Opinie o Tom-Marg w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Tom-Marg. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Tom-Marg o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi prania i czyszczenia dla firm
Usługi prania i czyszczenia dla firm Kraków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tom-Marg w Kraków

Daria

Czy dobrze pracuje się wam w firmie? Dlaczego przestaliście pisać?

Zastanawiam się czy warto starać się o pracę w firmie. Tak mało opinii o firmie jest dla mnie dziwne. Czy firma normalnie działa?

krakowski

Uważam, że teraz jest spoko. Zwłaszcza po wymianie brygadzistów (pracuję na Obrońców Modlina). Kiedy nie ma tych dwóch rudych to można się dogadać bez problemu. Brygadzistki są bezproblemowe, tylko ta wytapetowana jest chamska i nic nie wie. Chłopak czasami bez zadania pytania odpowiada, że się nie da, ale koniec końców załatwia wszystko o co się go poprosi, jak nie daje się rady na maszynie to biega i dogaduje się z operatorami. Dwa razy zdarzyło się, że dzwonili dlaczego mnie nie ma mimo, że miałem wolne, ale pomyłki się zdarzają, żadnych konsekwencji nie było, żadnych kar. O 12stki pytają, nigdy nikt mi nie kazał przyjść, czasami tylko marudzą i namawiają. I jest sprawiedliwie. Pupilki są, ale też są odwoływani albo wypuszczani po 4 godzinach. Jak przychodzi się pierwszym to nawet brygadzista zmieni maszynę. Operatorzy to wieśniaki, w większości. Niektórzy są fajni, ale nie wszyscy. Widziałem jak jeden się darł na dziewczyny. Brygadzista się zjawił od razu i poszli do kierownika, ale z tego co wiem to bronił tych dziewczyn i słyszałem że nieźle dogadał. Strażnicy są upierdliwi bo wiecznie po zmianie każą pokazać plecak. Już nie raz się spóźniłem na autobus przez to... Wypłata jest raz 16 a raz 27... Ale stawki są przynajmniej teraz dobre, z tego co słyszałem to najwyższe w drukarni. I nie jestem pupilkiem, ale raz dostaję robotę taką, że nie mogę się po niej ruszyć, ale innym razem siedzę na separacji i nic nie robię. @ayek - jeśli to ty jesteś ta ci***, która wbiła sobie drzazgę i chciała karetkę to się nie dziwię, że Ciebie olali...

UZ
@krakowski

Samą prawdę piszesz i dzięki Ci za to, bo dość już tej krytyki!!! Fakt od grudnia mega się zmieniło i teraz są brygadziści, którzy widzą w nas ludzi a nie tylko kogoś na kim można się wyżywać za swoje życiowe porażki. Chłopak jest najlepszy w tym co robi, widać że mu się chce i jest kompetentny. Kasa aktualnie też ok. Znam gorszych pracodawców i uważam, że każdy powinien się sam przekonać jak jest ...

asia
@UZ

Tak kasa teraz jest spoko. W tygodniu za 8 godzin wychodzi ponad 90zl na rannych zmianach a w weekend ponad 100 zl.

ayek
@krakowski

nie ta ekipa drogi panie :)

Aneta

@odradzam uważasz, że w Tom-Marg panuje wyzysk fizyczny. Czy rozmawiałeś o tym z pracodawcą, aby warunki mogły być lepsze? A może zgłosiłeś gdzieś ten problem? Czy jeszcze ktoś uważa tak samo?

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
odradzam

Nie polecam dziwni ludzie tam pracują brygadziści też nie są zbyt fajni wyzysk fizyczny ludzi ciężko pracujących na hali,gdzie jest tak ciepło że leje się z ciebie a operatorzy tylko szybciej i szybciej bo za wolno odkładasz na palete do tego ludzie ktorzy chwala sie swoimi znajomosciami z brygadzistami i obgadują kogo popadnie ktos napisal wczesniej o starej babie z nocnej zmiany moge spokojnie sie zgodzic,stare babsko wie wszystko o kazdym, kto z kim sypia kto z kim mieszka zabiera tylko prace studentom a sama pracuje gdzie indziej w dzien cala drukarnia to jedna wielka mafia nie polecam lepiej rozdawac ulotki

Aneta

@nawet moze byc co sprawia, że jest to praca dobra dla studentów? Czy jest w takim razie możliwość elastycznych godzin pracy? Czy jednak jest dla wszystkich system zmianowy?

typowy słoik
@Aneta

Dla wszystkich system zmianowy, ale nie jesteś na stałe przypisana do zmiany. Jednego dnia możesz sobie wziąć pierwszą, potem drugą, a potem wolne (jeśli masz np. egzamin) - musisz tylko wysłać SMS-a na 24 godziny przed i nie ma problemu. Pozdrawiam.

