Exact Systems

Gliwice

Opinie o Exact Systems

Hetman 2016-03-10 01:15:06
Praca jako kontroler jakosci przez wielu wymarzona.. Polega na sprawdzaniu 100% sztuk produktu schodzacego z tasmy produkcyjnej. To jest zwykla fabryka i praca przy tasmie. Kontrola tylko wizualna. W poszukiwaniu malego szczegolu czesto mniejszego niz lepek od szpilki. Zadne miarki czy przyrzady sa niepotrzebne! Nie polecam! Niska stawka jak na prace przy tasmie gdzie masz moze 3 sek na spradzenie szczegolu. Niemiecki niby nie wymagany, a jednak w pracy musisz stale o cos niemcow pytac. Ciezko jest! A i Ogromny halas, stopery do uszu troche pomagaja, ale bez nich gluchota po 2 dniach gwarantowana
mario 2016-03-11 11:06:42
Cześć,
Pracuję ktoś obecnie w Niemczech jako kontroler jakości? Potrzebuję zarobić pilnie. Warto jechać? Jakie są warunki w pracy i w miejscu zamieszkania? Ile się zarabia netto? Dzięki za odpowiedź.
Hetman 2016-03-11 17:27:37
(usunięte przez administratora) Kontrola jakosci tylko wizualna w bardzo glosnej fabryce. Jak sie COS nie podoba Tod natychmiastowy zjazd do polski na wlasny koszt. (usunięte przez administratora) To zwykla praca przy tasmie. Musisz cos po niemiecku umiec mowic bo stale masz z niemcsmi kontakt. Nie wymahaja niby niemieckiego a to bujda. Szczerze nie polecam, jedz na wlasne ryzyko co bedzie nie tak dowiesz sie na miejscu. Mozliwe ze bedzie to praca na nocke swiatek piatek i niedziela bo dostajesz jedna stawke na miesiac niezaleznie od ilosci godzin w miesiacu.
Hetman 2016-03-12 18:58:22
Tak to zgpdne z prawem bo beduini robia po polskiej stronie na podstawie polskich przepisow.
John 2016-03-13 17:02:02
Po polskiej stronie?! W Gorlitz?! Proponuję doksztalcic się z geografii i skorzystać z mapy. Gorlitz, to miasto w NIEMCZECH!
ziutek 2016-03-15 11:11:09
Witam.
Może będę komuś pomocny:
Praca w Niemczech to praca trzyzmianowa czterobrygadowa czyli tyrasz 4 nocki dzień przerwy cztery popołudnia dzień przerwy cztery ranki. Nie ważne jaki dzień tygodnia. (usunięte przez administratora) Po pracy wracasz na chatę na totalnej wiosce skąd nie ma się gdzie ruszyć a jedyną atrakcją jest pobliski Lidl.(usunięte przez administratora) Spora rotacja więc niedługo zwolni się miejsce w którymś pokoju i będziesz mieszkał z dwoma towarzyszami. Jak już się wyśpisz to ok 4.30 pobudka pojedziesz do pracy, swoim autem, albo komuś zapłacisz żeby cię zabrał i przywiózł.
W pracy czasem przerzucisz 10 ton czasem 15 ton zależy od dnia. (usunięte przez administratora) Wracasz na chatę, stoisz w kolejce do prysznica, upychasz się w kuchni, oglądasz niemiecką tv w salonie jak sobie przewietrzysz dym z fajek bo wszyscy jarają.
Kładziesz się do łóżka, jeszcze chcesz coś sprawdzić w necie więc może się uda o ile internet działa. Jak nie działa to czekasz kilka dni aż ktoś z bazy będzie łaskaw pomóc.
Pieniądze jak na Polaka względne ale trzeba się na każdym kroku pilnować.
Kosma 2016-03-15 16:24:16
Praca w ExS w kontroli jakości nie jest ciężka i warunki płacowe są w miarę dobre.(usunięte przez administratora) dla zwykłego kontrolera. Minus ,to (usunięte przez administratora) brak stabilizacji, czyli praca raczej dla młodych i wolnych. Jak się trafi na spoko koordynatora i fajną ekipę na mieszkaniu , to można pracować.(usunięte przez administratora) Prawo , co do stawki obowiązuje w całych Niemczech.
Ja aaa 2016-03-16 19:17:14
Cosmopolitan. Co możesz podpowiedzieć?
kolo 2016-03-17 10:52:33
a czy ktos sie wie jak jest w Płocku w exact systems?
