Cortex Chemicals Sp. z o.o.

Opinie o Cortex Chemicals Sp. z o.o.

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Justyna Bielamowicz

Pracownik firmy - Specjalista ds. HR

15.02.2024 10:02

Czym zajmuje się Państwa firma?

Justyna Bielamowiczikona wywiad

Cortex Chemicals jest renomowanym polskim dystrybutorem surowców chemicznych z ponad 40-letnim doświadczeniem na rynku. Specjalizujemy się w dostarczaniu dodatków i surowców dla różnych branż — tworzyw sztucznych, powłok, budownictwa, poliuretanów, sektora spożywczego, farmaceutycznego, kosmetycznego i chemii technicznej. Jako wiarygodny pracodawca, konsekwentnie rozwijaliśmy naszą ofertę. Obecnie obejmuje ona ponad 900 produktów. Dążymy do innowacji i stale podnosimy standardy jakości, zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.

Jak duża jest Państwa firma?

Justyna Bielamowiczikona wywiad

Cortex Chemicals posiada swoje filie w różnych miastach. Główna siedziba firmy znajduje się w Tarnowie. Nasze biura zlokalizowane są też w: Warszawie, Krakowie oraz Lublinie. Centra operacyjne z lokalnymi pracownikami posiadamy także w Niemczech, Chinach i USA, a dokładnie w Chicago. Firma zatrudnia około 250 osób.

Jak wyglądały początki Państwa firmy?

Justyna Bielamowiczikona wywiad

Historia Cortex Chemicals rozpoczyna się w 1982 roku w Tarnowie. Początek działalności wiązał się z hurtową sprzedażą odczynników i surowców do żywności. Ważnym krokiem dla firmy było zlecenie wykonania opatentowanej produkcji dla Zakładów Chemicznych Zachem w Bydgoszczy. 13 grudnia 2006 roku utworzyliśmy spółkę Purinova. 7 lutego 2007 zakupiliśmy potrzebny nam obszar Zachem wraz z pracownikami i ich know-how. Obecnie, grupa Purinova & Cortex Chemicals osiąga roczne obroty na poziomie 180 milionów euro. Dzięki naszej obecności na licznych rynkach zagranicznych, możemy z dumą określać się jako firma o zasięgu międzynarodowym, która jednak pozostaje w 100% oparta na polskim kapitale.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Justyna Bielamowiczikona wywiad

Cortex Chemicals funkcjonuje w dynamicznym otoczeniu biznesowym, które obejmuje różnorodnych kontrahentów i konkurencję działającą w branży chemicznej. Firma współpracuje z różnymi podmiotami, oferując surowce chemiczne dla wielu sektorów, co zapewnia jej zróżnicowaną bazę klientów. Cortex jest wyłącznym dystrybutorem surowców i dodatków takich firm, jak: Kukdo, Akay, Angel, LG Chem, Eastman, Flavour Chem, Asua i wiele innych.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Justyna Bielamowiczikona wywiad

W Cortex Chemicals kształtujemy zespół interdyscyplinarny, który jednak jest spójny w swoich działaniach. Nasz team składa się z profesjonalistów z różnych dziedzin, w tym: handlowców, biotechnologów, dietetyków, technologów żywności oraz innych specjalistów z odpowiednim wykształceniem kierunkowym. Funkcjonujemy w ramach kilku dywizji odpowiedzialnych za dany obszar produktowy. W Cortex Chemicals równość szans jest kluczowym aspektem naszej polityki kadrowej. Niezależnie od płci, wieku czy innych cech osobistych, każdy pracownik ma u nas takie same możliwości awansu. Promujemy awanse wewnętrzne, co jest nie tylko formą docenienia zaangażowania pracowników, ale również daje im szansę na rozwój zawodowy, zdobywanie nowych doświadczeń i budowanie kariery w naszej firmie. W Cortex Chemicals ponad połowę kadry zarządzającej stanowią kobiety. Aktualnie w swoich szeregach posiadamy 16 świetnie zorganizowanych leaderek.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Justyna Bielamowiczikona wywiad

Cały proces wdrożenia nowego pracownika jest opisany w procedurze i przebiega wedle ustalonego, zdefiniowanego schematu. Pracownik w pierwszym dniu otrzymuje sprzęt – laptopa oraz inne akcesoria. Bierze udział we wstępnych szkoleniach, takich jak BHP i RODO. Po nich zapoznaje się ze swoim działem i trafia pod skrzydła opiekuna, z którym rozpoczyna szkolenia stanowiskowe. W drugim dniu pracy ma kolejne szkolenia – między innymi z delegacji czy floty samochodowej oraz kontynuację szkoleń stanowiskowych. Nowy pracownik wykonuje obowiązki pod okiem opiekuna przez pierwsze trzy miesiące zatrudnienia. Opiekunem jest osoba wyznaczona przez bezpośredniego przełożonego, która wdraża nowego pracownika i jest zobowiązana do przygotowania go do samodzielnej pracy. W tym okresie, co miesiąc nowy pracownik odbywa rozmowy z pracownikiem z Działu HR, któremu może zgłosić swoje problemy, uwagi lub zapotrzebowania. Co miesiąc odbywają się również rozmowy podsumowujące działania z bezpośrednim przełożonym, który ma obowiązek udzielić nowemu pracownikowi informacji na temat jego pracy oraz wskazać mu jego cele.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Justyna Bielamowiczikona wywiad

Cortex Chemicals dba o rozwój pracowników poprzez kompleksowy program szkoleń i rozwoju. Firma inwestuje w ciągłe szkolenia, oferując zarówno kursy wewnętrzne, jak i zewnętrzne, aby zwiększyć wiedzę i umiejętności pracowników w specjalistycznych obszarach. Programy te są dostosowywane do indywidualnych potrzeb rozwojowych, wspierając zarówno osobisty, jak i zawodowy postęp pracowników. Cortex Chemicals stawia także na mentoring i coaching, wspomagając nowych pracowników w integracji i rozwijaniu ich potencjału. Dzięki tym działaniom firma nie tylko podnosi kompetencje swojej kadry, ale także buduje silną kulturę organizacyjną opartą na ciągłym uczeniu się i doskonaleniu.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w najbliższym czasie?

