Wika Polska Sp. z o.o.

Opinie o Wika Polska Sp. z o.o.

Tez żeby było dobrze to trzeba byłoby palec prosto trzymać jak to niektórzy robią na m9

$$$$

M9..Jeśli jest mobing wobec pracowników to wprowadzają go jedne i te same osoby kto tam pracuje to wie doskonale o kogo chodzi:). Na tym dziale pomiataja czy to jest stary pracownik czy świeży jeżeli nie podpasujesz to jesteś na przegranej pozycji.Na nie których stanowiskach pracują takie osoby które nawet na maszynę by się nie nadały :)

Olo
@$$$$

Dokładnie. Począwszy od pseudo ustawiaczy alkoholików lub takich co całą zmianę w toalecie siedzą poprzez pseudo mistrza elektryka alkoholika ,pseudo majstrowa oblakana oszustwa po pseudo kierownika chama ślepego udając ego ze nic nie widzi. Patologia M9!

ON

CZY KTOŚ SŁYSZAŁ O WPROWADZENIU SYSTEMU 4- BRYGADOWEGO

Agnieszka

@Ja jeżeli jakiś komentarz został zarchiwizowany, to musiał być on niezgodny z Regulaminem Serwisu GoWork.pl

Monter

Telefon z zaproszeniem na rozmowę.Rozmowa krótka i rzeczowa .Opis obowiązków,stanowiska pracy.Pytania o poprzednie prace jak i stan zdrowotny.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Agnieszka

@Benq, a nad pracą na jakim stanowisku się zastanawiasz? Ogólne warunki pracy, atmosfera mogą się od siebie troszkę różnić, własnie w zależności od obejmowanego stanowiska.

Benq
@Agnieszka

Specjalista ds. dostaw w dziale jakości. Ja wiem, że praca tzw. pracownika szeregowego jest najbardziej niedocenianą pracą, niestety. Sam kiedyś byłem tzw. agencyjnym liniowcem, więc doskonale znam realia fabryk.

Agnieszka

@Abc, a Ty dlaczego tak uważasz? Czy zgadzasz się ze swoimi poprzednikami? Może napiszesz nam więcej o swoich doświadczeniach z WIKA POLSKA S.A?

@Agnieszka

Zgadzam się w 100%.Spotkały mnie podobne sytuacje.

Benq
@Abc

Napiszcie konkretnie jakie sytuacje mają miejsce, a nie mobbing mobbing i narzekanie na młodszych stażem pracowników, że robią co chcą i na kierownictwo. Na czym to konkretnie polega? Od razu też wyjaśnię.... Nie, nie jestem pracownikiem wiki. Zastanawiam się nad podjęciem tam pracy, mam kilkunastoletnie doświadczenie z różnych fabryk, ale wasze komentarze mnie hamują, bo nie chcę trafić z deszczu pod rynnę.

@Benq

Jeśli nie chcesz trafić z deszczu pod rynne to szukaj pracy w innym zakładzie. Słowo mobbing mówi wszystko.Poczytaj dokładnie wszystkie komentarze. W wice ostatnio nawet interweniowała PIP. ...

Faktycznie m9 to już nie ten dział co kiedyś jest coraz gorzej mają gdzieś pracowników którzy pracują już długo, premie dostają te same osoby ,podwyżki ci którzy krócej pracują od starszych,a młodzi robią co chcą i tego nie widzą bądź nie chcą a na nas starszych jadą

Marcel

I tu masz całkowitą rację młodzi rządzą tak też jest na sgf,jedni i ci sami dostają premie od kierasa a starzy pracownicy jak śmieci tylko zapi... mają, taka jest prawda co piszesz gowniaze po 20stce zostają ustawiaczami i jadą do niemiec co nawet 10miesiecy nie przerobili taka równość jest ten zakład tak nas starych pracowników docenia potrzebni tylko do tyrki jesteśmy.

Abc

Wika to jeden wielki SYF!

Jacek

A ty co premi nie dostajesz jak młody robi więcej niż stary to nic dziwnego ale żeby odrazu rządzić no to jest śmieszne he chyba tobą :)

Agnieszka

@Ja, w takim razie może najlepszym rozwiązaniem będzie zgłosić sprawę do kierownika Waszego przełożonego?