Kosmopolitan 2016-03-17 16:56:01
pamietajmy ze kazda umowa podpisywana jest z Exactem to UMOWA ZLECENIE!
Zaden sąd pracy, panstwowa inspekcja pracy czy inne ustrojstwa ich nie wezmą za leb, bo to jest umowa cywilnoprawna, wiec tylko zwykly sąd. PIP moze co najwyzej zweryfikowac bezpieczenstwo pracy. Kolejna umowa? Spoko dalej zlecenie,a pozniej jest nastepna zlecenie na rok! Jaja, normalnie jaja!
Gość 2016-03-30 20:36:50
a exact twierdzi, że jak poznasz niemeicki w stopniu komunikatywnym to pracodawca Niemiecki zatrudni cię na umowie o pracę. Prawda to?
hans 2016-03-31 22:00:06
Poszukują teraz przez agencje pracy do pracy w Krakowie ma ktoś jakieś info jakie zarobki, na czym polega praca itd.? Pozdro
M 2016-04-01 20:50:07
Wykonywałam zlecenia dla tej spółki przez ok pół roku. Na terenie trzech zakładów (10 dni, dwa dni - w ramach delegacji, i niecałe 6 miesięcy).
Świetna praca dla studentów i uczniów, którzy potrzebują sobie dorobić. Przynajmniej z moim koordynatorem współpraca była pozytywna. Zdarzyło mi się przy nadgodzinach wynegocjować wyższą stawkę niż proponowana, niż miały inne osoby, pracowałam wyłącznie w wybranych przez siebie godzinach (zamiast na dwie zmiany, jak wszyscy, ja pracowałam na jedną i to nie zawsze 8 godzin - jak przyszłam, tak byłam), ponieważ tak potrzebowałam i nikt nie robił mi z tego tytułu trudności. Byli pracownicy, którzy pojawiali się raz - dwa w tygodniu, też była taka możliwość. Nadgodziny również niejednokrotnie robiłam na własne życzenie.
Ale domyślam się, że tu dużo zależy od koordynatora.
Co do stawki, to nie był majątek, ale więcej od aktualnego minimum (a było to dwa lata temu), aczkolwiek wiem, że w innej miejscowości stawka była zdecydowanie niższa.
Tylko, że to nie były Gliwice, ale tu jest najwięcej wpisów.
M 2016-04-08 15:55:19
Ja byłam na stanowisku inspektor jakości, czyli zwykła kontrola jakości, montaż części, sortowanie, szlifowanie (kątówką i nie zawsze), pomoc na magazynie (etykietowanie, przepakowywanie). Jestem kobietą i praca tam nie była dla mnie zbyt ciężka. Ogólnie pracowałam na terenie Bielska-Białej, ale mój koordynator już tam nie jest koordynatorem, za to kiedyś z ciekawości weszłam na jedno ogłoszenie w innej miejscowości (nie pamiętam jakiej) i kontakt był właśnie do niego, więc może zmienił zakład.
Co robisz zależy od zapotrzebowania zakładu na terenie którego robi się zlecenie. Dużym plusem jest to, że jeśli pracujesz dłużej i dasz się pozytywnie zauważyć w zakładzie na terenie którego robisz zlecenie, to masz większe szanse dostać się tam na etat, bo brygadziści widzą jak pracujesz.
Tylko tak jak napisałam, tu dużo zależy od tego do jakiego zakładu Cię przydzielą i kto jest Twoim koordynatorem i liderem.
andretera 2016-04-11 15:36:54
A co powiecie o ExS w Rzeszowie jak tam wygląda współpraca z koordynatorami??? jaka stawka, bo z tego co czytałam ogłoszenie to praca w zasadzie ciężka nie jest... interesuje mnie własnie jacy ludzie tam pracują i jak wygląda z nimi współpraca??
Buderus 2016-04-26 18:14:26
w 100% PODZIELAM OPINIĘ KOLEGI,TO JAKIEŚ NIEPOROZUMIENIE TEN PROJEKT A KOORDYNATOR POZOSTAWIA WIELE DO ŻYCZENIA(usunięte przez administratora) MOŻE TAK KTOŚ Z BIURA BY SIE TYM ZAINTERESOWAŁ???(usunięte przez administratora)
44 2016-04-29 19:23:26
Jeżeli chodzi o umowy zlecenie, to skoro prawo na to pozwala i pracodawca na tym korzysta, to mu się nie dziwię. Póki rząd nie zrobi z tym porządek, tak będzie niestety. ExS zatrudnia w większości ludzi bardzo młodych, słuchając niektórych i obserwując , nie dziwię się, że są takie umowy. Rotacja jest duża i naciągane chorobowe byłoby standardem. Wielki minus dla ExS , dla osób, które długo pracują i dobrze firma powinna sama zaproponować niemiecką umowę. Dobry pracownik , to skarb i warto go docenić.
