DRUKARNIA ORTIS SP. Z O.O.

Wrocław

Opinie o DRUKARNIA ORTIS SP. Z O.O.

Xoy. 2014-09-21 12:21
Chcecie znać prawdę o firmie??
Pracowałem tam jakiś czas. Większość maszyn pamięta jeszcze czasy stalina. Te nowsze są zaniedbywane. Przegląd techniczny to farsa ( wyczyszczenie ze śmieci). Brak części zamiennych. Dla przykładu GOS 600 ulega awarii i potrzebna jest wizyta serwisu to on się nie zjawi bo nadal nie zapłacono za poprzednią wizytę. Papier ściągany z Białorusi albo nikt nie wie skąd bo w normalnych firmach maja tyle długów że nie sprzedają im.
Maszyniści naprawiają usterki na papier ścierny by ta brała papier.
Wypłaty są w raz w miesiącu ale nigdy nie wiesz czy to będzie 10 czy 31.
Często jest tak ze są po 20.
Zatrudniają osoby niepełnosprawne ale wymagają od nich takiej samej pracy jak od pełnosprawnych, po jakimś czasie podsuwają papier iż ta osoba niepełnosprawna prosi Drukarnie Ortis od nadgodziny dając jej do zrozumienia ze albo to podpisze albo Ja zwolnią. Jednocześnie zaznaczają ze jak nie będziesz miał/a siły na 12 h dziennie i powiesz to to nie będzie problemu.
To jednak jest kłamstwem, jak już podpiszesz papierek to jak tylko uda im się załapać klientów i będzie dużo pracy to będą pracować 12/24 7/7 a jak tylko odezwą się ze nie mają siły na 12 h pracy to usłyszą że przecież podpisałeś papierek.
Kierownictwo za moich czasów a szczególnie Pan Piotr P traktował pracowników jak bydło.
Myślę że więcej nie trzeba mówić
Pozdrawiam
pracownik 2014-09-21 12:47
W pełni się zgadzam.
Sam byłem świadkiem rozmowy Pana (usunięte przez administratora)z jednym z pracowników który chciał w sobotę pracować od 6 do 14 a nie od 6 do 18 bo miał kogoś tam odwiedziny z bardzo daleka. I co usłyszał ?? Albo przyjdziesz na 12 h albo nie przychodź wcale, bo na 8 h to ty mi nie jesteś potrzebny. I tak własnie się traktuje ludzi którzy rzekomo proszą firmę o na godziny. Co jednak jest najśmieszniejsze owej soboty pracowaliśmy jednak po 8 h a nie 12 :)
on 2014-09-21 16:17
Pan P nie ma zdolnosci pracy z ludzmi.Cos mu sie pomieszalo, tylko niech pan P pamieta bez ludzi mic nie zrobi. sam stanie na kolbusie i przy szyciu? Problem tej drukarni to pan P. Dobry zarzadca intro jest niezbedny. Intro pracuje teraz tak wolno jak chodzi ten pan.... co ta drukarnia ma ze sami powolni emeryci..
dostawca 2014-09-25 19:40
W końcu w Druakrni Ortis jest tak jak nigdzie. Płacą w terminie za dostawy.Życzę tej firmie po tych wszystkich trudnościach powodzenia. Na pewno uda się, zasługują na to.
one of them 2014-09-25 20:07
Staramy sie. Dziekujemy.
nieważnekto 2014-09-26 05:51
ta firma jeszcze żyje tylko dzięki kilku osobom, przepraszam ze imiennie ale taka jest prawda - (usunięte przez administratora) oraz pracownicy produkcji reszta do natychmiastowego zwolnienia gdyż to jedyna szansa aby uratować firmę, zminimalizować koszty a przede wszystkim straty (!) oraz stworzyć i konsekwentnie zrealizować plan naprawczy. spodziewam sie teraz niewybrednych komentarzy od "anonimowych" "byłych" "obecnych" i tym podobnych "darmozjadów"- jak to ich obrazowo określił jeden z komentujących ale niech piszą co chcą i tak nie zmienią faktu, że darmozjadami są i powodują tylko i wyłącznie szkody i straty w firmie. Osoby w/w są w stanie stworzyć prężny zespół "ratowniczy" ponieważ znają się na swojej robocie i tyle w temacie :) mnie to już nie dotyczy (...) ale Grupie Naprawczej kibicuję i kibicować będę, powodzenia ludzie i nie poddawajcie sie :)
Obserwator 2014-09-27 12:33
Z takich pracowników jak powyższa osoba (nieważne kto)Ortis powinien być dumny. To tylko nieroby żle piszą. A jak im źle to droga wolna nikt ich nie trzyma.Niech idą i nigdy nie wracają.
