Opinie o Tönnies Lebensmittel GmbH & Co. KG w Rheda-Wiedenbrück

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Tönnies Lebensmittel GmbH & Co. KG. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Tönnies Lebensmittel GmbH & Co. KG na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tönnies Lebensmittel GmbH & Co. KG w Rheda-Wiedenbrück

Były Pracownik

Dzień Dobry. Jestem świeżo po pracy w tej firmie odradzam i chciałem trochę napisać i przestrzec was. Pojechałem do tej firmy zaproponowano mi zakwaterowanie firmowe płatne 210E miesięcznie na miejscu okazało się że nie ma podstawowego wyposażenia kuchni ciepłej wody pod prysznicem naprawa nastąpiła po ok tygodnia nie było też WI-FI oczywiście ktoś z was odpowie że firma nie ma obowiązku zapewniać powyższego a wiec może i nie ma obowiązku ale pracowałem kiedyś przez agencję pracy i nie dość że mieszkanie było wyposażone to i Wi-FI było i mieszkanie było za darmo!!. Więc łaski nikt nie robi dlatego mam trochę na ten temat pojęcie następnie któregoś dnia jak na złość zabrakło oleju do ogrzewania mieszkania pracowniczego przez dwa dni było zimno brak ciepłej wody nikt się tym nie za interesował dopiero po moim email pani z biura powiedziała że olej opałowy został zamówiony jak tylko otrzymała mój e mai Jeśli chodzi o pracę to wyzysk i brak szacunku do pracownika przez przełożonych najgorsi są Rumuni ale Polak który jest też team Leder na tak zwanej linii kebab wcale nie jest lepszy na porządku dziennym są krzyki oraz wyzywanie pracowników najbardziej pozwalają sobie klany rumuńskie czyli zatrudnione całe rodziny ojciec team leader a syn menager itp itd, W firmie są też gówniary Polki Menagerki hehehe które myślą że pozjadały wszystkie rozumy. Po przekazaniu informacji kadrowej na temat traktowania pracowników powiedziano mi że sprawa będzie wyjaśniana i będą rozmawiać żeby sytuacja się nie powtarzała po prawie 1,5 tyg dowiedziałem się że rozmowa była z głównym dyrektorem ale nie na temat po prawy warunków pracy ale na inny temat że będzie miejsce gdzie będą szkoleni nowi pracownicy z przechodzenia przez śluzę Higieny bo podobno pracownicy nie wiedzą jak korzystać. hahaha .Praca bardzo ciężka w zimnie i pod presją nie myśl że zarobisz po przepracowaniu152H nawet 1000E po odliczeniu podatku ubezpieczenia społecznego i czynszu styczniu to było 210E a teraz juz 250E za Bus 80-100E teraz podobno więcej i inne np. świadectwo zdrowia 25E kamizelka która niby jest dofinansowywana prze zakład pracy i ma kosztować 10E a na koniec pobiorą 25,5E. Nie polecam i odradzam i to nie są moje wymysły jakiś czas temu sytuację opisywała nawet prasa niemiecka jak się traktuje pracowników emigrantów.

@Narin

sporo osób z tego co widziałam tak narzeka na tych brygadzistów a z ich perspektywy to jak taka praca może tak naprawdę wyglądać? ostatecznie jaka jest rotacja i czy wiecie jak im płacą?

Dyrektor

Jeżeli jesteś gotów podjąć pracę w firmie to zapraszam. Praca jest lekka i przyjemna 8h dziennie wolne weekendy, atrakcyjne wynagrodzenie, miła atmosfera. Osoby zainteresowane zapraszam do współpracy. Dyrektor FSI

Martysia
@daniel

Mnie to teraz ciekawi skąd miałeś nadzieje na zmianę warunków? komentarze tu na forum lub cokolwiek? albo info z zewnątrz? Swoją drogą w jakich latach to było? nawiązujecie do opinii sprzed 3ech lat, czy wtedy mogło być nieco inaczej jeszcze?

