Opinie o Asten Group w Częstochowa

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Asten Group. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Asten Group na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Asten Group w Częstochowa

QWERT

Hmmm.... Prawda jest taka, że 90% pracowników robi na 10% ludzi którzy za wszelką cenę będą bronić obecnego układu w którym jako jedynym jest dobrze. A prawda jaka jest każdy kto pracował wie. Ktoś chwalił pensje(pewnie dyrekcja) (usunięte przez administratora) fakt dochodzą do tego dodatki typu ocena, target etc a po co tak jest? A po to żeby za nadgodzinę płacić śmieszne pieniądze. Duża część pracowników nie wie co to płatna nadgodzina i robią za darmo po godzinach za śmieszne peniądze 10 każdego miesiąca(plus za wypłatę w terminie) Kolejna: "dobra atmosfera" Dobra to była parę lat do tyłu, obecnie każdy jest tyłko i wyłącznie słupkiem w laptopie i tyle. Nagle coś przestanie pasować robi się nagonka i cześć. (fakt są ludzi z którymi pracowało się dobrze) Jeżeli Ty się zwalniasz to rozsyłana jest plotka, że byłeś słaby, że uprzediłeś ich ruch, bo już wypowiedzenie czekało etc. Zmieniłem pracę jakiś czas, temu. W AG pracowałem parę lat, jednak mam kontakt z pracownikami którzy tam jeszcze zostali i nic się nie zmieniło. Podsumowując, jeżeli szukasz pierwszej pracy to jak najbardziej można się tu zaczepić, zdobyć doświadczenie i szukać normalnej pracy za normalną pensję a nie 2500 zł przy wyrobionym targecie. Jeżeli szukasz zmiany w swoim życiu, nie idź tą drogą, szkoda nerwów.

@Korwin

Firma raczej dziwna. Atmosfera pracy ciężka. Fakt potwierdzenia - ile osób odeszło w ostatnich 3-5 latach - i jacy to byli pracownicy? Raczej dosyć dużo jak na taką małą firmę i byli to raczej pozytywni pracownicy. A duża część jak by miała okazję też by odeszła bez żalu - generalnie są z "zasiedzenia". Jak to mówią ryba psuje się od głowy, szkoda że właściciel tego raz na jakiś czas nie weryfikuje. Raczej Odradzam.

Czemu nikt z pracowników od tak długiego czasu tu nie zagląda? Żadnej informacji na temat zamknięcia firmy też nie widzę. Natomiast wpadłem zapytać o kilka spraw związanych z pracą jako Specjalista ds. Technicznych. Napisano w ogłoszeniu o benefitach ale nie jest wyszczególnione jakie dodatki zapewnia firma. Co wchodzi w skład takich benefitów na tym stanowisku?

QWERT

As
@QWERT

Czytam czasami te wpisy i trochę mnie one denerwują, na tyle, że w końcu wyrażę swoja opinię. Jeśli ktoś widzi wyjątkowe okazje i odchodzi to super, że dostrzegł możliwość rozwoju dla siebie gdzie indziej skoro w Asten nie widzi, a może nie chce widzieć lub nie potrafi przekonać swojego przełożonego do swych projektów i propozycji. Uprzedzając pytania - tak jestem obecnym pracownikiem tej Firmy. Widzę na co dzień jak funkcjonuje Asten i jestem pod wrażeniem tej Organizacji. Mając doświadczenie w innych zakładach (gdzie nie narzekam - też było w porządku) to stwierdzam, że kultura pracy jest tu na wysokim poziomie. Odpowiadając na pytania czym jest dla mnie kultura pracy - zwyczajnie: atmosferą, którą tworzą ludzie, taką, że chce się przychodzić do pracy; wsparciem z ich strony jeśli takiego potrzeba; Zarządzający, którzy SŁUCHAJĄ i wiele, wiele innych ale zaraz zarzucicie mi lizusowstwo więc więcej nie wymieniam. Co do paczek to trochę to nietaktowne mówić o kwocie, którą oczywiście "Były pracownik" zaniżył. Są paczki na Święta Bożego Narodzenia, a nawet na Wielkanoc (symboliczne, ale nie o wartość tu chodzi). Jest Mikołaj dla dzieci i zorganizowany Dzień Dziecka. Co roku Integracja dwudniowa, a na koniec roku Wigilia. Szkolenia, które sobie wymarzysz (o ile zgadzają się z profilem Twojej pracy). Nie wiem co napisać jeszcze - a są liczne akcje charytatywne, o których można poczytać na stronie i takie, o których nie ma wzmianek w internecie, ale pozostają w sercach obdarowanych. Do Pana Arka: proszę wejść na stronę a nie na forum, tam się Pan dowie o bieżących rekrutacjach, z tego co wiem jest ich kilka i nie dlatego, że jest rotacja, ale dlatego, że Firma się rozwija i potrzebuje dodatkowych osób - na nowe stanowiska pracy. "Wyścigu szczurów" nie widzę, a wiem jak wygląda. Co do "kolesiostwa" to określenie to można wyrazić z pozytywnym wydźwiękiem i wtedy jak najbardziej tu pasuje jako koleżeńska współpraca. Myślę, że w Asten sprawdzą się ludzie, którzy chcą pracować, którzy wiedzą, ze każda minuta w pracy jest opłacana więc uczciwie byłoby wypełniać swoje obowiązki, którzy posiadają kreatywność i potrafią przekonać do swoich pomysłów. Ci, którzy wiecznie narzekają nie znajdą tu zwolenników. Liczę, że mój wpis się przyda. Od razu informuję, że nie będę odpisywać na ataki do mojego komentarza, o ile się takie pojawią....

