Ingeus Sp. z o.o.

Poznań

Opinie o Ingeus Sp. z o.o.

aldon 2015-03-10 10:59:12
Brałam udział w 4 godzinnej rekrutacji w miejscu oddalonym o prawie 60 km od mojego miejsca zamieszkania. Rozmowa miała niby charakter accesment center. Mało było informacji zwrotnych a już o opinii pisemnej można było pomarzyć. Firma nie zechciała udzielić informacji zwrotnej po rozmowie, jakie są rozstrzygnięcia. Po przypomnieniu się, prosili o podpisanie listu intencyjnego i dalszym ciągu nie informowali o przebiegu rekrutacji. Już minęły 3 miesiące od rozmowy i Ingeus się nie odezwał, nawet z negatywną odpowiedzią. Ładne mają standardy pracy. Nie życzę takich pracodawców. Cieszę, się, że się tam nie zatrudniłam.
Zuza 2015-03-12 08:26:26
Witam Aldona na jakie stanowisko aplikowałaś?otrzymałam właśnie zaproszenie na rozmowę i teraz mam obawy dziękuję
znawczyni 2015-03-12 09:47:19
Witam, gwoli uściślenia, firma przeprowadza rekrutacje w momencie ogłoszenia przetargu na świadczenie usług aktywizacyjnych na dane województwo, ale to nie znaczy, że dany przetarg wygra, ponieważ zgłaszają się też inne firmy, więc to, że osoba pomyślnie przeszła proces rekrutacji wcale nie oznacza, że ma pracę. Firmy w ten sposób dają sobie czas, że w momencie wygrania przetargu mają skompletowany zespół i mogą szybko zacząć proces aktywizacyjny, ponieważ projekty te zwykle trwają ok. 15-18 miesięcy.
zuza 2015-03-12 15:47:34
Droga Znawczyni....
Gwoli wyjaśnienia informacja zwrotna po rozmowie rekrutacyjnej to podstawa!!!!
To świadczy o opinii o rekruterach oraz o samej firmie która w świat idzie.... Super skompletowany zespół itp a wystarczy wziąć telefon do ręki,wybrać numer i przekazać informację czy hesteście na tak czy na nie czy wobec swoich Klientów także stosujecie takie metody......
znawczyni 2015-03-12 22:19:42
Ależ Droga Zuzo, ja nie mam nic wspólnego z tą firmą, orientuję się poprostu w temacie rekrutacji do tego typu projektów, nie pochwalam takiego rodzaju zachowań, uważam je za wysoce nie etyczne, zawsze trzeba być w porządku wobec kandydatów, informacja zwrotna to podstawa i nie podlega to żadnej dyskusji. Pisałam to w formie przestrogi dla ludzi, którzy niejednokrotnie przemierzając od kilku do kilkuset kilometrów na assesment, nie zdają sobie sprawy, że i tak wszystko zależy od rozstrzygnięć przetargów na dane województwa, więc czasami ta przebyta droga jest bezsensowna. Jestem wstanie zrozumieć Twoje rozczarowanie, natomiast znając firmę nie dziwi mnie jak z Tobą postąpili, uwierz, że to normalna praktyka. Pozdrawiam.
Rekrut 2015-04-15 17:00:07
Witam
Ja tez zostałem potraktowany podobnie - na rekrutacji rozmawiałem z Panem Michałem i wszystko przebiegało mega profesjonalnie do czasu, pózniej 0 kontaktu jak juz udało sie dodzwonić do kogokolwiek to okazało sie, ze Pan Michał nie pracuje juz w firmie. Brak zastepstwa jakiejkolwiek kompetentnej osoby, brak informacji, brak chęci jakiejkolwiek informacji - jak juz dotarłem do Pana Menagera Projektu to odpowiedział mi, ze nie ma czasu zajmować sie takimi rzeczami i zbył mnie jak jakiegoś szczeniaka. To była jakaś przepaść z jednej strony kompetentny pracownik z drugiej jakiś koleś oderwany od rzeczywistości gdzie nie przejawia minimum szacunku do drugiego człowieka i On miał dawać wzór dla pracownikow !?!?
