Opinie o Sara System Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Sara System Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Sara System Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Firmy sprzątające
Firmy sprzątające Poznań

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sara System Sp. z o.o. w Poznań

Czy w Sara System Sp. z o.o. występują paczki/bony świąteczne?

@Pracodawca

Od 15 lat wypłacaliśmy premię świąteczną z wysokością uzależnioną między innymi od stażu pracy. W tym roku odstąpiliśmy od tej formy, ponieważ część pracowników uważała ją za krzywdzącą. W tym roku każdy z 100 pracowników naszej spółki otrzyma paczkę świąteczną , także Ci którzy pracują od niedawna.

Z całego serca nie polecam tej firmy. Pracownicy są traktowni gorzej niz psy. Zero podwyżek, zero pochwał ze strony kierownictwa. Chamstwo wśród innych pracowników. Mogę wymieniać więcej ale nie starczy mi znaków. Jak najbardziej odradzam tą firmę.

@Pracodawca

Szanowany Panie, po raz kolejny wpisuje Pan opinię nie tej firmie, wykonujemy usługi tylko w Polsce. Nie świadczymy usług poza granicami naszego kraju. Myli Pan SARA System Sp. z o.o. z pośrednikiem pracy za granicą o podobnej nazwie.

Tatiana Nowy wpis

Od czego zależy stawka Koordynator serwisu sprzątającego? Właściwie to chciałabym wiedzieć, jaka jest aktualnie podstawa. Bo w ogłoszeniu takim co jakiś czas temu było no to podali Widełki, a do nich przedział był naprawdę duży. 6 850–9 999 zł 4 mies temu..

Przegapiłem ogłoszenie na koordynatora serwisu, a kasa zaczynała się od 6,8 k brutto, co dla mnie optymalnie, ale jednak zastanawia mnie taki wpis w obowiązkach: realizacja wraz z podległymi pracownikami dodatkowych zleceń z zakresu utrzymania czystości i jakości produkcji oraz zabezpieczania posadzek przemysłowych. Dodatkowych ponad co? Standardowe godziny pracy na etacie? Chodzi o robienie nadgodzin?

Dariusz

@Pracodawca SARA System jest firmą usługową czyli wykonującą usługi na zlecenie klienta i u niego w obiekcie, zlecenia organizują , koordynują i wykonują menagerowie średniego szczebla wraz z pracownikami. Niezależnie od tego czy zlecenie wykonywane jest w ciągu tygodnia czy też w dni wolne od pracy jest zawsze dodatkowo wynagradzane. Przykro Nam że Pan przegapił ogłoszenie rekrutacyjne umieszczone w wiodących portalach rekrutacyjnych. Nadesłano 167 aplikacji - zakończyliśmy już rekrutację.

@Dariusz

Czyli wymienione obowiązki są podstawowymi dla koordynatora. To skąd to słowo "dodatkowe"? Nie tylko nie jest to jasne, ale Twoja odpowiedź jeszcze bardziej gmatwa sprawę. Będę zgadywał, żeby pomóc: na umowę o pracę jest normalnie ok. 160 godzin miesięcznie? A do tego umowa zlecenie z dodatkową pracą dodatkowo płatną, tak?

@Pracodawca Nowy wpis

Dzień Dobry, obecnie nie rekrutujemy już na to stanowisko. Jednak wyjaśniam, że etat to nie 8 godzin na dobę tylko 176 miesięcznie co w przypadku elastycznego czasu pracy oznacza, że są dni po 4 godziny, ale i takie po 12 godzin.

Czy możliwa jest praca zdalna w firmie Sara System Sp. z o.o. w przypadku pracy jako Magazynier?

Dariusz Nowy wpis

@Pracodawca niestety nie mamy takiego stanowiska pracy.

Czy w Sara System Sp. z o.o. występują paczki/bony świąteczne?

Dariusz

Wszyscy pracownicy firmy otrzymują pieniężną premię świąteczną.

Ala
@Dariusz

Tylko niech Pan napisze jaka to kwota śmieszna jest.

