Opinie o Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych - WISS w Bielsko-Biała

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych - WISS. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych - WISS o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych - WISS w Bielsko-Biała

Gunek

Firma tragedia. Materiałów brak. Długi u wszystkich możliwych dostawców. Samochody wyjeżdżają nie kompletne. Płaca praktycznie najnizsza krajowa. O podwyżkach zapomnij. Ciekawe z jakich krajów po ściągają jeszcze pracowników. Jedynie dobra opcja zostać na nadgodzinach aby sobie posiedzieć ????????

Klient
@Gunek

Czyli to że auta stoją i ich nie wydają przez brak podzespołów to nie wina urzędów tylko dostawcy im części nie wysyłają?

Gunek
@Klient

Firma nie płaci pieniędzy dostawcą więc są blokady dostawy podzespołów

Normatyw
@Klient

Tak. Brakuje wszystkiego od profili aż po klamki ale jakoś to się kręci jeszcze :)

Kiedyś tam pracowałem

Ja chciałbym się zapytać jaki procent dostanę za ogarniecie premii pracownikowi? Kryzys trzeba do robić dogadamy się Spawalnia ma w końcu spokój pozdrowienia ekipa

Kubica

Pytanie do pana Piotra i zarządu albo tylko do zarządu bo może pan Piotr niewie że ludzie od dłuższego czasu niedostajom pieniędzy na święta? Chciałbym wiedzieć czemu po raz kolejny w święta ludzie niedostajom złamanego centa czy może ktoś odpowiedzieć mi na to pytanie?

@Kubica

Pan Piotr niewiele wie co się dzieje na firmie, mimo że jest kilka razy w tygodniu w swoim biurze. Mydlą mu oczy, a firma tylko upada, upada i upada...

franek

Co do mydlenia oczu to po co firma zatrudnia konsultantów. Efektów nie widać tak jak ich samych a pieniądze można wykorzystać na coś potrzebniejszego.

@franek

Zgadzam się. Gadanie bez przełożenia na działania.

@franek

Czy nie lepiej zmotywować ludzi którzy wnoszą coś do firmy niż opłacać ludzi którzy powtarzają to co pracownicy mówią od lat ?

A powiedz mi proszę czy są zatrudniane do tego zakładu osoby tylko na jedną zmianę?

Hej. Czy w jest możliwość pracy na jedną zmianę w firmie Wawrzaszek?

Bielsko-Biała
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Bielsko-Biała
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Kasjer/Sprzedawca Stoisko Piekarnicze
Kupiec Ge-Es Sp. z o.o.

Jak wygląda praca jako operator CNC frezowanie) toczenie, ilu zmianowa ona jest? Jakie zarobki i ogólnie jaka wygląda Jestem ciekawy jak To wygląda oczami pracownika a nie kierownika

Kto pamięta "Magneto"?

ja pamiętam, może 11-12 lat temu

Kasa ok, można jeszcze nadrobić narodzinami czy preniami , praca ok, tylko do poprawy organizacja a tak to jak ktoś chce pracować to tu jest dobrze.

@pracownik

A dużo dorobisz tymi nadgodzinami? I wtedy praca jak byłaby mocno męcząca? Zastanawiam się czy warto chłopaka puszczać co by się nie narobił.

Poseł

Jako jedyna firma w Bielsku-Białej daje pracownikom figę z makiem na święta! Poprostu żenada wyzysk pracownika przez cały rok i choć w ten świąteczny czas zarząd tej firmy na czele z panem Piotrem nie potrafi wysupłać z kieszeni drobnych! Niedosc że cały rok oszczędności na stawkach pracowników to pracodawca patrzy jak jeszcze może zniechęcić do siebie pracownika brawo za politykę tej firmy oby tak dalej!!!

Mortadel
@Poseł

Prawda! Kiedyś paczki przelewy teraz spodnie na święta. Idealna zachęta dla tych 150 nowych pracowników ha ha

@Mortadel

Dopóki żyli rodzice pana Piotra i prowadzili tom firmę było wszystko bo liczył się człowiek był szacunek teraz widać gdzie zarząd wraz z szefem ma zwykłych pracowników lepiej brac dla siebie żeby na dziwki niebraklo

rumunia
@Poseł

a co miesiac sciagaja socjalne na kwitku mozna zobaczyc ile to miesiecznie jest...i gdzie ta kasa idzie?

