Rationel Polska

Opinie o Rationel Polska

Praca na hali t2 to jakieś pośmiewisko i poniżenie dla ludzi . Normogodziny zmiejszone o 20% w skali całej produkcji (-200 zł premi za obecność), lecz hali t2 nie dotyczy obniżenie normogodzin tylko podwyższenie , lecz już minus 200zł premi sie liczy . Zabrano nam podwyżki teraz będą one ciagniete no bo przecież czemu nie skorzystać na "wirusie" Pracowaliśmy przez cały rok sumiennie właśnie na te podwyzki śmieszne bo śmieszne ale sa a teraz okazuje sie ze nic nie dostaniemy jeszcze nam zabiora, normogodziny zwieksza niech ludzie pracują najlepiej za darmo . Mam nadzieje że pan "WOBA" to przeczyta i weźmie sobie te słowa do serca , bo wyniknie z tego strajk lub ludzie nie będą przychodzić do pracy na hali atmosfera nerwowa ... jak zawsze ale teraz to wogóle . Nastepnym razem zróbcie zebranie a nie piszcie na aplikacji skoro macie charaktery to je pokażcie jak potraficie rozmawiać z ludzmi . Ta fabryka polega tylko dzięki pracownikom więc ich lepiej uszanujcie a efekty napewno będą...

Joker
@Anonim

Podobno za nasze zabrane premie były montowane nowe lampy ledowe

@Anonim

No to jak za ile zgadzamy sie pracować? To i tak już są śmieszne pieniądze co oferują w tej firmie. Obcięli premie za absencje. To ja tyle zarabiam co tu juz wiele lat. Co to jest 3tyś w 2020 roku. 15 lat temu też tyle zarabialem i niekoniecznie tutaj. a wiadomo jak wszystko podrożało od tego czasu. Ludzie jestescie załośni,razem ze mną że tak się poniżamy. Przewiduje rok 2030 firma cały czas w kryzysie a ja wciąż 3tys Haha. A średnia na ręke w kraju 3.5 klocka

@Anonim

Tak ale jak się ma ponad 30 nadgodzin? To juz jest normalne....

@Anonim

Anonim a ty ile czasu pracujesz,ile masz nadgodzin (o ile jeszcze jakieś masz w tym stanie firmy) i napisz ile zarabiasz po tylu latach pracy?

Byly
@Anonim

Za wasze premie to sobie prezes na nową beemwu zbiera bo zaraz 3 latka miną. Tyrajcie na chwałę tego człowieka bez kultury. Buhahaha.

@Anonim

słyszałem , że firma podobno robi to świadomie by zniechęcić pracowników, by sami się zwolnili...

Johny Bravo

Prawde mowiac jest zle a bedzie jeszcze gorzej w tej firmie jak zobacza ze cos potrafisz to wykorzystuja Cie na maksa musisz robic za wszystkich na kilku stanowiskach najlepiej za 2500 na rękę i jeszcze zostawać non stop na nadgodzinach w tych upalach.. co do podwyzek ciekawe czy wielki pan dyrektor tez sobie (usunięte przez administratora) znaczna czssc swojego uposazenia wraz z ta banda cymbalow z zarządu bo znając pazerstwo tej władzy to tylko uderzy to w siłę produkcyjną A (usunięte przez administratora) dalej będzie jechać na tym samym wózku w 1 stronę..

Radeon
@Johny Bravo

Podobno sami zniechęcają by ludzie sami odeszli...

Rafał

To trzeba przeżyć i zobaczyć wyzysk na maxa . (usunięte przez administratora)

andrzej k

ia ljuz w tym (usunięte przez administratora) nie pracuje 10 lat byłem na malani t2 tylko głupcy tam pracuja

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Rationel Polska? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
Typicalo

Praca w tej firmie to cyrk. Pozdrawiam szefostwo z takim podejściem, niedługo będzie pusto bo kto mądrzejszy to sam się zwolni, a nie będzie bał się utraty pracy dzięki wam poprzez wypowiedzenie.

zorientowany

3000 ne rękę to nie jest jak na Tczew mało - w pas się kłaniac i pracowac

Jahs
@zorientowany

Na start?