Gruby

Jak jest w Weißenfels na jeliciarni? Jacy kierownicy są? mam ofertę na wyjazd tam. Jak mieszkania i zarobki? Da się zrobić tyle co w biurze mówią?

Teraz tam pracowałeś może? chyba, że dopiero się interesujesz? Odpowiadasz na zapytanie sprzed 4ech lat, wiec zastanawiam się czy warunki tam w ogóle jakkolwiek się zmieniły? jak nie mam doświadczenia to warto jechać? Naucza co i jak?

Kasandra Nowy wpis

A tu można pojechać na jakaś sprawdzona lokalizacje? akurat ktoś przytoczył sytuacje swojego taty i jakichś alkoholowych libacji po pracy. mój luby po prostu chce zarobić, a po robocie odpocząć. Czy znacie rejon gdzie można na spokojnie pojechać żeby się o to nie martwić?

Łysy Nowy wpis

Mój ojciec tam pracował.mowil że tragedia.zarobki(usunięte przez administratora).co do pracy.wstawali o 2 w nocy.po całym dniu pracy łapy spuchnięte.mlode chłopaki przyjeżdżali to miesiąc nie mogli wytrzymać bo rąk nie czuli i nie mieli siły.a po całym tygodni picie gorzały z wspolokatorami.nigdy więcej powiedział

Cześć, a w ogóle nadgodziny są tu gwarantowane? Wiem, że ktoś pytał czy w ogóle za nie płacą ale interesuje mnie zapewnienie oraz ciągłość pracy. które lokalizacje są sprawdzone? Był ktoś teraz?

Ryszard Nowy wpis

A czy wypłacają kasę za wszystkie wypracowane godziny czy płaca za nadgodziny bo powinni bo zatrudnienie jest Bezposrednio

Pakowacz

Żadnej rekrutacji bo biora każdego jak leci. Nie ważne czy pijesz albo ćpasz, ważne że możesz robić. Obowiązuje tam zasada"w miarę silny fizycznie i psychicznie i nie za bardzo mądry"

Tylko jedno pytanie-kiedy możesz przyjechać i zacząć pracę. Reszta nie ma żadnego znaczenia.

Ela

Jaki polecacie dział? Oprócz rozbioru?

Gruby

Złoty
@Gruby

Nawet tam nie jedz szczególnie na pakowsnie miesa haruwa za 1100 euro na czysto chyba że na noże się dostaniesz to tam wyciągniesz jakieś 1700 jak się nauczysz oczywiście pozdrawiam

@Złoty

A tak z ciekawości to w jaki konkretnie sposób taka praca na pakowani wygląda? Pytam, bo akurat nie byłam. A masz inne miejsca przetestowane w razie czego? Które byłoby jak już najlepsze i dlaczego?

Joasia
@Ewa

Na metke idz tam w miarę spokojnie tylko brygadzistka troche pobudzona i nerwowa

@Joasia

W jakich sytuacjach? Jak źle się robotę wykonuje to wtedy? Ogólnie to jaka jest odpowiedzialność związana z pracą na tym właśnie stanowisku? trudno o awans?

Dyrektor

nowy
@Dyrektor

witam jakie warunki pracy i stawka godz

Dyrektor FSI
@nowy

Warunki pracy dobre 8-10h dziennie praca lekka w miłej atmosferze zakwaterowanie darmowe dojazd do pracy zapewniony stawka godz atrakcyjna plus premia zapraszam

jka zwal tak zwal
@nowy

oj oj z prac za granica od nowego roku podatki placisz za granica i 2 podatek w polsce zmiana kolosalna na posesji jak posiadasz 2 ,3 itd samochody osobowe to za 2 i nastepny placisz 1800zlotych co w tv pie przy li podatek goni podatek zadyma w pelni

Ewa Kuczmarska
@Dyrektor

Pracuje tu od miesiąca mam dobre zdanie o tej firmie.Pan.ie Dyrektorze potrzebuje Pana pomocy.prosze o kontakt

Ilona
@Dyrektor

Witam, no a co z tymi zarzutami tutaj na forum na temat zakwaterowania? Nie ukrywam ze jest to bardzo ważna dla mnie kwestia, która rzutuje na to czy zdecyduje się na złożenie cv.