Większość projektów na terenie Niemiec to wczasy, praca lekka, jedynie przy tarczach jest zapier... . Dobry koordynator i fajną ekipa, to podstawa.
pati 2016-05-14 22:55:58
Jak jest z pracą na stanowiskach Lider zmiany lub koordynator jakości? Czy ktoś może napisać jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna u nich?
Gdańsk 2016-05-17 21:07:48
Jakaś porażka z "głową" tego oddziału w Gdańsku. Kierownik pozostawia wiele do życzenia ... Mogliby zmienić go, albo dać mu szkolenie z zarządzania ludźmi! Zero podejścia do pracownika. Zmieniają stawkę wynagrodzenia od tak. Fajna praca ze względu na ludzi , z którymi się pracuje. Z jednej strony dobre i to, że "głowa" mało się interesuje swoimi pracownikami. Zero komunikacji pomiędzy zespołem zarządzającym.
mała 2016-05-27 20:58:18
Zgadzam się !!! Kierownik chodzi i szuka tylko osoby, której mógłby uciąć pensję... Wystarczy wyciągnąć telefon w celu sprawdzenia godziny i można stracić parę stówek za złamanie regulaminu. Poza tym załatwić z Nimi jakąś sprawę graniczy z cudem... Niby umowa zlecenie ale jak ktoś chce dzień wolny to gadania więcej niż to warte. Ogólnie nie polecam !!
samozło 2016-06-05 15:38:54
Praca w ExS nie jest zła ale jak większość pisze głównie dla studentów i ludzi którzy chcą dorobić.
Sam pracuje już 3-ci miesiąc tyle że w Lesznie i problemów nie ma. Z kordynatorem również jest w porządku a zespół gitara.
Mała 2016-06-25 19:34:16
Czarem. Pracując na umowie zlecenie nie masz świadczeń takich jak na umowie o pracę. Wolne dają bez problemu ale trzeba wcześniej to zgłosić. Jak nikt wcześniej się nie określi na co się zgadza to może mieć pretensje tylko do siebie. Mi ta praca odpowiada. Zarobki dobre.
Biuro w Goerlitz 2016-07-10 14:17:50
Praca w porządku ale to zależy tylko od stanowiska na jednym jest zajazd w na innym luźno. Jak koordynator jest ogarnięty i dobrze ustawi grafik to git. Atmosfera to zalezy gdzie się trafi, mieszkania tak samo zależy jak się trafi i z kim będzie się mieszkać, wiele rzeczy to czysta loteria. Każde biuro Exact jest inne każdy zakład w którym robią zalecenie jesr też inny więc ciężko jest ich ocenić ogółem. Na pewno są wyplacalni
Jola 2016-07-14 00:14:44
Ziutek, a w jakiej miejscowości w Niemczech pracowałeś? Jakie są warunki mieszkaniowe, ile osób na mieszkaniu? Praca 3-zmianowa, ale po 8 godzin dziennie?
BDG 2016-07-25 19:21:15
Praca w Bydgoszczy w Exact tragedia! Na dwóch maszynach jak robot walisz, jednocześnie po kartony chodzisz, kleisz kartony i ważysz... Masakra.. Jeden dzień tam byłem i nie polecam.. Takie marne pieniądze 8,50zł przez msc i po msc masz 9zł.. I wielki trud wypłacić za jeden dzień siano.. prosiłem się dwa miesiące i dostałem odpowiedz na maila :D
,,Witam,
Punkt 18sty regulaminu na umowie wyjaśnia wszystko:
„Zleceniobiorca zobowiązany jest do zapłaty na rzecz Zleceniodawcy kwoty 150 zł /słownie: sto pięćdziesiąt złotych/ w przypadku, gdy po wydaniu mu odzieży (m.in. koszulka z logo firmy ''
Rozwaliła mnie konkretnie ze śmiechu ta wielce firma.. Zwykły T-shert z naklejką prasowaną :D Aż szkoda słów na to :D
makaveli1991 2016-07-26 09:26:58
Jak umowy nie przeczytałeś to już Twój problem kolego, a jak praca jest za ciężka to idź Pokemony łapać
Panczo sanczo 2016-07-30 19:03:37
Wypłata jest zawsze na czas. Ale premie?! Nie licz na to. Chyba, że w ciągu dwóch godzin spakujesz się pojedziesz 800 km.
marc 2016-08-06 23:53:59
Troche mnie przeraza to co piszecie...