nawet moze byc

Pracuje już jakiś czas na Obrońców Modlina. Brygadziści - tacy sobie - chłopak może być, natomiast dziewczyny jakoś tak średnio nadają się do tej pracy, chodzą jakieś takie przestraszone, bez pewności siebie w podejmowaniu decyzji (takie mam wrażenie). Wcześniejsze brygadzistki, mimo ze miały czasem swoje humory ale wydaje mi się, że bardziej pasowały do swojego stanowiska, człowiek potrafił jakoś sie dogadac a i jak miał jakieś wątpliwości to potrafiły wytłumaczyc co jak funkcjonuje. Nie mogę narzekać na poprzednią ekipę rządzącą, chociaż zaznaczam ze obecna nie jest az taka zła, po prostu inna. Stawki teraz są spoko, nie mogę narzekać, ludzie też całkiem ok, da sie pogadac o różnych pierdołach, z zastąpieniem na papieroska też problemów większych nie ma, chociaż na 3 zmianie pracuje taka starsza baba, plotkara jakich mało, z wyglądu to chyba z 70 lat ma, wie wszystko o wszystkich i posyła dalej w świat. Niby miła, niby fajna, ale (usunięte przez administratora) i tak obrobi każdemu. Operatorzy - w zdecydowanej większości (bo nie wszyscy) to buraki, którzy ze swoją maszyną to najchętniej związaliby się związkiem małżeńskim. Ja ide po prostu do pracy, zrobic co mam zrobic i do domu. Takim trybem da się jakoś uciec od wszystkich intryg na hali, kto z kim za ile i dlaczego. Nie obchodzi mnie to i już. Pracę mogę polecić studentom, którzy chcą sobie tylko dorobić co nie co, jako stała praca to już nie bardzo ze względu na odwołania.

Aneta

@Megaxrozumiem, że po zmianach lepiej się czujesz w firmie. A co możesz powiedzieć więcej na temat warunków zatrudnienia i oferowanych benefitów?

Megax

Pracuję na Obrońców Modlina już jakiś czas i bywało lepiej i gorzej ale odkąd zmienili się brygadzisci nie mogę powiedzieć złego słowa. Są w porządku i z wszystkimi można się dogadać .

Aneta

@XYZ to rzeczywiście dobrze, że w firmie panuje dobra atmosfera. A co sprawia, że praca w tej firmie jest idealna dla studentów?

XYZ

Firma jak najbardziej w porządku, kasa od Nowego Roku również. Atmosfera bardzo miła, obecni brygadziści również - Piotrek znalazł się w odpowiednim czasie i w odpowiednim miejscu - idealny człowiek na takie miejsce - ugodowy, zawsze się z nim można dogadać. Obecnie brygadziści nie robią żadnych problemów, wiadomo trochę nosem pokręcić muszą, bo jednak na nich wisi odpowiedzialność zgrania pracowników. POLECAM TĄ FIRMĘ! Dla studentów idealna :)

ayek

Podpisałem umowę z tą firmą i to był spory błąd. Pracownik jest traktowany tak, że papier toaletowy w użyciu jest darowany większym szacunkiem. Co gorsza: rozmowa wstępna/treść umowy/ rzeczywistość, są okropnie kontrastowe. Gdy poraniłem swoje ręce, przełożony wyśmiał mnie i kazał przyjść do pracy następnego dnia... uznajmy, że zrozumiem. Ale nie dopuszczalne jest to, żeby pracodawca zakazywał mi składania wymówienia, co niestety miało miejsce. Jest to firma, która powinna zmienić się od podstaw albo szybko upaść, bo tylko takie scenariusze wróżą dobrze ludziom, którzy tam pracują.

wojtas
@ayek

To oszuści cwaniacy, przyczynili się do śmierci pracownika i niechcą za to odpowiadać

ciekaw
@wojtas

@wojtas - jakieś szczegóły?

JUMJUM

Daj spokój, firma jest wyjątkowo w porżadku, szczególnie kierownictwo jest okej i nie ma na co narzekać

Pracownim

Nie polecam firmy. Zlodziejstwo w bialy dzien. Za 220 godzin dostajesz niecale 850 zl. Na umowie nie ma napisanej stawki, tylko same kary. Kadrowi na pytanie ile wychodzi na reke odpowiadaja ze to nie Twoja sprawa. Na paskach napisane ze zarabiasz 10.50 na godzine brutto. I wielkie oburzenie o co Ci chodzi. Po kilku tel do firmy glownej w Krakowie pani mi objasnila w koncu za co i ile odliczaja od brutto kwoty. Czyli jest to 64.7 procent, uwaga!! Plus ty sam musisz placic podatek za siebie doliczaja 15 procent. Czyli w sumie lacznie od brutto odlicza sie 79.7 procent. Tak jak napisalam powyzej jest to niecale 850 zl za 220 godzin. Kadrowa pani obiecuje gruszki na wierzbia. I nie odpowiada na proste pytania. Ludzie szanujcie siebie i nie idzcie tam do pracy. Jesli nie beda miec pracownikow to w koncu przestana istniec. Jedynie studenci moga sobie tam do robic poniewaz nie odliczaja podatku i ubezpieczenia. I w ten sposob zeruja na ludziach.

Pracownim

kwazi

Pracowałem w Metrze rozdawałem gazety na mieście . Robota spoko

Nadia

Jak ktoś szuka dorywczej pracy to może do rozdawania metra. praca w godzinach porannych reszta dnia wolna , kontakt z ludźmi na mieście , a nie z burakami . :)

kwazi
@Nadia

Pracowałem kilka miesięcy nawet spok , stawka też , musiałem zrezygnować ze względu na zmianę godzin zajęć . Można dograć dni pracy , najlepiej jest w piątki , kasa dobra

goku

iro, dopiero od stycznia - choć i to nie jest pewne, już oni wiedzą jak obejść prawo

zainetersowany

Witam, czy stawki ciągle są na poziomie 8.5-11,5?

sara

Najlepiej idź zapytaj do biura na ulice Półkownika Dąbka, lub zadzon tam, to ci udzielą informacji czy są aktualnie przyjęcia czy nie ma i na jaką zmianę. masz 3 zmiany do wyboru 6-14, 14--22, 22-6, nocki są lepeij płatne

Zostaw merytoryczną opinię o Tom-Marg - Kraków

• Jak się pracuje w Tom-Marg?

Zobacz opinie na temat firmy Tom-Marg tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tom-Marg?

Kandydaci do pracy w Tom-Marg napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tom-Marg