EUROPA- SYSTEMS Sp. z o.o.

Żabów

Opinie o EUROPA- SYSTEMS Sp. z o.o.

bonifacy 2014-10-04 17:02
Firma duża, prężna, dużo się dzieje, coś się można nauczyć. Niestety europejskie standardy przekładają się tylko na nazwę. Firma wykorzystuje sytuację na oklicznym rynku pracy i kasa jest przycinana jak tylko i gdzie tylko się da. Np w podróży służbowej, jak nie prowadzisz, to tak jak byś był w domu... Może nowy współwłaściciel f-ma Paged lepiej zadba o imię pracodawcy.
fred 2015-01-08 18:06
Wątpie aby firma Paged cos zdziałała , Marszałek wie co robi , i ten jego pociotek tzw ŚLEPY ", nikogo nie dopuszcza do koryta .... pozdro dla normalnych pracownikow(nie plociuchow )
meksyk 2015-04-12 22:34
w skrócie ta firma wygląda tak : Małe zarobki, duże wymagania, kiepska atmosfera w pracy, nie polecam
bary 2015-07-01 20:29
kibel wielkie podwyzki po zeta niecalego do godziny a premie biora po 80 kola
demon 2015-07-17 15:01
jestem z biura (nie biora) i jakoś premii 80koła nie widziałem, nie widziałem też nawet 3koła...
Madi-Son 2016-03-10 23:53
Jeśli ktoś ma choć odrobinę porównania jak jest w różnych firmach to nie powie złego słowa o Europa. Oczywiście nie jest tam idealnie. Ale socjal zapewniony, pensja na czas, ciągłość kontraktów sprawia, że pracownicy nie muszą się bać o przestój firmy. Wyrozumiałość kadry kierowniczej w stosunku do osób, które dawno powinny pracę stracić albo pozwolenia na powroty do pracy osób, które wcześniej ją straciły za mega naruszenia regulaminów. Kadra kierownicza może czasem krzyczy ale są to w większości ludzie kompetentni, od których warto się uczyć. Atmosfera? Pracownicy produkcji czasem nerwowi ale fajna ekipa. Sprzedawcy też. Konstruktorzy żyją w swoim świecie ale można ich polubić.
aba 2016-07-12 20:30
Nie ma napięcia hahahaha
Były pracownik 2016-07-19 22:19
Witam,

Słowem wstępu:

Pracowałem w tej firmie jakiś czas i faktycznie, sama w sobie firma zła nie jest. Niestety nie można tego powiedzieć o kilku osobach. Zatrudniony zostałem na inne stanowisko niż faktycznie wykonywałem - byłem tłumaczem. Chociaż takim nie jestem z wykształcenia, chyba, że inżynier produkcji = tłumacz, to mój komentarz w tym momencie jest zbędny. Dziele się nim z tymi, którzy jednak szanują własne wykształcenie i chcą robić w firmie to z czego się wykształcili (lub pokrewne, a nie zupełnie przeciwne)

A teraz przechodzę do meritum

Team Leader w Szczecinie jest niepoważny i sama forma zatrudnienia również - idziesz na jedno stanowisko, a zostajesz tłumaczem nawet innych języków niż angielski, czy niemiecki - np. węgierski, chociaż na rozmowie kwalifikacyjnej wyraźnie zaznaczasz, że twoją mocną stroną jest JEDEN język a nie wszystkie języki świata...

Dodatkowo pojawiają się tzw. nieobowiązkowe OBOWIĄZKOWE nadgodziny - siedzenie od poniedziałku do niedzieli średnio po 10h (jak wyjdziesz po 8h to niestety jesteś postrzegany jako wróg, którego trzeba jak najszybciej odstrzelić).

Pracę jak najbardziej polecam ludziom, którzy nie mają rodziny ani własnego prywatnego życia i lubią siedzieć, śmiałbym rzec nawet, mieszkać w firmie, w której pracują, bo są samotnikami i nie mają ani jednego kolegi/koleżanki chociaż :)

Z drugiej strony - na co Ci te pieniądze zarobione jak i tak nie masz czasu ich wydać ani na co, bo przecież praca to cały Twój świat i nic Ci do szczęścia nie jest więcej potrzebne (chociażby nawet wyjście do kina ze znajomymi) poza przebywanie w pracy w zakresie -> 24h/7dni w tygodniu/365 dni w roku?

