Opinie o Krakowskie Zakłady Automatyki S.A. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Krakowskie Zakłady Automatyki S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Krakowskie Zakłady Automatyki S.A. o rekrutacji.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Krakowskie Zakłady Automatyki S.A. w Kraków

Renata Nowy wpis

Powiecie tak mniej więcej, czy dobrze tu zarabiają elektromonterzy? Bo mąż jest zainteresowany ofertą ze strony firmy. Według ogłoszenia można się tu rozwijac i nabywać nowe uprawnienia. Prawda to? Często jakieś szkolenia bywają?

Pracownik Nowy wpis
@Renata

Elektromonterzy zarabiają lepiej niż pracownicy budowlani stawki w granicy 4500 brutto troszkę śmieszne stawki jak na obecne czasy... Są budowy gdzie nie ma pracujących weekendów oraz takie gdzie praktycznie co drugi weekend jest pracujący zależy gdzie się trafi nadgodziny są płatne ale godzina za godzinę bez 50 i 100 jeśli chodzi o możliwość rozwoju szkolenia nie pamiętam kiedy były jedynie co jakiś czas jeśli chodzi o elektromonterów organizowane są kursy na automatyka

Mamy początek nowego roku, więc napisz czy wzrosła podstawa i o jaką kwotę. Tu każda sobota jest obowiązkowa, nie można odmówić? Może chociaż czasem idzie wybrać jakieś dni wolne za te soboty? Na początku szkolenie bhp obowiązuje każdego pracownika?

ArTur Nowy wpis

Witam, Na wstępie zaczne, że w firmie przepracowałem relatywnie spory okres czasu bo było to blisko 8 lat. Przez ten czas mogłem sporo zaobserwować. Zaznacze, że wypowiadam sie o budowach, nie pracy biurowej. Z racji specyfiki przetargowej bywało różnie, raz było tej pracy więcej innym razem mniej, aczkolwiek nigdy nie mogłem narzekać na stawki jak i na kompetencje kierowników budów. Praca w delegacji, warunki życia zawsze top, nigdy nie spaliśmy po norach tylko w naprawde dobrych standardach. Telefon służbowy, laptop, niejednokrotnie samochód. Kłamstwem są niepłatne nadgodziny jak to ktoś napisał w innym komentarzu. Przy zbliżających sie terminach realizacji pracowaliśmy naprawde długo, niejedokrotnie w Soboty, to musze przyznać, aczkolwiek zdecydowanie widziałem to przy swojej wypłacie. Po sprzedazy udziałów kadra zarządzająca spółką została praktycznie taka sama a to też stanowi plus bo to goście, którzy w tej firmie praktycznie zaczynali więc wiedzą co robią. Ogólnie jestem zadowolony, aczkolwiek tak jak musze tez wspomniec było sporo rzeczy, które wymagały poprawy.

Ona

Warto też dodać, że już na rozmowie rekrutacyjnej wspomniał brunet o godzinach nadliczbowych, które nie są odrębnie płatne... Zatem - praca iście marzeń. Już Lidl lepszy oferując godziwą stawkę i wynagrodzenie za nadgodziny.

KZA Express
@Ona

Godziny nadliczbowe nie są płatne? Aaa to bardzo ciekawe, mój pasek wypłaty mówi cos innego. Hmmm

@KZA Express

A co takiego w takim razie mówi? Hm?

Ona

Odbyłam rozmowę rekrutacyjna, na którą, ku zaskoczeniu, umówiona byłam z wszystkimi kandydatkami - wyglądało to raczej jak casting, a nie rozmowa o pracę ( czekalysmy, jak w spożywczym, za chlebem). Brak merytoryki podczas rozmowy, przedstawienie pracy jakoby sporządzenie delegacji czy dokumentacji stanowić musi trudność dla osoby z doświadczeniem. Można też było odczuć, że preferowany jest pracownik tańszy niż ten, z doswiadczeniem. Jako ewentualni pracodawcy nie wywarli pozytywnego wrażenia, wręcz przeciwnie- omijać z daleka.

@Ona

Czekaj to oni Ci podali konkretną godzinę i sobie od tak czekałaś, bo każdemu tę samą podali? Ilu kandydatów tam było tak z ciekawości?

ONA
@Ona

A w jakim mieście byłaś na rozmowie?

@ONA

A czemu rozmowa miałaby się nie odbywać w ich siedzibie, że pytasz?

ONA
@Izabela

Bo pracuję w tej siedzibie i nie przypominam sobie żeby była tu zbiorowa rekrutacja.