Justyna Bielamowiczikona wywiad

Firma planuje zwiększenie zatrudnienia w związku z rozwojem i ekspansją, szczególnie na nowych rynkach. Celem przedsiębiorstwa jest zatrudnianie wykwalifikowanych specjalistów i menedżerów z doświadczeniem w branży chemicznej, którzy mogą przyczynić się do wzrostu firmy. W planach jest także opracowanie programów rozwojowych i szkoleń dla obecnych pracowników, szczególnie dla kadry menedżerskiej, aby zwiększyć ich kompetencje w zakresie zarządzania, liderstwa, a także wiedzy branżowej. W Cortex Chemicals prowadzona jest regularna ocena talentów w firmie i tworzenie ścieżek kariery, które wspierają rozwój osobisty i zawodowy pracowników na różnych poziomach organizacji.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Justyna Bielamowiczikona wywiad

Cortex Chemicals mam ambitne plany rozwojowe na 2024 rok, które obejmują zwiększenie rozpoznawalności marki w Europie oraz rozwój na nowych rynkach, zwłaszcza w Niemczech, Włoszech, Belgii i Holandii. Cortex Chemicals zamierza również rozwijać się na rynkach pozaeuropejskich, w tym w Afryce i Azji, oraz nawiązać nowe relacje biznesowe z dystrybutorami. Planujemy inwestować w szkolenia kadry zarządzającej, nowe rozwiązania logistyczne, a także rozwijać strukturę organizacyjną i ofertę produktową.

Zauważyłam ofertę dla Asystenta w Dziale Obsługi Klienta. doświadczenie wcale nie zostało wskazane w ogłoszeniu, więc mol by mi ktoś opowiedzieć jak wygląda rozmowa rekrutacyjna w tym przypadku? na podstawie czego wybierają kandydata?

chemik Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 25 dni.

Od jakiegoś czasu widzę powtarzające się oferty pracy w Waszej firmie. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda obecnie sytuacja firmy. Byłem kiedyś na rozmowie w Tarnowie ok. 8lat temu na stanowisko Product managera a moje wrażenia były wtedy dosyć nieciekawe. Pamiętam 2 osoby prowadzące rekrutacje (managerowie wyższego szczebla), za bardzo nie było wiadomo czego konkretnie oczekują od kandydatów, podczas rozmowy padało dużo ogólników, nie dowiedziałem się czym konkretnie miałbym się zajmować. Padały też pytania o niektóre produkty z mojej firmy na które ze względu na poufność danych nie mogłem szczegółowo odpowiedzieć. Rozmowa nie za bardzo się kleiła, była wczśniej umówiona poprzez zewnętrzną firme HR które z kolei była jedynie zainteresowana moimi oczekiwaniami płacowymi więc udałem się w ciemno. Wtedy firma liczyła ok 40 osób. Jak to wygląda dzisiaj? Czy są jakieś stanowiska stricte niesprzedażowe dydekowane dla doświaczonych specjalistów z branży chemicznej ale bez doświadczenia biznesowego? Czy były jakieś zmiany na wyższym szczeblu zarządzania firmą? Co można powiedzieć o kulturze organizacyjnej i atmosferze pracy w Cortex Chem.? Czy powtarzające co jakiś czas się oferty są związane są rozwojem firmy czy nie są przypadkiem efektem rotacji i odejść pracowników? Pozdrawiam

Patrzyłam właśnie na ofertę dla Strategic Buyer’a i niestety te trzy lata doświadczenia z wymogów przerosły moje kompetencje. Ciekawa w zasadzie jestem jaka podstawę oferują w takim razie swoim kandydatom. czy jest tu ktoś kto miał podobny problem? Zaoferują jakiś staż żeby sobie to „dobić”?

Wujek

@cortec Witam. Warto aplikować do tej firmy na stanowisko sprzedawcy? Jaka jest atmosfera pracy, jaka kasa miesieczna??

Stormas
@Wujek

powiesz gdzie znalazłeś ofertę na sprzedawcę?

Stormas
@Wujek

Wymagają doświadczenia czy da radę bez tego?

@Stormas

na ich stronie jest spora baza ofert tam bym szukał na twoim miejscu

@Stormas

na sprzedawce z tego co kojarze doświadczenie jakieś zawsze było wymagane

Byt
@Stormas

doświadczenie nie jest z jednej strony wymagane, ale potrzebujesz wykształcenia wyższego znajomości sprzedaży i tematyki związanej z produktami firmy, więc w rzeczywistości ciężko bez doświadczenia miec to odchaczone

doo
@Byt

prosto po studiach przyjmuja?

doo
@Byt

oferuja tu czasami staze lub praktyki?