Pracuś

Co tu taka cisza, strach was obleciał. Chyba już wszyscy słyszeli że nieprzemakalny pan dyrektor multifunkcji wreszcie wyjechał na własnej wazelinie. Wszyscy troche odetchną ale jeszcze jeden został. Mam nadzieję że nie wytrzyma i kiedyś pęknie jak w poprzedniej firmie z Tczewa w której pracował z 10 lat temu, i w kogoś czymś rzuci, np dziurkaczem w wózkowego. Ludzie się nie zmieniają a pracownicy nie zapominają krzywd nawet tych z przed 12 lat.

widzacsyrenystawałemsieszybki

Z początku było fajnie.Niestety,ale z biegiem czasu było coraz gorzej.Gdy po pewnym czasie zauważono,że zacząłem już robić sam wystarczająco dokładnie i szybko,zaczęto coraz bardziej na mnie naciskać,aby zrobić więcej.Ludzie ze szklenia by się pozabijali po ramy do szklenia,aby tylko jak zrobić jak najwięcej.Nie polecam stanowiska szklenia,jest to najwyższa ranga,Hala t3. Koniec końców nie było de besta,niektórzy ludzie w firmie,pracownicy bardzo w porządku,naprawdę pomocni.

Joker

Chodzą sluchy ze szykuja sie kolejne zwolnienia atmosfera coraz gorsza idzie to w zla strone ciekawe czy osoby z zarzadu tez obnizaja solidarnie swoje wynagrodzenie skoro zamowienia spadly praktycznie do 0? Jesli tak dalej pojdzie to prawdopodobnie tej firmy juz nie da sie uratowac nam malym pracownikom zostaje tylko czekac ovy na lepsze czasy..

Adasia
@Joker

Co na to dyrektor kadr?

Elo
@Adasia

Zarządza nim Prezes, który trzęsie całą firmą i umie tylko przekazać podwładnym, aby wystawili naganę, za jakieś bzdury ludziom, którzy starają się działać, bo taki ma kaprys.

Ona
@Elo

Chyba nią, bo to jakaś pani teraz jest jak się poprzednik zwolnił bo miał już wylane na hamstwo zarządu.

Judyta
@Ona

A moze zostal zwolniony? Tam sie dobrze chyba nie działo?

starogardzianin

Po co tracicie czas na tą firmę. Pracuje w Norwood w Rusocinie i jestem zadowolony. Branza taka sama. Lepsze zarobki,atmosfera o niebo lepsza. Nie zwalniają z byle powodu. Jedynie nie ma autobusów, w paczke jeździmy ale to nie problem. Potrzebuja właśnie głównie operatorow maszyn profilujących. Do nowej maszyny i nie tylko. Bedziecie tylko żałować ze tam tak długo siedzieliście jak ja teraz co do Dovisty. Pozdrawiam T2

ile
@starogardzianin

Lepsze zarobki tzn ile dają na start a ile po okresie próbnym? Pozdrawiam

starogardzianin
@ile

Do ile. Na poczatek w okresie próbnym około 2600 netto. Potem dostaje sie premie 200-300 netto. Plus nadgodziny. W zależności na jaki dzial trafisz. Ale zawsze jest możliwość zrobienia nadgodzin nie ma ze nie. Do tego najważniejsze to atmosfera. Nie ma takiej w doviście. Nie ma zastraszania że jest kryzys. W doviście ciągle maja kryzys a przynajmniej 0d 2008r. Jak pracowalem tam jeszcze. Gadają o oszczędzaniu,o cięciach,zmniejszaniu zatrudnianiu żeby jeden robil za dwóch. Tu tego nie ma, spokojna praca. Najlepiej to się umówic z nimi na spotkanie.

nieznajomy

Jak teraz pracować norma czy jakosc bo już ktoś się gubi na t2 ... jak ma byc norma skoro materiał taki (usunięte przez administratora) że hej ... rządzący nie wiedzą na czym polega praca na tej hali niedługo oceny pracownicze i śmieszne podwyżki czas uciekać...

@nieznajomy

Czy to prawda, że wszystkie halę mają przejść na 2 zmiany a firma ma być w całości wygaszona bo taniej opłaca się na Litwie?

Niestety ale dzieje się tam coraz gorzej, wpadają na coraz to głupsze pomysły (ich zdaniem genialne) nie liczą się za grosz z pracownikiem z czym się nie kryją, gdy mówisz co ci nie pasuje w odpowiedzi uslyszysz "nikt cie tu na sile nie trzyma" z takim podejściem niestety będą musieli pracowników trzymać na sile.

Oj
@Anonim

A gdzie to takie odpowiedzi padają?

Zoska

Atmosfera w pracy okropna.Nigdy prędzej się z takim czymś nie spotkałam.kadra kierownicza nic z tym nie robi.No porażka.Pracowalam 6-7 miesiecy liczac na zmiany-przeliczylam Sie.Firma sama w sobie ok.

Grzegorz
@Zoska

Atmosfera nie jest taka zła z ludźmi da się dogadać zależy gdzie trafiłaś a pracowałem tam przez 3 lata, na zmiany nie ma co liczyć w firmie coraz gorzej zarobki fatalne

Ziół

Natalia?