Panuje również tam swojego rodzaju grobowa cisza - nie można się za wiele odzywać, bo Team Leader nie potrafi się chyba skupić i nie pozwala za dużo rozmawiać (fakt, zapomniałem, po co Ci rozmowa, jak przecież możesz pracować przed monitorem i poczuć się niczym wampir zamknięty sam w swojej trumnie, bo zbędne Ci wszelkie formy kontaktu międzyludzkiego :) )

Kończąc mój cały wywód chciałbym pozwolić sobie na krótkie podsumowanie dla tych leniwych, którym się czytać tego wyżej do końca nie chciało =)

Lubisz pracę w trybie (bo system podobno jest 1-zmianowy - 8h) 24h/7dni w tygodniu/365 dni w roku, nie masz prywatnego życia ani rodziny (chyba, że chcesz od nich uciec) i lubisz grobową ciszę, i praktycznie chciałbyś mieszkać w miejscu pracy - to miejsce jest dla Ciebie!

Niepoważnych przełożonych + inne stanowisko, niż to na które aplikowałeś otrzymasz w gratisie :)

Pozdrawiam
Nick 2016-07-20 11:27
Opinii osoby posługującej się L4 od lekarza psychiatry nie brałbym na poważnie. Poza tym wszystkim pominąłeś kilka istotnych faktów, rozumiem to, bo przecież obaliły by Twoją tezę,
Nikola Tesla 2016-07-20 19:48
Uszy do góry, mnie też nikt nie doceniał :(
Były pracownik 2016-07-21 10:32
Po 1. to L4 nie oznacza, że ktoś jest osobą nie godną wysłuchania oraz osobą, która nie potrafi wystawić szczerej, własnej i rzetelnej opinii :)
Po 2. Ja napisałem opinię o pracodawcy, a nie przebieg mojego odejścia od firmy, bo ten portal służy na moje oko do tego właśnie celu.
Po 3. Wiem, że bronisz tej firmy, bo nic poza nią nie masz i to zrozumiałe. Jednak ja sugerowałbym zacząć żyć życiem a nie pracą i w sumie niczym innym.

Pozdrawiam
Były pracownik 2016-07-21 10:41
Dlatego ta firma traci dobrych pracowników, nie którzy idę na zwolnienia lekarskie, a inni po prostu uciekają, bo nie docenia się tutaj jednostki. Zazwyczaj są to osoby, które cenią siebie, swój prywatny czas i własne życie i odwagę zrezygnować, aby siebie zrealizować - tutaj liczy się tylko praca a nie efekty, czy sama w sobie jednostka. Człowiek średnio jest obłożony 2-krotnością pracy jak nie więcej, byle by zrobić i firma miała przychód (dlatego, nie korzysta się z tłumaczy, tylko pracownicy, którzy nie potrafią danego języka, mają w nim napisać dokumentację, bo przecież szkoda pieniędzy, jak można posklejać tekst z kilku innych dokumentów w danym języku)
ESS man 2016-10-05 20:03
Za dużo pracy w stosunku do wynagrodzenia. Notorycznie łamane są prawa pracownika, ale dla zarządu nie ma to znaczenia. Pracownik jest tam tylko narzędziem. Niestety, atmosfera w pracy jest delikatnie ujmując nieprzyjemna. Większość osób, które tam pracują jest kompetentna. jednak są jednostki, które nie powinny tam pracować. Kika osób niestety prowadzi tą firmę w złą stronę. Wyjątkowo nie potrafi panować nad swoimi emocjami, pewien "ciepły" kierownik operacyjny. Brakuje mu elementarnych zasad komunikacji z drugim człowiekiem oraz nie rozumie na czym polega współpraca. Niestety często zachowuję się jak "Mały książę", który obraża się na wszystkich. Kiedy brakuje mu argumentów pozostaje mu w zanadrzu krzyk. Nie rozumie, że inni proponują lepsze rozwiązania niż on i mogą mieć lepsze pomysły. Powinien uczyć się od mądrzejszych osób, które tam pracują, ale nie potrafi. Brak szacunku dla pracowników często przekłada się na zła atmosferę w pracy. Szkoda, że Zarząd nie wyciąga wniosków, bo kiedyś była to naprawdę dobra firma.
Nowy 2016-10-09 17:50
Szkoda mówić praca po 10 godzin a pensja 2000zl śmiech na sali. Brak ładu składu na wyjazdy pan Remigiusz puszcza tylko swoich czopków co wchodzą mu w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]
demon 2016-10-10 12:40
jak na personę, która odbyła dość krótko trwający stosunek pracy wyniosłeś całkiem spory bagaż doświadczeń, ale dzięki za opinię.