@Dariusz

Szanowna Pani, z 2020 rok aż 77 % pracowników otrzymało w tym roku premię w wysokości maksymalnej która wynosi aż 10 % średniego wynagrodzenia w naszej firmie a jest uzależniona od stażu pracy i braku absencji chorobowej w okresie 2 lat poprzedzających wypłatę świadczenia. W ubiegłym roku premię świąteczną w tej wysokości otrzymała niespełna połowa zatrudnionych więc jak widać grupa tych pracowników się corocznie powiększa. Premia świąteczna nie jest obowiązkiem Pracodawcy tylko Jego dobrą wolą, z danych GUS za 2020 rok tylko co piąta firma usługowa wypłaciła swoim pracownikom takie premię więc jesteśmy i tak w gronie tych nielicznych , Ton Pani wypowiedzi świadczy o tym że jest Pani albo nowym pracownikiem albo takim który często przebywa na zwolnieniu chorobowym. Sugeruję zmianę pracy jeśli jeszcze u Nas pani pracuje , życzę zmiany pracodawcy na takiego który będzie wynagradzał na równi tych pracowników lojalnych i zaangażowanych w swoje obowiązki z tymi którzy przyszli tylko wyłudzić świadczenie.

Praciwnik
@Dariusz

Pewnie tylko pracownicy biurowi,bo na szwalni na pewno nie ma premii na święta,tylko paczki że słodyczami

@Praciwnik

Niestety nie jesteśmy szwalnią tylko firmą sprzątającą , premię świąteczną otrzymują wszyscy pracownicy ( poza Prezesem ) w zależności od stażu pracy i okresu bez absencji chorobowej.

Aleksandra
@Dariusz

Skąd on tę szwalnię u was wziął? A tak ogólnie to czemu Pan Prezes nie został wynagrodzony taką premią, przecież pewnie jemu też się należy. :(

@Aleksandra

Prezesa najbardziej cieszy brak w firmie naciągaczy, pieniaczy i tych którzy nie szanują pracy współpracowników narażając ich na utratę pracy.

Dariusz

Nie stosujemy paczek ani bonów świątecznych na wniosek samych pracowników, którzy wolą gotówkę. Co roku każdy pracownik otrzymuje premię świąteczną o stałej wysokości. Dodatkowo, jeśli w bieżącym roku pracownik nie przebywał na urlopie chorobowym stawka ta jest podwajana, a jeśli okres bez absencji chorobowej wynosi minimum dwa lata wynosi 300 % stawki podstawowej. Doceniamy pracowników, którzy nie utrudniają firmie funkcjonowania i świadczenia usług dla zleceniodawców bez zakłóceń.

Bogdan
@Dariusz

300% to bardzo dużo. Tylko ciekawy jestem czy komuś udała się taka sztuka dwa lata bez choroby. Zdarzają się tacy pracownicy?

@Bogdan

W pierwszych latach stosowania tej metody premiowania rzetelnych pracowników było tylko kilka osób, obecnie ponad 30 % załogi otrzymuje już premię świąteczną w najwyższej wysokości i tyle samo w wysokości 200 %

Aleksandra
@Dariusz

Czyli sumarycznie ile to te 200% będzie? pytam, bo chyba wysokość konkretna premii mi umknęła

@Aleksandra

Wynagrodzenia podstawowe , premie i dodatki są jawne ale dla pracowników naszej firmy, nie dzielimy się takimi informacjami na ogólnodostępnym portalu o wątpliwej reputacji.

Grażyna
@Dariusz

Rozumiem :) A czy jest w stanie mi Pan powiedzieć, czy firma poszukuje może aktualnie pracowników? :) Np. na magazynie? Kojarzę, że jakiś czas temu pojawiło się takie ogłoszenie? NAdal jest zapotrzebowanie?

@Grażyna

Dzień Dobry, na ten moment rekrutujemy w Wieleniu. Wkrótce Komorniki - Panie do utrzymania czystości zakładów produkcyjnych.

Zbigniew
@Dariusz

Wspominał Pan o tym co cieszy prezesa. Ma Pan wyjątkowe z nim relacje, czy też każdy pracownik może z nim porozmawiać w godzinach pracy?

@Zbigniew

Każdy pracownik zna telefon do mnie, każdy może zadzwonić, i wielu to czyni. Staram się spotykać z pracownikami, bo sam nim jestem. Nie zawsze jest to jednak możliwe.

@Pracodawca

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Sara System Sp. z o.o.? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Agent nieruchomości - oddział Gdynia
Partnerzy Nieruchomości
logo firmy Portier - Dozorca
Bełchatów
PPHU Batis Sp. z o.o.

