Era

Opinie o Era

Antek

Najgorsza Firma ludzie zarządzający na terenie Śląska nie mają pojęcia co się teraz dzieje na ich zakładach nie polecam tej firmy dużo by tu jeszcze mówić ale ehhh porazka

Waldi I

ERA spoko firma, pracuję już 3 rok nie narzekam. Polecam i pozdrawiam wszystkich.

Jarosław

Wygląda na to, że zamiast trzymać kciuki za powodzenie i przetrwanie Ery w tych trudnych czasach, niektórzy chcą koniecznie jej zaszkodzić. Może warto byłoby docenić potężny wysiłek wielu Pracowników, którzy mimo trudności nie szczędzą sił, walczą o pozycję firmy i pracują nad tym aby osiągany wynik finansowy pozwolił na dalsze funkcjonowanie i rozwijanie jej w przyszłości. Głoszenie teorii o złym zarządzaniu i upadku Ery jakoś nie znajduje uzasadnienia w rzeczywistości, kondycja firmy i jej perspektywy są naprawdę dobre - co szczególnie ważne w obecnych warunkach gospodarczych, a co gorsza branżowych....... Trzymajmy za Firmę, pracujmy razem na jej sukces - aby ten mógł realnie przełożyć się na jej wszystkich Pracowników w przyszłości.

Jakie są mocne strony pracodawcy Era?

Jano.

Już nie ma żadnych

Pracownik Ochrony

Mydlenie oczu - wypełnienie KWESTIONARIUSZA OSOBOWEGO, pobranie orzeczenia o niepełnosprawności, rozmowa. Narzekanie Komendanta Adama na Solid Security. Koniec końców, NIE!!! zatrudnienie ludzi.

Podstawy

Arek

@aurora o czym mowa ?

Witam . Ile zarabia Brygadzista w firmie Era ? Na obiektach Castoramy ?

Castorama

Hey . Udzielcie informacji czy dostaliscie jakaś premie od Firmy Era na święta czy coś? ?? Z góry dzięki.

Bioly
@Castorama

Tak na święta,era daje bony po 500 zyla

@Castorama

Żadnej premi nigdy nie dostałem.

K

Obsadzanie posterunkow wieksza liczba pracowników niż powinno być co za tym idzie obcinanie godzin pracy lub pokrywanie godzin urlopem, to stało się już norma a premie? podobno nie ma bo dyrektor się nie zgadza, Panie dyrektorze "jak Pan taki kram" może warto się zainteresować co dzieje się na posterunkach bo firma traci renomę i obiekty.

Niestety Era na potęgę zatrudnia ludzi z grupą na głowę, dla nich są premie i przywileje, są i tacy pracownicy którzy normalnie smierdza i przełożeni nic z tym nie robią, szkoda firmy bo już nie ma dobrej opinii....

Dora

A ja się cieszę że firma w czasach pandemii i kryzysu dobrze się trzyma, sprawnie działa, wypłaty dobre, pełne i wszystko na czas, pomimo tego co się dzieje w innych. Wielu zaczęło doceniać naszą pracę, którą wykonujemy na co dzień z narażeniem zdrowia. Trzymajmy się, róbmy wszystko żeby firma przetrwała ten cały kryzys bo normalnie płatnej pracy w ochronie i sprzątaniu na rynku będzie coraz mniej. Obyśmy nie wrócili do czasów kiedy się zarabiało 5 zeta na godzinę.

Koleś

Gdyby firma niewyplaciła na czas nie dostanie dotacji z PFRON na czas,więc nie ma co wychwalać firmy za wypłacanie wypłaty. Większość firm wypłaca na czas. Wielki minus to brak ptemi o nagród, które oczywiście są wypłacane ale nie zwykłemu szaraczkowi. A o kompetencji koordynatorów to już szkoda gadać.

Alicja

@Major Dobrze, że prawo okazało się być po Twojej stronie. Mam jednak jeszcze jedno pytanie. Firma na swojej stronie zamieściła informację, że oferuje atrakcyjne warunki wynagrodzenia i pakiet świadczeń socjalnych osobom niepełnosprawnym. Czy wiesz może, czy faktycznie niepełnosprawni pracownicy są należycie wynagradzani za współpracę z firmą Era i czy firma wywiązuje się z tych zapewnień?