pozostając neutralny

ja.
Franek 2016-10-19 17:42
to jak tam jest? Ile za godzine brutto? System premiowania i rozwoju?
cosiek 2016-10-19 21:28
O takich rzeczach najlepiej dowiadywać się bezpośrednio u nich @Lolek, ale na pewno stawki dla konstruktorów są adekwatne do powierzanych zadań. A premia rownież się pojawia do podstawy? Dbanie o dobre stawki jest istotne. Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.
RRRyyy 2016-11-29 19:39
Chodziło o "biorą" głąbie z biura!
dajsespokuj 2016-12-21 18:49
Jako były pracownik tej firmy powiem w skrócie. Po kilku latach pracy w tej firmie dorobiłem się problemów z kręgosłupem oraz jak to określił lekarz specjalista ostrej nerwicy. Atmosfera wśród pracowników jest średnia jedni się dogadują inni nie . w okresie letnim pocisz się tam jak świnia w zimę zimno a spróbuj włączyć ogrzewanie to ci pan kierownik Robert M zabierze premie. na spawalni i szlifierni zapylenie i zadymienie jest tak duże ze po kilku godzinach pracy smarkasz na czarno nie mówiąc o tym co zbiera się w płucach. Zarobki jakie podają w ogłoszeniach mijają się z prawdą .umowę dostajesz na dane stanowisko a pracujesz na wielu innych. Nadgodziny ''nieobowiązkowe'' ? spróbuj nie pracować w nadgodzinach... od poniedziałku do piątku po 10 godzin w soboty po 8 . Kierownik stoi buja się ba piętach jak pierlolololy rezus i patrzy ci na ręce żeby się tylko do ciebie przyczepić. jak coś sam spier...li w zleceniu to się nie przyzna tylko swoim pracownikom zabiera premie. jak się go o coś zapytasz to jak ma dobry humor to może ci odpowie ale tak żebyś sam się domyślił jaka jest odpowiedź a tak po za tym to będziesz szedł przez pól hali jak pies za panem a on będzie cię traktował jak powietrze. mógłbym tak pisać w nieskończoność ... pijani pracownicy przewożący ładunki suwnicą . kto szanuje swój czas i zdrowie szybko sam ucieka z tej firmy. co do biura nie mam zastrzeżeń potrzebujesz jakiś papier pomoc idziesz i masz , pomagają i dbają o pracownika nie to co kierownik R.M pseudo ślepy który traktuje swoich pracowników jak zwykłych roboli co to to nie on i który wyżywa się na swoich pracownikach...
jjj 2016-12-21 19:03
Zapomniałeś jeszcze dodać że nawet w biurze go nie lubią no ale cóż rodzina prezesa rąsia rąsie myje . Niby tacy uczciwi a nie jeden w Żabowie wie jak ta firma powstała. Teraz za Pageta wiele się zmienia z tego co widzę mam nadzieje że w końcu usuną ślepaka ze stanowiska to i pracownicy będą czuć się lepiej w pracy a nie jak obiekty mobbingu
Zainteresowany 2016-12-27 23:27
A zna ktoś konkurencję Es w okolicy? Może ktoś poleci?
Były robol 2017-01-29 18:23
Serdecznie nie polecam pracy w tym zakładzie, wziąłem zwolnienie na 2 dni i premia 100zł niższa i oczywiście cały czas ''ślepy'' dogląda czy aby na pewno za długo nie siedzisz w kiblu.
Lechu 2017-01-31 20:04
To spróbujcie w POMOT w Chojnie. Słyszałem, że jest spoko i płace też dobre.
Zostaw swoją opinię o EUROPA- SYSTEMS Sp. z o.o. - Żabów
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie EUROPA- SYSTEMS Sp. z o.o.