Kumaty
@Poseł

O wszystko się czepiają, mieli wprowadzić widełki ile kto powinien zarabiać na danym stanowisku i jakoś wszystko ucichło jak dali grosze podwyżek. Na święta złamanego grosza nie dali. Niech wkońcu opłacą całkowicie zaległe składki ZUS za 3 miechy wstecz!!

@Kumaty

Co z tymi składkami na ZUS? Jak to nieplacom już tak upadli że ludzi w (usunięte przez administratora) robiom. Ich stać na prezenciki upominki dzisiaj sobie wręczali majom tupet premie z całego roku się zgarnia za brak kompetencji połowę tych (usunięte przez administratora) z biorowca powinni (usunięte przez administratora) to i kasa na święta by się znalazła bo ta firma istnieje tylko dzięki pracownikom produkcji a tak im się zarząd odpłaca za to że ludzie na nich pracujom że dymajom ich na każdym kroku

spawacz

bo to prawda

Kumaty
@Poseł

Jak masz profil na pue ZUS to wejdź w zakładkę ubezpieczony, następnie kliknij subkonto i tam masz składki należne i składki opłacone. Zamiast płacić 300) 400 zł płaca śmieszne kwoty po 50 zł. A co do palenia to sobie pogorszyli bo tym bardziej będzie palone po kiblach. Raczej się nic nie zmieni, ważne że biura wszystko mają i będą zatrudniać ludzi od tabelek. A produkcję mają gdzieś.

@Poseł

Prawda w 100 % Wymagania firmy jakby płacili minimum 30 na godzinę. Śmiech na sali.

@Kumaty

W biurach też nie jest wesoło, tam to się składy sypią. Szefostwo cudów oczekuje, a złamanego grosza nikomu nie dadzą poza sobą...

@Poseł

Z tymi ZUSami to sama prawda, @Kumaty wie co mówi i jak to sprawdzić. Takie pieniądze zabierają pracownikom z wypłat i co z nimi robią? Przecież to kwoty ogromne i firma zalega za trzy miesiące wstecz. Gdzie poszły te pieniądze, które zabierają? Prywatna opieka medyczna też jest pobierana z wynagrodzenia, a płacona w terminie jest rzadko...

W końcu zaczęło się doceniać w tej firmie szarego pracownika. Brawo za ostatnią inicjatywę i wyjście z nagrodami do pracowników. Widzę że zaczynają się dziać zmiany na plus.

O proszę a co się takiego podziało, że jakieś nagrody tu dali? Jakie i za jaką konkretnie pracę? Każdy po równo?

Garbaty

Mówisz o skrzynce pomysłów? Tak doceniają że pomysłów podobno dużo a przyjętych 5 mało istotnych. I takie na które firma nie wydaje grosza. Zmiany na plus że ciągle towaru nie, czepiają się o czasy pracy i porządnych podwyżek nie dają. Tak dbają o pracowników.

@Marta

To pewnie jakis dyrektor napisał ???????????? ściema i wał. Jak ta firma.

Heh
@Anonim

Albo ten co dostał nagrode

@Marta

Tam nagrody dostajesz tylko za donosy. Jak nie podkablujesz swoich to nic nie zyskasz. Skrzynka pomysłów jest pełna, a firmy nie stać na podwyżki inflacyjne dla pracowników, a co dopiero na innowacje.

koństruktor

Jako były pracownik muszę napisać, że firma w głębokim kryzysie. Pracownicy zarówno szeregowi jak i ci z kilkunastoletnim stażem są zwalniani ale częściej sami odchodzą. Dział konstrukcyjny (gdzie pracowałem) kurczy się z miesiąca na miesiąc. Rozumiem oszczędności energii na produkcji ale w biurze?? Może wrócicie do papieru milimetrowego i ołówka? Słabo.. Zarobki jak poniżej - głodowe a w DK poniżej kwalifikacji. Nie polecam, nie wracam, ostrzegam, szkoda czasu..

@koństruktor

No nie wiem, jak już ciąć koszty to po równo, nie powinno chyba być to aż tak zaskakujące... Może na ten dział powstała jakaś nowa wizja? Piszesz, że się kurczy z miesiąca na miesiąc czyli ile osób było tu na samym początku a ile jest aktualnie?

to jak
@koństruktor

Mówisz że takie cięcia w firmie i kryzys to skad tyle ofert pracy ? Zwalniają i szukają nowych pracowników ?