@ONA

Aha a to ciekawe. Chociaż w sumie faktycznie powinno się to odbywać w miejscu gdzie ktoś docelowo miałby być zatrudniony. To czekaj, Ty gdzie rozmowę miałaś?

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Krakowskie Zakłady Automatyki S.A. się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
SRK

Witam, na jakie zarobki można liczyć jako inżynier budowy SRK / kierownik robót z uprawnieniami? Jak z zakwaterowaniem na delegacjach?

Najman

Dzień Dobry, Na wstępie zaznaczę, ze wypowiadam się jedynie na temat warunków panujących w biurze, nie mam wiedzy na temat standardów panujących na budowach. Z częścią opinii mogę się zgodzić a z częścią nie, działa to jak w każdej pracy, są plusy i minusy. Do plusów zdecydowanie zalicza się kadra. Prezesi i dyrektorzy to ludzie którzy są w firmie praktycznie od samego początku, budowali ja i rozwijali, można się sporo nauczyć. Wynagrodzenie na poziomie Krakowskiej średniej, aczkolwiek telefon, laptop, pakiet Medicover, niejednokrotnie samochód to standard.

Mr.T

Pracuje w firmie od blisko 8 lat. Nie mogę się zgodzić z częścią opinii. Oczywiście, są plusy i minusy jak w każdej pracy aczkolwiek złego słowa nie mogę powiedzieć na kadrę zarządzająca. Doświadczeni Prezesi i dyrektorzy którzy spędzili w firmie niejednokrotnie po 20 lat i rozwijali się z nią, starają się zapewnić jakiś standard tez dla pracowników. Mogę się wypowiadać jedynie o pracy biurowej, nie mam wiedzy jaki jest standard na budowach.

Kukar

Kiedy będą jakieś przyjęcia?

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Krakowskie Zakłady Automatyki S.A.?

Kibbic

Doświadczenia sprzed paru lat ale weryfikowane. To jest pseudokorporacyjna struktura post komunistyczna. Taka hybryda. Są procedury ISO i tak dalej ale rządzą układy ludzkie mocno. Czasem jesr to bardzo pozytywne czasem mniej. Niektorzy maja spora swobode dzialania inni beda czekac dwa miesiace na prosty podpis.Nie jest tak źle jak w januszpolach ani nie aż tak formalnie jak np. W Bombardzierze. Oczywiście zależy od działu. Jeśli się ktoś umie odnaleźć w dość metnej wodzie to jest ok i można fajnie żyć.

Monter srk Gdansk
@Kibbic

Pytanie o ISO ... to he procedury ISO do kibla , Juz widze MASZYNISTA EP09 pracuje zgodnie z ISO , czy zgodnie z ISO wolno Mi kichnac w EP09? Mirek Gdansk

Vvv

Mój staż wynosi około pół roku, na nadmiar prac nie narzekam, 4 tys co miesiąc okołl

Iza

To skoro ludzie pracują tam po 10 lat to raczej jest to praca na stałe ?

Nie mogę się wypowiedzieć jak wygląda praca w biurach, ale jako pracownik (niby kierowca) przepracowałem tam ponad 10 lat... Uważam, że firma z taką pozycją na rynku i taka liczbą zatrudnionych osób powinna mieć dobre podejście do pracowników. Nic bardziej mylnego. Nikomu tutaj na człowieku nie zależy niestety. Nagminne i akceptowane przez kierownictwo są sytuacje wykonywania czynności wbrew przepisom, a nawet zagrażających życiu pracownika. Spróbuj odmówić to usłyszysz coś w stylu - jak Ci nie pasuje, to się zwolnij! Zarobki jeszcze jakieś 6-7 lat temu były atrakcyjne, lecz teraz poniżej przeciętnej.

Iwona

Fajnie, że napisałeś, właśnie byłam ciekawa, jak wygląda praca w Zakładach Automatyki. Powiedziałeś, że firmie nie zależy na pracownikach i muszą oni działać niezgodne z przepisami. Możesz wyjaśnić, co konkretnie masz na myśli? Dzięki.

@Iwona

Sytuację w których pracownik wchodzi do wykopu 2-3 metrowego bez żadnych zabezpieczeń czy szalunków są codziennością... Montaż czy malowanie urządzeń infrastruktury kolejowej na wysokości 3m bez rusztowania czy zabezpieczeń, brak sygnalisty przy pracach w czynnym torze, stawianie semaforów przy włączonej trakcji to rzecz normalna i akceptowana również przez przełożonych którzy doskonale wiedzą jak to się odbywa. To kilka przykładów, które często nawet zagrażają życiu pracownika, a innych drobnych przewinień można wymieniać na pęczki.

