Opinie o ORLEN Laboratorium S.A. w Płock

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy ORLEN Laboratorium S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w ORLEN Laboratorium S.A. o rekrutacji.

Branże: Prowadzenie badań i analiz technicznych dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ORLEN Laboratorium S.A. w Płock

Robolabo

W firmie pracuje już pare ładnych lat. Jedyny plus pracy to socjal. Grusze, nagrody na święta, 13ka (od dwóch lat), karta na paliwo, na dzieci, benefity... Itp.itd. nie można narzekać. Jest tego sporo. Z dobrych rzeczy to byłoby tyle. Zdecydowanie dużym minusem jest pensja . Niestety, uważam że wypłata zdecydowanie za niska jak na pracę w tych szkodliwych warunkach. Pracownicy z dłuższym stażem zarabiają praktycznie tyle co nowozatrudnieni. Pracy jest coraz więcej, natomiast personelu coraz mniej. Analityka, oraz jakość badań schodzi na drugi plan. Liczy się ilość, nie jakość. Liczy się kasa, nie człowiek. "Niesamowity" program,który miał tak ułatwić nam pracę, zdecydowanie wydłużył ją dwukrotnie. Jednak dyrekcja widzi tylko słupki sporządzone przez biurwy i na ich podstawie zwalnia kolejne osoby. Poza tym, kierownicy wymagają cudów od biednego laboranta. Który w ciągu zmiany roboczej powinien wykonać analizę, nauczyć się nowych metod, wykazać się kreatywnością i innowacyjnością. Oczywiście bez dodatkowej motywacji w formie podwyżki lub awansu. Niestety, awansu w tej firmie zwykły "szarak" nie zobaczy. Ogólnie nie polecam. Mam nadzieję, że kiedyś zmieni się podejście zarządu do laboranta, który tak naprawdę jest filarem tej firmy.

lab
@Robolabo

Gorszej firmy chyba na płockim rynku nie ma. (usunięte przez administratora) pracy. Nie liczy się nikt.

Kris

Jak wygląda praca w laboratorium? Jakie są zarobki na rękę? Jakie benefity? Wyciąga się ok. 3,5-4k na rękę?

aha
@Piotr

Większość nowo zatrudnionych przyjmowana jest do pracy w ruchu ciągłym, a więc pracujesz według systemu dwa dni 6-18, dzień wolnego dwa dni nocek 18-6 i trzy dni wolnego i tak w koło.

Kandydat.

Witam. Mam pytanie jak wyglada praca jako inspektor do spraw poboru i przewozu próbek w Orlen laboratorium i jak kształtują się zarobki jak na ten moment .

Kto jest
@Nikita

Temu winny? Jak można pracować 6 lat w Orlen heh Labor za Biedronkowa stawkę??? Jak???, a najlepsze ze wam to pasuje, bo przecież najważniejsze ze w ORLENIE jesteście ;)

LaboKasia Nowy wpis

Witam. Żałuję że nie mogłam uczestniczyć 28.11.2023r. w spotkaniu z p. Prezesem Markiem M Jak po spotkaniu? Czy nadal nasi panowie wice prezesi spuścili głowy i nic się nie odzywali? A pani dyrektor obiecywały poprawę warunków pracy? Zatrudnienie większej ilości ludzi? Stare śpiewki...Znów przyjdą do pracy pociotki z Troszyn..a, Gozdow..a i Duninow..a? Pracujemy w szkodliwych , rakotwórczych warunkach za które nie mamy żadnego dodatku szkodliwego (np.TLENEK ETYLENU) Większość zgłaszanych problemów w LC nie dociera do Biura (bo po co ?) Od ponad roku jest problem z wodą w LC nawet po pracy nie można się umyć , gdyż w łazienkach i pod prysznicami leci zimna ,lodowata wręcz woda. Pytam..gdzie jest dział odpowiedzialny za tego typu zdarzenia ,gdzie jest człowiek który za to odpowiada.. Od nas się wymaga coraz więcej..

