrotu więc przerwy tak naprawdę wychodzi mi 4min i się sprzeciwiłam ze nie będę siedzieć 4min tylko 10min bo chce normalnie zjeść. Oczywiście nie było to w żaden sposób mówione jakimś dziwnym tonem, normalnie z Panią ze szkolenia obgadaliśmy temat ja się zapytałam jak to wygląda dokładniej bo jestem tu pierwsze dni i mam prawo nie wiedzieć. Po rozmowie wróciłam normalnie do pracy było wszystko ok. Na koniec dnia było małe zebranko jak zawsze z osobami na szkoleniu, oczywiście ta Pani z którą przeprowadzałam rozmowę się nie zjawiła i rozmawialiśmy z drugą Panią którą wyzwala mnie od kłamców i (usunięte przez administratora) Też przed zebraniem spytałam się paru dziewczyn dla pewności czy rzeczywiście było mówione ze można się zmieniać ze sobą na maszynach i one to potwierdziły. Na koniec pracy zadzwoniła do mnie agencja z informacją ze firma nie chce ze mną już współpracować bo niby okłamuje lidera. Druga sprawa jest taka, że z tymi ukraincami na robocie jest coraz gorzej, traktowani są lepiej od Polaków. Gdy zapytano mnie na koniec dnia jak minęła praca i powiedziałam o jednej sytuacji z panią którą pracowałam w ogóle mnie baba nie wysłuchała udając że mnie nie słyszy poczym zapytała się ukrainca jak minął dzień, on odpowiada używając nawet wulgarnych słów ze on nie umie czytać po polsku i jest mu źle a baba ze szkolenia się tak tym przejęła i zaczęła go bardzo miło traktować. DWIE BABY ZE SZKOLENIA PANI A I PANI A SĄ NAJGORSZYMI OSOBAMI KTORE SPOTKALAM W JAKIEJKOLWIEK PRACY A DOSWIADCZENIA W FIRMACH MAM BARDZO DUZE. NIE POLECAM TEJ FIRMY

Daniel
@:)

Pracowałem firmie i z tego co pamiętam to były trzy przerwy: 15, 10 i 5 minut. Zawsze były panie zmieniające. Nikt nikogo nie ścigał za spóźnienia z przerw. Poza tym w firmie są dwie karty. Pracy i kontrolna. Przy maszynach jest tablica kontrolna. Nie można zmieniać stanowiska pracy w czasie zmiany bez zgody kierownik. Chodzi tu o odpowiedzialność produkcyjną. Ktoś Panią zmienia na maszynie, a potem okazuje się, że na magazyn pojechały palety z defektami. I kogo wtedy winić? Dlatego w firmie pracownicy się nie zamieniają maszynami chyba, że brygadzistka zdecyduje inaczej. Cudzoziemcy szybko uczą się polskiego i mają dobre zdolności manualne. Dlatego są doceniani przez przełożonych. Zawsze można wystąpić o przeniesienie do innej brygady.

Wiesław R

Firma jest Super płaci wypłaty zgodnie z umową nadgodziny są płacone co do jednej minuty , monitoring jest 24 H na dobę aby pracownicy czuli się bezpiecznie w zakładzie . Szkolenia są wykonywane co dwa tygodnie dla pracowników . Paczki dla pracowników są zawsze na święta duże talony pieniężne wszyscy pracownicy mają jak w bajce. Prezes cały czas myśli o Nas opiekuje się nami ostatnio dodał wszystkim pracownikom do opłat domowych takich jak gaz oraz opłaty za pobór prądu jest jak ojciec mało jak ojciec , dziadek i mamusia razem wzięci jest naprawdę super, mało tego na rok 2022 dopłaca jeszcze do czynszu 50 % dla pracowników co maja umowę na stałe oraz daje pod koniec roku 13 pensję !!! W żadnym zakładzie w Polsce nie ma tak dobrze jak tutaj .

Grażyna

Z czego konkretnie wynikają te przytoczone kwestie finansowe? 17 pln? jak to jest zorganizowane, że może takie zjawisko występować? Swoją drogą to opinia z tamtego roku, do dziś cokolwiek w warunkach uległo zmianie?

