SUMA SOLUTIONS SP. Z O.O.

Opinie o SUMA SOLUTIONS SP. Z O.O.

Dominika Nowy wpis

Cześć wszystkim. Czy ktoś może powiedzieć, jaka proponowana jest stawka dla osoby na stanowisku pracownika biurowego z ogłoszenia o pracę do firmy? Albo przynajmniej ktoś zdradzi, jakie są widełki? Bardzo mi pomoże osoba, która udzieli mi tej informacji. Pozdrawiam!

Sylwia Nowy wpis
@Dominika

A gdzie te ogłoszenie jest o pracę?

Alan Nowy wpis

Wiesz co, podobno nie mamy teraz w polsce prawie w ogóle bezrobocia, dlatego jestem ciekawy co to niby ma do pracy, po prostu nie ma pracowników, jest teraz wszystko na swoim miejscu i wiadomo jak dziś

Tom Nowy wpis

Szukają ale pewnie nikt nie chce tam pracować

Zdziwiona

Czyli co? Mogę przyjść do biura a wy powiedziecie mi coś czego nie wiem o moim znajomym? Co wy jesteście IPN? a może SB?

@Zdziwiona

A czemu musimy być SB czy IPN ? Jeśli Twój znajomy z nami pracował to znane są powody rozstania.

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie SUMA SOLUTIONS SP. Z O.O.? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.
suma

Panowie. Kto nie wie - niech pyta prywatnie pracowników SUMA - ten wątek nie jest tajemnicą w firmie. Mamy nadzieję że na tym forum mogą wyrażać opinię zarówno pracownicy jak i firma skoro do tego służy. A nie pomyślałeś - może raczej kogoś raczej bardzo boli to, że jest ryzyko, że może wypłynąć coś co nie powinno na jego temat. My natomiast zachęcamy do alternatywnego źródła informacji i wyrobienia sobie własnej opinii. Nie jesteśmy idealni ale nikt nie jest.

A.G.
@suma

Ale przecież ludzie pytają prywatnie pracowników SUMA

Pracownik.
@A.G.

No i ciekawe, który z pracowników powiedział prawdę :) Wpadnij do biura i powiedz że przychodzisz w sprawie tej dyskusji to udzielimy odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania :)

Wojtek
@Pracownik.

A dlaczego pracownicy mają mówić nie prawdę, nikt chyba nie chce wkopac swoich znajomych :), widzę ze ciągle straszycie tylko,, hakami,, teraz to pewnie byście najchętniej portal gowork podali do sądu

@Wojtek

Czy wg Ciebie w moim wpisie jest mowa o hakach na kogokolwiek ? Jeśli szczerą prawdę nazywasz hakiem to wole nie wiedzieć jak nazywasz kłamstwo. Mimo wszystko zapraszam do biura. Może poznasz kilka nowych faktów o swoim znajomym :)

Jerzy

Moje doświadczenie życiowe i zawodowe pozwala mi twierdzić że synonimem dla firmy rodzinnej jest najczęściej nepotyzm oraz kumoterstwo. Pozatym jak poważna firma siedzi na goworku i przykleja definicje w wikipedii?. Czy wy tam nie macie czego robić? Dobre firmy nie mają na goworku żadnych opinii, bo jak firma jest dobra to nikomu się jej nie chce chwalić - ale jak jest źle, lub bardzo źle to ludzie ostrzegą innych, a po drugie czasem to jedyny sposób aby wyrazić swoją często uzasadnioną złość i frustrację z powodu niesprawiedliwego traktowania. Powtarzam - uzasadnioną. Nikt mi nie wmówi że 20 osób które zwiało z tej firmy to wariaci, dewianci i osoby "które nie potrafiły sobie poradzić z wyzwaniami" stawianymi przez tą firmę. Bo najwidoczniej w taki sposób firma chciałaby teraz odmalować te osoby. Mam jednak wrażanie że prawdę i tak zawsze wypłynie na powierzchnię bo w branży firma także jest już dobrze znana - przecież to już 3 pokolenie. Kogoś tutaj bardzo boli że jest takie miejsce gdzie pracownicy mogą wymieniać doświadczenia związane z daną firmą, i ktoś bardzo chciałby zamknąć usta innym.