@jka zwal tak zwal

Nie prawda mąż pracuje w Niemczech i te przepisy nie obowiązują dla Niemiec i jeszcze paru krajów odnośnie podwójnego opodatkowania. Proszę nie rozpowiadać głupot jak się człowieku nie znasz na przepisach podatkowych.

daniel
@Dyrektor

Człowieku przestań łżeć.Praca miła i przyjemna?To jest kierat.Pracowałem na trybowaniu szynek,szkoda gadać.Jak wracasz z pauzy Tama zaczyna szybciej się przesuwać.Brygadziści pijacy i awanturnicy,chamscy,ale takich im potrzeba.Wrogowi nie polecam takiej pracy.Na szkoleniu był Niemiec z Polakiem niby menadżerowie.Niemiec dawał zaliczki,oczywiście kto chciał.Ja wziąłem 50 euro,a przy wyplacie nie mogłem własnym oczom uwierzyć -100.Banda złodziei,nierobów itp itd

@Dyrektor

chyba sobie jaja z ludzi robisz

krzysiek
@Dyrektor

Pracowałem w tej Boże chroń wszystkich przed pracą w tej firmie.Na Początku było spotkanie w tej firmie i był na tym spotkaniu Niemiec imienia nie pamiętam.Kto chciał to mógł wziąć zaliczkę na początek.Ja wziąłem 50 euro,a wiecie ile mi potrącili na pejslipie 100 euro.To kur.....a lichwa,a co do pracy,także odradzam.Pracowałem na trybowaniu szynki taśma szła szybko,ale jak poszliśmy na pauze i wróciliśmy to taśma tak przyspieszyła,że ja jako doświadczony rzeżnik miałem bardzo wielkie trudności z nadążeniem w trybowaniu,a zaznaczam,że byłem na początku taśmy,bo byłem na wycinaniu tzw.zamka,kości zamkowej,także zdecydowanie odradzam pracy w tej pożal się Boże firmie.

@krzysiek

A jak to wyglądało zarobkowo? Ile płacili, przy tak ciężkiej pracy na taśmie?

johny72
@Dyrektor

Co za bzdury ta firma jedno wielkie (usunięte przez administratora) nie dajcie się omamić pracowałem tam to wiem co mówię

@johny72

Skoro tak zapewniasz to masz jakąś "kontropinię" do wyrażenia? Bo tak zawsze jakoś lepiej na wiarygodność to wpływa

daniel
@Dyrektor

Człowieku przestań kłamać,łżeć,bo pracowałem w tej pożal się boże firmie 2 razy drugi raz pojechałem z nadzieją,że może się,coś zmieniło,ale skąd to samo bagno.Pojechałem i miałem pracować na sztaplarce na magazynie,a zagonili mnie do załadunku z taśmy do wielkiego konteneru,aż pod sam dach,a,ze jestem nie wysoki 172cm i każda paczka ważyła 25-30,a tempo z taśmy szok.Po 10-15min człowiek mokry,spocony,jakby wyszedł z sauny.Jak taśmę przełączą to znowu biegniesz na drugą taśmę i z taśmy do pojemników i układasz pojemniki na wózek wysoko na okoł2metry.Szkoda słów jak (usunięte przez administratora) przymusowej pracy ala Oświęcim praca na wyniszczenie,a na tym stanowisku co ja miałem pracować czyli na sztaplarce pracował koleś,jakiś pijak,bo śmierdział alkoholem nie wiem czy się nachlał w pracy czy taki przyszedł do pracy.Sama klika,lepsze stanowiska obsadzone przez swoich,a żeby było nie śmiesznie to jak tylko przyjechaliśmy i było zebranie w dużej sali.Przy stole siedział Niemiec i pytał się kto chce zaliczkę.Dużo osów brało tą zaliczkę po 50 euro,a wiecie po ile odliczyli przy wypłacie?po 10 to jest dopiero lichwa.Nikomu,nawet wrogowi nie życzę takiej pracy.Nie dajcie się nabrać na dobre warunki pracy,a o zakwaterowaniu to nie chcę mi się w ogóle pisać.Tragedia nawet żarówki w pokoju nie było musiałem na drugi dzień sam kupić po pracy,bo w pierwszy dzień ubierałem się przy latarce z tel.TRAGEDIA