Korwin
@As

Zgadzam się tą opinia w 100%. Obecny pracownik.

Kriss
@QWERT

Nie zgadzam się z tą opinią. Wynagrodzenia są powyżej średniej w regionie. Atmosfera też jest dobra. Czesto osoby ktore nie chca pracowac w normalny sposob narzekaja, ze wszystko jest zle. Nie jest to uczciwe.

Alan
@Kriss

(usunięte przez administratora) Może pensja dyrektorska jest powyżej średniej? Brak podwyżek, proponujecie 100 zł brutto jak człowiek szedł z wypowiedzeniem... Nikt nie powiedział że jest wszytko źle, ale atmosfera pomiędzy działami się zepsuła, zarobki które kiedyś były dobre zostały dogonione przez Biedronkę i Lidla dlatego ludzie odchodzą. Może pora otworzyć oczy? Jakoś ja nie doświadczyłem szkoleń, podwyżek, awansów. Nie powiem, że pracowało się źle, ale w pewnym momencie życia to pięniądze motywują głównie naszą pracę, niestety tego nie dostałem...

Tixxit
@Alan

Hmmm. Nie wiem czy piszesz prawde. Pracuje tutaj juz kilka lat i nie znam takich sytuacji. 100zł podwyzki ? Niemozliwe. Cos czuje ze chcesz po prostu oczernic firme. Nie kazdy moze doswiadczyc awansu, to chyba oczywiste. Co do szkolen to maja je wszyscy wiec juz to potwietdza ze wpis nie jest obiektywny.

Yarek
@Alan

Wiesz, na awans raczej trzeba zapracowac. Dostac to mozesz to mozesz lizaka od ksiedza.

@Alan

Jak kłamiesz to idź po całości - napisz, że 1500 brutto- za dużo żeś napisał... Jak wycenili twoją pracę na 80 zł podwyzki netto - to może tyle byłeś wart Jak byłeś niemiły to i działy nie witały w dobrej atmosferze. Nie słyszałem żeby ktos od nas pracował w biedronce, ale jak tam tak dobrze to może cie zobacze To ze nie doświadczyłeś szkoleń (co jest znów kłamstwem - na kolejny rok sa plany szkoleniowe, a w trakcie roku modyfikowane) podwyżek, awansów to to samo - może nie byłes wart tego I bardzo dobrze że już nie pracujesz w tej firmie, mam nadzieję , że jesteś szczęsliwy, czego na prawdę szczerze życzę - szkoda życia na bycie nieszczęsliwym. Tylko miej tyle godności i nie jedź po niej bo tobie sie nie udało, Ci, którzy pracują sa zadowoleni. Uśmiechnij sie i spełniaj sie w obecnej pracy. zamiast pisac takie pierdoły zajmij sie czymś miłym.

AntyTroll
@anonymous

Napisałeś bardzo wprost. Ale w zasadzie trafiłeś w sedno. :)

@anonymous

Powiem szczerze że po tym wpisie się trochę zdenerwowałem. Bezczelnie piszecie i obrażacie pracowników że tyle są warci, udając w internecie że nie ma problemu a pensje są bóg wie jak wysokie. Jakoś od wielu pracowników słyszałem o podstawach (usunięte przez administratora) i podyżce przy ocenie raz na 3 lat o 100 zł. Pensje specjalnie układane są z wielu składników, żebyś się przy wypłacie nie doliczył i żebyś za dużo nie zarobił. Pamiętaj kto Ci pracuje na tego arteona i zacznij szanować ludzi, bo bez nich nie wiem gdzie być pracował. Ja osobiscie po tym wpisie szukam pracy.