Gigi

A jak zarobki? Też masz do nich jakieś negatywne podejście? Czy może akurat to jest w porządku? Możesz napisać coś o widełkach?

@Gigi
@Gigi

Zarobki są marne. Ja miałam umowe zlecenie i wypłata była różna. Są tam pracownicy którzy pracują kilka lat a nawet jednej podwyżki nie dostali. O widełkach nie mogę się wypowiedzieć nie miałam styczności. Jeśli chcesz tam iść to sprzątaj byle jak albo i wcale bo tacy są doceniani.

Dariusz

Pani Justyno, Pani zachowanie na spotkaniu z przełożonymi jest naganne. Klient ma prawo wymagać wykonywania określonych czynności. Jeśli w Pani ocenie włączanie i wyłączanie zmywarek do naczyń uwłacza Pani godności to trzeba ten temat przekazać innemu pracownikowi. W ocenie nie przełożonych ale współpracowników przekroczyła Pani pewne granice które także tym wpisem Pani potwierdza. Jako właściciel firmy postaram się aby temat rozwiązać w satysfakcjonujący sposób dla całego zespołu z którym Pani pracuje.

@@Gigi

@Pracodawca Szanowna Pani SARA System jest spółką która w stosunku do rynku wynagradza pracowników średnio 0 10-15 % wyżej niż konkurecyjne firmy. Pracownicy którzy pracują dłużej i nie nadużywają zwolnień L-4 otrzymują co kwartał premię uznaniową w satysfakacjonujacej kwocie skoro już blisko 3/4 pracowników korzysta z tej formy dodatkowych zarobków.

@Dariusz

Z przykrością muszę pana poinformować , że nie mam na imię Justyna. Ale po pana wpisie sam Pan potwierdza, że jest więcej nie zadowolonych byłych pracowników.

@@Dariusz

Kontakt do mnie ma każdy Pracownik, nie zdarzyło się jeszcze tak żebym telefonu nie odebrał czy nie przyjechał na umówione spotkanie. Zawsze zależy mi na tym żeby wysłuchać argumentów Pracowników i Kierowników. Uważam że z każdej sytuacji jest kilka rozwiązań. Jesteśmy firmą rynkową , nie mamy problemu z rekrutacją Pracowników a jeśli jest Pani tak u Nas żle to trzeba umowę rozwiązać i szukać innego Pracodawcy. Nie lubię zwracać się bezosobowo do rozmówcy. Ja nie jestem anonimowy i tego samego oczekuję. Obrzucać oszczerstwami łatwo gdy nie ma się odwagi podpsiać imieniem i nazwiskiem. Stąd jeśli odpisuję to zawsze nadaję jakieś imię , tym bardziej jeśli pisze kobieta. Mimo wszystko pozdrawiam.

@@Dariusz

Pani Agnieszko Sz. - napisałem Justyna bo napisała Pani post w imieniu siostry Justyny M. pod wpływem emocji. Siostra przeprosiła za swoje zachowanie i poprosiła o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Gdyby było tak siostrze żle w naszej firmie nie wracałaby do Niej 2 - krotnie w ciągu minionych lat doświadczając złego traktowania ze strony innych pracodawców. Pisząc tak nie uzasadnione posty wykazuje Pani przedewszystkim brak szacunku do współpracowników i koleżanej z którymi i Pani wiele lat pracowała.

Joanna
@Dariusz

Jaki trzeba mieć staż pracy, aby móc otrzymać co kwartał premię uznaniową? Poza tym, co to znaczy "nienadużywanie zwolnień L4"? Ile dni maksymalnie w przeciągu kwartału można być na chorobowym, żeby dostać premię?

@Joanna

Premia uznaniowa jest jak sama nazwa wskazuje uznaniowa a nie obowiązkowa. Kierownicy mają w swojej gestii premiowanie podwładnych za postawę pracownika która nie przysparza im problemów. A w firmie usługowej gdzie trudno jest z godziny na godzinę znależć zastępstwo premiuje się z jednej strony pracowników którzy chętnie zastępują innych a z drugiej takich przez których tych zastępstw z powodu choroby nie ma. Premia jest też przyznawana za czynności które wykraczają poza zakres obowiązków a są pozywtnie odbierane przez naszych klientów. Na tę chwilę mniej więcej 20% pracowników otrzymuje premię uzaniową.