Nowa

Dzień dobry Dostałam propozycję pracy tutaj przez agencję tymczasowa . Jak wygląda praca na produkcji ? Dostanę odzież roboczą czy mam sobie sama załatwić ? I jak z tą czterobrygadówką bo wiem że trzeba przyjeżdżać 15 minut szybciej ale np w niedzielę nie dojadę na tą godzinę można zostać i odpracować ?

A macie to wyjaśnione czemu o godzinę się przesuwa jeśli chodzi o niedziele? Nie ma to kompletnie na nic później wpływu? Zastanawiam się w takim razie czemu w tygodniu jest inaczej. mnie wygodniej by było właśnie przed 7:00 być

Kolejny raz widzę, że została dodana oferta dla Nasypowego. Nie mam doświadczenia w takiej pracy ale sami piszą w opisie, że jest ono tylko mile widziane. pytanie też czy ono samo na cokolwiek wpływa?

Była pracownica Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 19 dni.

Szanowni Państwo, Chciałabym podzielić się moimi doświadczeniami z pracy w firmie Hanplast. W ciągu dwóch tygodni, które spędziłam tam po odbyciu szkolenia, miałam okazję doświadczyć różnych sytuacji. Szkolenie, które odbyłam, było świetne i bardzo dobrze mnie przygotowało do pracy, jednak po przejściu na brygadę sytuacja zaczęła się komplikować.Często trafiałam na maszyny obsługiwane przez obywateli Ukrainy, z którymi niestety nie było łatwo się porozumieć. Nikt nie tłumaczył mi, co mam robić, czułam się popędzana, a brakowało mi informacji. Dodatkowo, doświadczyłam nieprzyjemnego zachowania ze strony niektórych moich koleżanek z Ukrainy, które mnie wyzywały.Nie mogę zrozumieć, dlaczego w zakładzie panuje dyskryminacja. Gdy jedna z moich koleżanek dowiedziała się, że jestem Polką, zaczęła mnie poniżać. To tylko jeden przykład trudności, z jakimi się spotkałam. Wydaje się, że Polacy są traktowani bardzo źle, a Ukraińcy bez skrępowania wyśmiewają ich i nie chcą nic tłumaczyć.Najbardziej niepokojące jest to, że kierownictwo zdaje się na to przyzwalać. Chociaż sama praca jest ok, to traktowanie ze strony niektórych obywateli Ukrainy pozostawia wiele do życzenia. Mam nadzieję, że ta sytuacja zostanie naprawiona i będziemy mogli pracować w harmonii i szacunku dla siebie nawzajem. Nie polecam tego zakładu Polakom. Osoby, które mają za zadanie opiekować się ludźmi (lider 1 brygada Ukrainka) nie mają pojęcia o swojej pracy, nie pasuje na to stanowisko. Szydzi, zawsze staje po stronie swoich rodaków. To jest jawna dyskryminacja. Jak prosisz o pomoc to tylko się śmieje lub pretensjonalnym tonem odpowiada: po co do mnie dzwonisz ?

Nowa

mietek
@Nowa

jest super bardzo wysokie wypłaty naprawdę , duże premie , masz tez bardzo wiele bonusów , darmowe leczenie, darmowe szkolenie,darmowe lekcje j.angielskiego i niemieckiego. Praca też bardzo lekka Wiesław jako były dyrektor teraz szkoli ludzi jest super , naprawdę dusza nie człowiek jeżeli będzie ci ciężko , możesz wziąć od niego nawet zaliczę naprawdę jest OK !! czekamy za tobą !!!

@mietek

Jedna rzecz mnie w tym wszystkim zastanawia. Opisane głównie zostały benefity a Pani wyżej wspomniała o umowie agencyjnej. Nie jest to wcale zależne od jej formy? Wszystkie benefity rozkładane są po równo?

Nowa Nowy wpis

Nie myślałam że 5:45 muszę być na stanowisku pracy tak jak na rano w dzień powszedni .... Jutro przychodzę na rozmowę i mam już obawy że nie będą mnie chcieli :(

Opiszecie mi bieżąca sytuację automatyków? Czy warto przyjść pracować? ktoś teraz niedawno napisał, że coś w procesach może leżeć ze względu na złe zarzadzanie projektem, czy to prawda? Jak odbije się to na mojej pracy jeśli bym na tego automatyka jednak przyszedł? Z zarobków coś ubędzie?