Major
@Alicja

Niezaprzeczalną zaletą jest dostęp do wielu lekarzy w tym specjalistów praktycznie od ręki. Dla przykładu badanie na które z NFZ czeka się do kwartału ja miałem zrobione w ciągu trzech dni. I to jest świetne. Okulista, dentysta, psycholog, kardiolog itd., wszystko na wysokim poziomie i za darmo. Oczywiście tylko dla etatowców, bo śmieciobiorcami nikt sobie głowy nie zaprząta, co też później odczułem na swojej skórze. Co do innych dodatków to wiem, że są jakieś zwroty za leki związane ze schorzeniem na które ma się niepełnosprawność, były też zwroty za paliwo dla osób, których choroba związana była z narządem ruchu oraz zwrot za okulary dla pracujących przy monitoringu. Atrakcyjne warunki wynagrodzenia natomiast, to czyjaś fantazja. Dodatek nocny czy za pranie nie jest gwiazdką z nieba, tylko obowiązkiem. Pensja zawsze jest minimalna, a za nadgodziny stosowało się za moich czasów jakieś wynalazki w rodzaju albo premii (zamiast normalnych stawek) albo dodatkowych zleceń. Normalne stawki za dodatkowe służby to była rzadkość, choć nie przeczę, zdarzały się. Nie od rzeczy jest podkreślić i to, że firma ma ogromny zysk zatrudniając osoby na zleceniach w warunkach identycznych co etatowcy a nie płacąc im właśnie za pranie, dodatków nocnych itp. Teraz to jest tak sobie, bo stawki na zleceniach wzrosły, ale w czasach, gdy na zleceniu zarabiało się to słynne 3,70 netto zleceniowiec miał POŁOWĘ pensji etatowca. A etatowiec miał przecież minimalną. Widać gołym okiem, jaka to była żyła złota.

aza
@Alicja

Dużo płacą a zwłaszcza takim co kryjom się podpierajom a na patrolach to mają taki spesjalną karetkę na czterech kółkach i ich wożą szelki im zapinają żeby czasem nie wypadli z tej karetki firma jest wspaniała tylko lydzie do (usunięte przez administratora) chodzą ...pozdrawiam

Cezary
@Major

Owszem, zapewniają specjalistyczną opiekę medyczną, bo na tym zarabiają.

27 latek
@Alicja

a skąd wiesz że jak się ma stopień lekki to też przyjmął nie wiadomo

Nie ważne

Praca spoko tylko niektóre osoby i kierownik są nie ludzkie. Przychodziłam w stresie co się wydarzy znów.

Agula 79

Mój mąż pracuje w tej firmie od ponad 10 lat.Pracuje Mu się dobrze,zarobki odpowiednie.Jest strażnikiem parkingu w Katowicach na os.1000 lecia.Mąż ma orzeczenie o stopniu niepewności -1 stopień choruje na zanik mięśni.Dziś oznajmił swojemu "szefowi"że będzie musiał wsiąść L4 od połowy Lutego(10 dni) ponieważ nie da rady pogodzić pracy i rehabilitacji...czasami tak bywa poprostu.Niestety spotkała go przykra rozmowa z "szefem"na dodatek w obecności drugiego pracownika tego parkingu.W rozmowie mąż usłyszał od przełożonego że firma nie potrzebuje takich ludzi którzy chodzą na L 4 i zastraszanie iż będzie musiał chyba go przenieść gdzie indziej na parking.To chyba wbrew prawu!Taki przełożony nie powinien chyba pracować na stanowisku które wykonuje!Uważam że dyrekcja powinna się zainteresować tym jak ten przełożony wykonuje swoje obowiązki.Nie zdziwię się jak to nie pierwszy taki przypadek!Zastraszanie i upokarzanie to nie w stylu tak prestiżowej firmy jak ERA. LICZĘ NA ZAINTERESOWANIE SIĘ TĄ SPRAWĄ!

były erowiec
@Agula 79

Ludzie wy jesteście od zarabiania, a nie od ględzenia dla ery jesteście maszynka do zarabiania kasy na te biura kierownictwo i ich limuzyny i hotel czary las.

Gabi
@były erowiec

Hotel Pałac Czarny Las jest od kilku lat wystawiony na sprzedaż - nierentowny. To chyba początek końca "ERY " krwiopijców.

asiula
@były erowiec

Dokladnie.!My tylko od brudnej roboty.Firma sie mnie pozbyla bo mam wiek emerytalny,ale na nia nie przeszlam.Niewazne,ze dobrze pracujesz i. masz 2grupe .Pelno w niej leserow ale lepiej takich trzymac.Za niewykorzystany urlop nie zaplacili .Jedyny plus to wyplata na czas.

Castorama

Witam . Jak wyglądają premie od Castoramy dla Pracowników Era ? Oraz drugie pytanie czy pracownicy zostają na obiekcie po skończeniu budowania Castoramy ??

??

Pierwszy miesiąc pracy i brak wyplaty na koncie, która miała być wypłacona do dn. 10.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Era?