@Marta

Wizją jest w tej firmie jedna. Pracownik zarówno z dołu jak i zwykły (czyli konstruktor, technolog itp) z góry ma zrobić jak najwięcej otrzymując jak najmniej. W firmie trzymają się osoby z wieloletnim stażem lub Ci którym pasuje zarobić kilka tysięcy przy robieniu na półtora etatu w górę. Pomijam inne fakty ludzi z produkcji ale każdy wie co na dole jest tolerowane ;) ta firma jest jak Titanic w momencie uderzenia w górę lodową. Zaczyna tonąć z tą różnicą że część ludzi ślepo widzi nadzieję na ratunek.

Rrr

Dlaczego piszesz że firma tonie ? Zamówienia są, roboty jest więc czemu ma ma utonac? Firma się rozwija.

@Rrr

Ilu ludzi z doświadczeniem przyjęło się od 2-3 lat względem ilości pracowników którzy zakończyli współpracę?

Rrr

Normalna rotacja. Zamówień jest od groma. Ogłoszenia o pracę są.

@Rrr

Czyli ile ta obecna rotacja wynosi, bo teraz to już troszkę zwątpiłam. A co jest przyczyną tego, że roboty jest więcej, co na ten rozwój tu wpływa? Zastanawiam się po prostu nad stabilnością tej sytuacji

Bronek
@Marta

Pracujesz czy zastanawiasz się nad pracą w tej firmie ?

Jeden z rotacji
@Marta

Rotacja wygląda tak że od dłuższego czasu na 2-3 pracowników którzy odeszli przychodzi jeden świeży który zazwyczaj szybko się zwalnia. Jeżeli to normalna rotacja to proponuję komentujące mu powyżej przejrzeć na oczy a nie pisać bzdur.

alek
@Jeden z rotacji

a skąd wynika ta rotacja ?

@alek

Ze słabej stawki, braku możliwości awansu, o podwyżkach nie ma co śnić. ZUS nieopłacony za trzy zaległe miesiące. Na święta to na ostatnią chwilę coś sypnęli, ale to pewnie tylko temu, że Szefu usłyszał, że nikt nic nie dostał i się ogarnął. Rotacji nie ma, po prostu ludzie uciekają z tonącego statku i nowi, którzy przychodzą to szybko odchodzą. Tak niestabilna sytuacja firmy wygląda jak tonący Tytanik... Zamówień od groma, przetargów wygranych też, ale z czego ta firma ma wyprodukować samochody, jeżeli nie stać jej na regulowanie bieżących zobowiązań? Nie stać jej na opłacanie ZUS pracowników na bieżąco? Nikt tam szarego pracownika nie docenia.

Księgowość

Szczerze nie polecam pracy. Anarchia i ogólnie wszystko się sypie. Taki nacisk na pracownika, nakład pracy tylko rośnie, bo ludzie odchodzą, a zarząd nie chce nikogo zatrudnić. Powoduje to naprawdę napięte sytuacje w biurze, atmosfera z naprawdę fajnej zmieniła się w wybuchową... Człowiek za marne pieniądze pracuje, a obowiązków ma za trzy etaty, a o podwyżkach inflacyjnych ani się śni...

Henio

Jak się cieszę że (usunięte przez administratora) z tej roboty szkoda tylko tej premi świątecznej bo ponoć była godna ale mi się nie należy bo dałem wypowiedzenie hip hip hurra !!! W przyszłym roku wrócę w grudniu specjalnie po nią xd

@Henio

Kierowniki dostali ,.pracownicy nie

Taka prawda
@Olo

A co Ty myślałeś, że dostaniesz? Powinniście założyć związki zawodowe. Macie do tego prawo. W takich sytuacjach wiadomo co robić. Górale powinni walczyć o swoje. Dajecie się d...ć bez mydła. A oni się tylko z Was śmieją. A gdyby była grupa związkowców musieliby się z Wami liczyć. Chcecie to to i to. Jak nie to strajk i nic nie robicie. Macie do tego prawo. A firma miałaby problem bo terminy gonią. Nie mieliby wyjścia. Pozdrawiam

@Taka prawda

Nawet jeżeli byłby strajk, to mało kto z góry by się tym przejął. Ci, którzy by strajkowali dostali by propozycje nie do odrzucenia i wiadomo jakie to propozycje... :)

Olo

Super , liczy sie gest. Pracownicy dostali 300zl dzien przed wigilia. Teraz pora na koniec z brakami materialu , uzupelnienie narzedzi , szacunek do pracownika , podwyzki goniace WISS De , palarnia z prawdziwego zdarzenia i ruszamy z kopyta. Wesolych Swiat dla WSZYSTKICH z WISS.