Dzisiaj cieszę sie ze tam nie pracuje - nie dałbym rady z takimi ludźmi

Przestrzegam i pozdrawiam
domi 2015-05-07 11:18:52
Nie polecam. Proces rekrutacji i komunikacja w firmie pozostawiają wiele do życzenia... Moja przygoda z procesem rekrutacji zaczęła się w styczniu 2015 od rozmowy telefonicznej, weryfikacji kompetencji, wypełnieniu testu i cisza. W marcu zadzwoniła inna pani, która zapytała czy nadal jestem zainteresowana ofertą, potwierdziłam i... cisza. W maju kolejna Pani zaproponowała mi to stanowisko prosząc o przesłanie cv gdyż ona teraz odpowiada za ten "projekt". Opowiedziałam o swoich dotychczasowych doświadczeniach i ostatecznie okazało się, że zaraz w styczniu po pierwszej rozmowie na to stanowisko, które później było mi proponowane jeszcze 2 razy już została przyjęta inna kandydatka... Żenujące
anna 2015-05-17 15:37:27
Ja również brałam udział w procesie rekrutacji (Kraków). Niestety również nie otrzymałam odpowiedzi zwrotnej. Nie oczekiwałam szczegółowego feedbacku, ale chociażby automatycznego powiadomienia mailowego, świadczącego o poważnym podejściu do kandydata.
Krystyna 2015-05-18 22:39:46
Witam,ja również startowałam do tej firmy P. Michał również nie raczył,ani nikt z zespołu poinformować o wyniku rekrutacji. W sumie to cały proces rekrutacji przypominał Małpki W Cyrku tyle, że na wolności. Po całym zamieszkaniu,rekrutacji i mówieniu jak bardzo poszukują pracowników, a jednocześnie fakcie, że ciągle ktoś dzwoni i pyta czy nadal jestem zainteresowana chyba już z 5 tel odebrałam w tym temacie można wnioskować, że koleja firma wtargnęła na krakowski rynek i będzie wyzyskiwać człowieka. Z tego co widzę to znów zaczeli szukać osób do pracy, ciekawe przecież dopiero w kwietniu otworzyli oddział w Krakowie, czyżby było tam aż tak dobrze, że znów jest nabór? Pewnie pracownicy zaczeli uciekać, a Ingeus musi się ratować, jak po 2 miesiącach firma szuka pracownika to nie świadczy o niej za dobrze.
nika 2015-06-19 21:37:17
praca w tej firmie jest ok, jeśi ktoś jest wytrwały, bo to bardzo trudna praca z bezrobotnymi, których trzeba wysłać do pracy, dlatego pracownicy odchodzą, bo nie dają rady proste, reszta która sobie radzi pracuje, są dobre warunki pracy, jeszcze jedno przez lata uczestniczyła w rekrutacjach i żadna firma nigdy nie dała mi odpowiedzi jak poszło mi żle, zawsze dostawałam odpowiedziec jak było ok. Tak było dawniej, widze ze młode pokolenie Y jest bardzo roszczeniowe, my z X-ów tacy nie jesteśmy, dlatego jesteśmy cenionymi pracownikami.
a. 2015-06-23 22:36:37
w glowach sie poprzewracalo temu pokoleniu x! postawa mega roszczeniowa! od kiedy idac na rozmowe otrzymujesz feedback/ infodostajesz gdy przechodisz dalej. czemu mam np informowac 300 osob ze nie orzeszly dalej i z jakiego powodu? strata czasu i pieniedzy. ogranijcie sie troche nowoczesne małolaty
WPIS 2015-06-24 01:30:49
Witam wszystkich zainteresowanych powyższym tematem. W kwestii informowania lub nie kandydatów o efektach rozmowy rekrutacyjnej - w dużej mierze zależy to od kultury organizacyjnej firmy. W firmie Ingeus, mam wrażenie, że wszystko się dopiero kształtuje, co nie zmienia faktu, że wyczuwalny jest totalny brak szacunku dla kandydatów poszukujących pracy. Kiepski start dla organizacji, która działa we współpracy z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej oraz jednostkami samorządowymi. Po prostu wstyd. Nie zrzucałabym winy na młodych ludzi – wiek tu nie ma znaczenia. To jest raczej kwestia szacunku do osób ubiegających się o pracę i umiejętność zorganizowania sobie czasu na to, aby zwłaszcza kandydatów, którzy przeszli do kolejnego etapu tzw assessment center poinformować o wynikach rozmowy. Rozumiem osoby, które są niezadowolone z tego, jak zostały potraktowane przez firmę Ingeus. Też uczestniczyłam w tym procesie rekrutacyjnym - zorganizowałam sobie dzień urlopu, aby dotrzeć do miejsca (kilkadziesiąt kilometrów) na tzw assessment center i niestety jak większość osób biorących udział w tej dyskusji nie mogłam się doprosić informacji zwrotnej. Nie mam małego doświadczenia zawodowego i posiadam bogate doświadczenie w spotkaniach rekrutacyjnych w wielu firmach, które prowadzą bardzo duże procesy rekrutacyjne - większe niż te, które firma Ingeus przeprowadza i szczerze mówiąc pierwszy raz spotkałam się z takim traktowaniem. Tłumaczenie się, że informowanie 300 osób jest marnowaniem czasu i pieniędzy, jak dla mnie świadczy o braku doświadczenia, wiedzy, kompetencji, a przede wszystkim ignorancji; braku świadomości i chęci dbałości o wizerunek firmy. Działania związane z informowaniem kandydatów nie muszą być kosztowne – wystarczy wiedzieć jak korzystać z bazy danych i jak rozesłać za pomocą jednego kliknięcia maila do grupy wyselekcjonowanych odbiorców. Osobom, które są związane z firmą Ingeus sugeruję wyciągnięcie wniosków z powyższych wpisów i popracowanie nad swoim działaniem i zachowaniem, gdyż przebijający się przez te wpisy egotyzm atrybucyjny nie świadczy dobrze o osobach, które mają decydować o losach osób długotrwale bezrobotnych.