Szakłak
@Byt

Ja uważam, że samo wykształcenie to już jest jakieś doświadczenie :) Fakt faktem wierzę, że uda mi się tutaj dostać, ale studia dużą wiedzę dają.

Pyton
@doo

Na stronie masz informację odnośnie tego, więc pewnie oferują ;)

oksor
@Szakłak

po studiach to może na asystenta ds. handlowych, bo ostatnio widziałem, że też szukają

Raf
@Byt

Rekrutacje w takich przypadkach odbywają się stacjonarnie czy zdalnie? Wybaczcie, jeśli już gdzieś było takie pytanie i się powtarzam.

Raf
@Raf

Czy to właśnie głównie od stanowiska zależy ile będzie trwała rekrutacja?

Xodus
@Raf

U mnie była zdalna rekrutacja, wydaje mi się że w ogłoszeniu było napisane czego można się spodziewać co do tego

Gruts
@Raf

nie ma normy co do tego jak długo trwa rekrutacja, no dopóki ludzi nie znajda odpowiednich do póty jest

Fabric
@Xodus

Myślisz, że jak ktoś woli stacjonarnie to jest taka możliwość?

@Fabric

Pewnie i tak trzeba zadzwonić i się dowiedzieć? może po Twoim cv Ci powiedzą? Jak uznają, że wszystko jest ok to może nie będzie zastrzeżeń jeśli praca tez stacjonarnie może być wykonywana z tego co widzę po opisach w ofertach?

Tango
@Wujek

na atmosferę nigdy nie narzekałem, ludzie z którymi pracowałem byli w porządku. Jeśli chodzi o kasę to wszystko zależy od tego ile sprzedajesz, za dobre wyniki stawka jest niezła

Nepal
@Tango

no a właśnie mógłbyś coś powiedzieć na temat tych premii, jakie są ile wynoszą itd?

Nepal
@Tango

Po prostu czy opłaca się że tak powiem dziwacznie ale starać w firmie i rzeczywiście sprzedawać?

snick
@Nepal

co prawda tu nie pracuję, ale twoje pytanie faktycznie jest trochę dziwne. ty tak naprawdę pytasz o to czy warto starać się w pracy? toć wiadomo że by wypadało

polonez

hajs ma rację a jak się przyłoży do tego to naprawdę mozna na tym dobrze wyjść moim zdaniem ja się tam staram i jeszcze nie żałowałem

kciuk
@Xodus

pamiętasz przypadkiem jak wyglądała twoja rozmowa rekrutacyjna? już plus że zdalnie, bo to zawsze jakiś taki mniejszy stres, ale interesuje mnie czy było raczej miło czy raczej konkretnie? czy żadne z tych?

kciuk
@Tango

trudno zdobyć taką premię? znaczy jak coś to rozumiem, że za nic się jej nie dostaje, ale czy trzeba się jakoś karkołomnie nagimnastykować żeby wyrobić premie?

kawa z mlekiem
@kciuk

a jesli chodzi o rozmowe rekrutacyjna to byla dosc profesjonalna, ale w dobrej atmosferze z tego co pamietam, to bylo juz chwile temu wiec moze sie pozmieniało

@kawa z mlekiem

Zaprosili cie na rozmowe na miejscu czy przez internet?

@Atla

Wybaczcie przeczytalam kilka wpisow wyzej ze jest zdalnie, sorki za powtorzenie pytania.

Mars
@kawa z mlekiem

skoro pracujesz myślisz, że można się tutaj na dłużej zatrzymać? mam już trochę dosyć zmieniania co chwilę pracy i szukam czegoś pewnego

mapet
@Mars

tak praca jest na dłuzej o ile sam nie zdecydujesz się zrezygnować

stb
@mapet

na jakiej umowie, rozumiem że jest uop skoro mowa o jakiejkolwiek stabilności?

Prestiż
@stb

Tak na spokojnie możesz tutaj dostać umowę o pracę

zigzag
@Prestiż

a oferuja inne umowy niz uop?

nikita
@zigzag

po ogłoszeniach sobie posprawdzaj

Gendry
@zigzag

ja pracuję na umowie o pracę i w sumie nie znam nikogo, kto by miał coś innego, ale to pewnie dlatego, że nikt nie chciał nic innego, musiałbyś dopytać na rozmowie

uop
@Gendry

wydaje mi sie ze jest opcja jedynie umowy o prace, chyba ze sie cos zmienilo odkad ja sie zatrudniala, ale wątpie

Bein
@uop

Myslisz ze mozna by bylo ich po prostu zapytac czy oferuja inna forme zatrudnienia?

Bein
@Gendry

Po jakim czasie wgl jest opcja przejsc na nieokreslony?

O wow

ale jakoś w miarę sprawnie to następuje czy trwa to 5 lat zanim się wydarzy?

O wow
@mapet

czyli mówisz, że nie ma jakichś zwolnień niespodzianek?

Lolek
@O wow

Rotacja jest tam ogromna. Tak więc fakt, że ktoś przestaje pracować nie należy traktować w kategoriach niespodzianki.

@Lolek

Nie jest to czasem zależne od stanowiska? było wyżej napisane coś o tym, że po 5 lat ktoś mógłby pracować a przynajmniej taka sugestia wpadła. Na którym dziale jest najmniej stabilnie i dlaczego?