MZ

Tak jest.

Były pracownik Nowy wpis
@Korwin

Wiktor

Firm wymaga podpisania zakazu konkurencji, o czym nie informują. Dla mnie to nieuczciwa praktyka.

Gabriela
@Wiktor

To kiedy się o tym dowiadujesz, dopiero po podpisaniu umowy? I ten zakaz obowiązuje przez cały czas trwania umowy czy może jest jakaś karencja? Tak w ogóle jeśli ktoś złamie ten zakaz, to co mu za to grozi?

@Wiktor

To ludzie nie wiedzą co podpisują? Ten zakaz dotyczy tego, że nie możesz odejść do innej firmy czy po prostu gadać o warunkach zatrudnienia? Czy fragment o zakazie konkurencji jest wpleciony w treść umowy?

Kandydat Nowy wpis

Jakieś nowe opinie o pracy w biurze? Konkretnie dział finansowy/HR?

Helena

Jestem świeżo po studiach i rozważam pracę albo staż. Słyszałam, że do marketingu były kiedyś oferty na stażystów. Pytanie, czy płacą normalnie osobom, które się przyjmą? I czy to przez firmę bezpośrednio?

Widzieliście, że Asten Group poszukuje nowych pracowników? Czy warto tam pracować?

Asten

Praca dla słupa przy komputerze z perspektywą na rozwój, ale tylko na papierze plus duszna atmosfera manipulantów- jak kto lubi.

@Asten

A co się dzieje że tak negatywnie oceniasz atmosfere? Nikt nie próbuje jej poprawić? I jaki rozwój w firmie oferują?

Asten
@Emilia

Komentarz dla osób ,które potrafią czytać ze zrozumieniem.

Hahaha słyszałem ze ostre ciecia po pensji poszły a pracy tyle samo(chociaz pewnie i tak powiedza ze jest kryzys i nie ma co robic). Pamietajcie zrzucacie sie wszyscy na premie dla dyrekcji na koniec roku, takze zakasac rekawy i robic, robic i nie pytac, wy mace mniejsze zoładki! Pozdrawiam serdecznie i obudzcie sie!

RAV

Pracuję w tej firmie dość długo i takich głupot nie słyszałem od dawna robiłem w różnych firmach i produkcyjnych i w delegacjach i powiem szczerze że tak wypłacalnej w terminie firmy nie widziałem dawno mało tego jeżeli pracownik ma jakiś problem czy choć by nawet potrzebował urlopu bierze zgłasza swojemu przełożonemu i nie ma żadnego problemu to szczerze nie wiem co i w jaki sposób odjebałeś w tej firmie ale albo mieli powód żeby cię (usunięte przez administratora) bez uzasadnienia albo żeby nie robić ci syfu w papierach sam się zwolniłeś

@RAV

Mam pewną uwagę do Twojego komentarza, ponieważ przedstawiasz dwie rzeczy jako plusy: wynagrodzenie wypłacane w terminie oraz fakt, że pracodawca udziela urlopów. Jakby nie patrzeć, są to obowiązki wynikające z Kodeksu Pracy, więc coś dosyć podstawowego. Możesz wskazać inne plusy wynikające z zatrudnienia w Asten Group?

Jkp
@Helena

Poza tym to firma jak każda inna niczym się nie wyróżnia. Jak szukasz firmy z samymi plusami to idź do Google???? albo załóż swoją firmę pewnie będą same plusy w co szczerze wątpię.

Trewq

Zabawne.

@Trewq

Co tak cię bawi niby?

Czy w Asten Group jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Rafi

Według mnie tak. Można wprost wyrazić swoje zdanie. Dla mnie ok.

KK

Taka, że jak zgłosisz problem to szukaj nowej pracy.

Firma Asten Group poszukuje kandydatów na stanowisko Doradca Handlowy. Czy ktoś wie, jakie warunki oferują? Zależy mi na sprawdzonych informacjach.

Olaf

Warunki bez rewelacji, podstawa słaba.

@Olaf

A jakieś premie są? Może można chociaż dobrze dorobić do tej podstawy?

Olaf
@Emilia

Ciut dorobić można, jednak bez szału.

@Olaf

Rozumiem ale chociaż parę stówek wpadnie? Jakiej są wysokości?

JK

Firma na pierwszy rzut oka robi "efekt wow", ale w dłuższej perspektywie nie polecam - firma nastawiona na wyciskanie ludzi jak cytryny - takie pseudo korpo. Naturalną też praktyką jest oczernianie byłych pracowników, zarówno wewnątrz firmy jak i wśród kontrahentów. Wnioski można wyciągnąć samemu.