@Agnieszka

Tutaj ręka rękę myje. Kierownictwo trzyma ze sobą. Szary pracownik nic nie wskora. Dziadostwo i tyle. Proszę nie usuwać negatywnych komentarzy. Komu jest wstyd?Prawda boli?

Agnieszka

@Ja w takim razie polecam zgłosić takie sytuacje do swojego przełożonego/kierownika/dyrektora.

@Agnieszka

Sytuacje były zgłaszane. Przełożony zignorował. Taki poziom przedstawiają wszyscy w wice ,nawet kadra kierownicza.

Agnieszka

@Ja Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników. Czy według Ciebie takie sytuacje pojawiają się w WIKA POLSKA S.A?

@Agnieszka

Co to jest mobbing to ja wiem.Nie potrzebna mi definicja. Takie sytuacje są na porządku dziennym w wice.Osoby które go stosują robią to dla własnej satysfakcji.Chorzy ludzie.Chora atmosfera. CHORY ZAKŁAD.

Agnieszka

@Ja, według Ciebie pracownicy, którzy mają dłuższy staż pracy w firmie 'sponiewierają' nowych pracowników. Co masz konkretnie na myśli? W jaki sposób się to przejawia? Czy spotkała Cię jakaś mniej przyjemna sytuacja?

Wszechobecny mobbing

Zainteresowani

Mam zamiar wybrac sie tam na prace wakacyjna Lipiec-Sierpien-Wrzesien. Co sądzicie o tej ofercie? Warto?

Zainteresowani

@Zainteresowani

Nie warto. Chyba ze chcesz stracić wakacje za 1400 na miesiąc na 3 zmiany i lubisz być sponiewierany przez starszych stażem pracowników. Szczególnie nie polecam trafić na M9. Ogólna patologia. ...alkoholicy,zboczency i oszuści.

Edward

Muszę przyznać rację Zniesmaczonemu, który bardzo dobrze ujął problem, ale i pewne rzeczy sprostować. Większość ludzi zatrudnionych na produkcji nie pracuje na swoich stanowiskach z pasji (rodzina, trudne warunki nie pozwalające na podejmowanie jakiegokolwiek ryzyka, rynek pracy w okolicznych miejscowościach, brak wyboru, umiejętności). Również i zazdrość nie przemawia przeze mnie - uważam, że zarabiam przyzwoicie jak na tutejsze warunki. Nie wszystko da się jednak przeliczyć na walutę, a niektórym faktom zaprzeczyć. Lepiej będzie dla firmy jak i dla mnie ;-), gdy zaniecham zagłębiania się w szczegóły oraz skupię na niektórych pytaniach. Pracownicy tymczasowi nie mają dodatków, co nie dotyczy tych z podpisaną umową z Wika. Przychodzą na trzy zmiany tam, gdzie takowe są. Dla czasownika firma nie jest stabilnym fundamentem, a ci, którzy pracują tak przez kilka lat są według mnie pokrzywdzeni. Problem jest poruszany na spotkaniach, a rozwiązania są już wprowadzane (program kompetencji). Zgadzam się również z tym, że firma trzyma wysokie standardy czystości i zwraca uwagę na warunki pracy (klimatyzacja na wydziałach, bieżące remonty podłóg, łazienek, ciągłe zmiany). Pensje wypłacane z zegarmistrzowską precyzją, bez niespodzianek. Ktoś być może powinien odświeżyć informacje w internecie, skoro podając numer telefonu nie zamierza w taki sposób rozmawiać z zainteresowanym. Warto również zaznaczać podczas rozmowy kwalifikacyjnej "jeśli będziemy zainteresowani to zadzwonimy za dwa tygodnie" zamiast "zadzwonimy za dwa tygodnie", bowiem takie kłamstewka już na starcie nie budują szacunku ubiegających się o pracę. Dziękuję

Agnieszka

Zauważyłam dwie odmienne opinie. @www.e pisze o socjalach, premiach oferowanych przez WIKA POLSKA S.A, natomiast @Lol oraz @Złotko zupełnie temu zaprzeczają. Jak w takim razie przedstawiają się w firmie warunki pracy? Jak wygląda sprawa z dodatkami do pensji, o których wspominacie?