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Cortex Chemicals Sp. z o.o.? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Asystent / Asystentka Dyrektora Zarządzającego?
Em

Zamierzam aplikować ale zanim to zrobię mam kilka pytań odnośnie warunków zatrudnienia. Jaka jest tutaj umowa i czy obowiązuje okres próbny? Czy jest możliwość pracy zdalnej i jeśli tak to czy miejsce pracy zdalnej jest w jakiś sposób weryfikowane?

Pisanka
@Em

Zawsze to jest etat. Umowa na czas określony tak długo jak tylko się da. Praca zdalna jak najbardziej. Gdzie pracujesz to zasadniczo powinna być Twoja sprawa. (usunięte przez administratora)

dodatkowo na początek masz okres próbny 3 miesiące

Beata

gorzej pracuje się w trybie online? z jakich przyczyn? coś ze specyfiką pracy jest inaczej? jeśli tak to napiszesz? nie wiem czy to ważne info dla kandydatów czy chodzi o własne predyspozycje po prostu a lepiej wiedzieć

@Pisanka

Praca zdalna jest możliwa dla wszystkich pracowników? Czy na okresie próbnym już można pracować od początku zdalnie?

JJ
@Mex

A właśnie jakby ktoś chciał stacjonarnie to jest problem? Bo ja w domu średnio warunki do zdalnej mam

akcept
@Dondon

Czyli jako przedstawiciel handlowy w tej firmie mógłbym pracować hybrydowo lub zdalnie?

akcept
@Dondon

i jeśli zdalnie to rekrutacja wtedy ile ma etapów? też jest zdalnie mam nadzieję

spekulant
@akcept

jeden etap rekrutacji, wszystko idzie tu dosyć szybko jak chodzi o te sprawy. Czy teraz dają opcje zdalnie to ci niestety nie poiwem

spekulant
@akcept

zerknij czy w ogloszeniu masz napisane że hybrydowo czy jak, bo oni teraz takie informacje juz zawieraja w tych ofertach

bober
@spekulant

jako pracownik myslisz ze jest szansa zalapac sie jeszcze na letnie praktyki? troche puzno sie obudzilem ale znalazlem ze ogulnie oferuja tu praktyki i staze

Nalun
@bober

Spróbuj im wysłać maila z zapytaniem czy da radę, bo w sumie ciężko powiedzieć

Nalun
@bober

a o jakie stanowisko praktyk dokładnie Ci chodzi?

pewex
@bober

na praktyki się dużo luźniej patrzy wiec myślę, że nadal możesz próbować w tej kwestii zawsze jest większa elastyczność

rl9
@pewex

chodzi o praktyki na przedstawiciela handlowego?

Okoń
@pewex

a na jakie stanowiska przyjmują na praktyki??

Gobula
@Okoń

a to nie tak że na każde z ogłoszeń mozna się zglosić albo na staż, albo na praktyki, albo jako pełna praca? tak na stronie zrozumiałem, ale teraz się waham czy czegoś nie przekręciłem...??

LEWY
@Gobula

no właśnie ja też się zastanawiam jak to wygląda bo bardziej mnie interesuje czy mogę zrobić praktyki tutaj na każdym stanowisku czy jak, czy są jakieś odgórnie narzucone

sonix

chyba nie zawsze, wydaje mi sie ze mozna sie tez zglaszac na praktyki tak po prostu

Tango
@akcept

z tego co się orientuję np. pracując na stanowisku handlowca jest opcja pracy zdalnej

studentka
@sonix

jak sie zglosic na takie praktyki? wyslac zgloszenie jako cv czy cos?

studentka
@studentka

ogolnie robil ktos tu praktyki? polecacie?

butan
@studentka

to firma nie musi miec podpisanej jakiejs umowy z dana uczelnia?

butan
@butan

u mnie tak bylo jak wyrabialem praktyki, wiec polecam sie dopytac czy tak nie jest

@butan

A to czekajcie „nie-studentów” tu nie wezmą na przyuczenie skoro o jakichś umowach z uczelniami tu piszecie? Rozwój nie jest dostępny dla każdego? To jakie tu maja minimalne warunki by w ogóle był sens się zgłaszać?

Memento Mori

nie bardzo rozumiem chcesz się normalnie zatrudnić i pytasz o jakąś możliwość zrobienia sobie uprawnień czy jak? może ci na jakieś praktyki zawodowe pozwolą? nie bardzo rozumiem po prostu o co pytasz

Mali
@Memento Mori

No chyba się o te praktyki zawodowe spytał właśnie skoro nie jest studentem a chciałby się przyuczyć. Ale czy można? Ktoś pisał o tym, że w kursy chyba się inwestuje. Lojalki przy tym żadnej podpisywać nie trzeba?

Mex

Pytanie odnośnie oferty specjalisty ds. sprzedaży na rynki zagraniczne. W wymaganiach tylko język angielski, warto znać jakieś jeszcze języki, na jakie rynki się sprzedaje?