@@Gigi

Szanowna Pani , w firmach usługowych - tym bardziej sprzątających wynagrodzenie podstawowe jest tożsame lub pochodne od najniżejszej krajowej która za czasów tego rządu wzrosła już 7 krotnie w ciągu ostatnich 5 lat. Nie mamy ani jednego pracownika który miał by poziom zarobków bez zmiany w tym czasie. Wszyscy pracownicy zostali objęci regulacjami od początku tego roku a także w poprzednim.

Iwona
@Dariusz

A można prosić o informację, ile taka premia uznaniowa mniej więcej wynosi? W jakich granicach oscyluje? :)

Dagmara

Polecam prace w firme Sara System. Kierownicy oraz koordynatorzy pomimo swojego profesjonalnego podejścia do relacji pracownik - przełożony, zawsze chętnie pomogą. W każdej problemowej sytuacji spotykałam się z próbą jej rozwiązania, a nie zamiataniem pod dywan. Firma profesjonalnie podchodzi do szkolenia swoich pracownikow, przez co łatwo można nauczyć się jak prawidłowo wykonywać konkretne zadania, co owocuje w dalszym rozwoju. Firma daje również możliwość dodatkowych zleceń, co dla osób potrzebujących większych zarobków jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Jeśli ktoś jest osobą rzetelna i odpowiedzialna to, na pewno będzie zadowolony z współpracy z firmą, która oferuje w zamian to samo.

Xxx
@Dagmara

Super, że można wziąć dodatkowe zlecenia. Powiedz mi, czy one są jakoś lepiej płatne skoro są po godzinach pracy? Czy zarobki pozostają takie same? :) Ile takich dodatkowych zleceń jest się w stanie wyrobić w ciągu tygodnia?

Na jakie wsparcie w Sara System Sp. z o.o. mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Ostrzegam przed firmą Sara i rekrutacją do Niemiec. Wysyłają do nie sprawdzonych pracodawców niemieckich. Zero wsparcia z strony agencji pracy w momencie problemów. Wsparcie idzie tylko dobre pracodawcy niemieckiego, bo stamtąd płyną pieniądze do agencji

Dariusz

Szanowny Panie, nie jesteśmy adresatem tej opinii, nie jesteśmy agencją pracy tymczasowej. Nie rekrutujemy , nie pracujemy i nie współpracujemy z żadną firmą na terenie nie tylko Niemiec ale całej Europy.

Na jakich zasadach zawierana jest umowa o pracę w firmie Sara System Sp. z o.o.? Pojawiło się ogłoszenie na InfoPraca.pl 19 lipca

Dariusz

Tylko umowa o pracę lub umowa zlecenie jeśli ktoś pracuje już na etacie w innej spółce.

Małgorzata
@Dariusz

To super, że dla nowych pracowników też jest UoP, a dają od razu na czas nieokreślony? Tak chyba ktoś pisał. Widziałam tutaj, że można otrzymać premie, ale są też jakieś inne benefity, na przykład dostęp do opieki zdrowotnej?

@Małgorzata

Umowa o pracę na czas nieokreślony jest najczęsciej proponowana pracownikom którzy posiadają nienaganną opinię od poprzedniego Pracodawcy. Pozostali pracownicy po okresie próbnym zawierają umowy na okres 3 lat zgodnie z KP.

Dominika
@Dariusz

Czyli dzwonią do wcześniejszych pracodawców, aby dowiedzieć się czegoś o nowym pracowniku, czy proszą o dołączenie rekomendacji od wcześniejszego pracodawcy przy wysyłaniu CV?

Ryszard

Polecam firmę sara.szef-pan Darek to jak do tej pory bardzo dobry szef-szef jakiego nie miałem do tej pory w żadnej innej firmie. Pracuje w Sara już kilka lat,jak do tej pory w darze pracuje mi się spokojnie i bezstresowo,a po drugie pracując w sarze nauczylem się do tej pory dużo przydatnych rzeczy tzn.obslugi różnych maszyn czyszczących,jakich środków czystości do jakich powierzchni uzywac,poznałem mnóstwo nowych środków do utrzymania czystosci-jestem bardzo zadowolony z pracy jaką wykonuje.miejsce pracy również mi odpowiada☺️.

Czy istnieje możliwość rozwoju w Sara System Sp. z o.o.?