"Dla mnie idealne jest to, że wypłata jest terminowa"
A czy to jest jakas łaska ze strony pracodawcy? To pownien byc standard, pracujsze i dostajesz za to wynagrodzenie. Przez to, ze ludzie maja takie myslenie pozniej pracodawca moze zrobic z Toba co chce.
Warto tez wziac tu pod uwage kurs, po ktorym jest przeliczana wyplata, bo jest on znacznie nizszy niz kurs, za ktory kupuje sie euro. Jesli zyjesz i robisz zakupy w Niemczech to tez jest istotne...
Solidarny 2016-08-24 10:33:49
Exact System to jeden z wrzodów toczących polskie społeczeństwo. Królowie umów śmieciowych. Kiedyż wreszcie PIP dobierze się takim cwaniakom do [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] erującym na pracy innych.
Marek K. 2016-09-01 10:27:06
Nie polecam pracy dla tego pracodawcy w Niemczech. Straszni krętacze. Obiecują złote góry, premie podwyżki i nie potrafią dotrzymać danego słowa. W firmie panuje ogólne zamieszanie i chaos. Brak podstawowych narzędzi do pracy, ale oczywiście szefostwo oczekuje wyników i efektów.
Marek K. 2016-09-01 10:27:25
johnyy 2016-09-13 13:48:32
Złożyłem cv do Krk ktoś ogarnia jak to tam wygląda ? Elektroniczne szkolenia poprzechodziłem.
Wega 84 2016-09-23 09:33:52
Witam
Przy swojej opinii można zaznaczyć oceń pracodawcę ale przecież Exact Systems to zleceniodawca ,bo nie dają umów o pracę.
Zgodziłam się na współpracę z Exactem tylko dlatego,że ktoś znajomy mnie namówił oraz zakład pracy był niedaleko mojego miejsca zamieszkania a chodzi o firmę Timken w Sosnowcu.Z działu,na którym byłam nie było możliwości przejść pod firmę i dostać umowę o pracę (przykład inne kobiety pracujące np. 1,5 roku na umowę zlecenie) Czułam się tam wyzyskiwana - wykonywałam tą samą pracę co pracownicy Timkena i Adecco za dużo mniejszą stawkę- 8 zł netto ,stawka nocna również 8zł netto na godzinę -bez dodatku.Inni pracownicy mieli płacone za weekend 100 % a osoby z Exactu 12 zł za godzinę .W zakładzie jest ślisko,unosi się mgła olejowa - pracowałam tam bez badań lekarskich,w razie wypadku zostałabym bez środków do życia,urlop również się nie liczył -jak to na umowie zlecenie.Nie było żadnych perspektyw,przeniesienia na inne stanowisko .Na moim dziale (kontrola wzrokowa) i mojej zmianie byłam 35 -tą osobą,która zrezygnowała w tym roku.Według mnie praca tam umowę zlecenie to za duże ryzyko,szkoda czasu Zdecydowanie nie polecam - WYZYSK zleceniobiorców
Wega 84 2016-09-23 12:12:50
Z mojego doświadczania wiem,że to ludzie sami rezygnują po jakimś czasie - bo nie ma perspektyw na umową pracę.Plusy to fajna kordynatorka w Sosnowcu i wypłata zawsze na czas.
Moniaaa 2016-09-27 08:27:19
Przeczytałam całe forum i nigdzie nie zawarto konkretnych odpowiedzi i informacji . Interesuje mnie czy zawsze jest to umowa zlecenie? Czy pracując w niemczech wynagrodzenie jest w złotówkach bo tak podajecie ile się zarabia - mi zaproponowali 9,61 euro za godz. i niemiecką umowę o pracę .Mogę prosić konkretne odpowiedzi od osoby tam pracującej. Z góry dziękuję.