Ophion
@Mex

Języki zawsze warto znać, natomiast jeśli nie jest to opisane w ogłoszeniu to wydaje mi się, że nie będzie to potrzebne :)

@Ophion

Na jakiej podstawie sądzisz że znajomość innego języka niż angielski nie będzie potrzebna? Znajomość innych języków jest ogromnym atutem. I nie ma żadnego znaczenia, czy jest to wymienione w ogłoszeniu, czy nie.

szok
@Mex

A wracając do pytania - owszem, języki warto znać, aczkolwiek jeśli w ogłoszeniu nie jest to w wymaganiach to raczej nie będzie to faktycznie potrzebne na danym stanowisku. :)

Kennen
@Andrzej

Niektóre firmy przyjmują do działów podzielonych na konkretne języki, więc nie rozumiem skąd to oburzenie na komentarz wyżej. Jasne, że jest ogromnym atutem, natomiast nie zawsze atuty są wszędzie wykorzystywane i potrzebne :)

Orient
@Kennen

Ale w tych komentarzach są emocje :DDDD Ale to fakt. 1) Języki zawsze są atutem. 2)Jeśli nie jest potrzebny w pracy to nie jest potrzebny. 3)Zawsze warto je wpisać do CV.

JJ
@Orient

A w praktyce języków się używa? Mógłbyś opowiedzieć coś więcej o specyfice tej pracy?

yuno
@JJ

a na co chcesz aplikować? bo w sumie w ofertach powinno być opisane.

holop
@JJ

są stanowiska na których językow używa się dużo, szczególnie jeśli jest to praca zwiazana z rynkami zagranicznymi, więc tu rzeczyiwsice sporo zależy od tego jaką prace chcesz wykonywać

holop
@JJ

jak masz np. ogłoszenie dla specjalisty ds sprzedazy na rynku wschodnim to trzeba znac jezyki takie jak rosyjski i ukrainski plus angielski, więc tutaj duzy nacisk na tą znajomość

saldia
@holop

a jak jest ogloszenie po prostu na specjaliste ds sprzedazy to sam angielski powinien wystarczyc? pracowac mozna z domu z tego co widzialam jest napisane home office po prostu

saldia
@holop

umiem tez troche niemiecki, wiec moze tez inne stanowisko byloby lepsze? oczywiscie planuje doszlifowac ten drugi jezyk zeby nie bylo

Qrtus
@saldia

Na pewno jeśli znasz dobrze angielski i podstawy niemieckiego to warto rozważyć aplikację tutaj, bo języki są ważne. A jak z innymi wymaganiami na to stanowisko, spełniasz?

pewex
@saldia

wiesz co wszystkie wymagania są w ogłoszeniach o pracę, zerkaj sobie czego trzeba. dla sprzedawcy zawsze znajomośc języków to plus tylko mogę powiedzieć

Płoć
@Mex

W każdym kraju europejskim porozumiesz się w języku angielski, ale jeżeli z Niemcem, Francuzem lub Włochem będziesz mógł rozmawiać w ich językach, będzie to ogromna różnica.

minka
@Płoć

a duzo macie pracownikow ktorzy umieja rozmawiac z klientami w ich jezyku? nie liczac wlasnie angielskiego

Płoć
@minka

100%. Wszyscy pracownicy, bez wyjątku, znają język polski.

rafal
@holop

Jakich widełki zarobków są realne na takim stanowisku?

skakanka
@Płoć

czyli zawsze się pracuje w obcym języku?

Barten
@skakanka

napisał, że wszyscy znają polski więc to chyba oznacza ze jednak wiekszosc kontaktow jest poo polsku...

@skakanka

nie zawsze, ale nieukrywajmy im więcej języków znasz i im lepiej się posługujesz tym korzystneij wypadasz

cali

Potrzebny jest jakiś certyfikat jeśli chodzi o języki?

cali
@cali

Czy wystarczy znać, a oni już to jakoś sprawdzą na rozmowie?

@cali

Nikt jeszcze nie odpowiedział czy do sprawdza czy nie ale tak na marginesie to w jaki sposób teraz te rozmowy są prowadzone? Ile czasu mniej więcej zabiera? I po jakim okresie jakiś feedback wpada? Dacie znać?

kjns

Moja rekrutacja trwała krótko, bo miała 1 etap, z tego co wiem na stanowisko kierownicze są 2 etapy. Feedback otrzymałam po ok. 2 tygodniach.

okej

podbijam pytanie zastanawiam się nad złożeniem cv ale chcę się wstrzelić w jakiś dobry moment i żeby mieć jeszcze czas pracować na okresie wypowiedzenia w poprzedniej pracy

Podobno zdalnie przeprowadzaja.

bombka
@Atla

chyba w większości tak jest do tej pory, ja przynajmniej miałam zdalnie

bzik
@bombka

O formie rozmowy i tak prawdopodobnie wcześniej poinformują, więc zbyt dużej to różnicy nie czyni.

Elżbieta

Warto iść w tym roku na eksport? Są oferty na takiej stronie i Managerów od niego także poszukują teraz. z tego bieżącego jeszcze opinii chyba nie widzę, a interesuje mnie jakaś aktualizacja warunków, czy cos w nich podlega zmianie? I czy widełki są możliwe do wskazania?

Luiza

Na stanowiska kierownicze trzeba przejść przez dwa etapy rekrutacji? tak ktoś wspomniał teraz. mnie i tak kwalifikacji jak na razie brak ale ciekawi mnie opis procesu, co dzieje się na poszczególnych etapach? I czy to znaczy ze nie można awansować tylko trzeba przejść przez rekrutacje?

Kulier
@Luiza

Zanim kwalifikacje zdobędziesz to już zapomnisz jaki proces, więc co za różnica? xd ale tak są dwa etapy, (usunięte przez administratora) jak wszędzie tylko w odróżnieniu od innych stanowisk masz ich dwa razy więcej. Upewniają się co do doświadczenia i kompetencji jak wszędzie.