@JK

A czy zarobki były adekwatne do tych wielu obowiązków?

KK
@JK

Zgadzam,się z opinią JK- firma obiecuje dużo, ale są to obietnice na papierze gdy uda się spełnić wszystkie oczekiwania i zapracujesz na podwyżkę znajduje się powód do zwolnienia. Jeśli chcesz zarabiać średnie pieniądze i jesteś gotowy szczuć na innych i donosić przełożonym to jest to praca dla Ciebie.

WW

Uwaga!!! Jeśli chcesz pracować w tej firmie musisz podpisać UMOWĘ O ZAKAZIE KONKURENCJI. Co oczywiście później z racji, że firma ma wiele działów utrudni zmianę pracy, kilka sektorów będziesz miał zablokowanych.

Dariusz
@WW

To słabo. Na jak długo podpisuje się tą umowę?To znaczy ile czasu po odejściu masz zakaz pracy u konkurencji? Bo jak kilka lat to faktycznie się nie opłaca.

JK
@Dariusz

Uwierz mi, że nie warto. Później straszenie prawnikami, sądami - nawet jeśli prawo jest po Twojej stronie. Szkoda nerwów.

Mirosław
@JK

Sam przez to przechodziłeś? Były jakieś sprawy w sądzie?

Pik

Firma nie informuje, a szkoda że obowiązkiem jest podpisanie umowy o zakazie konkurencji. Warunki płacowe bez szału. Dużo obietnic.

Małgorzata
@Pik

O czym firma nie informuje? Chodzi o kandydatów, czy już w pracy?

Pik
@Małgorzata

O obligatoryjnym podpisaniu umowy o zakazie konkurencji

Ryszard

Trudno zrozumieć , że osoba już poza firmą ale ciągnie do dobrej firmy? A może to konkurencja?

Xxx

Ile jest zmian w Asten Group na produkcji?

Alina

Ale kłamstwa. W zeszłym roku i wcześniej było dużo podwyżek. Nie wprowadzaj w błąd.

Bolek
@Alina

Racja.

Natalia
@Alina

A o jakiej wysokości podwyżki tu piszesz? Pytam z ciekawości.

fanatyk
@Natalia

Jedni dostaną 100 zł brutto, drudzy 200 zł brutto po kilku ładnych latach. Jak dostaniesz więcej to zaliczasz się do ulubieńców.

rob

Ciekawy jestem jak sobie firma radzi w tym okresie. Coś wiecie?

fanatyk
@rob

Roboty mnóstwo, firma wcale mało nie zarabia w tym okresie, a cięcia są spore i odczuwalne, ale kaskę od państwa trzeba przytulić. Najwyraźniej bardziej im się to opłaca, ale szkoda, że kosztem uczciwych i ciężko pracujących pracowników. Cięcia to mogą robić tym co w domu siedzą.

Luki

Witam. Współpracuje z tą firmą od paru dobrych lat. Nigdy ale to nigdy nie byłem świadkiem jakiejś nieprzyjemnej sytuacji w firmie. Poznałem większość personelu i można powiedzieć że traktujemy się po koleżeńsku mimo interesów jakie że sobą prowadzimy. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć że z lepszą firmą jeszcze nie współpracowałem. Pozdrawiam Łukasz

Natalia
@Luki

Czyli, jak zrozumiałam, nie jesteś pracownikiem Asten Group, a jednie z nimi współpracujesz. Cieszę się, że jesteś zadowolony z tej współpracy, ale ja szukam (bardzo pilnie), konkretnych informacji na temat specyfiki pracy w tej firmie. Możesz mi chociaż powiedzieć, jaka atmosfera panuje między jej pracownikami? Wyczułeś, iż jest dobra?

Rama
@Natalia

Nie wiem jaka jest teraz atmosfera.

Lena
@Natalia

Atmosfera bardzo dobra - wzajemy szacunek i zaufanie. A specyfika pracy zależy od stanowiska i wykonywanych obowiązków.

Bubu
@Rama

@Rama to po co piszesz jak nie wiesz?

John

Pracowałem w tej firmie - świetni ludzie!

Rama

Niestety nie było podwyżek.

On.

Czy w ostatnim czasie faktycznie były podwyżki wynagrodzeń dla handlowców?

Zostaw merytoryczną opinię o Asten Group - Częstochowa

• Jak się pracuje w Asten Group?

Zobacz opinie na temat firmy Asten Group tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Asten Group?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Asten Group?

Kandydaci do pracy w Asten Group napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Asten Group
3.3/5 Na podstawie 207 ocen.

Asten Group