pracownik 2014-09-29 17:53
niewaznekto - taki cwaniaczek z ciebie, to sie podpisz. twoj nick mowi sam za siebie, jestes naprawde niewazny!
Pracownik 2014-10-20 21:01
Nie polecam. Nie opłaca się. Wielu z nas tu pracuje, bo wiadomo jak jest na rynku pracy. Kokosów tu nie zarobisz, najniższą krajowa to tak a i to będą próbować okrajać byle nie płacić za dużo.
Obserwator 2014-10-28 13:13
Firma podnosi się. Pozwólcie jej żyć i działać. Osty wytępione. Ci co pozostali i pracują to uczciwi pracownicy.
iga 2014-10-29 10:58
Pracowałam w tej firmie jakiś czas temu i muszę stwierdzić, że atmosfera w firmie była bardzo dobra. Owszem pieniądze małe i często z poślizgami, ale zawsze były. Mam nadzieję, że Ortis wyjdzie na prostą i tego Wam życzę.
Obserwator 2014-11-06 21:47
Nie ma żadnych poślizgów w wypłatach. Z tego co słyszałem to też przyjmują do pracy
Pracownik 2014-11-07 23:04
Owszem, teraz nie ma poślizgu, bo musza na czas płacic ale były nawet i tydzień - dwa. Pod tym względem teraz jest OK.ale nie zarobisz tu kokosow. Najniższa krajowa.
JA 2014-11-10 21:44
Gdzie moja wypłata? Nie ma żadnych poślizgów?
P.P. 2014-11-12 19:14
No wlasnie nie ma dalej wyplat. a juz dwa dni po czasie.
Pracownik 2014-11-13 18:10
Malo zlaecen, duzo bubli. Ludzie nie kompetentni na kierowniczych stanowiskach.
pracownik produkcji 2014-12-12 22:46
Trzeba bardzo pochwalic Pania G.Kl. Kobieta oddaje cale zycie firmie, jest tam wiecznie. Jest niezastapiona. Walcza tam na gorze ile sie da, trzeba choc raz podziekowac.
iga 2014-12-31 08:39
Zgadzam się z przedmówcą, w drukarni jest osoba niezastąpiona, która większość swojego życia spędza w firmie i żeby nie ona to nie wiem czy drukarnia jeszcze by istniała. Chodzi o Panią(usunięte przez administratora)
iga 2014-12-31 19:13
I jeszcze dziewczyna siedzaca z nia. walczcie! dziekujemy!
Dobry 2015-01-07 19:50
Droga Igo i Pracowniku Produkcji: jeśli miarą jakości pracy jest dla Was długie siedzenie w firmie to gratuluje bystrości i życzę powodzenia w prowadzeniu biznesu! :)
P.P. 2015-01-28 23:59
W tej firmie pracują tylko ludzie zdesperowani i nie mający innej pracy. Mobbing na porządku dziennym, marna płaca, dziwne propozycje, by oddawać część swojej pensji na rzecz premii dla kierownika. Nie polecam tej firmy.
dostawca 2015-02-15 08:28
Drogi Dobry, mało znasz się na biznesie. Opinię wyrażasz z czystej zazdrości. Prowadzę firmę, cały czas w biznesie i niestety większość czasu spędzam w niej. Dzięki temu odnoszę sukces.