@Kulier

a okres próbny przy tym jakiś jest czy jak? zastanawiam się tez czy długo wybierają. Na normalne stanowiska jest jeden etap? I ile się czeka w razie czego?

Robin

Cześć, mam pytanie odnośnie pracy w CC. Czy pracuje się w języku angielskim? Widziałam, że jest napisane, że wymagają języka angielskiego do swobodnej komunikacji i dlatego zastanawiam się jak to wygląda na co dzień.

Robin
@Robin

Jak to tutaj wygląda w kwestii doświadczenia?

skind
@Robin

no przydaje sie nie probowałbym tego punktu obchodzic jednak ten angielski komunikatywny wazny

Llem
@skind

to rozmawia się z klientami w języku angielskim?

Llem
@skind

co dokładnie oznacza ten komunikatywny angielski? bo w wielu firmach oznacza co innego :d

stert
@Llem

nie, wydaje mi się że w kazdej oznacza to samo czyli podstawową zdolność rozmowy i rozumienia angielskiego

stert
@Llem

jeśli mówisz płynnie po angielsku to nie masz się czy martwić w innym wypadku sprawdzisz czy twój poziom jest wystarczający na rozmowie

apap
@stert

czy znajomosc dodatkowego jezyka jest tutaj atutem czy raczej sie nie przyda?

apap
@stert

rozmowa stacjonarnie sie odbywa czy zdalnie?

Haseo
@apap

Nie ma w ofercie wyszczególnionych innych języków z tego co sprawdzałem, więc obstawiam, że niezbyt

hejlon

ja miałem stacjonarnie

Cho
@hejlon

czy można jednak próbować się zatrudnić zdalnie? zależy mi na takiej formie i gdyby ktoś powiedział czy mu się udało

Tatiana
@Cho

Jak tam na tej słuchawce na miejscu się pracuje? jest jakiś większy nadzór? Pytam, bo piszesz o pracy zdalnej i także ciekawi mnie jak do tego podchodzą. Czy w trakcie zmiany są jakieś konsultacje z ludźmi z działu lub przełożonymi czy raczej każdy robi swoje i tyle?

Scorpio
@apap

dodatkowy jezyk to zawsze atut

Scorpio
@Llem

wiem ze na sekretarke musi byc B2, a reszta pewnie chodzi o to zeby cos rozumieli i w razie czego potrafili dwa zdania powiedziec

ambik

można sprawdzić w ofercie, jak jest napisane że sama znajomość to pewnie nie trzeba mieć żadnego potwierdzenia

Ala
@Robin

Zależy na jakie stanowisko aplikujesz. Jeśli na handlowca to będziesz częściej używać polskiego, jeśli na zakupowca to angielski przede wszystkim

duch
@Ala

wtedy rzeczywiście lepiej jest załączyć cv po angielsku według mnie

duch
@Ala

czy gotowość do wyjazdów w kraju i za granicą przekłada się na częste wyjazdy w praktyce czy względnie raczej rzadko występują?

polczak
@Ala

a na ktore stanowisko twoim zdaniem lepiej rekrutowac?

xyz

Jeżeli chcecie doświadczyć (usunięte przez administratora)w czystej postaci to ta praca zdecydowanie wam to zagwarantuje. Firma, która cię nie doceni, choćbyś robił za trzech, no chyba że popełnisz, nawet najmniejszy błąd, to wtedy Cię zauważą i to nie w tym pozytywnym sensie rzecz jasna. Osoby na stanowiskach dyrektorskich nie radzą sobie z własnymi emocjami i wyżywają się na pracownikach, zero profesjonalizmu. Do głosu też nie zostaniesz dopuszczony, jak będziesz chciał wyjaśnić sytuację. Wyzwiska i przekleństwa, które nigdy nie powinny zostać wypowiedziane w stronę żadnego pracownika, żadnego człowieka. Totalny brak szacunku do pracownika. Wiele kwestii w tej firmie, jak procedury i ogólnie rzecz biorąc cały system działania, pozostawiają wiele do życzenia.

Barten

Hej, dobrze rozumiem że jako przedstawiciel handlowy mogę pracować z domu? Jeśli tak to od razu czy dopiero po okresie próbnym?

zdalne
@Barten

tak z tego co kojarze przedstawiciele normalnie mogli sobie z domu pracowac :)

zdalne
@Barten

a czy juz jestes na okresie probnym czy dopiero cv zlozyles? chetnie sie dowiem co tam sie pozmienialo ciekawego na starych smieciach (przenosnia, maly zart, bo wspominam dobrze heh) :)

expo
@zdalne

ja właśnie cv złożyłem jakiś czas temu i czekam na odzew, ktoś wie po jakim czasie mogą zadzwonić? :/

expo
@zdalne

no i w ogóle jeśli się uda to z chęcią się dowiem jak wygląda cała rekrutacja i czy mam się czym stresować

Tuptek
@expo

nie masz czym sie stresowac rekrutacja najprostsza z mozliwych, tylko jeden etap kompletny standardzik, o iles w cv nie naklamal to bedzie dobrze

out
@Tuptek

a jaka umowe na poczatek ci zaproponowali i na jakiej teraz pracujesz?

out
@Tuptek

miales najpierw jakis okres probny?

czoko
@out

to ja ci moze powiem ze najpierw normalny okres probny na 3 msc mialem

Puden

a umowa od razu na nieokreślony? czy jak dlugo okreslony?