Kandydatka Nowy wpis
@LaboKasia

Może po nowym roku się coś zmieniło? Dalej jest tak, że nie macie płaconego dodatku szkodliwego? Na jakie w ogóle wynagrodzenie możecie liczyć? No i dajcie znać, co z tą wodą... Leci już ciepła? Piszesz, że wymaga się od pracowników coraz więcej. Wyjaśnisz to na swoim przykładzie?

Powiesz czemu? Chodzi o zarobki, bo ktoś pisał że nie najwyższych lotów i do tego szkodliwe warunki. Czy może masz inne zastrzeżenia? Podzielisz się?

Leon

Witam, chciałem się dowiedzieć jak wygląda praca w ORLEN Jedlicze na stanowisku Inspektor ds. przewozu i poboru prob Jak to ogólnie wygląda, po ile godz trzeba pracować czy we weekendy też i na jaką stawkę teraz można tam liczyć ?

Czy ORLEN Laboratorium S.A. ma ściśle ustalone godziny pracy?

Kama

Niby tak powinno być. Grafik jest ustalany pod koniec poprzedzającego roku. Rzeczywistość jest jednak inna. Osoby pracujące na zmianach nie mogą nic zaplanować. Są rzucane po brygadach, żeby łatać braki kadrowe. Pomimo zwiększenia zatrudnienia nagminnie są w podtekstach szantażowane, że nie dostaną urlopu jak nie będą bardziej wydajne czyli na każdym kroku muszą udowadniać jak elastyczne potrafią być.

@Kama

Czyli w połowie miesiąca gdyby mi coś wypadło to nie ma opcji nawet zamiany z kimś innym? A te braki kadrowe powodowały nadgodziny?

Firma ORLEN Laboratorium S.A. prowadziła rekrutację na stanowisko Kierownik stacji paliw Orlen. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
logo firmy Account Manager
Kris

@Kris

Tak chyba w snach. 3500 to brutto dostaniesz

Grzegorz

Są do tego jakieś dodatki, premie? I czy równoważy to pracę i to co jest tam na co dzień do zrobienia?

Niki
@Grzegorz

Ogólnie 3600 brutto podstawy, dodatek zmianowy jakieś 550zl, premia do 10%. Zarobki tutaj to jest katastrofa. Ciężka praca, niczym (usunięte przez administratora). Zabierają urlopy, bo ludzi do pracy nie ma. Warunki szkodliwe, za które nic się nie dostaje, bo to znieśli. Inflacja 17%, paliwo drogie, chleb drogi, prąd drogi, więc za pensje w tej firmie się nie utrzymasz. Porażka.

Irena
@Niki

A ta premia to co miesąc wpada? Czy "od święta"? No i czy jest rozliczana indywidualnie? Z tą inflacją to masz rację.. firma nie myśli aby wprowadzić jakieś podwyżki inflacyjne? :/ No i czemu nie ma ludzi do pracy, nie decydują się sami, czy firma nie chce zatrudnić więcej osób?

Niki
@Irena

Tak, co miesiąc. Dotychczas było to w granicach 10%. Teraz się trochę pozmieniało i wynosi ona 7-8%. Jeśli wypada chorobowe to oczywiście premii się nie dostaje. Ludzie stąd uciekają. Szukają czegoś lepszego. Tutaj zarabia się bardzo mało. Pracownik który przepracuje kilka ładnych lat zarobi 300-400zl więcej niż nowoprzyjety. Nie warto studiować jeśli się chce tu pracować. Ludzie bez matury, czy po technikum, mają wyższe stanowiska i więcej zarabiają niż ci co skończyli studia kierunkowe. Na start praca może i dobra, jakieś doświadczenie się złapie. I oczywiście praca w szkodliwych warunkach, a szkodliwego nie płacą nonsens. Praca na zmiany, po 12h. Nie jest lekko.

@Niki

To słabo trochę, że pensje nie są adekwatne z Twojego punktu widzenia. Napisałeś, że praca po 12 godzin i zaciekawiło mnie, czy zdarzają się też nocki? Nikt o tym nie napisał a w sumie takie pytanie, jak mam tam aplikować będzie dla mnie przydatne. Jeżeli nocki są to podnoszą one wynagrodzenie, jak ktoś ma ich więcej w ciągu miesiąca?

aha
@Piotr

Robolabo

laborantka

zgadzam się w 100%

@Robolabo

W tej spółce są najniższe płace w całym koncernie.Pracodawca swoje negocjacje zaczyna od stu złotych (jaki szacunek dla pracowników). Pensja laboranta to połowa pensji na instalacji.A winę ponoszą za to związki które działają w firmie od dawna(solidarność, branżowe czy ruchu ciągłego)to one były bardziej zainteresowane tym czy pracodawca będzie zadowolony a nie pracownik.