Martysia
@daniel

@Xxx

W raz z partnerką mamy wyjechać na początku miesiąca i pytanie Jak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy? Po przeczytaniu 700 postów z opinią mam wrażenie że (usunięte przez administratora) to mało powiedziane A rozmawiałem z rekruterka to obiecywanie zlotych góry

@@Xxx

Ja jeszcze kontaktu z firmą nie łapałem, może po nowym roku. Ale teraz jestem ciekaw, czy pytałeś tamtą Panią tak wprost, co sądzi o tych opiniach tu na forum? Zastanawia mnie ewentualna odpowiedź. Z Kobietą to na którą ofertę wyruszasz? Dasz znać potem jak było? Może moją też przekonam

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Tönnies Lebensmittel GmbH & Co. KG?

terminatorka

Pracuje od niedawna i jestem załamana. Od Pana, który przeprowadzal moja rekrutacje usłyszałam całkiem coś innego niż to co okazało sie gdy tutaj przyjechałam. Brak poszanowania dla drugiego człowieka. Przerwy zawsze są nie na czas, atmosfera tez nie jest za fajna. Musisz być robotem żeby tutaj pracować. Jadąc tutaj miałam pracować 8h, a pracuje od 7 do 17 czasem dłużej. Sobota miała być dla chętnych ale wyszło, ze jest obowiązkowa. Jeśli chodzi o mieszkanie jest w miarę okej, jedynym brakiem była zamrażarka lecz gdy zostało to zgłoszone Państwo które odwiedziło moje mieszkanie aby wyposażyć je w zamrażarkę (usunięte przez administratora)mnie z pieniędzy, które leżały na stole(była to mała kwota, ale cudzego się nie rusza). Do tej pory nic się nie ruszyło, a temat został zamieciony pod dywan. PODSUMOWUJĄC NIE POLECAM, (usunięte przez administratora) I NIC WIĘCEJ.

Ciekawe
@terminatorka

Hej. Pracujesz tam jeszcze? Interesuje mnie sprawa jakiegoś pokoju do wynajęcia. Pozdrawiam

Gucio21

Witam. Jak w tej firmie wygląda rekrutuja? Trzeba przyjechać własnym samochodem Czy bus? I Czy w tym momencie rekrutujecie do Könecke bo mam rozumieć że należy do was. Dziękuję i pozdrawiam.

Nowa

Jest ktoś kto może mi napisać jak jest w tej firmie teraz? Bo po komentarzach nie wskazuje ze jest tam dobrze. A mam tam na dniach jechać. Liczę na was ze sie czegoś dowiem. Pozdrawiam

Czy w Tönnies Lebensmittel GmbH & Co. KG wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Były Pracownik

była pracownica
@Były Pracownik

Chętnie też bym tym młodym brygadzistkom pokazała gdzie raki zimują.

@Były Pracownik

Cala prawda o tej firmie

Narin
@Były Pracownik

To wszystko prawda,pracowałam tam w latach 2005-2008, widzę że nic się nie zmieniło.

@Narin

Ile jest zmian w Tönnies Lebensmittel GmbH & Co. KG?

robalini

Zmiany: * rozbiór - 2 (9-10g/dz) * chiny - 2 (10g/dz) * frosta - 3 (8g/dz) * vakuum - 2 (9-10g/dz) * standaryzacja - 2 (9-10g/dz)

@robalini

9/10 h. z czego wynika różnica? uwzględniona jest przerwa czy chodzi o jakieś rutynowe nadgodziny? na tych działach są one najczęstsze?

robalini

Praca jak praca. Wypłaty i warunki mieszkaniowe sa jak najbardziej okej. Pokoje 2 osobowe. Jedyny minus jest taki ze godziny pracy są (usunięte przez administratora) i nienormowany czas pracy.