Project Manager, Psycholog oraz Specjalista ds. ZLL
A. 2015-06-24 19:26:23
nie no masakra....dzwoniles do managera projektu pytac o wynik twojej rekrutacji? to tak jakbys dzwonil do grycama pytac czemu nie ma twoich ulubionych lodow w kawiarni. zenada!
ula 2015-06-24 19:31:25
Zgadzam sie, a jednak mam nieodlaczne wrazeni, ze wypowiadaja sie tu glownie urzone osoby, ktore nie przeszly dalej...
Aśka 2015-07-23 23:55:00
Nawiązując do powyższej rozmowy uważam, że jeżeli firma zdeklarowała się dać znać o wynikach rekrutacji, niezależnie od faktu, czy kandydat przeszedł dalej czy też nie to powinna to uczynić. A jeżeli już chodzi o firmę Ingeus to również miałam z nią do czynienia, ciekawy jest również fakt, że na rozmowie w Oświęcimiu uważali iż jeżeli ktoś chce 2 tys. netto to śmieszne bo oni mają wyższe stawki, szkoda ze w Krakowie tak nie cwaniakują i nawet 2,5 to za dużo. Zresztą ukazujące się oferty do Ingeusa co 3 miesiące o czymś świadczą...
HR to nie zabawa 2015-08-03 10:15:34
Witam. Zgadzam się z powyższym wpisem. Na rozmowie w Oświęcimiu zapewnili mnie, że niezależnie od wyniku rozmowy otrzymam odpowiedź - oczywiście tak się nie stało. Na tej podstawie mogę śmiało powiedzieć, że słowa osób rekrutujących w tym miejscu są nic niewarte. Głównie dotyczy to osób rekrutujących w Oświęcimiu, które to prawdopodobnie przeniosły się do Krakowa, gdyż tam występują podobne sytuacje.
vlad_8011 2016-01-20 18:31:37
Z tego co tu czytam, i z sytuacji jaka dzięki tej firmie spotyka moją znajomą nie ma wątpliwości że to po prostu pasożyty. Co oni robią? Kto dzięki nim znalazł pracę? Ręka w górę? Mają szukać roboty, a nie znajdują jej nikomu. Z budżetu dla urzędów niknie co roku 10,5 mln złotych właśnie na takie pasożyty. Jak można nie dać odpowiedzi zwrotnej? jakie koszty? Jaki czas?! XXI w. i adres email potrafi zdziałać cuda..... Jak taki bezrobotny ma wiedzieć na czym stoi? W dodatku oferty z UP nie są kierowane dla ludzi z ingeusa. PYTAM SIE PO CO TO JEST!? Może CBA się tym powinno zająć? Zapytać ich nie zaszkodzi, zaczynam maila do nich.....
jula 2016-01-26 22:41:47
Ty vlad idź weź tabletke
mag 2016-01-27 21:43:04
Teoretycznie firma z misją, pomoc ludziom w realizacji marzeń....., w praktyce... targety, deadliny, zarząd ma podejście czysto biznesowe. Jeśli komuś odpowiada taka specyfika pracy, to może podjąć wyzwanie, ale najlepiej za odpowiednią stawkę:)
zorientowana 2016-03-04 19:01:29
Praca w tej firme nie nalezy do najłatwiejszych generalnie polega na znalezieniu długotwale bezrobotnym pracy, sa cele bo takie sa wymogi zleceniodawców, wiec trzeba byc twardym w tej pracy i tyle, co do wypowiedzi vlad nie masz pojecie o
tym o czym piszesz w kazdym miesiacu firma "wysyła"ludzi do pracy, zmieniejac ich niejdnokrotnie światopoglad o 180 stopni.
remson 2016-05-07 23:09:21
wydaje mi się, że większość osób ma jednak o pracy w ingeusie całkiem dobre zdanie inaczej by stąd dawno odeszli
Zostaw swoją opinię o Ingeus Sp. z o.o. - Poznań
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Ingeus Sp. z o.o.