@Kalina

Ja chyba za bardzo się niestety nie znam, ale piszesz, że negocjacje zaczynają się od stówki i to brak szacunku to w sumie w takiej standardowej sytuacji od ilu powinien według Ciebie jak już zacząć?

@Iza

Uważam że rozmowy powinny zaczynać się tak jak w Orlenie,tam nie ma mowy o 100 zł podwyżki.Związki zawodowe wiedzą jak walczyć o facetów na instalacjach. Dlaczego tak nie walczą o spółki?

@Kalina

Może wynika to z braku doświadczenia? Chociaż też myślę, że również z obserwacji, bo jak widać ludzie dają im na to przyzwolenie i tak w kółko się to będzie toczyć. Faktycznie może przydałoby się jakoś zbuntować?

Załamana
@Robolabo

Myślę że w tej firmie niestety nic się nie zmieni. W niektórych obszarach zatrudnia się już osoby po szkołach handlowych, gastronomicznych i innych niezwiązanych z chemią. Z uwagi na obciążenie laborantek nowo zatrudnieni mają pobieżnie przekazywaną wiedzę. Niestety gro z tych osób nie wie jaki jest podstawowy sprzęt laboratoryjny i nie ma pojęcia jak się go używa. Poza tym mimo ogromnej liczby specjalistów, osób odsuniętych od analityki, laborant nie ma wsparcia , ponieważ osoby te często zajęte robieniem tabelek itp. rzeczy nie pamiętają jak przebiega proces analityczny.

@Załamana

A co masz na myśli przez obciążenie? Dużo obowiązków?

lab

@Kandydat.

Inspektor ds poboru i przewozu próbek czyli osoba odpowiedzialna za dostarczanie próbek do laboratorium a także pobór próbek takich paliwa i oleje napędowe - jest to praca zmianowa w systemie 12- godzinnym. Obecnie zarobki dla nowoprzyjetych - 4100 zł brutto + dodatek zmianowy 640 zł + premia 8% liczona do podstawy. Premia naliczana jest w każdym miesiącu. Do tego jest także socjal czyli gruszka, 13 pensja, dodatki na święta i na dzieci.

Kandydat.

A są jakieś egzaminy stanowiskowe? I jaka stawka jest po egzaminie ?

Barbara

Weekendy zawsze wolne są? Macie tam często nadgodziny? I za co premia na tym stanowisku, zdarza się że jej nie ma czy raczej nie ucinają?

Nikita

A to ciekawe. Nowoprzyjeci za 4100, a pracownik, który pracuje już ładne 6 lat zarabia 4500zl. Gdzie ta sprawiedliwość i docenianie pracowników? Identyczna sytuacja jest na stanowisko laborant.

To ja
@Barbara

Weekendy nie są zawsze wolne, zależy jak przypadnie zmiana (11W22WWW). Chyba za to praca od pn-pt. Ale z reguły przyjmują na zmiany. Nie wiemy za co, bo kierownictwo nie wysyła nam celów jakie zrealizowaliśmy. Po prostu dostajemy premie i tyle. Jeśli ma się chorobowe to premia się nie należy.

Aleksander
@To ja

A jak ktoś idzie na dłuższy urlop to dają premie czy nieobecność jest tak samo traktowana jak chorobowe i nici z dodatkowej kasy? Jak to wygląda z twojego doświadczenia?

Kto jest
@Nikita

Basia

Jak wygląda praca na zastępstwo? Czy później można liczyć na przedłużenie umowy?