W

Jak jesteś (usunięte przez administratora) bez urazy to tak oni tylko takich biorą bo kasę zbierają za nich to jest jedna z najgorszych firm

Loka

Tak

Cavaron

Pracuje 2 lata w Erze na Urzędzie Miejskim teraz co się tam wyrabia to jakaś (usunięte przez administratora) 2 pracowników od Polimerów zostało jednego wysyłają wieszaj firanki rob rejon wypierz krzesla drugi pojdzie na Polimery czasem pjiany a Era nic z tym nie zrobi w umowe nikt nie ma tego ale oczywiscie Bryg. jedna z dwoch lize ladnie (usunięte przez administratora) kierwoniczce no kto by nie bronil swojej posadki z 1200 na 1170 zl wyplaty choroba i to nie jest jakis wymysl moj tylko tak sie dzieje staraszy jakimis karami a co kogo to obchodzi mam nadzieje tylko ze do Wrzesnia i juz ich tutaj nie bedzie. Przyjeli Ukrainca nic nie robi jedzi maszyna teraz pojechal i nie wiadomo kiedy wroci i oni na takie cos zezwalaja sprzataczki tez glodowe stawki fakt 4 godziny ale no bez przesady jak ktos chce dorobic sobie to polecam miesiac popracowac i uciekac z tad nie wiem jak gdzie indziej jest ale sam tez powoli bede rezygnowal z tego bo to nie jest praca jedna osoba robi za 3 no ludzie jak tak mozna zrobisz cacy ladnie nawet nikt nie powie ze ladnie gdzie tam zrobiles tak to trzeba wiecej robic w koncu powinni z tamtad sie usunac i ktos przyjsc kompetentny kto zatrudni ludzie da stawke normalna i normalnie da sie pracowac byla taka swietna ekipa oni tam nie licza sie z nikim aby sztuka nie polecam i takie sa tam realia

Andrzej D.

Kwotowe dofinansowanie Państwa (PFRON) na zatrudnienie niepełnosprawnych stoi w miejscu ósmy rok. Koszty zatrudnienia poszybowały w kosmos, a Kontrahenci ( co ciekawe ) szczególnie ci państwowi nie chcą płacić godnych stawek za usługi - zmuszając firmy usługowe do obniżania cen. Prywatne firmy ostrzegają, że będą masowo rezygnowały z usług gdyż kolejne podwyżki stawek przekroczą już płace ich własnych pracowników, specjalistów. Poczekajcie jeszcze trochę, po kolejnych wzrostach wynagrodzeń, pracy dla ochroniarzy i sprzątaczek będzie jak na lekarstwo, pozostanie głównie bezrobocie i "praca" - ta .........."na czarno". To, że firma oferuje dofinansowanie niepełnosprawnym pracownikom w różnej formie z funduszu, który owszem musi utworzyć obowiązkowo, wcale nie oznacza że musi to robić w taki sposób, jest to dobra wola zarządu Ery, że kieruje to bezpośrednio do zatrudnionych - w innych firmach wygląda to zupełnie inaczej - szczególnie w tym roku, w którym to właśnie ten wspaniałomyślny rząd spowodował obniżenie naliczenia na ten fundusz. Obudźmy się, szanujmy się, nie narzekajmy, mądrze wybierajmy....., nie wszystko nam się należy, a Państwo nie na wszystko da - bo i skąd?

@Andrzej D.

jeśli kontrahenci nie chcą więcej płacić to tak będzie dalej do póki na rynku będą firmy, które będą brać zlecenia za te stawki, to chyba oczywiste, gdyby firmy nie brały takich zleceń to musieliby płacić więcej ale jak firma bierze takie zlecenia to po co mają płacić więcej jak mogą płacić mniej?

stawki

i właściwie jak przychodzą do pracy tani i darmowi pracownicy to sami powodują to, że nie zarobią więcej ponad to co firma musi wypłacić bo firma bierze nieopłacalne zlecenia, zlecenia, których by nie brała gdyby nie miała pieniędzh z dofinansowań od Państwa na pracowników niepełnosprawnych

@Andrzej D.

po co brać zlecenia, które nie są opłacalne? jak się zwolnią niepełnosprawni pracownicy i firma będzie miała problem ze znaleziniem kolejnych niepełnosprawnych z dofinansowaniem od Państwa i będzie musiała dotrzymać zobowiązania i dalejc wykonywać usługę zatrudniając pracowników bez dofinansowania to ciekawe jak to się firmie będzie opłacać i czy w ogóle to się będzie opłacać?

Grzesiek

Teraz trzeba pracować żeby firma utrzymała się przez ten najgorszy moment kryzysu.

Zibi

Doplaty do paliwa zabrali

zwalniać się
@Grzesiek

jak się będziecie zwalniać to firma upadnie, na zakładników są wzięci wszyscyc pracownicy firmy

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Era? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

F

Jakich nadgodzin oczyma ty marzysz

Zostaw merytoryczną opinię o Era - Chorzów

• Jak się pracuje w Era?

Zobacz opinie na temat firmy Era tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 75.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Era?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 67, z czego 14 to opinie pozytywne, 38 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Era?

Kandydaci do pracy w Era napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Era