Puden
@czoko

a duze problemy z zaliczeniem probnego? sa duze wymogi zeby przedluzyli ci na uopa czy na luziku tak dlugo jak problemow nie sprawiasz?

ukrul
@Puden

nie ma problemow z probnym raczej firma nie prowadzi polityki popracuj na probnym a potem wypad i szukamy kolejnych na probny

Matt
@ukrul

po okresie probnym dostaje sie umowe na czas określony? na ile i po jakim okresie można liczyć na nieokreślony?

@Matt

to od stanowiska zależy

xyz
@Czybun

Nie, nie zależy od stanowiska.

Neutron
@xyz

to powiesz jaką umowę dostałeś po okresie próbnym?

Neutron
@xyz

Bo rozumiem, że tu pracujesz/pracowałeś?

Neptun
@Neutron

okres próbny tylko na uopie wystepuje więc wiadomo że o umowa o pracę wchodzi

ister
@Neptun

okres próbny normalnie na uopie czy to jakaś zleceniówka ??

bliss
@ister

na próbnym masz umowę na okres próbny tak sie to chyba nazywa, czyli niepełny uop

kent
@bliss

ale i tak chyba wszystkie benefity powinny sie zaliczac od poczatku zatrudnienia a nie po okresie probnym, nie?

kokos

Hej, na stronie firmy znalazłam ofertę na asystenta ds logistyki, zastanawiam się czy jeśli dalej studiuję co jest uwzględnione w wymaganiach to mogę dostać umowę zlecenie? jak jest z doświadczeniem, bo widziałam, że jest mile widziane choć pewnie nie wymagane, lepiej mieć pewnie?

kokos
@kokos

i jeszcze jedno pytanie mam, jak jest z językiem angielskim? bo rozumiem, że umożliwiający swobodną komunikację, natomiast jakbyście określili to na poziomach?

Deal
@kokos

Skoro doświadczenie jest uwzględnione w mile widzianych to pewnie nie jest wymagane, aczkolwiek lepiej pewnie mieć niż nie mieć ;)

Czarny
@kokos

ja raczej kojarzę umowę o pracę, natomiast o to lepiej dopytać bezpośrednio na rozmowie

Bryku
@Deal

obawiam się że w większości wypadku ludzie z doświadczeniem mają pierwszeństwo przed kandydatami bez

Bryku
@Czarny

dostaje się normalnie uopy z okresem próbnym na dokładkę

kol
@Bryku

potem mozna liczyc na przedluzenie na dluzszy okres zazwyczaj?

kol
@kol

chodzi mi o to czy nastepna umowa jest co najmniej na rok bo nie jasno napisalem

Łosky
@kol

Owszem, ja dostałem potem umowę na dłuższy okres niż pierwsza

Łosky
@kol

Najpierw masz 3 miesiące standardowe na próbnym a potem na dłuższy okres jeśli wszystko poszło okej

noga
@Łosky

na jakis czas okreslony najpierw np na rok czy od razu na nieokreslony wpuszczaja?

noga
@Łosky

na tym okresie probnym mozna liczyc na jakies wdrozenie konrketne? wsparcie od kogos sie dostaje na poczatek?

frog
@noga

masz okres probny - 3 miesiace.

frog
@noga

tak no bedziesz mial i tak szkolenie na poczatku.

spencer
@frog

czy firmy zapewnia później jakieś szkolenia czy kursy, inwestuje w rozwój pracowników?

spencer
@frog

ewentualnie czy można jakies inicjatywy pracownicze w tym temacie zgłaszać?

@spencer

no tutaj pisaliście na górze o stanowisku asystenta ds. logistyki, tak? bo jest teraz oferta dla specjalisty z tego samego zakresu i także wpisane są szkolenia i ogólne dofinansowanie do kursów. Pytanie tylko czy samotnie wyznaczam sobie ścieżkę czy są tu jakieś ścisłe zasady co do tego? widzę tez ze jest tryb zdalny, to jak przy tym integracja na dziale wygląda?

yrt

Czy jest mozliwość pracować z domu jako przedstawiciel handlowy? Może ktoś powiedzieć coś o specyfice tej pracy?

yrt
@yrt

Dostaje się jakiś sprzęt typu telefon służbowy?

np
@yrt

Nie bede sie wypowiadal jak jest teraz, bo wiadomo, ze nie wiem, ale pracujac tu to firma sprzet sluzbowy zapewniala.

np
@yrt

Tak bez problemu mozesz pracowac zdalnie z domu. Co do specyfiki pracy to raczej wiesz na czym polega praca przedstawiciela handlowego skoro jestes zainteresowany. ;)

@np

Czyli w firmie nic nie odbiega od standardów? A napiszecie cos więcej o samym produkcie i tym w jaki sposób klient teraz a niego reaguje? W jakiej fazie rozwoju jest? Opłaca się reflektować przyjęcie?

Kapeć
@np

Są tutaj pewnie jakieś spotkania z klientami? Bo obstawiam, że to nie jest w 100% praca z domu?

Kapeć
@np

Ale właśnie myślę o przebranżowieniu się i przejściu na przedstawiciela, czy możecie powiedzieć jak to wygląda od środka? Czy firma oczekuje wcześniejszego doświadczenia od kandydata?

