Ayming Polska Sp. z o.o.

2.5 Udziel wywiadu o firmie

Wywiady Ayming Polska Sp. z o.o.

Miniaturka
Agnieszka Giżejewska
Office Manager Ayming Polska Sp. z o.o.

Kiedy została założona firma Alma Consulting Group Polska...

Alma CG Polska została założona w 2004 r., niedawno obchodziliśmy dziesięciolecie powstania. W 2004 roku zatrudnione były tylko dwie osoby, ale od początku 2005 roku firma zaczęła gwałtownie się rozwijać.

Nad czym byli Państwo wtedy skupieni?

Początkowo mieliśmy tylko jeden produkt. Była to optymalizacja podatku od nieruchomości.

Jak to wygląda dzisiaj?

Obecnie pracujemy również nad optymalizacją składek ZUS, kosztów energii elektrycznej, opłaty za korzystanie ze środowiska itd.

Czy wciąż pracują Państwo w tej samej siedzibie?

Tak, nasze biuro mieści się w budynku Oxford Tower, dawny Elektrim, w samym centrum Warszawy. Jest to bardzo dobry punkt komunikacyjny zarówno dla Pracowników jak i dla Klientów. Na Dworzec Centralny można dojść w 5 minut, a na lotnisko Chopina dojechać w pół godziny.

Jakie są jeszcze zalety tej siedziby?

Dzięki temu położeniu mamy również możliwość zróżnicowania posiłków w czasie przerwy obiadowej. Poza stołówką na parterze budynku możemy korzystać z licznych punktów gastronomicznych w okolicy.

Proszę o kilka zdań o tym, jaka jest wizja firmy?

Alma CG dąży do tego, aby być liderem na rynku wśród firm doradczych, współpracujących z firmami na zasadzie "success fee", czyli umowy sukcesu. Podstawowym założeniem naszej strategii i celem wszystkich konsultantów jest zadowolenie Klienta, jako kluczowe kryterium naszego działania jest ono regularnie oceniane i mierzone w celu zapewnienia ciągłej poprawy.

A główny cel?

Działanie zorientowane na wynik oraz umowa sukcesu są istotą oferty Alma CG: współpraca generuje korzyści jednocześnie dla obu stron, czyli model „win-win”.

Jak wygląda proces rekrutacji, z ilu etapów się składa?

Proces rekrutacji składa się z trzech etapów: selekcja aplikacji przez dział HR, spotkanie z Managerem Działu. Ewentualnie jest ono poprzedzone spotkaniem z osobą z działu HR. Następnie jest rozmowa z Dyrektorem Zarządzającym.

Czy firma zatrudnia studentów umożliwiając im start w karierze?

Bardzo często do prac analitycznych zatrudniamy studentów bądź absolwentów. Jeśli współpraca układa się dobrze i obie strony są zadowolone zostają oni potem naszymi regularnymi Pracownikami. Co ważne, firma docenia ich zaangażowanie i kompetencje i umożliwia rozwój również w innym dziale niż ten, do którego początkowo zostali zatrudnieni;

Więc w jaki sposób ich Państwo pozyskują?

Przeważnie poszukujemy Pracowników za pośrednictwem portali, zdarzają się również ogłoszenia w Biurach Karier niektórych Uczelni, jednak odzew z nich jest zdecydowanie mniejszy niż z ogłoszeń internetowych.

Czy firma stosuje outsourcing w przypadku np. informatyków?

Tak, usługi, które zlecamy na zewnątrz to IT, księgowość, płace, usługi architektoniczne oraz prawne.

Czy praca zdalna z innego miasta jest możliwa np. w nagłych wypadkach lub podczas delegacji?

Tak, oczywiście, dostęp do poczty jest możliwy z każdego miejsca, a komputer przenośny to wyposażenie każdego Pracownika.

Alma CG Polska organizuje imprezy integracyjne dla pracowników?

Staramy się organizować tego typu imprezy raz w roku, przeważnie jest czas na warsztaty lub szkolenie oraz na relaks i wspólną zabawę.

Jak wyglądają takie spotkania?

Zawsze odbywa się to poza biurem. Bywały to m.in.: krótki rejs statkiem, motolotnie, przejazdy jeepami, kręcenie reklam, wspólne gotowanie z szefami kuchni. Zdarzają się również spotkania w ramach danego działu.
Ayming Polska Sp. z o.o.