wojtek
@Jerzy

Masz smutne doświadczenia ;( Ja znam firmy które nie maja żadnej opinii (czyste konto) a pracownicy pisali komentarze i szczerz mnie tam kiedyś pracować. Twoje doświadczenie życiowe chyba nie jest za duże skoro tak piszesz :) Obawiam się że jednak prawda leży po środku :]

Norbert

"Pracodawcy oglądają wątki, skąd przybywa pracownik i się opiniują. Tak to działa" Ty to jednak dalej taki fantasta jesteś jak byłeś.

Norbert

Bob

Jak to rzekł jeden osobnik,, to wiedz że coś się dzieje,,

suma

Kto nie wie - niech pyta prywatnie pracowników SUMA - ten wątek nie jest tajemnicą w firmie. Nie poniżajmy się do poziomu tych ludzi wywlekając ich sprawy. Życzmy im jak najlepiej w nowych firmach.

marek

Słyszałem od znajomych. że to firma rodzinna, może przez to jest tam jak jest. Chyba nie składam cv

@marek

Marek. Ogłosimy godzinę ciszy w firmie z tego powodu! :))) Bardzo nas to martwi .... Ale Ty się nie martw - nie szukamy nikogo :) Mamy zespół taki jak należy. Jeśli będziemy szukać to najpierw Cie zaprosimy - wtedy będziesz mógł zrezygnować :))))))))) Jesteśmy firmą rodzinną. Poznaj definicję przedsiębiorstwa rodzinnego: "Przedsiębiorstwo rodzinne – trygonalny w swej budowie organizm rynkowy obejmujący rodzinę, biznes i jednostki, który funkcjonuje według różnych, ale zaadaptowanych wzajemnie celów, a i ich realizacji poświęca swoją energię w perspektywie wielopokoleniowej poprzez zarządzanie i kontrolę jego działalności i własności"

marek
@suma

Słyszałem że połowa firmy to rodzina o to mi chodziło, widziałem na necie że jednak państwo kogoś szukacie. Po tym co jednak mi tu odpisaliscie jestem przekonany że szkoda czasu na państwa firmę. W tych komentarzach poprzednich chyba jednak coś jest

@marek

Jeśli pytanie było by nie kąśliwie - odpowiedź była by rzeczowa. Jeśli zamiar był inny a to uraziło - przepraszamy. Firma nie szuka poprzez ten portal pracowników do tworzenia swojego biznesu. Wiemy kto tutaj koloryzuje i dlaczego. Natomiast nie możemy napisać, ponieważ działamy zgodnie z przepisami. Co do zatrudnienia - ma Pan nieaktualne informacje. Nasze oferty publikujemy na profesjonalnych portalach pracy czy karier zawodowych. Ten portal bazuje na "niezdrowej emocji" podsycając mało doświadczonych pracowników pozorną anonimowością a jednocześnie oferując systematycznie pracodawcom możliwość odpłatnego "przejęcia wątku". To taki model :)))) Dla nas ten portal jest wydłużeniem CV tych byłych pracowników - bo przecież każdy ma świadectwo pracy z datą a prawda jest jedna. Pracodawcy oglądają wątki, skąd przybywa pracownik i się opiniują. Tak to działa. Natomiast charakter firmy nie ma żadnego znaczenia - czy to jest firma rodzinna czy przeciwwzięcie ludzi sobie obcych - zasady biznesowe są takie same. Zacytujemy tu mądrzejszych: "Na świecie firma rodzinna traktowana jest jako coś ekstra. Na przykład Niemcy uważają, że jeśli znana marka przestaje taką być to uważa się, że to dla niej klęska, bo produkty stracą na jakości, bo przedsiębiorcy, którzy są z firmą osobiście związani, bardziej dbają o poziom swoich produktów" natomiast Polskie postrzeganie zazwyczaj jest kierowane na drogę i tu też zacytujemy "W przestrzeni publicznej temat rodziny pojawia się zazwyczaj w kontekście zasiłków albo patologii. Zdecydowanie za mało mówi się o jej sile." Pan również może założyć sobie firmę rodzinną i tego życzymy. Nasza działa już 27 lat z trzema pokoleniami. Jest sporo literatury na ten temat - temat może zaskoczyć gdy odkrywa się jakie firmy są firmami rodzinnymi. Co do ilości osób - to kwestia wtórna jeśli te same zadania robimy lepiej w mniejszej ekipie :) a liczby i wątki w tym forum są albo naciągane albo wręcz nieprawdziwe. Stąd nasza tutaj obecność i tylko dlatego.