W Drukarni byłem kilka razy, współpracuję.Zawsze jestem mile przyjęty przez kadrę kierowniczą. Mam nadzieję, żetej firmie uda się przetrwać, wyjść na prostą i tego życzę.
dola 2015-02-21 23:44
no wyjśc na prostą kosztem pracowników,,,,pewno dla klientów zawsze byli mili i otwarci,,ale stracili najlepszych klientów gdy zniknęła drukarnia z Bydgoszczy,,,ale to jest skutek braku fachowców i słaba pozycja na rynku to za krzywdę jaka została wyrządzona oddanym pracownikom......
P.P. 2015-03-02 20:39
To życzę powodzenia. Nikt nie przyzna się wprost, że właśnie za mobbing mają na głowie Państwową Inspekcję Pracy, Okręgowy Inspektorat we Wrocławiu, nie uważasz? Nie jest to nic czym można by mówić potencjalnemu nowemu pracownikowi. :)
Pracownik 2015-03-16 13:55
Zgadzam się z olkiem, Jak komus źle to trzeba szukać innej pracy. A jesli to konkurencja to powinno byc im wstyd. Drukarnia ortis nigdy nie mówiła i nie mówi źle o konkurencji. Nie róbcie nam pod górkę.
P.P. 2015-03-16 21:13
Zaprzeczysz, że Inspekcja Pracy była w Ortisie?
gość 2015-03-30 10:49
Inspekcja była ,ale jak się zwalnia ludzi z pracy bez uzasadnionej przyczyny to i inspekcja będzie .Mobbing był jest i będzie ,jak np odmówisz przyjścia do pracy na drugą zmianę po 12 godzinach nocki to usłyszysz parę głupich tekstów od kierownika ,to jeden z przykładów ,a jest tego więcej
pracownik 2015-05-02 08:42
Zapomnij o pracy zgodnie z Kodeksem Pracy w tej firmie. Zdarzają się zmiany i 16 godzinne, albo idziesz na 12 godzin do pracy, a potem masz 8 godzin przerwy i na kolejne 12 godzin każą przyjść. Grafik układa kierownik jak chce. Ty masz się dostosować.
obiektywny 2015-08-14 12:12
Firma stanęła na nogi. Dużo nowych zleceń, wszystko w terminach. Naprawde zaczyna dobrze sie tu pracować. Polecam.
gośc 2015-08-14 16:50
tylko pracowników traktuje się jak szmaty i na złość się im robi ...
Pracownik 2015-08-17 16:29
Co za bzdury opowiadasz. Jak nie podoba się to nikt Cie nie trzyma.Uważam, że jest lepiej jak napisal obiektywny. Przede wszystkim wypłaty na czas. Oby udało się i firma wyszła na prostą.
d.k. 2016-02-25 21:32
Jedna z lepszych drukarni rolowych w Polsce. Przemiła obsługa, wysoka jakość. Polecam!
Klient 2016-03-01 23:30
Obsługa bardzo dobra, elastyczna. Dlatego jestem klientem Drukarni. Gosciłem w Drukarni, ludzie skromni ale b. mili.
... 2016-03-06 20:34
Nie szanujecie pracowników... niszczyecie ich i doprowadzacie do śmierci.
Klient 2016-04-17 16:33
Firma w porządku. Niedawno zleciłem druk. Wykonane na czas, jakość bardzo dobra. Przede wszystkim miła i elastyczna obsługa. Życzę Drukarni po tym wszystkim co przeszła wszystkiego najlepszego.
klient 2016-07-08 15:06
Jako klient, który powrócił do Ortisu po latach mogę napisać, że ta drukarnia przeszła obecnie na jakiś calkiem inny level. Wszystko na czas, w super jakości, kontakt idealny. Nastawieni na maxa na klienta, normalnie czułem sie jakby tylko moją pracę drukowali;) Po przyjeżdżie do Wrocławia jeszcze lepsze wrażenie, ludzie przemili, każdy pomocny. Produkcja full całą dobę. Jestem naprawdę pod wrażeniem. Polecam Ortis każdemu!!
była pracownica 2016-08-18 19:04
Ortis to wyjątkowe miejsce jeżeli chodzi o atmosferę pracy. Mam nadzieję że firma przetrwa, zasługują na to.