W firmie Hanplast poszukiwani byli pracownicy na stanowisko Project Manager. Czy ktoś brał udział w procesie rekrutacyjnym? Jakie warunki zaproponowano?

Gosia

Przełożony podkłada świnie swoim PM-om, ogólnie duża rotacja na stanowiskach, niepoważni ludzie, nie znający się na robocie - nie polecam

@Gosia

świnie? w jaki sposób i dlaczego to robi? raczej na tym nic nie zyska przecież?

@były pracownik

O dziale sprzedaży i project managerach mogę powiedzieć tylko tyle że kilka osób co prawda znało się technicznie na pracy, natomiast obecnie pracujący PM to jest jakiś żart. Zero znajomości procesu niestety owocuje.

Ktoś teraz raczej słabo ocenił warunki na narzędziowni a nie widzę przy tym, by do niej teraz kogoś szukali. to kiedy miały miejsce ostatnie rotacje w tamtym obszarze? Wiecie? mam doświadczenie i ciekaw jestem co oferują po prostu. i czy aktualni pracownicy z działu mogliby opisać sytuacje na nim?

Zuza

Czy to oznacza, że odradzasz ze względu na atmosferę? a co z innymi aspektami w związku z pracą? zakres zadań? Wyposażenie? Kasa? będą w miarę adekwatne? Chłopak chce do was przyjść

A i A
@:)

Dzień dobry Pani Wiktorio. Bardzo nam miło,że zechciała Pani podzielić się anonimowo swoimi spostrzeżeniami ze szkolenia,które Pani odbyła,nie mniej jednak,nie zgadzamy się z zarzutami,które przedstawia Pani w stosunku do nas,ponieważ nie są to prawdziwe informacje! Słowa używane przez Panią w kierunku naszych osób to są wulgaryzmy,nie wiemy jednak czy ma Pani świadomość,że sytuacje przedstawione przez Panią są pomówieniami i całkowicie odbiegają od rzeczywistości jaka miała miejsce. Mamy również wątpliwości co do znajomości Pani o punktach zawartych w kodeksie pracy tj. przerwa przysługująca pracownikowi w ciągu 8 h pracy,zatem pozwolimy sobie przybliżyć Pani ten punkt i powiedzieć,że jest to: 15 minut/8h.W naszym zakładzie pracy pracownik otrzymuje dłuższy czas przerwy niżeli przewiduje kodeks pracy,więc nie rozumiemy Pani frustracji. Otrzymała Pani od nas szczegółową informację odnosnie zasad panujących w naszej firmie, kolejną kwestią w,której również mija się Pani z prawdą jest,to,że otrzymała Pani od nas informację o możliwości zamiany stanowisk między operatorami,bez konsultacji z nami- niestety z przykrością musimy stwierdzić,że owa informacja od nas nie wypłynęła,nie stosujemy takowych praktyk. Mamy również duże wątpliwości co do Pani interpretacji,usłyszanych komunikatów. " Nie tolerujemy tutaj kłamstwa" - nie jest to w żaden sposób utożsamione z pojęciem kłamca- ,"wyzwała mnie od kłamców" Nikt nie chciał tutaj nikogo urazić, natomiast w przypadku gdy wkłada Pani kłamstwa w nasze usta,jest to już dużym naruszeniem. Podczas szkolenia nie miała Pani żadnych zastrzeżeń,wielokrotnie pytałyśmy (wszystkich obecnych) Absolutnie nie stosowała się Pani do panujących w naszej firmie zasad,nie wykonywała Pani poleceń koordynujących Panią osób,na dodatek nie wykazywała Pani zainteresowania pracą,ani istotnymi zagadnieniami,które w ostatnim dniu szkolenia powinna była opanować w większej części,natomiast wykazała się Pani dużą niesubordynacją,co jest nie dopuszczalne u żadnego pracodawcy,a my działamy w interesie pracodawcy.Wykazała się Pani również brakiem tolerancji do osób z Ukrainy,propagując rasizm co świadczy o Pani kulturze osobistej,w Pani subiektywnym odczuciu możemy być "najgorszymi osobami,które Pani spotkała", Bardzo nam przykro z tego powodu,że usłyszała Pani ,kilka uwag,co do sposobu wykonywania przez Panią nałożonych obowiązków, co przeważyło o wydanej przez Panią opinii.Zawsze staramy się z dużą życzliwością oraz cierpliwością podchodzić do każdego pracownika, bez względu na kraj pochodzenia,język.Nie prowadzimy szkoleń od "dziś" i nie stosujemy wymienionych przez Panią taktyk. Nasza kultura osobista na to nie pozwala,zatem zyczymy Pani powodzenia w dalszej drodze zawodowej,aby w końcu udało się Pani znaleźć zatrudnienie Pozdrawiamy serdecznie.