Czy nowo zatrudnione osoby w Tönnies Lebensmittel GmbH & Co. KG otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

tak ze stawka 9,50 brutto :) :) smiech na sali

@nikt

Serio taka stawka? A trzeba z tego opłacić mieszkanie etc? Proponują chociaż umowę o pracę?

Ada

A wiecie cos o pracy w markecie przyzakładowym>

Bożena
@nikt

Ale przecież najniższa jest 17 z czymś chyba. To jak może być 9,50?

wektor
@nikt

jedz na bawarie do monachium taufkirx chen vils ammer masz robote w himoli meble do doma dorfen metalowy erdin itd ammer przyjmie polecam polak mateusz tam jest

Nowa

Pracuje w tunisie przez firme DSI od 3 miesiecy i jak na razie nie narzekam. Wypaty na czas, w poprzednim miesiacu zarobilam 1293€ na czysto, dodatki za nocki i wsztyskie godziny zaplacili. Kierownicy okej, o brygadzistach rozne opinie slyszalam ale jak pracujesz dobrze i szybko to sie nie czepiaja. Mieszkam w niedaleko zakladu, bez problemow dojezdzam rowerem.

Vacek
@Nowa

A za ile godzin może byś napisała te 1296 e ???

Sławomir
@Vacek

Dołączam się do pytania. Również chciałbym zweryfikować, ile godzin należy przepracować w ciągu miesiąca, aby móc zarobić podaną stawkę. Z góry dzięki za informację.

Ori
@Vacek

Dołączam się również. Z tego co wiem zwykli robole zarabiają ram 9.35 brutto. 99% obcokrajowców pracuje przez agencję. Więc nie otrzymują żadnych premi czy dodatków. Więc żeby tyle zarobić musi przepracować +/- 200 godzin a praca jest naprawdę ciężka.

bobo
@Nowa

Tyle zarobiłaś, płacili ci za nadgodziny, na czas wszystko wedle ciebie OK - jest tylko jedno jedyne wytłumaczenie, że jest tam ci dobrze. Bzykasz się z jakimś brygadzistą lub kierownikiem. Byłam tam 2 lata i to co piszesz to kłamstwo. Puszczasz się i tyle.

@Nowa

1200 z hakiem i sie cieszysz za tak ciezka prace , nie wiele Ci potrzeba do szczescia

@nikt

Za ile godzin dostaje sie te 1200 zl? To chyba nawet polowa etatu nie jest?

nikt

Czy zna ktos pełna nazwe firmy w ktorej koordynatorem jest Marek Stankiewicz , prose podajcie i emaila jak macie

Grzegorz

Dzień dobry, nazywam się Grzegorz Szymanowski i jestem dziennikarzem Deutsche Welle. Szukam kontaktu do pracowników zakładów mięsnych w Niemczech, żeby porozmawiać o warunkach pracy w tym roku. Zapewniam pełną anonimowość. Proszę o kontakt przez Messenger FB: https://www.facebook.com/grzsz/ Pozdrawiam, Grzegorz

@Grzegorz

i co z tego , ze bedzie wywiad jak tam sie nic nie zmienia , jest to przykre , ze zadneurzedy nie sa w stanie ukrocic tego co sie tam dzieje

Zostaw merytoryczną opinię o Tönnies Lebensmittel GmbH & Co. KG - Rheda-Wiedenbrück

• Jak się pracuje w Tönnies Lebensmittel GmbH & Co. KG?

Zobacz opinie na temat firmy Tönnies Lebensmittel GmbH & Co. KG tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tönnies Lebensmittel GmbH & Co. KG?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tönnies Lebensmittel GmbH & Co. KG?

Kandydaci do pracy w Tönnies Lebensmittel GmbH & Co. KG napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tönnies Lebensmittel GmbH & Co. KG