Czeczen 2016-10-01 18:57:09
Pracując w Niemczech dostaje się polska umowę zlecenie ze stawką 26,73 netto. Jesteś wydelegowany za granicę. Pani Moniaa coś kręci. Takie warunki , które przedstawiła nie są proponowane zwykłym kontrolerom jakości.
Czeczen 2016-10-02 00:19:15
A na jakim stanowisku w Exacie dają takie warunki? He?
Czeczen 2016-10-02 17:25:49
Prócz stawki godzinowej firma wypłaca 210 zł wyjazdowego , zwrot za dojazdy do pracy oraz w zależności od nie wiadomo jakich czynników premię uznaniowa, wyjazdowa ok. 200 zł. Natomiast pobiera 630 zł miesięcznie za zakwaterowanie. Tyle.
adi 2016-10-04 11:19:58
Wie ktoś ile zarabia kontroler jakości w Polsce?
abc 2016-10-05 09:29:42
WItam,
Ile tam płacą jako kontroler jakości?
Wszystko jest?
JamesRodriguez 2016-10-05 22:45:35
Kontroler Jakości Kraków

Inaczej mówiąc robisz na hali tnąc paski albo wkręcając wkrętarką 1000 otworów dziennie.
Nic związanego z kontrolingiem. Nawet nie branża automotive tylko szafki na kremy do drogerii. Lokalizacja słaba. 10zł/h

jeżeli i nie masz ambicji (zerowa możliwość awansu/brak rozwoju) całkiem niezła opcja
Patryk97 2016-10-12 20:05:54
Kontrola jakości w Zirndorf. Polecam wszystkim zainteresowanym tą ofertą. Tepo pracy trochę szybkie ale zespół jaki tworzy koordynator (Piotrek) wraz z Liderką (Magda) jest naprawdę super. Najlepsza atmosfera, najlepi ludzie. Polecam!!!
Patryk97 2016-10-12 22:24:44
Jeśli chodzi Ci o Niemcy to zależy od zapotrzebowania ludzi ale ok tygodnia.
Patryk97 2016-10-12 22:50:52
Jeśli chodzi o atmosferę to naprawdę jest super. Tepo dosyć szybkie więc osoby które szybko się uczą z pewnością sobie poradzą.
młoda 2016-10-19 19:40:28
Cześć byłam w Niemczech przez 3 miesiące i pracowałam dla Exact Systems. jaka jest praca? To zależy gdzie trafisz. Możesz cały dzień siedzieć na "pupie" i się nudzić, a może być tak, że będziesz zapierdzielał cały dzień. Czy płacą dobrze? Wydaje mi się, że lepiej niż w Polsce tracisz na tym, że złotówki musisz wymieniać na euro. Zlecenia są różne mogą trwać tydzień, dwa, rok. Więc trzeba liczyć na szczęście
Las 2016-10-22 15:04:57
Hahahhaha dobry komentarz. ODRADZAM!!!!
kolo 2016-10-31 08:19:34
ALE WY TUTAJ PERDOLICIE GŁUPOTY AŻ CZYTAĆ TEGO SIE NIE DA. A CI CO TAAK CHWALĄ TĘ FIRMĘ NIECH SIĘ PRZEDSTAWIĄ!! BO PRZYNAJMNIEJ LUDZIE JADACY TAM JAK BĘDZIE COŚ NIE TAK TO BĘDĄ MOGLI IM WDOOOPCZYĆ W TE GŁUPIE ZAKŁAMANE ŁBY. POZDRAWIAM I POWODZENIA
abc 2016-11-02 14:58:36
jak wygląda praca dla tej firmy w Kielcach?
Lolek 2016-11-21 00:00:02
Właśnie! Jaka ściema ! Zindorf , to zapiernicz , wieczna rotacja i koordynator nie znający języka niemieckiego. Haha
Olga28 2016-11-25 14:07:14
Na temat Gliwic nie bardzo mogę się wypowiedzieć. Jednak szczerze polecam pracę w Tychach.
Zarobki na dobrym poziomie. Aktualnie 10/11 zł na rękę + premie za frekwencję.
Przede wszystkim wyróżniają się z pośród innych firm tym, że praca jest stała. Nie każą siedzieć w domu bo nie ma zleceń i czekać na telefon czasami nawet 2 tyg. Jak ktoś chce zarobić to zarobi... i to całkiem nieźle (dla chętnych możliwość pracy na nadgodziny i na weekendy)
Zostaw swoją opinię o Exact Systems - Gliwice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Exact Systems