Kalina

I znów nadszedł czas batalii o swoje pensje .Cudowny Orlen przy końcu 2022roku szybko uchwalił podwyżki dla swoich pracowników nawet o 2000 zł.A co ze spółkami? Nawet nie podjął rozmów o pensjach .A laboratorium jest na szarym końcu.Laborantki zarabiają mniej niż panie gotujące nam te "cudowne posiłki".Mam wrażenie że jest to po prostu dyskryminacja,podobno kobiety zarabiają mniej bo mniej żądają.No i jeszcze związki orlenowskie, które dbają o nas od lat.Tak zadbałby że laborantki mają niewiele więcej od najniższej krajowej.Może już czas podziękować za taką opiekę.A nie wszystkie dadzą się zastraszyć,od stanowiska pracy też potrafią odejść.I co na to wtedy powie nasz wszechładny właściciel?

Adaś
@Kalina

Sprostowanie,Orlen Laboratorium podnosi pensje bo są niższe od najniższej krajowej.

@Adaś

I ostatecznie zostaną do nich po prostu dorównane i tyle? Oni nie podjęli rozmów a druga strona miałaby na to jakieś szanse?

Helena

A jak aktualnie zarobki w firmie, bo według tego co piszą na forum to szału nie było, ale teraz jak paliwo w górę to może i penjse pracowników też? No i jak te premie, ile % można wyciągnąć? Dajcie znać bo potrzebują kierownika projektu i oferują atrakcyjne wynagrodzenie, więc jestem ciekawa jak to wygląda rzeczywiście.

Kamq

Hej, może mi ktoś coś powiedzieć o pracy w labie? Jakie jest wynagrodzenie, jak z awansami? Pracuje w Lotosie i mówi się, że fuzja wyjdzie nam na dobre

@Kamq

Awans graniczy z cudem, a zarobki marne 2800 brutto + premia 12%

l
@młody

2800 brutto w firmie z nazwą Orlen??????

@l

Tak zgadza się 2800 brutto.

aga
@młody

Plus dodatek za pracę w nocy 522 zł brutto

robercik
@Kamq

Praca dobra dla kogoś kto tylko wchodzi na rynek pracy. Na początek pensja zasadnicza nie jest wysoka, wynosi 3100 brutto plus premia 12-15% plus dofinansowanie najmu lokalu ok 500 zł co daje w sumie ok 3 tys na ręke. Na początek nie jest źle, ale w dłuższej perspektywie wynagrodzenie rośnie jak krew z nosa. Co roku są podwyżki rzędu 100 - 250 zł brutto. Po półtora roku zabierają te 500 zł i wtedy zaczyna się robić nieciekawie. Mnie na szczęście to ominęło, bo już od pół roku tu nie pracuję. Po półtora roku radzę uciekać Na awanse i rozwój nie ma co liczyć

@aga

Jeśli masz te nocki. Ja akurat nie mam

@aga

Jeśli pracujesz na nockach, ja nie pracowałem i dodatku nie miałem.

Keyosek

Zatrudniają po znajomościach.

Były robol

Kurczę w paru miejscach słownik poprzekręcał

AkA
@Keyosek

Cześć. Chciałbym pójść tam na staż z mojej uczelni ( chodzi o PWSZ) chciałabym wiedzieć, czy warto. Czym zajmują się tam praktykamci i jaka panuje atmosfera

@AkA

Jak najbardziej polecam pójście na staż do Orlen Laboratorium. Byłam na stażu, po 5 miesiącach dostałam umowę i zostałam zatrudniona. Na stażu możesz się bardzo dużo nauczyć, ponieważ w firmie pracują ludzie z ogromnym doświadczeniem. Praca jest ciekawa, nie ma monotonii, codziennie coś się dzieje. Są duże możliwości rozwoju- jeśli tylko ktoś chce się uczyć. Na stażu nie parzysz kawy, uczysz się, przyglądasz, rozmawiasz z ludźmi, pytasz a po jakimś czasie możesz sama np. Wykonywać niektóre analizy. Firma cały czas się rozwija. Polecam, później w CV staż w Orlen Laboratorium również dobrze wygląda.

Też były pracownik

Staż jest fajny, jednak po stażu najczęściej oferują pracę na zmiany 12h (święta, weekendy). To tyle z tych awansów. Polecam odbyć staż, żeby było co wpisać w CV i uciekać :). Bo jak już zatrudnią to nie jest tak miło jak na stażu...