hjkj 2016-08-18 22:54
@ była pracownica - skoro takyjątkowe miejsce to - jak wnosze po nicku czemu jestes byłą pracownicą? I cze3mu ma przetrwać, to sugerujesz ze jest tam teraz słabo - czy ja źle zrozumiałam ? proisze o info
Pracownica Ortisu 2016-11-09 20:25
Teraz w Ortisie jest w pożądku. Najwarzniejsze że wypłaty mamy na czas. Szefowa finansowa napracowała się, to dobra kobieta zawsze równa. żeby tylko była ta praca
Zainteresowany 2017-01-12 15:51
... w porządku jeśli już ;)
Drukarnia żyje tylko i wyłącznie dzięki sprzedaży i nowym klientom. Bez tego Ortisu dziś by już nie było.
Zainteresowany bardziej 2017-01-17 16:44
@Zainteresowany - Ty nie rozbawiaj ludzi. 80% to starzy Klienci. No chyba, że siebie chcesz docenić... Drukarni nie byłoby gdyby nie ludzie pracujący na produkcji.... sam sobie wydrukujesz?
Do zainteresowanego bardziej ...tego najważniejsze 2017-01-21 09:21
Tak? To gdzie było te 80% dwa czy trzy lata temu kiedy drukarnia oglaszala upadłość? Skoro jak twierdzisz to sami "starzy"... Żyj dalej w przekonaniu, ze to 'Ty' jesteś najważniejszy/a, dobrze, że inni wiedza co mają robić i ciężko na to pracują żeby Ortis był dziś w tym miejscu, w którym jest.
Pracujący 2017-01-26 23:25
Ortis to normalna firma. Takich firm to już dzisiaj mało.
Klient 2017-01-26 23:27
Potwierdzam
Klient 2017-02-01 21:35
Bardzo slaba Pani mnie dzis obslugiwala. Spojrzalem na forum zeby sie dowiedziec do jakiej klasy firmy zadzwonilem. Z wielka niechecia odpowiadala na moje pytania. Nie polecam, choc nic nie wydrukowalem. Wazna dla mnie jest cena, ale normalna rozmowa tez. Polecam Quad.
Nick 2017-02-12 22:40
Płacą Wam za te wszystkie komentarze czy o co chodzi??? :):):):) wyglada jakby pisała jedna i ta sama osoba :D pozdrawiam cały Ortis :)
Forling 2017-02-18 21:13
Pracowalem w tej firmie na poczatku bylo ok wyplaty premie nawet od pana M.G ale potem sie sypalo. Do pracy przyjezdzasz a tu odsylaja do domu brak zlecen a jak byly to druk przekierowywano do innej drukarni bo firma nie miala kasy na biezace naprawy maszyn.
Maszynisci robili cuda by druk wyszedl jak najlepiej.
Pozdrawiam K.A
Pracownik produkcyjny 2017-03-27 13:31
Co ty za bzdury piszesz. Wypłaty są na czas nawet placą wczesniej. Maszyny naprawiają caly czas. Zlecen też dużo. Może dla ciebie zatrzymał się czas z lat2012 i 2013
hurtownik - G. 2017-05-24 12:28
"Dostawco" - współpracuję z Drukarnią Ortis. Mojej firmie płacą na czas. Boisz się ujawnić - to znaczy, że chyba dalej z Nimi współpracujesz i robisz interes. Nie fair. Współpracuję z Nimi, towar dojeżdża na czas, reklamacji mam od nich zero. Sprzedaję mat.poligraficzne, robię spedycję, bez problemów.
Karolina 2017-08-08 15:32
DRUKARNIA ORTIS poszukuje kandydatów na różne stanowiska http://www.ortis.com.pl/pl/kariera. @hurtownik - G. rozumiem, że skoro jesteś zadowolony ze współpracy z tą firmą to też mógłbyś polecić ją jako pracodawcę?
Zostaw swoją opinię o DRUKARNIA ORTIS SP. Z O.O. - Wrocław
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie DRUKARNIA ORTIS SP. Z O.O.