Kolo
@Olo

Jeszcze w zakresie organizacji sporo jest do nadrobienia. W 2023 dobrze byłoby ruszyć z tematami organizacji w każdym dziale, materiały na czas, organizacja i będzie dobrze. Wesołych świąt.

Trep

Kogoś chyba ruszyło i na ostatnią chwilę dali coś na święta..

Olo

Nic na swieta. Wstyd. Kierownicy maja nowa swiateczna zabawe....filowanie palaczy. Nudza sie pewnie. Firma to najwiekszy.gniot na podbeskidziu. 2700 pensji za stand godz.

Siwers

Ludzie sami na siebie kręcom bat zamiast się zjednać skończyć z nadgodzinami sobotami zastrajkować niech (usunięte przez administratora) stary wszystkich niech płaci kary za niewywiązanie się z dostaw niech sprzeda to w (usunięte przez administratora) może znajdzie się mądrzejszy kapitał który będzie tym zarządzał jak powinno być albo niech pojdom po rozum do głowy zacznom doceniać pracowników dadzom normalne stawki premie świąteczne i inne dodatki mam nadzieję że powstanom w tym zakładzie związki zawodowe i naprostujom tom sytuację ale głęboko w to wątpię bo gdy przychodzi do zebrań to nikt nie potrafi się odezwać a na zebrania z szefem bierze się tylko tych co zamiast wstawiać się za pracownikami i przedstawiać ich postulaty tylko mowiom przed starym głowom że jest (usunięte przez administratora) to jak może być lepiej?

Aktualność
Mikołajki  WISS w tym roku mogły odbyć się o czasie. Z powodzeniem udało nam się ugościc dzieci naszych pracowników w figloraju oraz zorganizować dla nich wyjscie do kina. Naszym celem jest, by dziecku zostało wspomnienie z dobrze spędzonego czasu, dlatego cieszymy się i dziękujemy wszystkim rodzicom, którym udało się znaleźć czas, by dzieci mogły spędzić te kilka chwil razem z nami.
Zyga

Czy czy potrzebujecie kierowcy c + e i jakie stawki

Stary

A w tym roku? Czym się wytłumaczycie.. Kryzyz pewnie. Biedne dzieci..

Młody
@Stary

Szukaj mądrzejszych jak chcieli ;)

Pp

BRAWO dla pracowników którzy podjęli się utworzenia Z.Z w tym zakładzie. POWODZENIA .

Oli

Niestety to prawda. Niedawno byłem pytać o pracę na produkcji - zaproponowano mi 15 - 16 zł na godzinę.... To nawet nie jest śmieszne...

Elos

Zarobki tragiczne ledwo 3000 zł na miech tragedia ...

Coto
@Elos

Na produkcji ?

Siwy
@Coto

Tak na produkcji. Czekają ludzie ponad rok na podwyżkę i z łaska dali złotówke więcej i myślą że ludzi ucisza. I jeszcze nie rozmawiają z Tobą ile będzie tej podwyżki tylko złotówka więcej na aneksie albo ci pasuje to podpiszesz a jak nie podpiszesz to jej nie będziesz miał i nie ma żadnej dyskusji dlaczego tylko tyle i wgl.Tak powinno się załatwiać sprawy? Płace praktycznie najniższe na Bielsku.

Zostaw merytoryczną opinię o Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych - WISS - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych - WISS?

Zobacz opinie na temat firmy Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych - WISS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 71.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych - WISS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 51, z czego 2 to opinie pozytywne, 30 to opinie negatywne, a 19 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych - WISS?

Kandydaci do pracy w Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych - WISS napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych - WISS
1.9/5 Na podstawie 243 ocen.

Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych - WISS