@Też były pracownik

To jak to jest ze ta osoba wyżej była zadowolona z tej pracy po stażu a Ty nie? Może wcześniej nie było takich zmian... Czyli po stażu zmienia się głównie czas pracy Czy coś jest ze juz nie jest tak miło? No i jaka umowa wtedy?

Jaki dress code obowiązuje w ORLEN Laboratorium S.A.?

naszczęściebyłypracownik

bardzo gustowne białe "piżamki"

@naszczęściebyłypracownik

Nick mnie rozbroił :P Co tam ci nie pasowało że jesteś "na szczęście byłym pracownikiem"? :D

Też były pracownik
@Adam

No Adaś, przecież napisane jest co. Bardzo dużo pracy fizycznej i marne wynagrodzenie...

naszczęściebyłypracownik

Jeżeli ktoś chce zacząć tutaj pracę na stanowisku laboranta niech się zastanowi 3 razy. Roboty z roku, na rok coraz więcej a pracowników nie przybywa, wręcz przeciwnie. Od jakiegoś czasu, standardem jest nieprzedłużanie umów pracownikom zatrudnionym na umowy na czas określony. Ktoś "mądry" wyliczył, że pracowników jest za dużo w stosunku do ilości pracy. Szkoda tylko, że nikt nie widzi tego, że przez 12h masz do zrobienia tyle, że często nie masz czasu zjeść. Najważniejsze żeby były odwalone analizy, najlepiej przy jak najniższej liczbie pracowników. Za dobre wywiązywanie się ze swoich obowiązków, przy odrobinie szczęścia, można dostać jakąs lichą premię uznaniową, oczywiście nie częściej niż raz na 2 lata. Na poszerzanie swoich kwalifikacji, rozwój, czy szkolenia nie ma co liczyć. Wykształcenie na stanowisku laboranta nie ma znaczenia, nieważne czy masz średnie, czy wyższe, i tak zarobisz tyle samo. Praca zmianowa to już inna kwestia, jednej osobie będzie to odpowiadać, drugiej nie, ale lepiej żeby odpowiadało bo za pracę w porze nocnej jest dodatek-jakieś 500PLN więc przy tych słabych zarobkach to kokosy. Podsumowując: ciężka, fizyczna i niewdzięczna robota za marne grosze.

O.

Nie polecam!

@O.

Czemu? I jak zakończyła się Twoja współpraca z firmą? Wyrzucili cię za coś, czy sam zakończyłeś pracę? Opowiesz o tym?

Sylwia

Nie polecam. Bardzo ciężka praca, ludzie ciągle się zwalniają. Za mało laborantów! Szkoda życia! Niby takie rozwojowe labo, a ludzie po studiach świątek, piątek muszą pracować na zmiany 12h. Brak nadziei na awans. Ciągle przerzucanie na inne zmiany, nieważne czy ci pasuje czy nie. Nie polecam, omijac! Były pracownik PP2.

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w ORLEN Laboratorium S.A.?

W.

Na podstawie cv

Gutek

Czy warto starać się o pracę?

P.
@Gutek

Trzymać się jak najdalej tego kołhozu :( Ja właśnie stamtąd uciekam.

Edyta

Przeczytałam taką informację, że w Orlen organizują staże dla pracowników. Natomiast nie było tam informacji, czy to jest staż organizowany bezpośrednio przez firmę czy może z Urzędu Pracy. Dlatego jeśli wiecie, to powiedzcie proszę w komentarzu. Jak to wygląda?

Cześć, mam pytanie odnośnie pracy. Czy naprawdę jest tak ciężko jak piszecie? Mam zamiar zaaplikować na stanowisko laboranta i chciałabym poznać waszą szczera opinie.

@1234

Nie polecam słabe pieniądze, mała ilość personelu w labie , zerowe możliwości awansu. Chyba, że masz nóż na gardle to możesz brać.

Zostaw merytoryczną opinię o ORLEN Laboratorium S.A. - Płock

• Jak się pracuje w ORLEN Laboratorium S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy ORLEN Laboratorium S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ORLEN Laboratorium S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 0 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ORLEN Laboratorium S.A.
1.9/5 Na podstawie 19 ocen.
  • Chemików 7
    09-411 Płock