Witam, w tej firmie nie ma sprawiedliwości dla każdego, jak nie jesteś z rodziny albo dobrym kolega majstra to nie masz nic, problemy z jazdami, bo jak ktoś idzie na urlop to razem z samochodem jak by to był jego prywatny, A podobno to firmowe heh, godzin też nie piszą za wiele, A roboty by wymagali jak najwięcej, nawet żadnej premii za pilna zrobiona pracę nie dadzą, nikomu nie polecam tu się przyjmować, kierownicy też nie szanują pracowników. Szkoda więcej się wypowiadać bo i tak nic się nie zmieni póki są tacy ludzie w tej firmie.

Adam.

Słabo płacą. Zakres obowiązków bez granic. Nie szanują pracownika. Po sprzedaży bezwlad. Na plus dobrzy fachowcy. Jest od kogo się uczyć. Były pracownik dłużej niż 3 lata.

@Adam.

Adamie, co dzieje się tam po sprzedaży udziałów? Jaka jest atmosfera? Czy dużo siedzi się po godzinach?

Adam.
@Kasia

O atmosferze to ciężko mi się wypowiedzieć. Chyba bez szczególnych zmian. O nadgodzinach to mogę powiedzieć jak było jakiś czas temu: były dość powszechnie dla fizycznych. W biurze jeśli były to raczej za nie nie płacono- zależy od działu.

@Adam.

Napisałeś wcześniej o obowiązkach pracownika - co rozumiesz przez słowa "bez granic"? Czym dokładnie zajmują się zatrudnione osoby? Czy zakres zadań nie jest wyszczególniony w umowie? Wspominasz też o nadgodzinach, czy stawka za ten czas była wyższa od standardowej?

@Joanna

Nie mogę mówić o wszystkich sytuacjach, a jedynie o tych przypadkach, które znam. W mojej opinii wykaz obowiązków bywa szeroki i nieprecyzyjnie określony. Przypadki takie dotyczą osób z biura. Jeżeli chodzi o nadgodziny to wiem tylko o tych dla osób fizycznych. Z tego, co wiem były wypłacane standardowo z uwzględnieniem większych stawek za weekendy. Nie wiem jakie są "standardy" więc ciężko mi się do tej części pytania odnieść.

Czy ktoś wie może jaka atmosfera jest w Dziale Księgowości? Jak się tam pracuje?

@Kasia

Planujesz podjęcie pracy w tym dziale? Słyszałaś może dobre opinie dotyczące pracodawcy? Może wysłałaś już CV i przeszłaś rekrutację? Jeśli tak, to czy mogłabyś opisać ten proces? Ile trwała rozmowa kwalifikacyjna, jak przebiegała? Zachęcam do wyrażenia opinii.

Joanna

Krakowskie Zakłady Automatyki od pewnego czasu współpracują z Technikum Komunikacyjnym w Krakowie, organizując spotkania z uczniami oraz wizyty w obiektach kolejowych, oraz zatrudniając najlepszych absolwentów. Jak sądzicie, czy to dobry pomysł? Na jakie warunki mogą liczyć takie osoby? @Jerry, na stronie internetowej pracodawcy nie ma obecnie żadnych ogłoszeń o pracę, sądzę jednak, że warto tam od czasu do czasu zaglądać. Może spróbujesz się skontaktować z firmą mailowo, lub odwiedzając biuro?

Jerry

Jak jest w ogóle z marketingiem w KZA? Istnieje tam taki dział? Jest jakaś rekrutacja?

Joanna

@anonim, czy po okresie próbnym przyznawana jest umowa na czas nieokreślony? Możesz się wypowiedzieć także na temat atmosfery? Czy sprzyja pracy, a zatrudnione osoby dobrze czują się w firmie? @Karol, na jakie stanowisko chciałeś aplikować? Czy ostatecznie się na to zdecydowałeś? Jeśli tak, napisz, jak przebiegała rekrutacja.

umowe na okres probny na 3 miesiace

MERY

WITAM WSZYSTKIM czy wie ktoś i coś na temat dewidendy co firma sprzedana i co dalej? mam akcje KZA

Zostaw merytoryczną opinię o Krakowskie Zakłady Automatyki S.A. - Kraków

• Jak się pracuje w Krakowskie Zakłady Automatyki S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Krakowskie Zakłady Automatyki S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Krakowskie Zakłady Automatyki S.A.?

Krakowskie Zakłady Automatyki S.A.
1.6/5 Na podstawie 7 ocen.
  • Wielicka 30
    30-552 Kraków

Krakowskie Zakłady Automatyki S.A.