Lol
@Agnieszka

Dodatków nie ma żadnych a ten który pisze ze są robi to po ,zeby ludzi zachęcić do podjęcia pracy bo juz chyba mało jest chętnych. ....pewnie jakiś biurowy ech co za syf się zrobił z tego zakładu.

Mariola

WIKA POLSKA jako jeden z największych przedsiębiorstw w grupie WIKA poradzą sobie z bieżącymi problemami bo są dobrzy.

@Mariola

Hahaha następna kretynka z biura broni stołka

Blondi
@Abc

Bo tylko tacy mają się dobrze i zle nie dadzą powiedzieć, na zakład ale cóż nikt na to nic nie poradzi życie!

Śliwa

Do osób pracujących na Łegskiej mam pytanie czy u was też mówią że od czerwca koniec z sobotami i pracą po 12h ??? Na Sgf już fama jakaś chodzi, ponoć za dużo ludzie zarabiają jesli są nadgodziny hahah śmiechu warte milionerzy z pracowników nie długo będą :)

Marlena

Nie dzwońcie bo nie odbiorą ludzie zanoszą tam CV i przyjmują teraz jak leci poważnie bo muszą przyjąć aby się wywiązać z umowy z miastem i dla tych co myślą że na kawki dostaną umowę przez wike to tak ale już przez krótki czas,zaraz koniec umowy z miastem i wchodzi na sgfy agrncja pracy, z tego co mówią ci co mają umowy czasowe mają mieć kolejne przez agencje pracy więc ludzie znów uciekać będą

Zniesmaczony

Wika ma zła politykę myślenia.. Jest bezrobocie a oni jako jedyna firma reklamuje się naborem ludzi do pracy. Maja super opinie skoro w mieście gdzie panuje bezrobocie nie ma chętnych by u nich pracowali Co gorsza upadli do takiego stopnia ze płaca spora kasę za każdy ściągnięty grzbiet do pracy . Ale co się dziwić skoro maja taka zła opinie w mieście i na tym forum.. . Zamiast zacząć dbać o tych pracowników których maja by im nie uciekali (a co chwila ktoś odchodzi i nadal wielu deklaruje swoje odejście , a sam znam takich ustawiaczy i monterów ) to duża kasę wydaja w poszukiwania nowych którzy i tak bardzo szybko odchodzą... Powstają nowe firmy w mieście i jeśli Wika się nie ogarnie to większość ogarniętych pracowników znajdzie prace w nowych zakładach za większa kasę a im zostanie tylko zawrzeć umowę z sądem i tych z wyrokami odpracowania w czynie społecznym będą zmuszać do odrobki w Wice... -Znacie firmę która dba o swoich pracowników i poszukując nowych ogłasza się we wszystkich możliwych mediach ? -Jak tu polecić znajomego do tej pracy i za miesiąc spojrzeć mu w oczy ? kiepskie zarobki i wieloletnia praca na umowie śmieciowej . -------------------------------------------------------------------------------------- WIKO jeśli nie rozumiesz nadal w czym jest problem to porozmawiaj ze swoimi pracownikami (ale nie tymi biurowymi a z produkcji )... bo za parę miesięcy zostaną tylko kadry i sami nieudacznicy którzy nigdzie indziej nie znaleźli by pracy...

Jasmine.

Hej. Pracuję od czterech miesięcy. Powiedzcie mi czy jest tu wg szansa na tą umowę bezpośrednia z wika? Jestem regulatorka i wyrabiam normę także chyba się należy. Choć nie mi to oceniać. Pozdrawiam.

@Jasmine.

Jeśli masz kogoś z rodziny na stanowisku w wice to jest szansa. Jeśli nie to raczej przez agencję w latach to będzie. Na którym zakładzie pracujesz legska czy kawka?

Jasmine.

Lęgska. Dlatego myślę aby się przenieść na kawkę bo tam się dostaje od razu umowę. Tym bardziej z doświadczeniem.

@Jasmine.

Skoro na legskiej to szansy raczej nie ma na umowę z wika.

Zostaw merytoryczną opinię o Wika Polska Sp. z o.o. - Włocławek

• Jak się pracuje w Wika Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Wika Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 60.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wika Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 3 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 26 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wika Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Wika Polska Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wika Polska Sp. z o.o.