gosc

Raczej twój post mówi sam za siebie. Za co wyleciałeś?

@gosc

Ładnie się się wybielacie ale jaka jest prawda wszyscy wiedzą :) Kto nie wie - niech pyta prywatnie pracowników z SUMA - ten wątek nie jest tajemnica w firmie :) Każdą osobę możemy tutaj wymienić z imienia i nazwiska - napisać o jej osiągnięciach. Nie jest to żadną tajemnicą. Czujesz się pokrzywdzony - podpisz się - napiszemy Ci dlaczego tak a tak się stało. Chyba że to ta dewiza "Kozak w necie ... Prawdą jest że firma rozstała się z częścią pracowników. Jedni postanowili odejść a z innymi rozstała się firma. Cześć z tych ludzi z sukcesem kontynuuje swoją karierę w branży i tego im życzymy. Z wieloma nadal współpracujemy zawodowo. Naprawdę nas to cieszy, że możecie kontynuować swoją karierę zawodową. To naturalna kolej rzeczy, zmieniać pracę jeśli czujesz że powinieneś to zrobić. Firma nie jest wstanie dać Ci wymarzonego wynagrodzenia - możesz zmienić pracę. Ile jest ludzi w firmie - tyle ile jest potrzebnych aby zrealizować zakładane zadania. Jeśli nie jesteś wstanie ogarnąć tematu - co my możemy zrobić - albo spróbujesz ogarnąć albo widać coś jest ponad Twoje siły. Jeśli ktoś inny ogarnia temat - czy to wina tego co inwestował w siebie i ogarnia. Może coś było za trudne dla Ciebie - tylko tyle. Pozostałym również życzymy samych sukcesów, u nas się nie sprawdzili. Ważne aby inni wiedzieli że były też osoby z którymi rozstaliśmy się z powodów o których na pewno nie chciały aby to nagłaśniać. Szanujemy to jak się umówiliśmy - Ok - niezależnie jakie to były sprawy czy powody. Kiedyś potrzebowaliśmy dużo ludzi do odbierania telefonów "praca na słuchawce" teraz firma ma inny profil i innych ludzi potrzebuje - nie do "pracy na słuchawce"

Hydrozagadka

Przepraszam ja w kwestii formalne, a te awanse to tak jak kiedyś z magazyniera na ogrodnika? Czy bardziej z handlowca na budowlańca?

Jestem robotem

Nie nikt tam teraz nie pracuje. O kurczę, z tymi awansami to chyba jakaś nowość jest tzw. "dobra zmiana". A czy to może są awanse jak dawniej typu z magazyniera na odśnieżacza podjazdu przed firmą i ogrodnika w jednym? Albo z handlowca na budowlańca?

Leopold

pozytywne pozdrowienia

motor

Biorąc pod uwagę ilość komentarzy na nie do tych na tak mówi jak jest P. Prezesie

Anonimowa

E tam ... ja się zgadzam z pozytywnymi komentarzami.

były

Firmy nie polecam, atmosfera w pracy beznadziejna, kasa słabo, ilość krytycznych komentarzy wcześniej mówi sama za siebie.

Pi

Można? Można.

sum

gra sie i sie nie ma.

Zostaw merytoryczną opinię o SUMA SOLUTIONS SP. Z O.O. - Katowice

SUMA SOLUTIONS SP. Z O.O.