brak logo

Salomon Finance

Warszawa

Opinie o Salomon Finance

były pracownik 2016-10-15 18:01
Większość pracowników dobrze się ze sobą dogadywała, tylko jeden z doradców nie liczył się z resztą i lubił donosić o każdym potknięciu.
Jeden z przełożonych był strasznie upierdliwy i po jego wejściu do pokoju zawsze panowała grobowa cisza. Zachęcał do szczerości, a jak ktoś mówił co mu nie pasuje to nagle kazał się uspokajać i być cicho. Drugi z właścicieli często zapominał coś przekazać/robił to niedokładnie i później miał pretensje, że się czegoś nie zrobiło/coś zrobiło nie tak jak chciał.
Jeśli chodzi o rozwój i szkolenia to istne nieporozumienie, nic takiego nie miało miejsca.
Praca asystentki - na rozmowie rekrutacyjnej i w rzeczywistości to zupełnie co innego. Trzeba było jeździć po mieście komunikacją miejską na prywatnej przejazdówce (oczywiście złamanego grosza nie dorzucili) czy deszcz, czy upał, czy mróz. Często z pustym żołądkiem, bo trzeba to wszystko jak najszybciej załatwić (najlepiej na wczoraj). I zawsze był komentarz w stylu "długo cię nie było". Załatwianie spraw w sądzie/zusie/skarbówce też najlepiej na wczoraj, co skutkowało "miłymi" słowami od pań z urzędu.
Po powrocie trzeba było jak najszybciej nadganiać obowiązki biurowe i ciągle się słyszało "a to jeszcze nie zrobione??", więc nawet po przyjeździe do biura nie było kiedy zjeść.
Praca na umowę zlecenie, 8 godzin dziennie (jeśli chciałaś mieć przerwę na obiad to 8,5 h), 1000 zł na rękę, a przy tym trzeba codziennie być w koszuli itd. Często trzeba było zostać jeszcze dłużej bo klienci mają przyjść/są dokumenty do skanu itd (oczywiście nikt nie zapłacił za nadgodziny). Dodatkowo wysyłanie życzeń do klientów i potwierdzanie spotkań w weekendy, święta oraz w trakcie urlopu.
A i tak wg właściciela wszyscy zatrudnieni mają szczęście, że pracują w tak zajebiaszczej firmie.
9
obecny pracownik 2016-11-22 16:26
To ja chyba w jakimś innym miejscu pracuję. ;) Zespół super, atmosfera przyjazna, żadnych wewnętrznych rozgrywek, czy wyścigu szczurów - wszyscy mają wspólny cel i chętnie sobie pomagają. Dostęp do przełożonych bezproblemowy, plus możliwość wykazania się kreatywnością. Systematyczne awanse i podwyżki.
Nie mówię - tempo pracy jest wysokie. Firma poważnie traktuje swoje zobowiązanie wobec klientów i i dostarcza im naprawdę profesjonalne i rzetelne wsparcie. To wymaga zaangażowania, tak jak patrzę: niezależnie od stanowiska. Dzięki temu jednak nie tylko ma się poczucie, że coś się osiąga, ale i czas szybciej mija w pracy. W poprzednich firmach miałam często tak, że nuda przeplatała nudę... Nie tutaj. ;)

Podsumowując: Z tego co widziałam, to nie jest miejsce dla osób, które traktują pracę niepoważnie. Czasem są tacy ludzie, co chcą posiedzieć 8h na krzesełku, "prześlizgnąć się" i co miesiąc tylko przychodzić odbierać przelew. Tutaj to wyhaczą. Bo każdy ma swoją rolę i jego praca jest ważna. A solidne podejście do pracy to tutaj doceniają. Pokazują to choćby liczne awanse od asystentki do Kierowniczki, czy od stażysty do Głównego Analityka. Nie ma więc znaczenia, kim jesteś, a co sobie wypracujesz. A to dzisiaj mega rzadkie podejście na rynku.
10
RS 2017-02-18 22:56
Ja byłem w SF na stażu doradczym. 3 miesiące intensywnych szkoleń i później egzamin doradczy. Egzaminu nie zdałem, ale do PwC dostałem się po takim treningu na luzie. Szacun za to co Ci ludzie tam robią - naprawdę wysoki poziom. Polecam!
4
Anonimowy 2017-08-22 01:15
Jak najbardziej zgadzam się z pierwsza opinnia. Oczywiście tą negatywną. Z resztą jestem wrecz przekonana, że pozostałe pozytywne opinnie sa napisane przez osoby, które niekoniecznie pozytywmie zostaly opisane chociaż z mojego puntku widzenia bardzo dobrze, zgodnie z rzeczywistoacia. Dodatkowo potwierdzenie jest w praktyce, ciagla rotacja pracownikow, np. Ludzie nie przedluzaja sobie stazu, na roznych portalach czestwo widnieja ogloszenia o pracw oferowane przez ta firme. Ciezko w tej fimie uszylec dobre slowa od pracodawcy, zazwyczaj te przeciwne. Jak dochodzi do jakiegoa podsumowania to zawsze jest wiecej negatywnych i zlych komenatrzy, taki chwyt manipulacyjny, zeby sterowac pracownikiem. Pracownik dodatkowo nie ma zadnych benefitow, jest traktowany zawsze drugorzednie, a wszystko po to, zeby firma na zewntarz wygladala najlepiej.
7
Obecny pracownik 2017-08-22 01:19
NIE POLECAM.
5
rozjemca 2017-09-07 15:45
Też pracowałem w SF i uważam, że zarówno opinie pozytywne, jak i negatywne mają w sobie ziarnko prawdy. Z resztą jak to w każdej firmie są rzeczy dobre i złe, jedni oceniają pracę lepiej, a inni gorzej - wystarczy sobie wejść na jakikolwiek inny profil pracodawcy w internecie i wszędzie są opinie dobre i złe. Choć na GoWorku to akurat przeważają złe - w końcu to znana "ściana marudzenia". :P


Dziwi mnie tylko jedno: wpisy jak te dwa ostatnie oznaczone "Anoninowy" i "obecny pracownik". Daty i godziny identyczne, widać, że ktoś bardzo stara się tworzyć ruch i nieudolnie oczerniać firmę. Konkurencja? Wzgardzony? Tak, czy inaczej - SHAME ON YOU, trollu. :)
Zostaw swoją opinię o Salomon Finance - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Salomon Finance