Bartex
@Ziół

@Ziół Nie wydaje mi się .

grzech

inflacja razy 2 a podwyzki 10 procent...gdzie tu logika..

bonita
@grzech

Mozecie napiasac co dzieje sie w firmie ??? Słyszalam o czarnych piątkach, ponoc co chwile ktos wylatuję, firma potraciła zamówienia, czemu?? A pisali w ogłoszeniach, że stabilne zatrudnienie. A chciałam aplikować z polecenia koleżanki - to usłyszałam , ze nieaktualne....w Tczewie nawet i biuro ponoć zamkneli. Ta firma pada czy jak ?

Haha
@bonita

Brak zamówień, bo wszystko na Litwę idzie. Tam jest tańsza siła robocza niż w PL.

grzech
@bonita

Ilu ludzi już zwolniono ??

Rap
@grzech

30 z produkcji i 30 z biur. Ale samych ściemniaczy, lewusów i niewygodnych cwaniaczków. Wiec spokojnie ????

Drek
@bonita

Ilu ludzi juz zwolniono? Od nowego roku premii za obecnosc ma nie byc , zero nadg. i ludzie do zwolnienia? Macie info ?

Judyta
@Drek

Zapytaj w dziale hr. Tam pewnie powinni coś wiedzieć...

zośka
@bonita

tak stabilne przez 3 miesiace w atmosferze tragicznej-nowi są odrazu skreśleni-nie wbijesz się w grupe i tyle-wykorzystują nowych na maksa-kierownicy wiedza i nic nie robia-tak przynajmniej na T2-moze gdzieś indziej też?

Ziół
@zośka

Dzieje się widzę. A tak wam źle było za dawnych kierowników produkcji i hali.

@Ziół

Jak na moje jest lepiej niż kiedyś jeśli chodzi o zarzadzanie

@Ziół

moim zdaniem jest lepiej niz bylo wczesniej.

T5

Na T5 każdy (usunięte przez administratora)chodzi. Nie ma innego tematu na hali tylko kogo dziś zwolnią. Ludzie napuerdzielaja ponad normę bo się boją, a o to im chodzi. Atmosfera fatalna. A na koniec i tak zostawia konfidentow leserow co nic nie robia. Ważne że donoszą.

Rap
@T5

Haha, ale śmiesznie. Srają już pod siebie?

Smalirura
@T5

Na koniec roku 2020 nikogo już nie będzie na t5 spokojnie.. także i ko studenci stracą posadke

@Smalirura

Oj panie G. Widać ze bredzisz ... a przy okazji za kołnierz raczej nie wylewasz

T5

Na T5 każdy obsrany chodzi. Od miesiąca jest tylko temat kogo dziś zwolnią. Każdy zapierdziela, a o to im chodzi żeby wynik był. A na koniec i tak zostawia tych co najwiecej podpierdzielaja a najmniej robią.

Gosia

Interesuje mnie skąd tyle negatywnych opinii na temat działu HR w firmie Dovista. Czy możecie coś więcej powiedzieć? Jaka tam jest atmosfera, czym się zajmują pracownicy?

Drake

Mam prośbę, czy może ktoś więcej powiedzieć na temat T2 hali ? Jaka tam atmosfera panuje, jacy ludzie pracują ? Dziękuje za odp.

nicl
@Drake

dno , patologia, bójki były 3 w przeciagu 2 lat - są filmiki (hr to zatajia) mobbing??? o wizior z przypadku ??? nie polecam

Misks
@nicl

Tylko na T2 tak zle czy wszedzie?

Dorota
@nicl

Mobbing to poważne oskarżenie. Skoro wspominasz o tym w swojej wypowiedzi to chciałbym abyś ją uzasadnił. Możesz opisać w jaki sposób dochodzi do mobbingu w firmie Rationel Polska?

@Dorota

serwer by się wam przeciążył...(dowody są a HR tam istnieje?)...

Nie ważne

Jesli maja być zwolnienia to chociaż powiedzcie wcześniej Anie jak ktoś skończy zmianę po pracy mu mówią że jest zwolniony to już (usunięte przez administratora) do potęgi ... niech ludzie się dowiedzą jak tu się pracuje ... a jeszcze więcej będzie zwolnień az w końcu firma upadnie po 27 latach a to całkiem możliwe

@Nie ważne

A co, zwolnili Cię i teraz źle jest? Przypomnij sobie jakim byłeś leserem w pracy. Gdybys miał w firmie ludzi takich jak Ty, to tez byś ich zwolnił jeśli miałbyś tylko straty przez nich.

Zostaw merytoryczną opinię o Rationel Polska - Wędkowy

• Jak się pracuje w Rationel Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Rationel Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rationel Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 1 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Rationel Polska