Tralalala
@A i A

"Wykazała się Pani również brakiem tolerancji do osób z Ukrainy,propagując rasizm co świadczy o Pani kulturze osobistej" Moim skromnym zdaniem pani Wiktoria nie jest rasistką ponieważ Ukraińcy są rasy słowiańskiej tak jak my. Wszystkich powinniście traktować jednakowo, ale niestety dużo pracodawców lepiej traktuje pracowników z zagranicy ponieważ są dla nich tanią siłą roboczą i będą harować ciężej za dużo mniej i to już jest taki wyzysk co mogłoby zakrawać na rasizm gdyby mieli nieco inny kolor skóry.

Adrian

Jak czytałem ten wątek, to do teraz nie wiem, za co można stracić tu pracę? Co jest wykazywaniem się własną inicjatywą, a co niesubordynacją i co jest wyżej cenione? Możesz napisać coś więcej o tym, jak tu się robi?

Daniel

adam1990

Witam, widziałem ogłoszenie na stanowisko magazyniera/operatora wózków widłowych, może ktoś napisać jak wygląda praca na danym stanowisku? Ile można zarobić? W ogłoszeniu jest napisane że na pensje składa się wynagrodzenie podstawowe + system premiowy. Jak naliczana jest premia? Od czego zależy? Pozdrawiam

Ktoś pisał o kwocie 4 tys na rękę z tym, że nie w nawiązaniu do tutejszych warunków… chciałbym się wiec dowiedzieć ile teraz już w praktyce zarobi operator młynka w dziale recyklingu. Nie mam jeszcze doświadczenia na tym konkretnym stanowisku ale może bym spróbował. Od nowego roku jakie będą stawki?

Bartek

z pełnym doświadczeniem na młynku masz 8 tys netto !! tak jak ja !!!

Justa
@Bartek

8 tys na rękę? A narobisz się na tym całym młynku? Weź opowiedz jak praca na nim wygląda. :) pytam, bo może chłopakowi ofertę podeślę jeśli za w miarę spokojna robotę mógłby tyle właśnie zarobić. ciężko jest się tu do was dostać?

Po co w systemie czas i życie tracić jak jest praca na 1 zmianę (wszystkie weekendy wolne ) na Łęgnowie za prawie 4K na rękę?Mi się udało wyrwać i każdemu radzę spróbować Pozdrawiam Polaków!

Każdy ma swoje zdanie,ja dobrze wspominam ta firmę.Trzeba poprostu pracować.Kierownictwo ok.atmosfera też.

@Tomek

A co takiego wpływa na te wspomniana atmosferę, że o niej tak piszesz? Nie wiem konkretnie do czego odnosiłeś się w tej opinii. znacie tak w ogóle warunki dla nasypowego? Niedawno oferta mi wyskoczyła. nie znam stawek ale wiem, że kilku osób potrzebna. Jaka występuje odpowiedzialność podczas pracy na tym stanowisku?

Xxx

Co z tą wspomnianą „starą ekipą”, o której pisali? Dlaczego może jej już nie być? I jakie stanowiska się na nią składały? Pytam, bo w sumie na głównej stronie są tylko dwie oferty, dla operatora produkcji oraz project managera a na takim portalu zaś chyba ze 6 ofert. chodziło o biuro czy produkcję? Pytam, bo ciekawią mnie zarobki speca na dziale handlowym, nie wiem jednak czy to rotacja czy rozwój?