Robert

Firma Sara,o ile można nazwać firma, agencją itp....tyljo lubi łatwe pieniądze klamiac6i oszukując kandydatów do pracy,powie wszystko co chcę usłyszeć rekrutant do pracy..Nie polecam brak kompetencji oraz prawdomówności

@Robert

Panie Robercie, proszę rozwinąć swoją opinię, nie jest Pan naszym pracownikiem więc jak rozumiem opiera Pan swój wywód tylko na podstawie nieudanej dla Pana rozmowy kwalifikacyjnej. Z kim Pan rozmawiał, na jakiej rozmowie Pan był - od kilku miesięcy rekrutujemy tylko kobiety więc tym bardziej chciałbym poznać więcej szczegółów.

Czy w Sara System Sp. z o.o. możliwa jest praca na podstawie B2B?

Dariusz

Tak, jest możliwa taka forma współpracy zwłaszcza w przypadku wakatów wyspecjalizowanych .

Bywalczyni

Ja w Sarze pracuję z przerwami od 10 lat, najpierw na budowach, potem na biurach. W ciąży pracowałam krutko ale i tak szefowa pomogła ile mogła a gdybym wcześniej powiedizała prezesowi to i kasa byłą by lepsza na macierzynskim ale po czasie to juz za puźno. Dostałam umowę na stałe a nie śmieciowka. Pensja mogła by byś większa ale jest przed 10 i mam zusy a przy dzieciach to wiadomo. Teraz jest szansa że dostanę jeszcze dodatkową fuchę to sobie na świeta dorobie przy myciu okien bo stawka jest super. Jak ktos pracuje w Sarze dobrze to nie moze zle mówić bo to kłamstwa.

Czy kwota 4000 PLN to dobra stawka w firmie Sara System Sp. z o.o.?

Dariusz

Wynagrodzenie na poziomie 4000 złotych nie jest wyjątkiem , jest spora rzesza pracowników otrzymujących wynagrodzenie w takiej wysokości .

Weronika
@Dariusz

na jakim stanowisku takie pensje są realne ? zakladam ze nie gdzies na samym dole wsrod stanowisk ?

@Weronika

Na chwilę obecną znaczna część operatorów maszyn i traktorzystów ma wynagrodzenie na takim lub wyższym poziomie.

Zofia
@Dariusz

Na sam start można też dostać taką pensję? Czy niekoniecznie?

@Zofia

Wynagrodzenie zależy od wielu czynników , wymiaru czasu pracy, lokalizacji, uprawnień itd. W naszej firmie są Panie zatrudnione na stanowiskach liniowych których umiejętności sprawiają że zarobi są dużo powyżej tej kwoty.

Emilia
@Dariusz

no i super, a czy jest też możliwość awansowania jak pracownicy dobrze wykonują swoją pracę?

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Sara System Sp. z o.o.?

Nikos

W firmie Sara system otrzymasz umowę o pracę.

Czy w Sara System Sp. z o.o. zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Dariusz

W okresie próbnym zawierana jest umowa o pracę na okres próbny, następnie na czas określony lub czas nieokreślony nie stosujemy umów zlecenie.

Czy pracodawca Sara System Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Dariusz

Każdy pracownik może otrzymać premię finansową, każdy pracownik ma możliwość bezpłatnego ubezpieczenia grupowego, każdy pracownik ma darmowe porady prawne i wiele innych bonusów których próżno szukać u konkurencji, stąd fluktuacja pracowników w naszej firmie to 2% za 2020 rok.

Jak długo trwa proces awansu w Sara System Sp. z o.o.?

Dariusz

Awansować można z stanowiska liniowego na Koordynatora lub potem na Kierownika. Przy awansach czy wolnych stanowiskach pracy zawsze pierwszeństwo mają kandydaci z rekrutacji wewnętrznej.

@Dariusz

A czym trzeba się wykazać aby móc liczyć w Sara System na taki awans jako pracownik? Czy trzeba wtedy spełnić określone warunki czy może pracodawca patrzy na ogół starań i zaangażowanie? Super, że w ogóle w firmie można się starać o awans, jest to bardzo motywujące dla pracowników.

Ken

@Roman i z niczym nie było nigdy tu problemu ?

Zostaw merytoryczną opinię o Sara System Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Sara System Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sara System Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sara System Sp. z o.o.?

Sara System Sp. z o.o.