M

Nikomu nie polecam pracy w tej tragicznej firmie! Miałam nieprzyjemność być ich pracownikiem przez kilka miesięcy (sama jestem w szoku, że tyle wytrzymałam). Podstawa PLN na bardzo niskim poziomie, dodatkowo premia jakościowa obiecana na rozmowie jest obcinana pracownikom bez żadnego powodu. Nagłe zwolnienia pracowników bez podawania przyczyny, bez ostrzeżenia. Kompletny brak szacunku do człowieka, jego pracy, brak wsparcia ze strony przełożonych. (usunięte przez administratora)

BP
@M

Bardzo podobne odczucia mi towarzyszyły w tej pracy. Poza początkiem , na starcie starają się robić wrażenie , że firma jest na poziomie. Ale rzeczywistość scharakteryzowana przez Ciebie dopada wcześniej czy później. No chyba , ze jesteś kompatybilny z tą tzw kulturą firmy to może przetrwasz/wytrzymasz dłużej.

Robokop
@M

Miałam podobne odczucia w czasie pracy w Cortex.(usunięte przez administratora).Na pewno miło się tego nie czyta, ale może to czas coś zmienić- najwyższa pora. Potencjał jest, a firma z taką rotacją kadry jest niewiarygodna w oczach klientów

BP
@M

Opinia trafiona w punkt. Analogiczna miałam 5 lat temu i z tego co czytam bez zmian. No cóż widać z tego, ze ciagle się da prowadzić firmę bez poszanowania zasobów. Szkoda ze nic się nie zmienia, potencjał niby jest ale poszanowanie dla pracownika albo się ma albo nie. To elementarz dobrego menadżera. Wychodzi na to ze z ta kadra szans na zmiane nie ma.

misia
@M

Targety poszły 25% w górę na 2023, a teraz od stycznia pójdą kolejne 20% ( tak, liczone będzie wstecz od Stycznia ) . Żeby w obecnej sytuacji wyrobić premię potrzeba będzie cudu. Poza tym premia nie jest częścią wynagrodzenia w rozumieniu kodeksu pracy, liczy się to co macie twardo na umowie. Bierzcie to pod uwagę przy negocjacji zarobków.

PollyMolly

Angielski to podstawa ale jeśli mam B1 z hiszpańskiego i włoskiego to będzie w ogóle brane pod uwagę, czy firma kładzie nacisk tylko na angielski?

@PollyMolly

też będę ciekawa odp., zobaczymy kto co powie ale piszesz o włoskim, na którym dziale jest on tutaj najbardziej przydatny tak właściwie? Ty na które opcje aspirujesz? na logistyce tutaj na jakie umiejętności najbardziej patrzą?

@PollyMolly

Ktoś wie na jakie rynki zagraniczne najbardziej działa firma?

Elton
@Mex

A możesz zadać pytanie po polsku?

Na jaką wysokość premii może liczyć handlowiec? z 5 tys. na rękę da radę wyciągnąć?

A ile wynosi pensja zasadnicza?

@Kandydat

Gdzieś w internecie można zobaczyć widełki?

Kocur

Jak sie pracuje w zakupach? Ktoś może sie wypowiedzieć? Jest duży nacisk/stres?

Prox
@Kocur

Nie wiem czy od razu stres, ale tak firma stawia na wyniki, sprzedajesz = zarabiasz. Ale ogólnie to bardzo spoko. Jak już się człowiek ogarnie w temacie to jakoś to leci

chmura
@Prox

a długo schodzi z tym wdrożeniem?

Prox
@chmura

masz już jakieś doświadczenie w zawodzie?

Em
@Prox

Wynagrodzenie jest zależne od wyników sprzedaży?

Elvis Presley
@Em

Zasadniczo tak. Tym niemniej nie ma gwarancji że bardzo dobre wyniki przełożą się na wyższe wynagrodzenie. Jest bardzo dużo uznaniowości.

aloalo
@Elvis Presley

a jaka forma zatrudnienia?

aloalo
@Elvis Presley

szukają osób tylko w pełnym wymiarze godzin czy można np. na pół etatu?

@aloalo

Z tego co wiem, dają tylko umowę o pracę, z początkowym 3 miesięcznym okresem próbnym

@aloalo

Najlepiej bezpośrednio do nich skierować to pytanie, ja nie słyszałem, żeby szukali kogoś na mniejszy etat

Robert

Hej, może mi ktoś uchylić rąbka tajemnicy, jak działa tutaj system premiowy?

Pracz

Pytanie techniczne, jako że zajmujecie się dystrybucją przeróżnych specyfików z różnych branż, to znaczy że jest biuro i magazyny? czy jest jakiś podział na działy? jak to działa?

Jan

Jakie umowy oferują na początek współpracy?

@Jan

Umowa o pracę na czas okreslony. Umów śmieciowych nie ma.

Jan
@Geronimo

A okres próbny ile trwa 3 czy 6miesięcy?

@Jan

Praktyka jest taka ze na najdłuższy dopuszczalny prawem okres. Miga oczywiście być wyjątki. Słyszałem o jednym.

Geronimo

Jak popracujesz trzy miesiace, to raczej już zostaniesz. Tak naprawdę okres próbny jest dla dwóch stron.

@Geronimo

jednym? czym mógł być spowodowany? jakoś konkretnie trzeba sobie na to zapracować? w jaki sposób na start można sie wykazać w takim razie?

Zostaw merytoryczną opinię o Cortex Chemicals Sp. z o.o. - Tarnów

• Jak się pracuje w Cortex Chemicals Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Cortex Chemicals Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 123.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Cortex Chemicals Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 4 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Cortex Chemicals Sp. z o.o.