Jadzia
@Xxx

Ano to, że "stara ekipa" wyczuła nadchodzący (usunięte przez administratora) szefostwa i uciekła do innych zakładów. A 6 ogłoszen jest dlatego, że na produkcji płacą "aż" 17.00 zlotych brutto na godzinę ! Szefostwo ma (usunięte przez administratora), że najniższa krajowa to 3600 zł brutto. I po drugie : na liderki wzięli osoby mało kumate, ale za to z dużym ego i przeświadczeniem o swojej wyższości nad zwykłym pracownikiem. Po trzecie : ukrainiec w tej firmie może dosłownie wszystko, (usunięte przez administratora) i wlos mu z glowy nie spadnie. Polak zaś ma przerąbane już na starcie. Wystarczy ?

Czy w Hanplast są szkolenia zewnętrzne?

Kamila

Czy KM i PI uzywaja(usunięte przez administratora)wobec pracownikow ? Starej ekipy nie ma juz podobno nie polecam

Ejondknj

Najgorsza firma która oszukuje ludzi i płaci najniższą krajową za system żenada.

Weekend

Od lipca najniższa krajowa jest 3600 a na godzinę wynosi 23.50 a na umowie jest 17 zł śmiech na sali.

Olek

Ile miesięcy się pracuje przez agencję w Hanplascie.

Jak ludzie z agencji są traktowani

Wiesław R

Były operator
@Wiesław R

Zapomniałeś dodać, że to nieprawda że dach przeciekał, bo tego dnia prawie w ogóle nie padało. A przepraszam, czytając twoją wypowiedź myślałem, że ktoś cytuje treść nagrań z szafy prezesa ochódzkiego z klubu tęcza z misia. Czyżby twój nick wskazywał na to że jesteś starym poczciwym ojcem dyrektorem tego zakładu? :)

Nie ważne
@Wiesław R

No to się grubo pomyliłeś pracuje w tym zakładzie dłużej i mogę sama stwierdzić ze wcale nie jest tak dobrze , ludzie się zwalniają zakład nie płaci tak jak trzeba nie podniósł stawki godzinowej co gorsze robią ludzi w (usunięte przez administratora) i myślą że ludzie są na tyle tępi że się nie doliczą że jeszcze wypłaty opierdalają i za przeproszeniem nie polecam tego zakładu co ja już szukam także innej pracy , pracują 4 lata w tym zakładzie wiem czym to pachnie a czym śmierdzi ... Osoby które przychodzą tutaj do pracy to współczuje na początek zawsze wszystko pięknie a po czasie wychodzi jak jest naprawdę ..

Xdd

Nie prawda

@Wiesław R

Co ty gadasz ja tam. Pracuje od 5 lat na um o pracę i nie widziałam na oczy tego co mówisz. Bzdury

Fff
@Wiesław R

Nic z tego nie jest prawdą.

Robert
@Fff

To może napisz jaki jest w takim razie Twój punkt widzenia?

@Wiesław R

Rozumiem, że sobie jaja robisz. Najniższa krajowa przekreśla tą firmę. Randstad płaci 17 zł brutto na godzinę, gdzie najniższa stawka jest 22,80. To (usunięte przez administratora) są dopiero wybitne żarty w tym (usunięte przez administratora) kraju. (usunięte przez administratora) o dojazdach nie wspomne jescze (usunięte przez administratora) 3 km z buta no was stać na samochody to wasza sprawa.

Wspracie

brygada 4 naj lepiej mi sie pracuje, etykietowy, liderki i kierownik pierwsza klasa zawsze mi pomoga reszta zmian jest dla mnje nie tak mila i ws pomagajaca

Zostaw merytoryczną opinię o Hanplast - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Hanplast?

Zobacz opinie na temat firmy Hanplast tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 45.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hanplast?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 6 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hanplast?

Kandydaci do pracy w Hanplast napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Hanplast
2.8/5 Na podstawie 523 ocen.
  • Władysława Paciorkiewicza 3
    85-862 Bydgoszcz

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042